Slikanje kolkov

Gost · 186478

search.and.rescue

  • Gost
: 08 Februar 2006, 07:45:21
Ker ne vem na koga bi se obrnila, bom vas prosila za pomoč, ker vem, da ste najmanj pristranski.
V kratkem nas čaka slikanje kolkov in me zanima naslednje:
Ali je res, da v ljubljani slikajo kolke pod anastazijo in da se lahko ponekod v tujini opravi brez narkoze?
Seveda pa me najbolj skrbi, če so tiste ocene v tujini enako verodostojne kot pri nas?
Da me ne boste narobe razumeli, vendar nam je resnično pomembno, da bodo vsi mladički zdravi vsaj pri takih stvareh, ki so na naših plečih?
Hvala!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 08 Februar 2006, 08:19:33
Kar nekaj o tem smo povedali v temi Displazija.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #2 : 08 Februar 2006, 20:38:14
aha hvala. Potem lahko temo zaradi mene tudi zbrišeš. Se opravičujem!



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 08 Februar 2006, 20:46:23
NP  ;D

Tema bo pobrisana jutri ... tako da jo bo mogoče še kdo našel :)

Lp, Črt



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #4 : 08 Februar 2006, 20:48:42
Preden ninci izbriše temo, naj povem svojo izkušnjo:

Pri nas stane slikanje kolkov od 24.000 dalje in povsod večinoma pse dajo v narkozo.
Hrvaška je bolj napredna, kar se tiče narkoze. Psa strokovno, hitro in brez bolečin slikajo brez narkoze, cena pa je borih 120 kun.

Pri nas v Puli je slikanje še cenejše saj stane le 80 kun, vendar je potrebno počakati, da slike pošljejo na fakulteto v Zg, da jih tam odčitajo.

Brez narkoze se da dogovarjati tudi  v Italiji in Avstriji, vendar samo pri določenih veterinarjih.

Osebno sem privržena mišlenju, da se naj pes izogiba narkotikom, zato bom takšne tretmaje opravila vedno tam, kjer je možnost brez uporabe narkoze.

Kot zanimivost naj povem, da ni nobene razlike ali se psu slikajo kolki pod narkozo ali brez nje, rezultat je vedno enak. Sama sem to na svojih psih opravila večkrat pod obema pogojema in so bili končni rezultati zmeraj enaki.

Bistvena razlika je samo v končni ceni opravljene storitve.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 08 Februar 2006, 20:53:31
In slabi vesti ki jo imaš ko daš svojega psa pod narkozo  :-[

Jaz imam še danes živo sliko v glavi ko smo dali smarta slikati ... in moram reči da nočem več tega doživeti.

Lp, Črt



galy

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 08 Februar 2006, 20:59:11
Ker bo izbrisano, bom kar tukaj vprašala. :)

Naši so slikali kolke ob sterilizaciji. Cena je bila 35000sit (sterilizacija) + 5000sit. Torej je glavni strošek sterilizacije narkoza? Čisto informativno me zanima...



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #7 : 08 Februar 2006, 21:01:12
JP ... popolnoma pravilno si ugotovila

Največji strošek pri slikanju je narkoza... isto tudi velja za sterilizacijo... sam poseg ni kompliciran in dokaj hiter... največ stane anestezist in anestetik.

Lp, Črt



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #8 : 08 Februar 2006, 21:01:32
Ja, trigi, slabo vest sem pozabila. Mene še danes preganjajo nočne more, kako se je Zoya prebujala iz narkoze, potem pa je bila še 40 minut tako zadrogirana, da jo je metalo v stene, železne noge od miz in pa seveda v vrata ordinacije. Da ne govorim o tem, da jo je med zbujanjem treslo in premetavalo po celem telesu. In takrat sem se zaobljubila, da moja Zoya ne gre več pod narkozo in smo slikanje šli opraviti tja, kjer so to počeli brez. Pa še nekaj bi dodala. Slikanje kolkov brez narkoze je za psa popolnoma neboleče.

Miša

p.s. ja, galy, glavni strošek je narkoza, ki je poleg tega, da je draga za vsakega psa tudi nezdrava. Kadar daš psa pod narkozo moraš vedeti, da pusti narkotik posledice na psajem ( pa tudi človeškem ) telesu. ( srce, ledvička, možgani, nevro sistem...)

