Uživanje iztrebkov

bol.ha · 4230

bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
: 12 Avgust 2010, 13:59:47
No, pa smo spet tam. Po celem balkonu nam serjejo golobi  :-X :-\
Tamala vsako sekundo izkoristi, da mi zbeži ven in hitro žre. Se derem kot sraka in jo lovim, da bi ji ven pobrala smeti, ampak je prehitra  :-X
Ali ji lahko to kaj škodi? Okno imamo skozi po malo odprto, ker je v kuhinji in ga ne morem imeti zaprtega  ::)



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Avgust 2010, 15:21:46
kokr vem je golobji drek človeku škodljiv, ker se drobi ko je suh in tista svinjarija pol leta po luftu.
baje so golobi hujši prenašalci raznih bolezni kot podgane. kok pa dejansko psu škodjejo pa ne vem :-\
tm kjer sedijo golobi prilepi risalne žebljičke še bolš kake mal daljše na površino da se ne morjo usest pa jih nau več! :P
Prej se boš golobov rešla kokr psu dopovedala ;) :D

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 12 Avgust 2010, 18:15:37
Vem, da so golobi ogabni in bolani povečini  :-X in ji skušam na vsak način preprečit.
Nekaj jih sicer lahko spodim (tisti ki sedijo na našem balkonu), nekateri pa spuščajo svoje kupčke iz zgornjega balkona in jih lahko samo ciljam z vodno pištolco  :o



beky1997bibi

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 April 2011, 19:49:36
danes je moj kuža med sprehodom pojedel malo konjskega dreka mislite bo kaj narobe ne vem sploh koko se je lahko to zgodilo  :-[

Noben dom ni pravi dom brez psa


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 05 April 2011, 20:04:00
potem bi bile vse moje že davno mrtve in pokopane. konjski drek je še najbolj nedolžen od vseh možnih drekov in crkovin, ki gredo cuckom v slast.


beky1997bibi

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 April 2011, 20:08:10
morem pa reči da je bil prav smešen z tistim drekom v ustih

Noben dom ni pravi dom brez psa


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #6 : 05 April 2011, 20:21:16
Ni nič nevaren, za vsak slučaj pa opazuj psa, če ga imaš v stanovanju, ker moja ga je enkrat hotela zbruhat na tepih ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 April 2011, 00:02:45
razen, če je bil konj razgliste z npr. Equimax-om in je pes -/- (MDR1) ...sicer imet taki peh je res majhna verjetnost,
sem pa že slišala za primer


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 April 2011, 07:27:23
moja je tud to že nardila, pa ni blo panike! za jazbečarja je ena figa že ornk zalogaj :D
mogoče bo malo driske, škodljivega pa ni! sicer ji pa najbolj paše roževina konjskih kopit
samo sm mogu prepovedat k pol pa kr teče iz nje :-\

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Lab Retriever

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Imamo en velik problem, ki je že prešel vse meje. Naše 7 mesečne psičke nikakor ne moremo odvrniti od tega, da bi pojedla vsak mačji drek, ki ji pride pod nos. Okrog naše hiše je polno mačkov, za katere sosedje ne skrbijo, tako kot bi morali in so se razmnožili že preko vseh meja. Posledično je okrog tudi vse pokakano, Psička pa vse izvoha. Ker nebi radi, da jo imamo nonstop na špagi, pač pa da se brezkrbno sprehaja okrog hiše, nam je njena obsedenost prerasla čez glavo. Kaj storiti v takem primeru? Svojih iztrebkov ne je, pravtako tudi drugih pasjih ne, pohamsa le mačje, pa tudi kakšnega kravjega.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Hmm. Naredit ne moreš kaj velik, razen, da to preprečiš, da jo imaš na špagi ali pa da jo nekako izuriš da to ne bo več počela.
Mislim, da bi vsak pes moral znat ukaz 'pusti'. To naučiš tako, da držiš njen najljubši priboljšek (pa ne iztrebek, npr. sir)  pred njenim nosom v roki, ko ga bo hotela pojest zapreš dlan v kateri je pribolšek in rečeš PUSTI (odločno in strogo ter glasno in jasno, a ne kričavo ali zadirčno). Ko bo nehala vohat in oblizovat roko ji ponudiš priboljšek. Ko bo to znala, pa lahko sprobaš tudi na mačjem iztrebku, tako da rečeš pusti, ko pa ga bo pustila ji daš neko drugo poslastico, ki je nakako bolj primerna za njen želodec. Ampak veš, včasih mora biti pes tudi na špagi (da ne bo prišlo do pomote ABSOLUTNO NE NA VERIGI!!!, tu govorimo le o šolanju), da nekaj dojame. Naj se ti ne zasmili, saj te bo vedno obračala okoli prsta. Tudi jaz imam neskončno rada svojega psa, pa ga imam tudi kdaj na povodcu, če si to 'zasluži'. Pač p!"%arij ne bo počel in žrl mačjega dreka. Odvezala ga bom potem, ko bo dojel, da se to ne sme počet in bo npr. v tem primeru mačji iztrebek pustil. Mislim, da je vse stvar v avtoriteti in popuščanju.

Dogs are best friends ever!


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Se upravičujem kletvici.


Dogs are best friends ever!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Taka tema že obstaja. In tam so tudi vsi odgovori. ::)
Se mi pa zdi čudno, da vas to tako zelo moti, labiji so itak eni izmed največjih drekožerjev (a se niste pozanimali o pasmi?) in večino psov to mine samo od sebe...nekateri pa taki ostanejo. To je stvar genov, preteklosti, ko so psi čistli naokoli.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!