Cirkus Medrano

trigi · 19157

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
: 07 Februar 2006, 10:19:11
Ojla

Kot vsakič ko pride v mesto cirkus, se začne razpravljati o tem kako so boge živali ki so tam notri in podobno...
Me je pa presenetila novica ki sem jo danes prebral v časniku.. in sicer naj bi v Kopru čez vse plakate ki so oglaševali oz. oglašujejo obisk cirkusa prelepili še napis 'odpade'  ;D Carji, ni kaj :)

Kaj pa vi? Si mislite ogledati katero od predstav?

LP, Črt



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 07 Februar 2006, 12:26:56
Carji pa pasja figa. Upam, da jih bodo dobili in da bodo plačali kazen za škodo, ki so jo naredili. Naj se lepo nalimajo v cirkus in naj prijavijo konkretne kršitve, če jih bodo našli. Če jih ne bodo, pa naj bodo lepo tiho.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #2 : 07 Februar 2006, 12:48:34
To je res... če samo limajo čez plakate s tem še ni nič doseženo.

Lanabela: na kaj naj bodo pozorni 'obiskovalci' cirkusov... katere so recimo najbolj pogoste kršitve na katere so lahko pozorni in jih tudi prijavijo? Kaj ga veš... mogoče se znajdem med 'naključnimi' obiskovalci ;)

LP, Črt



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #3 : 07 Februar 2006, 14:33:27
Meni se tudi zdi malo mimo to. Ce ne celo kaznivo.

Sicer v cirkus ne nameravam it, samo ne vem - kaj res tako zelo mucijo zivali, kot se hoce prikazat ???

battito animale


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #4 : 07 Februar 2006, 15:09:29
Meni se zdi pa to čisto ok kar so storili. Me ne bo nihče prepričal, da je cirkus raj z živali (DIVJE!!) oz. primerno mesto za divje živali in da so vsi šolani na kliker metodo in lepe besede. Japajade...In tudi ne mi primerjat šolanje psov in tigrov, ker je neprimerljivo. Jaz jim dam tole limanje, čisto za prav.


Pa ne bom razvijala še tu debate, se z Lanabelo že na sosoednjem forumu "dajeva", a ne? ;)

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 07 Februar 2006, 16:28:49
jaz se popolnoma strinjam z mel. tudi jaz bi bila verjetno prva v vrsti za limanje plakatov na katerih pise odpade. tistim ki so to storili dam cisto prav. zakaj? zato: http://www.circuses.com/ mene nihce ne bo preprical da v cirkusu ne mucijo zivali. jaz sem bila kot otrok 2x v cirkusu ker sem bila pac se majhna in se nisem se dobro zavedala sveta okoli mene ampak vem pa da ga ne bom obiskala nikoli vec v zivljenju... tega pac ne podpiram in pika. lanabela tebi pa priporocam da si ogledas video na linku ki sem ga dala... potem pa se enkrat premisli preden razlagas o humanem treniranju s klikerji in podobnimi zadevami  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 07 Februar 2006, 16:32:32
Ocitno sem cirkus ze zamudila, ceprav so se vceraj vozili naokoli reklamni kombi ???
No, ampak cel februar ga imate v Ljubljani. Mogoce bi si ga pa sli ogledat in videli razmere na lastne oci, ne po sistemu rekla-kazala?

Šapa, ta tvoj link: a si ziher, da velja to za Medrano cirkus?

battito animale


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #7 : 07 Februar 2006, 16:43:37
Mogoce bi si ga pa sli ogledat in videli razmere na lastne oci, ne po sistemu rekla-kazala?

Kaj točno pa misliš da boš videla? Pač natrenirane živali...vprašanje je le na kakšen način so jih tako natrenirali..in kje in kako so, ko jih ti ne gledaš.