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #9 : 08 Februar 2006, 21:19:51
No, ker bo tema izbrisana bom pa še jaz nekaj vprašala.  ::)

Za slikanje kolkov je potrebna narkoza, kaj pa za slikanje tace, glave,.....? ???

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #10 : 08 Februar 2006, 21:27:06
uf. ste me pa zares potolažili. Sedaj vsaj vem, da smo se z Milošem dobro odločili. Saj ne, da bi kdaj dvomila o njegovih priporočilih, toda več glav več ve.
Hvala za pomoč! Resnično.
Šlo se mi je predvsem zaradi te narkoze, ki se mi zdi resnično nujno zlo in se izredno sreečččnnaaa, da se jo lahko z našimi miškicami izognemo.  ;D ;D ;D ;D ;D



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #11 : 10 Februar 2006, 17:05:49
Za slikanje kolkov je potrebna narkoza, kaj pa za slikanje tace, glave,.....? ???

Ella,

Za slikanje kolkov NI nujno potrebna narkoza. Predvidevam pa, da je za slikanje tačke ali glave potrebno psa spravitiv mirujoče stanje, že zaradi tega, ker je ob bolečinah pes veliko bolj nemiren kot sicer. Drugače pa imam jaz  izkušnje v zvezi s slikanjem, kjer mi je veterinar povedal kakšne so možnosti za opraviti poseg bez in z narkozo ter njene rednosti in posledice, pa sem se na osnovi tega sama odločala. V vsakem primeru pa sem se oslanjala na veterinarjevo mnenje, ki se je v vsem tem času samo enkrat izkazalo za napačno.

Miša


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #12 : 10 Februar 2006, 19:42:37
ja, Ares je rendgensko slikal kolke... sam za to pa ni potrebna narkoza...

Zala & Ares


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #13 : 10 Februar 2006, 22:51:30
Ja no nekateri se repenčijo da so v zagrebu boljše ocene, da spi niso pri miru.... No ja jaz mojega psa ne dam pod narkozo za eno slikanje kolkov. Slabo vest so že omenili...men je šlo na jok pred operacijo pa ko smo se domov peljali ko je bil ves matast. Najraj bi ga dvignla pa nesla tak je bil. Mi bomo kar lepo v zagrevu slikali pa nej mi folk govori kar hoče + Neončko je bil popolnoma pri miru sam trije so ga držali. Slike so pa tko...ko bi en kolk v druzga preslikov, lepe oblike...V LJ mi verjetno za isto sliko ne bi dali B ocene ali pa A2

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #14 : 11 Februar 2006, 10:40:50
Ella,

Za slikanje kolkov NI nujno potrebna narkoza. Predvidevam pa, da je za slikanje tačke ali glave potrebno psa spravitiv mirujoče stanje, že zaradi tega, ker je ob bolečinah pes veliko bolj nemiren kot sicer. Drugače pa imam jaz  izkušnje v zvezi s slikanjem, kjer mi je veterinar povedal kakšne so možnosti za opraviti poseg bez in z narkozo ter njene rednosti in posledice, pa sem se na osnovi tega sama odločala. V vsakem primeru pa sem se oslanjala na veterinarjevo mnenje, ki se je v vsem tem času samo enkrat izkazalo za napačno.

Miša



Ja vem, ampak v Sloveniji pa skoraj vedno 'uporabljajo' narkozo za slikanje kolkov, kajne? :-[ ??? Drugače pa hvala za odgovor. ;)

Jaz mislim, da bomo mi Eto peljali na slikanje kolkov kar v Zagreb...ker bi, kot ste napisali tudi jaz imela slabo vest, če bi jo peljala v Sloveniji in bi jo morala dat pod narkozo, v Zagrebu pa slikajo brez 'uporabe' narkoze.  ;) Lota je mogla biti žal, že dvakrat pod narkozo in mi je jo bilo ful težko gledat, ker je bila taka bogica in če ni nujno res nočem, da se psu da narkoza. ;)

