Nelagodno počutje na sprehodih

leia5 · 5123

leia5

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 30 Julij 2010, 14:32:06
Se opravičujem če pišem pod napačno temo.
Takole... Moj border collie, star 7 mesecev se na sprehodih zelo slabo počuti. Rep ima čisto zvit med nogami in tudi za igračo mu več ni. Ko pa prideva domov in ga spustim je pa takoj dobre volje in mi takoj prinese igračo. Nevem če je to zaradi avtov (v katere se je zaganjal , zdaj jih samo še gleda) ki jih ubistvu ni veliko ali zaradi česa drugega .
Na sprehode pa ga navajam že od kar sem ga dobila, to slabo počutje pa se je začelo kakšen mesec ali dva nazaj. (drugače pa hodiva 2x na dan po 30min)



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 30 Julij 2010, 15:01:21
zna biti kaka slaba izkušnja... a se spomniš kakšnega incidenta?
lahko so pa samo avtomobili, to je pa lahko probat, pojdita en dan nekam na sprehod kjer ni avtov, kakšen gozd travnik kar koli samo da ni prometa.
eni pa samo ne marajo bit na vrvici ;D

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


leia5

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 30 Julij 2010, 15:39:00
Ne, nobene slabe izkušnje ni bilo.
Najbrž res ne mara biti na vrvici, samo  rada bi odpravila to. 8)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 30 Julij 2010, 16:04:57
Sedaj je vstopil v najtežji del življenja - puberteto, zato ima razne nelogične težave  :P. Zelo bodi previdna pri vzgoji, saj so borderji (kot tudi večina avstralcev) zelo občutljivi, da ne bo v tem obdobju pridobil strahov, ki se jih ne bo nikoli več znebil. Doba odraščanja bo trajala do leta, leta in pol, lahko tudi do dveh let, odvisno od psa.
Kako pa si ga odvadila zaganjanja za avtomobili? Morda tu tiči problem.



leia5

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 30 Julij 2010, 16:38:56
Pohvalila sem go vedno ko se ni zagnal za avtom in je bil pozoren na mene.
Drugače pa ga navajam na vse in mu želim pokazat da ni vse tako hudo  8)
(je možno da bi se avtov bal?)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 30 Julij 2010, 16:46:34
Je možno. Naš se je iz neznanega razloga bal tovornjakov in avtobusov (karkoli večjega). Vedno, kadar sva šla po pločniku in je kakšen mimo pripeljal, je skočil nekam stran od ceste ali pa se prestrašeno skril za moje noge. Poskušala sem vse možno, a ni bilo učinka. Okoli 5 leta pa se je enostavno nehal bati in od takrat dalje vse normalno. Nič jasno ::). Ponavadi najbolj deluje, če ga kako zamotiš...če ne igrača, morda celo kakšen priboljšek, ne vem...ampak, kot sem rekla, našega ni nič prepričalo.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 01 Avgust 2010, 12:06:46
Zdele je bila na National Geographicu oddaja Dog whisperer in je bila ravno ta tema - psica se je zelo bala avtomobilov in sploh ni hotela iti niti po ulici. V bistvu niti iz hiše, ko je videla, da se obeta sprehod. Pomagala ni ignoranca, kliker, nagrade...
Pa so ji v oddaji pripeljali pasjega prijatelja (mislim, da ga ni poznala), in ker je zelo igriva, se je takoj zamotila, se hotela igrat in mu je takoj sledila. Sploh ni opazila, da hodi po ulici :D Poudarili so tudi, da v tistem trenutku ni pomembno ali hodi poleg, spredaj, zadaj (na vrvici)...samo, da gre brez strahu. Jih je pa kar vlekla za sabo :o   Mogoče ideja?
Verjetno se da katero izmed teh oddaj tudi zdownloadad. Nisem pa gledala cele oddaje, da bi vedela kaj so še počeli.


leia5

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 04 Avgust 2010, 10:58:07
Ja to sem tudi jaz gledala .... :)

Ni to to. Ker tudi če greva s kakšnim drugim psom na sprehod, isto dela...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 04 Avgust 2010, 12:24:48
NE SE RAVNAT PO ODDAJI! Ne veste vsega kar je v ozadju in celotnega poteka....Odpravljanje strahov, prevzgoja itd je celosten proces, ne pa 1h oddaja, kjer je zajet DELČEK vsega dela, ki je bil vložen v psa in lastnika.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 04 Avgust 2010, 15:24:39
Se sicer strinjam, da je treba take oddaje jemat s pridržkom, ampak mislim da ne bo večje škode, če poskusijo, če je to možno.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 04 Avgust 2010, 15:29:54
Sej ne da bi zdej vse verjela oddaji, ampak kot pravi Tibiq, zakaj ne bi poskusila. Tako in tako je samo neke vrste igra in ne bo škode...sicer pa očitno tudi to ni delovalo.


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 05 Avgust 2010, 07:37:50
noben pasji problem ne bo rešen z enim sprehodom!!!! mal večkrat je pa le treba probat vsako možno rešitev in se ne vdat zarad tega ker prvič ne uspe! Čara je pomoje sam to hotla opozorit, da je pač za tem enim sprehodom k ga vidmo na TV velik več dela in sprehodov da dobijo potem pozitiven razultat.
Inanna jst vem da ti bo ratal sam ne prehitr obupat! ;)

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 05 Avgust 2010, 08:22:56
Jablana, se strinjam s tabo, treba vztrajat in večkrat ponovit vajo, katerokoli...pri psih ali ljudeh, pa še ni nujno, da uspe :)
Ampak problem ima pa Leia5 ;)


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 05 Avgust 2010, 09:05:36
Ampak problem ima pa Leia5 ;)

 :-[ sori

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown