Nekompaktno blato in AG

EnNa · 9993

EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
: 14 Maj 2010, 01:25:18
Prosila bi za nasvet; moja psička ima bolj kot ne občutljivo prebavo-zelo hitro dobi drisko, če imam srečo ima pa samo bolj mehko blato. Do sedaj še nisem našla hrane po kateri bi bilo blato bolj kompaktno, sem pa probala do sedaj Acano in od Petcurean Go-natural salmon and oatmeal. Po zadnjih informacijah naj riba nebi bila priporočljiva, boljša je jagnjetina. Sedaj sem pa v dilemi. Verjetno bom prešla na Arden Grange vendar se odločam med varianto lamb&rice in sensitive (krompir in bela riba), ki jo zaradi njene sestave priporočajo za zdrav prebavni sistem, kar je pa v nasprotju z dejstvom, da ribe ne priporočajo psom, ki so nagnjeni k driski... :-\ Vem, da mi bo končni odgovor dala šele dejanska zamenjava hrane, ampak glede na to, da vseeno nebi rada spet dvakrat menjala hrane me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z omenjeno situacijo? Katero od omenjenih hran iz izkušenj bolj priporočate pri težavah z mehkim blatom?
Še kakšni drugi nasveti, kako izboljšati blato?

Problem so tudi kosti (bikovke, iz goveje kože,...)po njih dobi drisko. Pozna kdo kakšno alternativo, ki bi ji jo lahko dejala namesto teh kosti?

Hvala

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 14 Maj 2010, 07:06:53
Koliko pa je stara in katere pasme je?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 14 Maj 2010, 07:38:14
Zakaj pa ne probaš z surovimi govejimi ali konjskimi kostmi,če so ji problem bikovke?Pri naših drisko povzročijo kuhane ali pečene kosti,zato jim vedno dajem surove.
LP Tjaša



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 14 Maj 2010, 08:53:56
Jaz imam dobre izkušnje z Orijen 6 fresh fish, pri istih problemih.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4 : 14 Maj 2010, 09:33:36
Jaz tudi... tudi z Acana Grainfree variantami.

battito animale


andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 14 Maj 2010, 09:40:36
Citiraj
Katero od omenjenih hran iz izkušenj bolj priporočate pri težavah z mehkim blatom?

Na voljo imaš kar nekaj opcij:
1. ZiwiPeak (brez žitaric in brez dodatkov, energijsko najbolj močna, bizu 90% mesa, po besedah kupcev odpravlja čisto vse probleme)
2. Orijen (brez žitaric in 70% mesa, lahko navaden adult v kolikor riba ni dobra)
3. Taste Of The Wild (brez žitaric, do 80% mesa, okusi so pač posebni in se lahko izogneš ribi)

Poizkusi najprej najti razlog za omenjeni problem, izogibaj se žitaricam in prevelikim % ogljikovih hidratov, nenaravnih dodatkov itd.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #6 : 14 Maj 2010, 10:13:10
Od fanta pes je tudi precej občutljiv in se AG jagnetina dobro obnese. Verjetno je pa res, da najprej ugotoviš, po čem dobi drisko ter se nato izogibaš taki hrani.

Se mi zdi, da imam še nekaj AG jagnetine, če želiš, ti lahko dam za sprobat.

Kristinca & Florinca


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 14 Maj 2010, 11:21:09
Vse je odvisno od tega, zakaj se pojavljajo driske. Je treba malo eksperimentirati. Ribe same po sebi driske ne povzročajo, če pes ni preobčutljiv nanje (pri nas se je ob občasnih težavah dijeta z rižem, osličem in korenjem celo zelo lepo obnesla, je pa res, da niso bili na nič alergični)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 14 Maj 2010, 14:12:53
Koliko pa je stara in katere pasme je?
stara je 6 mesecev, pasme pumi

Zakaj pa ne probaš z surovimi govejimi ali konjskimi kostmi,če so ji problem bikovke?Pri naših drisko povzročijo kuhane ali pečene kosti,zato jim vedno dajem surove.
LP Tjaša
Bom probala s surovimi kostmi takoj, ko ji malo uredim prebavo. Ker glede na moja zadnja opažanja vedno dobi drisko po teh umetnih kosteh, po večini ima pa samo mehak kakec, ki bi ga rada izboljšala. Je pa res, da nekje do 5 meseca ni imela problemov z umetnimi kostmi, tako, da mogoče je samo prehodno mladičkasto obdobje :-\

Glede na napisano bi bilo mogoče fajn, da probam s kakšno grainfree varianto, ker na lososu je sedaj  že kar nekaj časa pa ji ne odgovarja... Pomislila sem tudi na Canido (grainfree ali pa ovčetino). Kakšne izkušnje? Tako, da sedaj kolebam med AG ovčetino in Canido. Vsaka izkušnja zaželena ;) Če ne, bomo šli pa čez mejo po hrano :)

Acano je že imela pa se po dobrem mesecu ni izboljšalo, tako, da z Acano nebi več probavala.

Na voljo imaš kar nekaj opcij:
1. ZiwiPeak (brez žitaric in brez dodatkov, energijsko najbolj močna, bizu 90% mesa, po besedah kupcev odpravlja čisto vse probleme)
2. Orijen (brez žitaric in 70% mesa, lahko navaden adult v kolikor riba ni dobra)
3. Taste Of The Wild (brez žitaric, do 80% mesa, okusi so pač posebni in se lahko izogneš ribi)

Poizkusi najprej najti razlog za omenjeni problem, izogibaj se žitaricam in prevelikim % ogljikovih hidratov, nenaravnih dodatkov itd.

Na omenjene hrane sem že pomislila, ampak se mi zdijo energijsko dokaj močne. Sva pa sedaj v fazi, ko vse obroke dobi iz roke, pa še mi zmanjka briketov, tako, da pri kaloričnih hranah bi mi jih še prej zmanjkalo :-\ Sem ugotovila, da, ko nisem bila pazljiva na količino, sem ji v dnevu in pol sklikala 450 g briketov, kar je za 7 kg mladiča vseeno malo preveč ::) Sicer nima problemov s težo (je bolj med suhimi) glede na to, da ima vsak dan dovolj akcije, ampak vseeno...

Od fanta pes je tudi precej občutljiv in se AG jagnetina dobro obnese. Verjetno je pa res, da najprej ugotoviš, po čem dobi drisko ter se nato izogibaš taki hrani.

Se mi zdi, da imam še nekaj AG jagnetine, če želiš, ti lahko dam za sprobat.
Drisko sedaj po zadnjih ugotovitvah dobi po umetnih kosteh, ampak vseeno me moti to nekompaktno blato. Ko se bom odločila med Canido in AG jo bom šla kar kupit, ker rabim večje količine, da počasi zamenjam in, da se dejansko pokaže če pomaga. Ampak hvala vseeno ;)

Vse je odvisno od tega, zakaj se pojavljajo driske. Je treba malo eksperimentirati. Ribe same po sebi driske ne povzročajo, če pes ni preobčutljiv nanje (pri nas se je ob občasnih težavah dijeta z rižem, osličem in korenjem celo zelo lepo obnesla, je pa res, da niso bili na nič alergični)

Glede na to, da je sedaj že kar nekaj časa na ribi pa se stanje ni izboljšalo, bi rekla, da jih ne prebavlja najbolje... Alergična pa (do sedaj) ni na nič.


Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 14 Maj 2010, 15:55:13
Bi rekla, da boš s surovimi kostmi pri občutljivem psu naredila še večje sranje... Dobesedno. Vsaj moja dva ne prenašata naravnih kosti v nobeni obliki, niti surove, niti kuhane, tudi dimljenih ne. Dobra alternativa žvečkam so Nylabone ali pa Narrow bone kosti, psi jih radi žvečijo, zobe si čistijo z njimi, nimajo pa negativnega vpliva na prebavo, ker so iz trdega najlona in jih pes ne poje.  :)

Glede hrane za občutljivega psa je težko svetovat, ker je vsak pes drugačen in ima vsak od nas s svojim občutljivim psom drugačne izkušnje. Kar enemu občutljivcu paše, bo drugemu povzročilo hujše težave. Jaz sem se dolgo ubadala s prebavnimi težavami pri mojem psu, blato nikoli ni bilo trdo, kar je povzročilo huda vnetja analnih žlez in na koncu operacijo, kjer so analke morali odstranit. Probala sem vse živo od briketiranih hran, po grain-free variantah je dobil takoj drisko, tudi če je dobil samo eno manjšo pest briketov, po ribjih briketih tudi, najbolj prenaša brikete srednje kvalitete, z rižem in nekaj koruze, na bazi piščanca (trenutno je na Dog Club Elite Adulti). Dobro je prenašal tudi Platinum, Nutra Gold in pa trenutno celo Healthy Paws z zajcem, mu jih malo mešam zraven njegovih briketov in zaenkrat ni problemov. Pri kuhani hrani ni smelo bit samo meso, ker je bila driska. Kosti sploh ne, niti hrustanec. Najbolj mu odgovarjata kuhan riž ali polenta zraven mesa, po tem je bil nekaj časa iztrebek celo bolj trd, a po kakšnem tednu je bilo spet vse po starem. Po nasvetu naj dodajam več vlaknin je dobival pšenične otrobe, a je bilo iztrebka samo količinsko več, ni bil pa bolj kompakten. Zaenkrat ostajam pri Dog Club Elite briketih, iztrebek je soliden, ni ga preveč (potrebo opravlja 1x do 2x na dan), v primeru, da pa s kakšnimi priboljški pretiravam je pa vsaj to dobro, da zaradi mehkejšega blata ne bo imel problemov z analkami, ker jih nima več.
Ampak kar odgovarja mojemu psu ni nujno, da bo tudi tvojemu  :)

