Mačji mladič, hudo poslabšanje stanja

PurpleHaze · 2100

PurpleHaze

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 26 Julij 2010, 12:41:27
Lp,

pred dobrim tednom dni sem našel zavrženega mačjega mladička.. Ko sem ga peljal k veterinarju ( prejšnji torek ), je veterinarka rekla, da je star približno 2 tedna, da zgleda zelo živahen in da je z njim vse v redu, ampak da sta naslednja 2 tedna kritična, če bo preživel ali ne... vse je lepo kazalo, zgledal je vedno močnejši, je že precej hodil naokoli, tudi kihanje ga je minilo... potem pa včeraj (nedelja) nikakor ni želel jest na dudo, hkrati je postal precej manj energičen... danes pa totalno poslabšanje, povsem brez energije, ne more se več niti vstat in samo spi... iztrebek je v barvi mleka ter driskast (kupil sem nadomestno mleko v prahu za male muce), dajal sem mu tudi male doze gela proti zajedalcem v želodcu ( veterinarka je rekla da mu lahko dajem, saj je to kot malo močnejši jogurt )... danes ga silim da pije mleko preko injekcije... ali naj obupam ali se še da kaj postoriti?? prosim za odgovore čimprej, saj mislim da muc nima več veliko časa..

hvala.



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #1 : 26 Julij 2010, 13:01:36
Čimpreje do veterinarja, bi ti priporočila dr. Knezovo na kliniki 300 Kosmatih, če si kje blizu Ljubljane, želim vama veliko sreče.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Julij 2010, 13:06:58
Hm, kako si ga razglistil? Po navodilih ali kar tako vsak dan po malo?
In seveda takoj k veterinarju in to takemu, ki se spozna na mačje mladiče.
Še to, tako mali mladič nima kaj sam hodit okoli, tega dela nisem razumela oz. kakšna navodila o oskrbi si sploh dobil?


PurpleHaze

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 26 Julij 2010, 13:18:29
ni hodil nekontrolirano okoli, pač med hranjenjem sem ga malo položil na brisačo da je malo hodil, drugače je bil cel čas v škatli, pokrit z brisačkami... bil je zelo živahen, je že plezal ven iz škatle itd.. hranil sem ga na 2uri, ponoči pa takrat ko se je zbudil ter se začel dret... čudno je ravno to da je do včeraj vse šlo navzgor, od včeraj dalje pa polom... dal sem mu enih 3x po 0,2 0,3 g tega gela v tem enem tednu..



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Julij 2010, 19:08:15
Sta že bila pri veterinarju?


PurpleHaze

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 26 Julij 2010, 19:48:01
sma bla ja, vendar ko sem prisel domov, je kmalu za tem muc žal preminil  :( imel je le 150g , medtem ko je imel sredi prejšnjega tedna približno 200g  :(



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 26 Julij 2010, 20:18:07
Ajej...