Športna poškodba sprednje tačke

Babaroza · 3762

Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
: 05 Avgust 2010, 15:27:25
Naš "športnik" ;D se je pred dvema mesecema med igro poškodoval, čeprav ni bilo nobenih vidnih znakov, le občasno se mu je zatresla leva sprednja tačka. Ugotovili smo, da mu utripa mišica ali živec na rami in da je to vzrok za trzanje celotne tačke. Pri veterinarju je dobil Rymadil, poleg tega pa je moral 15 dni počitvati (nobenih dolgih sprehodov, igre itd., zgolj kratki izhodi na povodcu). Takrat se je zdelo, da gre zadeva malce na bolje, vendar nam prvi veterinar ni znal točno povedati, v čem je problem. Ko je prenehal z zdravili, smo počasi začeli uvajati tudi malce daljše sprehode, vendar še vedno brez igre, skakanja, teka ipd.

Ker se je trzanje tačke v zadnjih dneh še povečalo, smo ga danes peljali k ortopedu. Po slikanju sklepov in hrbtenice zdaj vemo, da ni nič narobe s kostmi, gre po vsej verjetnosti za poškodbo mišice. Na slikah ni bilo opaziti nič nenavadnega, vse ok. Ponovno je dobil Rymadil in pa strogo mirovanje. Priporočili so nam tudi obisk fizioterapevta, da nam pove, kaj se da narediti in kaj lahko izvajamo tudi doma.

Zanima me, če je vaš kuža morda  imel kdaj podobno poškodbo in kako ste jo sanirali?

In pa še eno mogoče malce čudno vprašanje: ko imam sama kakšno športno poškodbo, si poškodovano mesto zmasiram z mandljevim in jojobinim oljem, ki mu je dodano tudi malce arnikinega olja. Bolečina res takoj preneha (če ne drugače, pa čez noč), mišice se ogrejejo, skratka, masaža s tem olje je res edino, kar mi v takih primerih pomaga. Zato me zanima, če je lahko to olje kakorkoli škodljivo, če bi z njim malce rahlo masirala tačko na mestu, kjer ima (notranjo) poškodbo mišice? Gre za povsem naravno olje, samo ne vem, ali arnika kakorkoli lahko škodi psom.  ???

Že sedaj hvala za morebitne nasvete, izkušnje ali komentarje!  :)



Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Avgust 2010, 15:53:48
Zdaj sem ugotovila, da je bil v reviji Moj pes (september 2008) objavljen članek z naslovom:

Dopolnilne metode zdravljenja
Arnika, nepogrešljiva spremljevalka


Jo ima morda kdo doma, da bi mi povedal kaj več o tem?

Edit: Še tole sem našla:

UPORABA V VETERINI :
Arniko večinoma uporabljamo zunanje, proti vnetjem sluznic, pikih žuželk ter pri udarninah, zmečkaninah, izvinih, izpahih, bolečinah mišic in sklepov.
Razredčeno tinkturo uporabljamo za čiščenje ran in pri ranah, ki se slabo celijo. Obloge pripravljamo pri oteklinah sklepov.
Z dodajanjem suhega zelišča v krmo preprečujemo nastanek kolik.

(Vir: Zdravilne rastline na Slovenskem )
september, 2006


Super!  :o Morda še komu pride prav.

Vseeno me pa še vedno zanima, če ima kdo kakršnekoli izkušnje s takšno poškodbo.



Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 Avgust 2010, 19:15:27
sem si pa prejšnjič mazala z arniko svoj gleženj in mi je bilo ok  :D
je pa tako, da pri konjih vedno uporabljajo arniko za masažo bicljev...ne, arnika ne more škodit...iz arnike so tudi tabletke, ki bi naj umirile psa (silvestrovo, itd.)

mi jo imamo skoz doma, v takišni veliki flaški, piše na njej Pharma Arnika in nikjer na flaši nič ne piše, da bi bila prav posebej samo za recimo konje...jaz smatram, da
je to vse isto in se lahko uporablja tako za konje, psa, ljudi za masaže preventivno ali pri poškodbi ...če bi imel moj pes poškodbo bi mu brez bojazni z tem masirala
edino kaj piše je, da se ne uporablja na odprte rane




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 06 Avgust 2010, 13:13:45
Jaz bi šla še 2. ortopedu (Matko ali Zorko), nesla slike zraven-če jih še ima vet na kompu pol pa k fizoterapevtu. A ni možnosti za miopatijo?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 06 Avgust 2010, 16:58:03
Jaz sem mojo (po operaciji OCD-ja), ker je imela zelo togo nogico, k seb spravila z masažo, gretjem nogice s termoforjem in pa vajami na blazini. Fizioterapija je nasploh priporočljiva po poškodbah; je pa možna na VF in Prvi-K, mogoče še kje...



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 06 Avgust 2010, 18:33:04
Na Vet. fakulteti v Mestnem logu najdeš Kristino Porenta : 01 4779 320 ali 031 289 900

http://tvslo.si/predvajaj/posnetek-brez-naslova/ava2.21603167/     od 4:45 naprej  :)


Babaroza

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 20 Avgust 2010, 20:42:40
Hvala vsem za nasvete, res!

Trenutno stanje je tako, da ko je bil na terapiji (tablete), se je tresenje skoraj povsem umirilo (če se je že pojavilo, je bilo čisto blago). Prvi dan, ko ni bilo več tablet, je tresenje takoj pojačalo, kot bi bili spet na začetku.  :-\

Ker imamo trenutno doma (sposojeno) magnetno blazino, nam je veterinar dal navodila, kolikokrat na dan, koliko časa in kakšno intenziteto naj nastavimo. To bomo izvajali 10 dni, potem bomo pa videli, kako naprej.

Vmes sem ga dvakrat zmasirala, pa se je takoj po masaži tačka bolj tresla kot ponavadi.  ::)

Za Zorka me pa zanima, kje dela (če se odločimo še za drugega ortopeda)? Matko nam je res precej odročen ...  :(