Prehlad

Lisa · 9318

Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
: 19 April 2006, 14:50:33
Mene pa zanima,kako se pes prehladi,kakšni so simptomi? In po kolikem času to mnine?
Pa še ali je 'kihanje' psa znak za prahlad?

Hvala!

papa

P.s če že kje obstaja taka tema se opravičujem,jaz jo nisem našla.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 19 April 2006, 15:09:34
Kihanje je lahko znak za marsikaj. So pa meni psice vedno kihale v približno takem česu in to samo na določenih mestih. Ker niso imele čisto nobenih drugih znakov in ker je kihanje vedno minilo samo od sebe, sklepam, da jih je dražil kakšen pelod, ali kaj drugega v zraku.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #2 : 19 April 2006, 15:21:03
Ko smo ravno pri cvetnem prahu etc... Ima lahko pes zaradi tega vnete oči (rahlo zelenkast, povečan izcedek)- torej zaradi cvetnega prahu?

Drugače pa sem nekje zasledila, da ne škodi, če psu pri lažjem prehladu nudiš med in limono (npr: v skuto zmešaš žlico medu + malo limoninega soka ali pa na posušen kos kruha nakapaš limonin sok in ga premažeš z medom). Moj Astor je vse to s takšnim veseljem polizal, da je bil joj. To sem mu nudila pozimi, ko je imel 1x malce izcedka iz smrčka in oči - kar je kmalu po "tretmaju" minilo (upam, da zaradi tega, ker je pomagalo).


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 19 April 2006, 15:26:54
Po moje ne - solzne oči, bister izcedek, to že mogoče, čim je zelenkast je že okužba.


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #4 : 19 April 2006, 16:04:06
Ja če je podobno kot pri človeku (alergija na cvetni prah), potem zelenkast izcedek ne pride v poštev. To je okužba, ko je rekla Lanabela.
Za alergijo na cvetni prak je pa tako. Večinoma se pojavijo rdeče očke in pa solzijo se. Mogoče tudi kakšni izpuščajčki.

Drugače pa tudi Indi kdaj pa kdaj kihne, ampak je vse OK. Ostajamo kr pri temu da rečemo lepo: Na zdravje in je potem res na zdravje in je zdrav  :P :P :P



Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 19 April 2006, 16:38:38
Lisa kdaj pa kdaj malo kiha...tako da mislim,da ni nič hujšega  :).Hvala za odgovore  :).

papa


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #6 : 26 Januar 2007, 20:14:17
Občutek imam, da se je Astor zaradi žretja snega prehladil. Vročine nima, kihanje ni pretirano, najbolj opazni so nenavadni glasovi v smislu kakor da ima v grlu gnoj/sluz oz. nekaj pač... Ne kašlja tako kot pri kužnemu kašlju - v bistvu sploh ne kašlja. Včasih tako kakor da bi hotel malo/rahlo pohrkati, ampak tudi pohrkovanje ni v bistvu. In ko je nazadnje (popoldne) jedel sneg je zraven rahlo piskal.  ??? Meni vse skupaj izgleda kot prehlad pri ljudeh.
Kako mu lahko pomagam? Dala sem mu že limono in med, vendar dvomim, da je dovolj.


Lp,
Mojca


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #7 : 26 Januar 2007, 21:29:22
Sem še malo pobrskala - za lažje izkašljevanje naj bi bili primerni tudi trpočev sirup, janežev sirup in Prospan (še en zeliščni sirup). Kaj pa sirup iz smrekovih vršičkov (tega imam namreč trenutno doma)? Ali pa še kaj drugega, kar bi lahko tako ali drugače pomagalo?
Aja - Astor je drugače zaenkrat normalno aktiven, vročine ni. Bomo šli jutri v lekarno po kakšen zeliščni sirup....  :-\


Lp,
Mojca


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #8 : 27 Januar 2007, 06:57:02
Občutek imam, da se je Astor zaradi žretja snega prehladil. Vročine nima, kihanje ni pretirano, najbolj opazni so nenavadni glasovi v smislu kakor da ima v grlu gnoj/sluz oz. nekaj pač... Ne kašlja tako kot pri kužnemu kašlju - v bistvu sploh ne kašlja. Včasih tako kakor da bi hotel malo/rahlo pohrkati, ampak tudi pohrkovanje ni v bistvu. In ko je nazadnje (popoldne) jedel sneg je zraven rahlo piskal.  ??? Meni vse skupaj izgleda kot prehlad pri ljudeh.
Kako mu lahko pomagam? Dala sem mu že limono in med, vendar dvomim, da je dovolj.


