UTEKANJE

lab · 4471

lab

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
: 18 Januar 2011, 14:21:02
Pozdravljeni,
zadnje čase imam kar veliko problemov z utekanjem psa. Ko je na ograjenem dvorišču vedno najde kakšno pot kako naj gre pohajkovat. Čeprav smo vse pregledali in ni nam jasno kje gre ven. Probal sem s kaznimi, pa ne zaležejo več. A je imel kdo že podoben ali isti problem? Kako ste ga rešili oz. kako se ga da rešit???


LP,
Tomaž



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 Januar 2011, 14:26:00
Kako visoko ograjo pa imate, so vsa vrata na dvorišče zaklenjena, ni v živi meji ali ograji nobenih lukenj,.. ali špranj, skozi katere bi se lahko stisnil, četudi se vam na prvi pogled zdi nemogoče,..?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 18 Januar 2011, 15:17:51
Kaj če bi se z njim ukvarjali ( da ste skupaj na dvorišču , se tam igrate itd) in ga ob tem peljali na sprehod za več gibanja namesto, da je sam na dvorišču ?
Če boste skupaj zunaj boste med drugim tudi opazli kje uide in kako, da boste lahko ustrezno uredili ograjo.
Do takrat pa naj bo z vami v hiši , kadar ne boste z njim zunaj.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


lab

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 18 Januar 2011, 15:22:00
Kako visoko ograjo pa imate, so vsa vrata na dvorišče zaklenjena, ni v živi meji ali ograji nobenih lukenj,.. ali špranj, skozi katere bi se lahko stisnil, četudi se vam na prvi pogled zdi nemogoče,..?

ograja je visoka 1,6m. lukenj sigurno ni!!!



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 18 Januar 2011, 16:08:09
Izgleda da so, če pes ven pride  :P :o



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 18 Januar 2011, 16:12:41
1,6 m visoko ograjo lahko malo bolj brihten pes prepleza  ;) Mogoče celo preskoči na katerem delu  ???

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 18 Januar 2011, 16:21:27
Lahko namestite kamero in tako opazite kje pride ven.

Za ograjo pa bi mogoče prišel v poštev še dodaten rob na vrhu ograje, ki je nagnjen proti vaši parceli. V tem smislu, samo da je namesto bodeče žice ograja: http://www.almont.si/uploads/tx_templavoila/panele9.jpg
Ali pa na vrhu ograje napeljete žico na katero date plastične cevi (nekako tako). Na to se pes pri plezanju ne more opreti, ker se vrti.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


xosmo

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 Januar 2011, 17:14:45
Jaz sem mojo vprašal naj mi pokaže, kje uide, pa mi je. Prej nisem verjel, da se lahko stisne skozi tako majhno odprtino.



lab

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 18 Januar 2011, 17:22:09
igramo se full na dvorišču. Ne vem kaj ga vleče ven ??? Pa tudi ko smo z njim, ne niti pokaže da bi imel voljo it ven. Zgodi se v sekundi, da ga ni več! Ga bo potrebno najbrž potrebno imeti v pesjaku ko ne bomo z njim. Ni mi pa jasno zakaj ga nobena "kazen" ne spravi k "pameti"! kaj priporočate kot kazen????



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 18 Januar 2011, 17:27:20
Moj predlog...
Jaz bi poskusila opazovat, kje uide in v tistem, ko vidite, da beži ven iz ograje, vržete v tla kakšne pločevinke, da naredi hrup ali pa kakšen šlauf pa ga poškropite z vodo. Tako bo povezal neprijetnost ob tem, ko hoče zbežati. Ko s tem preprečite, da je zbežal, pa seveda pohvala  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 18 Januar 2011, 17:45:56
O kakšni kazni pa je govora? Najbrž ne pomaga, ker ni pravočasna, ali pa zato, ker še vedno uspe uiti, kjer mu je ful fajn in se zato splača potrpet tisto kazen :)

Mislim, da je res najboljša rešitev, da je takrat, ko vas ni zraven, v pesjaku.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lab

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 Januar 2011, 21:29:47
Če ga "dobim" da je zunaj, je kr tako privez za ene pol ure ali pesjak,....kaj priporočate kot kazen? opazil sem tudi da obstajajo el. nevidne ograje, samo to mi ne diši prow nč!!! je kakšna druga možnost????
malo se bojim, da s temi kaznimi ki jih dobiva, da bo dobil odpor na ovratnico, povodec, pesjak!!!! kaj menite???

LP,
Tomaž



xCore

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 19 Januar 2011, 08:38:17
Prejšnji teden je en kupil lovsko kamero ker mu beagle rastura cel boks ko je v sluzbi :)

http://www.kamere.si/skrite/samostojna-lovska-kamera-+-4-gb-sd-kartica.html?keyword=lovska

Sicer za moje pojme cena prevelika za to da samo pogledas kje kuza pride ven na to pa jo das v omaro :P



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 19 Januar 2011, 09:37:53
Zakaj pa nebi enostavno ograje popravili in psa lepo imeli zunaj?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 19 Januar 2011, 10:06:22
Moj nasvet. Dvigni ograjo na 2M-ampak mreža mora biti navpična, sicer pes lahko spleza. Pa potrudi se 3 sprehode dnevno od tega vsaj eden daljši 1.5ure, kjer boš psa zmatral. Pa večkrat počekiraj, če je doma čez dan in mu daj nagrado-kak keks, saj je verjetno požeruh. Če je igrivček pa kak met žoge. Mogoče bi na tak sistem šlo napredovati.

Ko se pes navadi potepat (in labradorci so znani potepuhi) ga ne moreš odvadit več.

Načeloma se gre potepat iz dolgočasja, razen če se podi za mačkami, srnami....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!