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 07 Februar 2006, 16:54:13
Ziher se vidi, ali zivali delajo pod prisilo ali z veseljem. Najbrz se tudi trenerji obnasajo v areni tako kot v ozadju.

battito animale


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #9 : 07 Februar 2006, 18:32:22
men je cirkus največja bedarija. bila sem enkrat, kot majhen otrok in sem se hotla slikat z slonom ampak slon ni hotel stati na miru in ga je tisti človek z bičem po glavi .. tako da smo se še tisti trnutek obrnili na petah in šli ven......tako, da ko pogledam tiste učke konjev, tigrov..........

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 07 Februar 2006, 18:32:58
Par let nazaj smo bili v cirkusu ... sicer se ne spomnim kako je naneslo da smo šli ... vendar dejstvo je da smo šli in moram reči da od takrat sem 100% da ne grem nikoli več ... mogoče je bil to samo moj občutek.. vendar vse živali so bile videti dokaj nervozne in kot da delajo pod prisilo ... saj pravim... lahko da se mi je zdelo ... vendar se točno spomnim kako mučno je bilo vzdušje po predstavi ...

Je pa res da ne vem točno ali je bil to Medrano ali njegova konkurenca (nažalost se ne spomnim imena, Moira Orfei??).

Dejstvo pa je da ima vsakdo o cirkusih svoje mnenje ... logično  ;D

Moje mnenje je pač tako da divje živali in tudi domače ne spadajo v cirkus ker:
 - doživljajo dosti stresa že s samim prevozom
 - večina jih je prisiljenih 'nastopati'
 - še po nastopu ima večina teh cirkusov možnost ogleda njihovega 'živalskega vrtu'
 - za večino živali so njihova bivališča odločna premajhna
 - in verjetno bi lahko še kaj našel  :-\

Lp, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #11 : 07 Februar 2006, 18:42:24
jaz točno vem, da konji niso tam niti malo sproščeni ali pa karkoli, ker tok pa že na splošno znam prebrat iz oči kako se počuti.

se strinjam z črtom in pa ... enkrat je bil na morju cirkus in smo šli samo mimo pr kraju in se je vidlo slone in konje, ki s bili priezani za noge......

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 07 Februar 2006, 21:32:25
Šapa, ta tvoj link: a si ziher, da velja to za Medrano cirkus?

ne vem za ker cirkus gre. pa si ti ziher da je v temu cirkusu drugace? pa tudi ce zivali na malo bolj human nacin trenirajo (kar dvomim) se vedno te zivali ne spadajo tja in niso dolzne zabavati mnozice s svojim nastopanjem  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #13 : 08 Februar 2006, 13:21:05
precej sem o tem napisala tukajhttp://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=348&start=45&postdays=0&postorder=asc&highlight= in se mi ne da ponavljati.
Živali, domače in divje se da trenirati na najrazličnejše načine. Nekateri najboljši trenerji cirkuških živali so metode, ki smo jih kinilogi šele začeli odkrivati, uporabljali že pred desetletji (videla na lastne oči). In na živalih se vidi, na kašen način so tenirane. Tako kot pri nastopu šolanega psa vidiš, na kakšen način je bil šolan, se tudi pri nastopih živali v cirkusih to dobro vidi. Videla sem že fantastične točke, v katerih se je lepo videla velika navezanost in medsebojno spoštovanje med trenerjem in živalmi, pa tudi take, za katere bi bilo bolje, da jih ne bi bilo. Kako delajo z živalmi v Medranu ne vem, ker ga še nisem videla, vendar se protesti in akcije proti nastopom živali izvajajo ne glede na to, kako je za živali dejansko poskrbljeno. NE MEČITE VSEH V ISTI KOŠ.
Pa še to. Aktivisti so dosegli, da so v nekaterih cirkusih nehali izvajati točke z sloni. Večina slonov je šla v živalske vrtove. Posledice so žalostne. Smrtne žrtve med trenerji, ki niso prenesli izgube živali, s katerimi so bili vse življenje( za en samaomor vem zanesljivo, bilo pa naj bi jih več), smrtne žrtve med oskrbniki slonov (sloni so podivjali zaradi dolgočasja), in seveda usmrčeni sloni.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #14 : 08 Februar 2006, 17:34:41
Gre se za to, da divje živali nimajo kaj iskati v cirkusu, ne glede na dresuro! Ni njihov naloga zabavati množice vriskajočih otrok in staršev, ampak sodijo v svoje naravno okolje.

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #15 : 08 Februar 2006, 22:35:48
točno tako Mel...to je brez veze, vsaj zame ..brez pomena.......za zabavo ljudi ::) ::) ::)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #16 : 11 Februar 2006, 03:58:41
No bila sem pred leti v cirkusu... ampak mi je bilo prav vsec. Ni bilo nobenih zivali, nastopali so samo razni akrobati, klovni, carovniki in podobno. Edina zival, ki je bila v cirkusu je bila ena bela miska, ki jo je čarovnik pričaral  ::)  Kako se je pa imenoval cirkus pa ne vem, ni pa bilo to v Sloveniji.

Za takšne cirkuse sem takoj, clovek se zavestno odloci zato kar bo pocel.. in ce se razlima po tleh pri razni hoji po vrveh.. pac se je, se je sam podal v to. Zivali so pa prisiljene z raznimi krutimi načini.. proti temu sem pa odlocno proti.

DA cirkus..vendar brez zivali. V takšnem me ne vidijo.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #17 : 24 Februar 2006, 19:56:55
Če je kdo v sredo gledal Ekstra magazin je bil en članek o Medranu ;).So malo prehitro končali-na koncu je rekla,da mali jokajoči tigrček ne spada v cirkus pa je bilo že konec ::).

Je pa bil v ponedeljek baje tam moj bratranec in sm ga malo zasliševala ;D.Čeprav je rekel,da z živalmi lepo delajo in da je ful veliko psov...več pa ne bi vedela povedtai.
Sama osebno pa ne maram cirkusov.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #18 : 24 Februar 2006, 21:34:34
Sama sem mnenja da divja žival ni za v kletko. Ne živalski vrt ne cirkus. Čeprav tudi pojem svoboden v divjini ni ravno prelep. Na vse je treba gledat iz večih strani je moje mnenje. Cirkusov ne mislim obiskovat, ker mi ne potegnejo (ne sam zarad živali na splošno mi klovni ki izvajajo trike in čarovniki niso nč posebnga). V živalskem vrtu sem že bla dvakrat. Proti slednjim nimam dejansko nič, ker veliko živali ni tam direkt ulovljenih iz divjine in vseh ubogih strpanih v kletke ampak so potomci živali ki so jih recimo rešli kot mladiča ali na kakšen drug način zavarovali. Ampak to je že druga tema o kateri bi se dalo razpravlat do onemoglosti.

Uglavnem, kar se pa prevozov živali tiče pa žival ki je s svojim lastnikom, navajena svojega (četudi majhnega) prostora ne trpi. Mogoče bo primer čuden, ker je pasji ampak vseeno. Večina vas ve, da smo pred časom parili Neona s psičko. Psička je doma daleč stran od nas in vsi smo bili mnenja da bo zanjo stres če se bo morala voziti, čeprav nikoli niso ravno veliko doma. Zato je blo domenjeno, da psička ostane pri nas, lastniki pa gredo domov. Na kar nas je posvarila gospa ki je parla (je logirana se bo že sama javla če bo hotla) da je za psico bol stresno če je ločena od svojga lastnika kot pa če se vozi par ur dnevno v eno smer.

Dejansko nisem povedala nč pametnga edin kar še loh prpomnem da je dobr pogledat več strani. Tko al pa drgač. Vsaka stvar ima vsaj dve. Pa nikjer ni vse črno pa nikjer vse belo!