Lp,
Mojca

Atos piska vedno, ko je sneg. To je počel že lani, letos je enako.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #9 : 27 Januar 2007, 09:02:57
Atos piska vedno, ko je sneg. To je počel že lani, letos je enako.  :)
A res?! :o Pa kakšna fora je to?  ::) :D Dobro, potem očitno me nima za kaj preveč skrbet.  ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 27 Januar 2007, 10:26:43
Če ga samo draži in ne kašlja potem sploh ne dajat sirupa za izkašljevanje, ker nima smisla, pes nima kaj izkašljat. Ali daj žličko medu, da se naredi obloga na grlu (kar si će naredila), da ga ne draži, ali pa kakšen Slezov ali Trpotčev sirup. Jaz načeloma kaj drugega kot med ne bi dajala no ;)

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #11 : 27 Januar 2007, 13:09:23
Če ga samo draži in ne kašlja potem sploh ne dajat sirupa za izkašljevanje, ker nima smisla, pes nima kaj izkašljat. Ali daj žličko medu, da se naredi obloga na grlu (kar si će naredila), da ga ne draži, ali pa kakšen Slezov ali Trpotčev sirup. Jaz načeloma kaj drugega kot med ne bi dajala no ;)
Okidoki.  :) Hvala. ;)


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 27 Januar 2007, 17:29:25
Atos piska vedno, ko je sneg. To je počel že lani, letos je enako.  :)
A res?! :o Pa kakšna fora je to?  ::) :D Dobro, potem očitno me nima za kaj preveč skrbet.  ::)

Hehe...Lenny je ista...pa ne bi vedla zakaj to počne, ampak na vsake toliko časa med tem ko veselo je sneg zapiska  ??? Ampak očitno je to ena pasja oz. bernska fora in nam ni treba skrbet :P
Čeprav ji poskušam prepovedat, da bi jedla sneg...ampak kaj ko je tako dober  >:D



Baki

  • *
    • Prispevkov: 825
    • Točke: 3
  • Ko se enkrat zaljubiš v bernčka,...
Odgovori #13 : 27 Januar 2007, 18:59:59
Očitno je to piskanje res bernska fora!  :D
Bak tudi na vsake toliko časa zapiska ko je sneg!  ;)


lp, miša



chicca

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 24 Junij 2011, 15:04:34
Danes sem opazila, da mojemu kužku teče iz noska... Sicer čisto malo in le iz desne nosnice, a me vseeno skrbi. Izcedek je svetlo zelenkast, tak kot pri prehladu pri ljudeh. Skrbim da leži na toplem, da mu je udobno. Zdaj mu bom pripravila še skuto z limono in medom, kot je svetoval nekdo zgoraj. Imate morda še kak predlog? Naj obiščem veterinarja že danes? Počakam do jutri zjutraj, če ne bo bolje? Sicer pa že večino dneva počiva, malce se je igral a ima sigurno malo manj energije kot ponavadi.
Ne vem ali naj sploh greva na sprehod, namreč tukaj zelo zelo pada dež in se bojim da bi se prehladil še bolj če bi šla ven na mraz in dež...





Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 24 Junij 2011, 16:06:50
Našemu prejšnjemu kužatu je začelo teči iz noska prav tako kot da bi bil prehlajen. Šli smo k veterinarju in nam je dal antibiotike, kao da se bo hitro pozdravilo. Ko se nekaj časa stanje ni izboljšalo smo šli nazaj in ugotovili, da ima limfom  :(

Nevem kakšna je povezava med tema dvema stvarema, ali je bil izcedek iz nosu samo slučajno pri nas, ali je vedno tako... V resnici nisem hotela nič vedeti o tem, je bilo pretežko, še vedno je. Je bil pa kuža že star in precej bogi.

Oprosti, ni bil moj namen da koga prestrašim, samo mislila sem da je fer da napišem v to temo...


Drugače pa- Chicca, jaz bi ti svetovala da greš k veterinarju, najbrž ti bo dal antibiotike  :)