Pršice,mozoljčki in izpadanje dlake---->pomagajte

nicole · 15638

HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #30 : 24 November 2010, 20:20:05
Tale članek je pa še boljši, ker omenja prav pršice in s čim se naj jih zdravi.... http://www.najdipredogled.si/trident/quickpreview.jsp?q=pr%C5%A1ice+pes&qpts=38&rn=67948778



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #31 : 24 November 2010, 20:26:08
Mogoče bo tale članek kaj pripomogel .... http://www.najdipredogled.si/trident/quickpreview.jsp?q=pr%C5%A1ice+pes&qpts=2013&rn=127817869

Ni nič niti podobno temu. Kot pravim je koža zdrava, dlaka sijoča, le odpada. Ampak vseeno hvala za link  ;)

Ampak zgleda, da se ne dogaja to samo nam.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #32 : 24 November 2010, 20:30:43
Našemu Bonu, ki je zunaj, dlaka v velkih količinah, tako kot omenjate, ne izpada. Je pa res, da zaradi tega vremena še ni naredil zimske dlake - poddlake ima pa dlih tolk kot pa jo je imel jeseni. Mogoče je kriva tudi vlaga in preveč dežja.




Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 24 November 2010, 21:02:34
No potem je pa mogoče zato razlika, ker Tai je pa že dobil zimsko dlako, takrat oktobra, ko je bilo eno mrzlo obdobje.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #34 : 24 November 2010, 21:16:13
Pri nas je isti problem.
Praskanje

In to sedaj že cel teden.
Bila pri vetu... pregled kože pod lučko... nič narobe ( standard ::))

Hrane nismo menjali, nihče ni ničesar šprical okoli bajte, kopala po kakšnih mlakužah se nista ... stronghold sta dobila oba, okopana z med. šamponom tudi... ležišče preprano- razkuženo, sesa se stalno+ pomiva.

Sedaj edino kar mi še pade na pamet je to, da sem menjala mehčalec za perilo ( pa še ta je senzitive- pa sem ga imela že prej tudi )
Nič mi ni jasno.

Damč se sicer ne praska toliko... Dina pa kot bi imela bolhe.. ampak jih 10000000% nima ???

začelo se je pa naenkrat prejšnji teden in traja sedaj že kakšnih 6 dni.
Čeprav dlaka jim ne odpada pretirano... jima pa bolj kot ponavadi... na koži nikjer ni videti nič. nobenih pikic... niti prhljaja ....nič.

Na misel mi pride premočna čistila, preveč čistil in posledično ne dovolj rezračeno in preveč praška. Mehčalca jaz pri pasjih zadevah sploh ne uporabljam. Tudi pri naših oblačilih ga ne dam vsakič, ko ga dam,ga je pa res zelo malo 1/3 posode za mehčalec (od oznake max).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #35 : 25 November 2010, 11:12:01
Čistila kot vedno( sploh ne pretiravam, prašek sem menjala- sprobavala enega novega tekočega... mogoče je to vzrok... mi ga je pa zmankalo- tako da grem nazaj na star prašek- tekoč )
... mogoče bi pa res znalo bit  premalo prezračeni prostori.... edino to mi je še smiselno... ker  zadnjih 14 dni resnično nisem prezračevala kot ponavadi... ni bilo mogoče so imeli lokalni kmetje "Gnojnica party" >:(

no sej ... zdej bo sneg... hvala bogu ::)... sem jima pa danes začela dajat v hrano  žlico olivnega olja.
Če je res vzrok presuha koža..
Če se praskata oba, pa se prej oba nista, potem je nekaj iz okolja. Ali pa vseeno bolhe.

Bolh res nimata.... jaz imam fobijo na bolhe :D...  kaj iz okolja bi še lahko bilo... mi res ni jasno?

malo jima bom popestrila prehrano z dodatki ( kvas, rumenjak, olivno olje) če je res kaj takega ,da primankuje v koži...
Če pa do konca tedna ne bo nič sprememb...potem pa na dieto... kuharija za kakšen teden in kasneje menjava hrane...
Čist iskreno... edino kar mi  še pade na pamet( poleg nedovolj prezračenih prostorov)  je da je nekaj drugače s hrano...( sta pa na boschu...) lahko, da so se skvarili briketi?..  al kaj jaz vem... ???
Trapasto se mi jih edino zdi vlačit okoli veterinarjev, ker mi vsakič vestno zaračunajo pregled...poturijo neko brezvezno stvar in mastno zaračunajo- pomaga pa itak ne .... pa noben ne ve kaj bi bil vzrok?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 25 November 2010, 11:40:59
Misliš, da alergija zagotovo ne more biti? Ker načeloma je možno. Na določeno stvar lahko postaneš alergičen dobesedno čez noč, pa čeprav prej leta in leta nisi bil. Velja za ljudi, domnevam, da tudi za živali. Torej bi lahko bila hrana ali nekaj iz okolja.
Če nisi prepričana, obstaja čisto enostaven preizkus, ko drugo izključiš. Tableti proti alergiji. Ne vem, če obstajajo za živali, lahko se vpraša veterinarja. Če se po zaužitju le-teh neha praskat, je to to, samo še ugotoviti sprožilca. Ok, malce poseben pristop, ampak...deluje.
Vseeno pa ne bi izključila centralne in vremena.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #37 : 25 November 2010, 12:02:20
Misliš, da alergija zagotovo ne more biti? Ker načeloma je možno. Na določeno stvar lahko postaneš alergičen dobesedno čez noč, pa čeprav prej leta in leta nisi bil. Velja za ljudi, domnevam, da tudi za živali. Torej bi lahko bila hrana ali nekaj iz okolja.
Če nisi prepričana, obstaja čisto enostaven preizkus, ko drugo izključiš. Tableti proti alergiji. Ne vem, če obstajajo za živali, lahko se vpraša veterinarja. Če se po zaužitju le-teh neha praskat, je to to, samo še ugotoviti sprožilca. Ok, malce poseben pristop, ampak...deluje.
Vseeno pa ne bi izključila centralne in vremena.