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 05 Marec 2006, 12:47:55
http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=training_tragedy

Ne vem, če lahko kdo za tole najde opravičilo!  >:(


 :'( ostržka



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #20 : 05 Marec 2006, 14:39:53
Hej Ostržek, ali res ne premoreš česa novega? Ta en in isti posnetek se vozi po netu v različnih preoblekah že neskončno dolgo. Take bi bilo treba pošteno kaznovati, tiste, ki se držijo pravil pa pustiti pri miru. Ne pa metati vse v en koš.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #21 : 05 Marec 2006, 14:48:30
Dejsto je da posnetki pričajo o resničnem dogajanju ... je pa res da ne vemo kaj se dogaja točno prav v Medranu  :-[ :'(
Je pa video res .... tak da ti slabo rata ko ga gledaš ... ne priporočam ljudem z slabim želodcem.

UPAM, res UPAM da v teh cirkusih ki jih poznamo mi (medrano, orfei ...) ne delajo tako z sloni in ostalimi živalmi.
Je kaj znano o 'nesrečah' ki so se do sedaj zgodile v teh cirkusih?

Lp, Črt




Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 05 Marec 2006, 15:04:52
no da še jaz nekaj pripomnim. irena zakaj zagovarjaš cirkuse? hmm... na televiziji sem videla da so prav v medranu med vsak predstavo nosili mladega levčka med gledalci tako da ga je vsak lahko pobožal. pa misliš da je tako ravnanje sprejemljivo??  >:( nikakor ne! saj gre za divjo žival! zapreti bi morali ljudi ki to delajo živalim ne pa ljudi ki prikažejo pravo stanje v cirkusih  ::)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #23 : 05 Marec 2006, 15:13:02
lanabela je verjetno imela v mislih da bi bilo potrebno zapreti tiste pri katerih so tisti posnetki nastali ;) Vsaj jaz sem jo tako razumel, vejice so hudič :)

Lp, Črt



ostrzek

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 05 Marec 2006, 15:13:24
Ja Lanabela, kar tolaži se s tem, da se v tem cirkusu takšne in podobne stvari ne dogajajo... Isto smo poslušali klobase ob obisku Moire Orfei...  dokler niso posneli fotke slona z zapičenim kavljem v parku Zvezda, na ulicah sredi Ljubljane...  ???

A moramo tisti, ki nam ni vseeno res počakati da pridemo do slik, dokazov, filmov, da boste dojeli, da je tam nekaj narobe... kako prekleto slovenska lastnost! še vedno, ko smo pričeli opozarjati na kakšno dogajanje je bilo tako...

Nisem noben ekstremist in ne vtikam nosu v stvari, dokler ne presežejo meje dobrega okusa.. to, da pa divja žival lahko dela vse te stvari s pozitivno motivacijo... pa se mi zdi neumnost stoletja!

Zame osebno je cirkus višek človeške neumnosti in EGOIZMA! Strpati divjo žival v kletke, jo prevažati po celi Evropi, zato da zabava ljudi? Halo! V katerem stoletju pa živimo? V stoletju cigotov in plešočih medvedov...

aja! Poteza z lepljenjem plakatov, da cirkus odpade me je pošteno nasmejala. He he he Carsko!
 
lp ostržka



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 05 Marec 2006, 19:58:45
Jaz imam do cirkuških dreserjev, tistih tapravih, veliko spoštovanje. Med drugim tudi zato, ker moj način dela s psi temelji na tistem, kar me je nekoč nehote naučil eden od njih. Takrat, ko v kinologiji o pojmih kot so pozitivna motivacija, negativna kazen, klicker training....ni bilo še nobenega sledu.
Žal sem videla tudi take cirkuse, ki bi jih bilo treba na licu mesta zapreti, živali pa pobiti -  drugega z takimi živalmi žal ne moreš, ker so zaradi grobega ravnanja nevarne, levi in tigri pa so za vsak živalski vrt brez vsake vrednosti, ker  gre za  križance, ki se jih tudi  v naravo niti slučajno ne sme spuščati.
Sicer pa so cirkusi, kar se tiče "divjih" živali zelo omejeni - ne smejo jih kupovati, niti v ujetništvu vzgojenih ne, lahko jih samo menjajo med seboj. Torej imajo večinoma živali, ki so v cirkusu že več generacij.


