Slikanje kolkov

Gost · 186499

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #60 : 06 Julij 2006, 21:18:56
Pa sam a ni samo pomirjevalo? Mi nismo imeli  pri Lucy nobenih problemov.Dobila je pomirjevalo,so jo slikali in za tem še eno inekcijo,se je zbudila in smo šli domov. In ko bomo šli slikat Rinine kolke ,ne bomo šli v Zagreb al kamorkol,ampak kar v ljubljano.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #61 : 06 Julij 2006, 21:24:22
Kaksna pa je razlika v ceni, da se tako strasno splaca se vozit v Zagreb?

battito animale


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #62 : 06 Julij 2006, 21:27:34
Citiraj
Kaksna pa je razlika v ceni, da se tako strasno splaca se vozit v Zagreb?

V Zagrebu 120kun=cca 3600 sit,pri nas več kot 25.000,00sit-razlika je očitna.

V ZG bom za isti denar imel opravljene tri teste,plačano pot pa še za kosilo bo ostalo.


Pa kot sem rekel ne gre za škrtost,ampak za nepotrebno razmetavanje z denarjem.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 06 Julij 2006, 21:40:59
Ja v ZG je dosti ceneje, ker je brez pomirjevala, ki je drugače drago.

Rinchy pa vsak dela po svoje, jaz nikoli ne bom šel slikat kolke s pomirjevalom oz. noben poseg, ki ni nujen ni vredno dat psa uspavat. Pa še to, dosti molosov ima "slabo srce" in odsvetujejo lastnikom pomirjevala!



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #64 : 06 Julij 2006, 21:45:08
Ja v ZG je dosti ceneje, ker je brez pomirjevala, ki je drugače drago.

Rinchy pa vsak dela po svoje, jaz nikoli ne bom šel slikat kolke s pomirjevalom oz. noben poseg, ki ni nujen ni vredno dat psa uspavat. Pa še to, dosti molosov ima "slabo srce" in odsvetujejo lastnikom pomirjevala!
Nič ne bom trdila,kaj je prav in kaj ni.Je pa res, da je vse odločitev posameznika.

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #65 : 06 Julij 2006, 21:59:55
Urška vprašanje je, če je vredno tvegat, da ti psa uspavajo za takšen skoraj nepotreben poseg. Jaz sem tudi šel v ZG slikat kolke, ker se mi ne zdi vredno tvegat in psa uspavat, predvsem ne zaradi tega, ker pri težkih pasma obstaja dosti večja možnost, da se pes ne bo zbudil.

Glede na to, da se zelo enostavno zmeniš, da dajo psu polovično dozo, da vidijo koliko prime in potem dodajo samo še minimalno, kolikor je potrebno, ne vidim prav nobenih ovir za slikanje s pomirilom. Poznam kar nekaj lastnikov molosov, ki so slikali s pomirilom na zgoraj napisan način. Če je denar edini razlog, potem vas pa tudi približno ne razumem. Jaz grem skoraj staviti, da so posredi tudi bistveno boljši rezultati in posledično taka reklama za slikanje v Zagrebu.

Vsak dela po svoje, samo imajo pa lastniki psov, ki jih nameravajo uporabljati za vzrejo, veliko odgovornost do pasme, ki jo vzrejajo. In za novega lastnika, ki kupuje mladiče, je način slikanja kolkov pomemben podatek. Osebno ne bi nikoli kupila mladiča tako slikanih staršev. Me pa ima, da bom Paxa za štos po Nemčiji peljala na slikanje še v Zagreb.



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #66 : 06 Julij 2006, 22:14:00
Kakšne kolke pa ima Pax?

Mislim da bi bilo zanimvo psa, ki ima kolke v Ljubljani recimo C, peljat v Zagreb... A je kdo to naredil in kakšni so bili rezultati?

Los je car!


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #67 : 06 Julij 2006, 22:35:21
Urška denar sploh ni problem, gre se samo za psa in njegovo zdravje.



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #68 : 06 Julij 2006, 22:55:27

   Ojla!