Mogoče je ampak kakšna je možnost, da bi se to zgodilo pri dveh psih naenkrat?  ;)
Jaz pri nas stavim na centralno in pretoplo vreme za ta letni čas. Bomo videli če bo kaj bolje ko bo sneg.  :P






Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 25 November 2010, 12:08:06
Pri Boshu so spremenili formulo, manj koruze in uvedli so piro. Naj bi bilo boljše, a nekateri jamrajo, da ni. Pri naših se nič ne pozna.
Kaj bi bilo lahko v okolju - ne vem, ni nujno, da je pri vas doma, lahko je tudi kaj zunaj s čemer prideta v stik na sprehodih. praviš, da so kmetje vozili gnojnico, lahko da so vozili še kaj drugega. ali pa je kdo kaj kam vrgel.
Z bolhami je pa tako: če imaš samo pse in nobenih zunanjih netretiranih mačk, ježev.... potem načeloma raznorazne ampule itd lepo delujejo in na bolhe pozabiš. jaz sploh nisem več vedela, kakšne so bolhe, dokler....ja smo odkrili krivca, sosedov maček je hodil spat na pod. Bolhe, ki so prišle na pse, so sicer pocrkale, a so prej psa še malo popikale.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #39 : 25 November 2010, 12:26:31
ja  ninci  :) prvo kot prvo počakam na sneg...
 
Pri Boshu so spremenili formulo, manj koruze in uvedli so piro. Naj bi bilo boljše, a nekateri jamrajo, da ni. Pri naših se nič ne pozna.
Kaj bi bilo lahko v okolju - ne vem, ni nujno, da je pri vas doma, lahko je tudi kaj zunaj s čemer prideta v stik na sprehodih. praviš, da so kmetje vozili gnojnico, lahko da so vozili še kaj drugega. ali pa je kdo kaj kam vrgel.
Z bolhami je pa tako: če imaš samo pse in nobenih zunanjih netretiranih mačk, ježev.... potem načeloma raznorazne ampule itd lepo delujejo in na bolhe pozabiš. jaz sploh nisem več vedela, kakšne so bolhe, dokler....ja smo odkrili krivca, sosedov maček je hodil spat na pod. Bolhe, ki so prišle na pse, so sicer pocrkale, a so prej psa še malo popikale.

Glede sprehodov... ravno v tej smeri tudi razmišljam... prej smo hodili  na  določen travnik ... sedaj dejansko obiram poti - in to čisto druge... grem pa mimo ene manjše močvare ( sicer sta tam na povodcu) imam pa na sumu mrčes... in tale pretopli čas.
kaj vse šopajo med gnojnico tile naši kmetje... ne vem...in raje sploh ne razmišljam... ali bog ne daj da komu kaj omeniš... ker je to takoj ogenj v strehi.( so zelo občutljivi...če kdo kaj podrobi na to temo. ::)

Mački.... hmmm... ja recimo, da so se spet razpasli.. vsaj tukaj okoli...( naša  štrukla ima  namenoma par kil preveč- tako ,da imajo sedaj šanso da ji uidejo v kolikor že pridejo na vrt in očitno se tega  mački zavedajo. Že dolgo dolgo ni z nobenim "obračunala"... kar se mi je do sedaj zdelo en velik plus ) Jih je pa  kar nekaj in to takih že odraslih prostošetajočih... vidim po najdenem  ptičjem perju :-\.

bosch...hmmm

razmišljam kako bi to stestirala...
- ukinem brikete in kuham  kak teden... par dni  nekaj xy npr makarone ali riž + meso in zelenjavo
-potem pa namesto makaronov ali riža začnem parkrat s piro  kombinirat...( kaj se pa sploh dobi iz pire... moka?- da jima kot neke žgance  kombiniram? )

a bi to dejansko pokazalo... ali  ne?

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #40 : 25 November 2010, 13:00:47
Če hodiš po močvari, bi znal biti mrčes, čeprav ga ni več toliko kot poleti.
počakaj še kakšen dan, zdaj se bo shladilo, mrčes bo pobralo (tudi tiste bolhe, ki si jih morebiti pustili za seboj mački), gnojnico bo prekril sneg, če še kje kaj cveti, ne bo več dolgo. potem boš pa videla.
Piro dobiš kot zrnje za kašo ali pa moko.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 25 November 2010, 13:04:04
ninci: Točno, 2 sta...no ja, morda pa vseeno. Tudi naključja se dogajajo :)
Vsekakor počakaj še kakšen dan, če bodo ohladitve prinesle spremembe. Se vseeno zdi še najbolj pogojeno z vremenom...


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 15 Januar 2011, 21:08:20
Jaz sem danes pri svojemu našla zadaj za ušesom 3 male bulice...na pogled zgledajo kot da bi bile zamašene lojnice oziroma kot takšni mozoljčki, tako da ga bom par dni opazovala, če se bo kaj večalo...preden kakšno paniko zaženem, bi vprašala, če ima kdo kakšne take izkušnje??