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 12 Marec 2006, 18:46:56


   Nagradno vprašanje: Kakšnega značaja je lev, ki v cirkuškem nastopu izvaja najbolj zahtevne trike, ki je najbolj poslušen in sploh zvezda ?

                                                                     Z+Z  :o



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #27 : 12 Marec 2006, 21:31:14
Zelo podrejenega definitivno.

V cirkusu je najtežje dresiat alfa samce in samice. Ostali so proti koncu lestvice vsi bolj podrejeni in je z njimi lažje delat.

No ena malenkost iz cirkusov...Dreser levov ali tigrov vedno prvi vstopi v cirkuško areno in se pri tem dere, poka z bičem, sprehaja sem in tja ter tako izkazuje svoj nadrejeni položaj in na ta način pokaže mačkam da je on glavni, da je to njegovo ozemlje in ga zaradi te podrejenosti oz. prisotnosti na tujem ozemlju ubogajo. Z njimi lahko delajo le močno ljudje, ki ne pokažejo svojega strahu ali neodločnosti, ki jo bo žival prej ali slej izkoristila za svojo obrambo.

To je eden, boljši način šolanja mačk za nastope v cirkusu. Izkazovanje alfa položaja človeka.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


alanya

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 19 Marec 2006, 23:57:38
Danes sem bila v cirkusu Medrano in lahko vam povem, da je blo enkratno. Kar se pa tiče razprav o mučenju živali v cirkusu, nisem tega mnenja. Potem lahko rečemo enako tudi za živali v živalskem vrtu ali pa v naših domovih, da niso na prostem in da jih mučimo. Jasno je, da če se z živalmi v cirkusih ne bi lepo ravnalo (sigurno so kakšne izjeme), potem te živali nebi ubogale. A nebi bilo logično, da bi neka divja žival kot je tiger napadla svojega dreserja, če bi ta z njim grdo ravnal??? Prav vidi se, da so te živali lepo negovane in da dobivajo veliko priboljškov (že med samo predstavo). Vidi se pa tudi ljubezen med temi živalmi in dreserji...bila sem namreč pozorna na to, ko sem si prej prebrala te raprave na forumu. In res je bilo videti ljubeče in prijazne poglede s strani dreserjev, pa tudi s strani živali. Namreč tigri so imeli enak pogled kot moja muca doma:).
Morda bi bilo tem živalim lepše v divjini, morda tudi ne, sem pa prepričana, da se jim vsaj v tem cirkusu ne godi slabo. Sem pa opazla ja, da ni bilo nobene predstave s sloni.
Ponekod po svetu imajo celo zelo stroge kontorle nad cirkusi in bi jih zaprli, v primeru, da bi zvedeli, da se v njih z živalmi grdo ravna.
Tašno je moje mnenje glede tega.
LP



marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #29 : 20 Marec 2006, 01:02:08
Tile posnetki s sloni so res grozljivi in šokantni. Ne vem kako je v pričujočem, niti v katerikoli drugem cirkus. Te zadeve me enostavno ne privlačijo. Po moje bi bilo res bolje, če jih ne bi bilo. Ne vidim nekih koristi v tem za nastopajoče živali. Opažam, da je večina podobnega mnenja. Strinjam pa se z lanabelo v delu, da ne moremo trditi na podlagi enega posnetka, da je v vseh cirkusih tako. Me pa veseli, da ne uporabljajo danes več slonov. Kako je pa s predpisi in izvajanjem le teh pa tudi vemo. Pravno gledano je žival samo stvar.  ???