Tudi kar se tiče izkušenj z določenimi znamkami hrane... Izkušnje drugih ti ne bodo pomagale prav nič, ker si niti dva psa nista enaka. Mnogi imajo zelo dobre izkušnje z znamkami briketov, ki si jih naštela, a spet drugi ti bodo povedali, da jih njihovi psi ne prenašajo. Nobena hrana ni taka, da bi 100% odgovarjala prav vsem psom. Če bi bila, bi vsi futrali pse z isto hrano in na tržišču ne bi bilo toliko različnih pasjih hran. Tudi kuhana hrana ali pa surova hrana ne odgovarja vsem psom, jaz osebno imam s surovim mesom zelo slabe izkušnje, spet drugi so navdušeni nad takim načinom prehrane. Kaj odgovarja tvojemu psu moraš pa ugotoviti sama. In to lahko narediš samo tako, da probaš, pač kupiš hrano in vidiš kakšna je reakcija, druge izbire ni. In tu ti izkušnje drugih bolj malo pomagajo.  ;)



andariell

  • *
    • Prispevkov: 195
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 14 Maj 2010, 17:15:11
Citiraj
Na omenjene hrane sem že pomislila, ampak se mi zdijo energijsko dokaj močne.

Na kaj točno misliš kot energijsko močne? Ker mislim, da gre za beljakovine, naj ti povem, da je pri Orijenu res nekaj nepotrjenih dvomov, a gre tu pomojem le za strah - utemeljiti tega pa ne zna nihče. ZiwiPeak je npr. po beljakovinahbolj "nežen", a je sestava hrane taka, da se trenutno najbolj približa surovi dieti in načinu prehrane, ki so ga do danes še obdržali volkovi. Pes v tem ni čisto nič drugačen in se v tem segmentu ni spremenil čisto nič, zato potrebuje ravno tako prehrano, kot jo je včasih imel. Lahko ti kar odkrito povem, da pri ZiwiPeaku in Orijenu psi oz. lastniki nimajo težav (mogoče 0,1% uporabnikov Orijena), kar je jasen pokazatelj, da gre za najvišji nivo pasjih hran nasploh na svetu.

P.S.: ravno energijska vrednost je tista, ki se je ne smeš ustrašiti. Za Orijen trenutno ne vem, ZiwiPeak pa je zaradi energijske vrednosti 95% prebavljiv. To pomeni, da pes dejansko porabi 95% obroka, zato mora pojesti manj. Ne zato, er je hrana močna, ampak ker je energijska vrednost tako močna. Če kdo misli, da volk poje 500g mesa na dan, se je močno zmotil.


WIPI

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
  • Whippet fan
Odgovori #11 : 05 Junij 2010, 12:50:48
Se popolnoma strinjam z Andariellom. Tudi moja mala princeska (4 mesece) je bila strašansko občutljiva na razne vrste hrane in se ji je driska zelo pogosto ponavljala. Če pa že ni imela driske, je pa hodila kakat po cca 4-5x na dan in to kar obilno. Pa še zbirčna je bila in ni hotela jesti briketov (najprej Pro plan puppy lamb&rice, potem AG puppy piščanec) in je raje čakala na mokro in kuhano hrano. Potem sem začela z briketi Ziwi peak jagnjetina in stanje se je 100% popravilo v vseh pogledih. Psička je nora nanje in jih je z velikim veseljem (so drugačni od običajnih - mehkejše ploščice) pa še kakec je ratal čvrst in manj pogost. Da ne omenjam, da ima čudovito dlako brez kakršnegakoli prhljaja. Skratka mi smo ultra zadovoljni.  :)



yonda1

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 04 Julij 2010, 20:24:09
Prosila bi za nasvet; moja psička ima bolj kot ne občutljivo prebavo-zelo hitro dobi drisko, če imam srečo ima pa samo bolj mehko blato. Do sedaj še nisem našla hrane po kateri bi bilo blato bolj kompaktno, sem pa probala do sedaj Acano in od Petcurean Go-natural salmon and oatmeal. Po zadnjih informacijah naj riba nebi bila priporočljiva, boljša je jagnjetina. Sedaj sem pa v dilemi. Verjetno bom prešla na Arden Grange vendar se odločam med varianto lamb&rice in sensitive (krompir in bela riba), ki jo zaradi njene sestave priporočajo za zdrav prebavni sistem, kar je pa v nasprotju z dejstvom, da ribe ne priporočajo psom, ki so nagnjeni k driski... :-\ Vem, da mi bo končni odgovor dala šele dejanska zamenjava hrane, ampak glede na to, da vseeno nebi rada spet dvakrat menjala hrane me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje z omenjeno situacijo? Katero od omenjenih hran iz izkušenj bolj priporočate pri težavah z mehkim blatom?
Še kakšni drugi nasveti, kako izboljšati blato?

Problem so tudi kosti (bikovke, iz goveje kože,...)po njih dobi drisko. Pozna kdo kakšno alternativo, ki bi ji jo lahko dejala namesto teh kosti?

Hvala



Kod prvo treba preverit.(1),-pes lahko dobi drisko če popije preveč vode.(2),če dobi hrano več koliko potrebuje,kod (3)
vzet blato in odat veteini,da preveri mogoče imama gliste in to so gliste ki so nevarne za človeka.Po pregledo blate
boste dobili zdravilo proti gliste,ki je prav primeno.Samo hrana ni problem pri vaši psički.Lp.
I.