lp

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 11 Februar 2006, 12:18:40
No, vse moje psice, ki so opravile slikanje kolkov, so bile slikane v ljubljani, dobile so pomirilo, potem pa še injekcijo za bujenje in so šle lepo same peš domov - malo so bile tisti dan mataste in to je to. Slikanje je drago, zato ker je to pač slikanje za vzrejo in ne iz potrebe, pa si zaračunajo. Slikanje samo za preventivo je precej cenejše. Imam boljši občutek, če je pes pri slikanju kolkov pod pomirilom, ker je treba psa spraviti v točno določen položaj, pri tem je potrebno precej nategovanja, ki ga nekateri psi ne marajo in se "delajo trde", ležati mora čisto pri miru na hrbtu, poleg tega pa se marsikateri  pes takrat, ko se naredi slika prestraši zvoka, trzne in slika je zanič. Zdi se mi, da se da dobiti boljše slike, če je pes lepo sproščen.
Za druge primere, ko je bilo treba slikati kakšno poškodbo... pa pomirilo ni bilo potrebno, ker so psice dovolj mirne in se da delati z njimi tudi če jih kaj boli. Nekateri pa tako in tako rabijo pomirilo za vsako malenkost, saj si recimo niti v ušesa ne pustijo pogledati.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #16 : 11 Februar 2006, 20:20:19
No ja vsak ima svoje mnenje. Pa dobro če se pes premika, je prestrašen, rata popadljiv......... Ampak Neon je bil popolnoma pri miru, pustil se je nastavljat in vse. Tako da pod narkozo gre res samo v izjemnih situacijah.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #17 : 14 Februar 2006, 11:53:32
Jaz sem prepricana, da moj pes ne bo sproscen, ce ga bodo trije drzali, bo mogoce na miru, sproscen pa niti ne... ze zadnjic, ko mu je vet pobril tacko s strojckom za britje (namesto s skarjami), mi je skoraj zbezal iz ordinacije :-\

battito animale


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 17 Februar 2006, 22:09:08
Jaz sem svoje mnenje o slikanju kolkov brez narkoze že povedala v ta drugi temi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #19 : 18 Februar 2006, 00:11:44
Hm Zoe..na tvoje mnenje bi rekla da kokor kateri pes. Če je pes pri miru in se pusti v zaeno za malo čohanja naštimat ni panike. Če pa to ne gre pa ne gre. Jaz sem še vedno mnenja, da je bolje da gre katerikoli pes pod narkozo samo če je nujno.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 05 Julij 2006, 15:38:30
Mi smo se odločili za slikanje kolkov naše flatke. Malo smo spraševali naokoli...Vzrediteljica je priporočala Hrvaško, neka lastnica flatke iz Hrvaške pa je rekla, da oni hodijo v Avstrijo, ker zraven opravijo še teste za oči,.....

Mi zna kdo svetovat za kaj naj se odločim ??? Rada pa bi opravila vse skupaj brez narkoze. Pa če ima kdo seveda kakšne kontakte bi tudi prosila ::)


Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #21 : 05 Julij 2006, 16:41:10
Zakaj pa brez narkoze? Za nobeno slikanje psa ne dajo pod narkozo. Dobi pomirilo, to je vse. Prav tako pa slikanje brez pomirila ne da pravilnega rezultata.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #22 : 05 Julij 2006, 16:44:03
Hm Zoe..na tvoje mnenje bi rekla da kokor kateri pes. Če je pes pri miru in se pusti v zaeno za malo čohanja naštimat ni panike. Če pa to ne gre pa ne gre. Jaz sem še vedno mnenja, da je bolje da gre katerikoli pes pod narkozo samo če je nujno.

Ja, ampak saj ne gre pod narkozo. dajte si to že enkrat dopovedat. Jaz pa za vsakega psa vprašam kje in kako je bil slikan. In če ni bil pod pomirilom potem njegovega rezultata tudi gledam ne, ker ni pravilen. Kaj šele, da bi razmišljala o paritvi s takim psom ali pa o mladiču, ki je potomec takega psa. Je pa itak javna skrivnost, da v Zagrebu vsi dobijo A kolke.


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #23 : 05 Julij 2006, 17:15:28
Ja, ampak saj ne gre pod narkozo. dajte si to že enkrat dopovedat. Jaz pa za vsakega psa vprašam kje in kako je bil slikan. In če ni bil pod pomirilom potem njegovega rezultata tudi gledam ne, ker ni pravilen. Kaj šele, da bi razmišljala o paritvi s takim psom ali pa o mladiču, ki je potomec takega psa. Je pa itak javna skrivnost, da v Zagrebu vsi dobijo A kolke.

Urška ne drži. Bili smo priča ko je dobila psička oceno E.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #24 : 05 Julij 2006, 17:33:12
Citiraj
Mi smo se odločili za slikanje kolkov naše flatke. Malo smo spraševali naokoli...Vzrediteljica je priporočala Hrvaško, neka lastnica flatke iz Hrvaške pa je rekla, da oni hodijo v Avstrijo, ker zraven opravijo še teste za oči,.....

Mi zna kdo svetovat za kaj naj se odločim  Rada pa bi opravila vse skupaj brez narkoze. Pa če ima kdo seveda kakšne kontakte bi tudi prosila


Kot je napisala že Urška rezultati brez pomirjevala NISO verodostojni!!!!! Če želiš dobre slike, slikaj pri nas (ali pa na Dunaju-ampak verjemi, da ne bo nič ceneje!)
Glede hrvaške pa No comment! :-[
Pa prosim vse, naj nehajo pisati take bedarije, kot npr. da je slikanje brez pomirjevala enako kot z njim... >:(  Naj kdo najde kakšen strokoven članek, ki bo to potrdil in da referenco, potem pa mu bomo verjeli!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #25 : 05 Julij 2006, 18:01:01
Imam boljši občutek, če je pes pri slikanju kolkov pod pomirilom, ker je treba psa spraviti v točno določen položaj, pri tem je potrebno precej nategovanja, ki ga nekateri psi ne marajo in se "delajo trde", ležati mora čisto pri miru na hrbtu, poleg tega pa se marsikateri  pes takrat, ko se naredi slika prestraši zvoka, trzne in slika je zanič. Zdi se mi, da se da dobiti boljše slike, če je pes lepo sproščen.

Nasemu Daru so prav tako slikali kolke v Ljubljani. Dobil je pomirjevalo, ko pa je bilo konec je dobil drugo injekcijo in se je prebudil. Isti nacin je bil pri Rosi in Idei (tu je slo za preventivo). Nobena ni trpela in obe sta se takoj po drugi injekciji zbudili in smo sli lepo domov. Nekaj popoldneva sta res prespali, potem pa vse po starem - norenje.
Dosti sem se zanimala, kako in kje slikat kolke. Pa so mi trije veterinarji (med njimi nobene povezave) trdili, da je slika pod pomirjevalom "dejanska" slika. Tako kot je ze rekla Lanabela. Pes mora biti popolnoma primiru, v to
no doloceni legi, ce se premakne oz. ce lega ni tocno taka kot mora biti lahko pride tudi do tega, da zgleda en kolk bolje in drugi slabse - navidezno.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #26 : 05 Julij 2006, 18:06:19
Za Zagreb sem tudi jaz slišala, da dajo večini psov za kolke oceno A. Ampak zakaj pa? :-\



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #27 : 05 Julij 2006, 18:13:15
Meni je vzrediteljica predlagala v Zagreb. Tam je njena psica dobila kolke A, tista, ki jo ima pa v solastništvu pa D.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #28 : 05 Julij 2006, 18:18:17
Jaz sicer svojega mnenja ne mislim vsiljevat nikomur! Ampak prvi, ki me je opozoril glede Zagreba je dr. Matko. Pac naj gledam pri nakupu da so kolki slikani v Lj ali pa na Dunaju.
Sama sem bila (pac po negativni izkusnji) tudi pozorna na to in prav tako bo Idea pri enem letu slikana v Ljubljani. Saj v koncni fazi tudi za psicko ni dobro, ce je kdaj breja in ima slabe kolke; seveda pa hocem vedet tocno tudi sama kaksnega zdravja je moj pes.

Bom pa povedala en stavek, ki ga nikoli ne bom pozabila. Ko smo kupili Roso, mi je njen vzreditelj spraseval, ce bom slikala kolke. Ko sem mu odvrnila da ja, mi je rekel naj pridem do njega in gremo skupaj v Zagreb. "Juga je boljsa, dosti cenejsa, bomo sli skupaj."  Zakaj bi sli skupaj, ce me clovek drugace komaj pozdravi, ko gre pa za slikanje kolkov, pa bi sli skupaj.
Zato sem se bolj skepticna glede Zagreba.
Seveda gre tu za velike muhe in ne malo mrces, kot smo mi.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 05 Julij 2006, 18:54:28
Ni toliko problem v tem, da je pes pri miru, tisti bolj pridni so brez problema, gre za to, da morajo biti mišice lepo sproščene. Pravilni položaj je za psa z dobrimi kolki samo  rahlo neprijeten, za psa z slabimi pa zna biti boleč. In kako naj bo potem pes povsem sproščen?