   Se moram se jaz oglasit. Jaz 100 % PODPIRAM SLIKANJE KOLKOV S POMIRJEVALOM !!!! Mislim, da cisto vsi gledate samo na ceno in prav nic drugega. Bili bi pa vestni vzreditelji???  Sparate pa ze pri kolkih!!  Kot prvo- kot vesten vzreditelj se je treba 100 % prepricat v kolke svojih psov in psov s katerimi mislite parit. To pa pri slikanju brez pomirjevala ni mogoce. Samo en nas pes je bil slikan brez pomirjevala v Avstriji- Mona Lisa in njej je pokazalo kolke 1-1. Vetjetno zato, ker je tako velikega in tako mocnega psa zelo tezko raztegnit in obdrzat v takem polozaju kar nekaj casa.  Mi smo morali naredit 5 slik, da je posnetek uspel.
         Je pa to veliko vecje mucenje psa, kot pa pomirjevalo in omoticnost preden se do konca zbudi. Psa je treba dat v neznanem prostoru, pri neznancih, v temi..... v njemu najhujsi polozaj- na hrbet.... in ga tako drzat stegnjenega cisto pri miru..... Potem pa se brencijo naprave , sklocajo, ......  Dajte pomislit, kako je vas pes takrat bogi, ko vi prisparate 20 jurjev !!!!! 
   Jaz osebno poznam primere, ki so bili v Zagrebu naslikani slabi in so jim ze tam povedali, da bi bila ocena v Ljubljani slabsa.  "Ampak, mi vam bomo pa napisali boljso za vzrejni pregled , ce ste pa pametni, pa psa ne boste parili!"
   Tudi moj mladic je bil slikan v Zagrebu, ker pac tam zivi. Ampak niti slucajno ne brez pomirjevala.  Jaz in lastnik zeliva vedet za tocno stanje kolkov psa, ker se bo pes uporabljal za nadaljno vzrejo.

     Kot je napisala Urska- vasi psi, vas nacin dela in vzreje. Meni osebno pa to, da nekdo slika kolke v Zagrebu, zivi pa tukaj, tudi veliko pove.

   CAO-sLAVI

   



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #69 : 07 Julij 2006, 00:25:29
Rina, nimam še rezultata, v Nemčiji se malce dlje čaka. Želim pa vedeti realen rezultat, da bom vedela pri čem sem. Enkrat v prihodnosti bi namreč želela doma obdržati njegovega potomca.

TIM, kaj je bolj pomembno, tvoje osebno prepričanje, ki temelji na nečem kar ti je nekdo povedal ali stroka? Posamezen pes ali pasma? Denar ali zdravje?

Če hočeš vzrejati, potem mora biti na prvem mestu pasma. Če ti pasma ni pomembna, potem ne vzrejaj. Zadeva je zelo preprosta. Pravi vzreditelji razmišljajo tako kot Slavi in postavijo zdravje na prvo mesto. Njeni molosi očitno nimajo prav nobenih težav s pomirjevali.

Ostali pa samo iščejo pot do slave po liniji najmanjšega odpora in na prvo mesto postavljajo denar. Ne dati psa pod pomirjevalo zaradi slabega srca? Pes s slabim srcem nima kaj iskati v vzreji.



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #70 : 07 Julij 2006, 01:08:50
Glede tega ali slikati z pomirjevali ali brez. Pomoje je boljse slikanje z pomirjevali, saj naj bi bile slike bolj jasne in pri marsikaterem psu se mi zdi manj stresno. Ce ze slikas, naredi to konkretno in dobi realne rezultate, denar tukaj nebi smel igrati vloge.

Mi smo bili prejsni teden na slikanju, sicer ne za vzrejno dovoljenje ampak zaradi poskodbe ramenskega sklepa (padec). Slikali so ga z pomocjo pomirjevala. Kljub vsemu mu niso dali predpisano dozo za njegovo tezo, ampak je najprej dobil manjsi odmerek in se je opazovala reakcija in ce nebi zadostovalo, bi dobil se malo. So pa predno je dobil pomirjevalo pregledali celega psa, poslusali srce.. Sem bila tudi jaz skepticna glede tega pomirjevala vendar se je izkazalo za neutemeljeno. Pes je bil v ordinaciji veliko bolj zivcen preden je dobil pomirjevalo kot potem. Kako bi ga slikali brez njega se mi tudi ne sanja - sigurno veliko tezje kot pa z njim. Takoj ko se je zbudil je sicer malo zasanjano gledal okrog sebe, saj mu ni bilo jasno kaj se dogaja, vendar je ordinacijo zapustil na lastnih nogah. Tisto urico do doma je se malo predremal v avtu, doma je bil pa spet isti divjak kot vse ostale dni.

In kljub vsemu se mi je zdelo, da mu je vecji problem predstavljalo biti skoraj 16 ur brez hrane kot pa tisto pomirjevalo. Prvic je slo gladko, upam, da bo slo tudi v torek, ko ga caka operacija  :(


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #71 : 07 Julij 2006, 07:30:59

Ostali pa samo iščejo pot do slave po liniji najmanjšega odpora in na prvo mesto postavljajo denar. Ne dati psa pod pomirjevalo zaradi slabega srca? Pes s slabim srcem nima kaj iskati v vzreji.


Večina, ki se nas odloča za vzrejo nima to kot finančni izhod, ker imamo službo in delamo tudi na drugih zadevah in razvijamo kariero tudi tam. Torej, si še vedno prepričana, da nam gre za denar?
Bedarija je pisati, da je nek vzreditelj slab samo zato, ker slika v Zg. Če to počnejo ljudje, ki so v kinologiji že 15 let in se niso odločili za slikanje, ker morajo, imajo dovolj denarja, da bi lahko šli tudi v Ljubljano pa se odločajo za Zg. Lepo vas prosim. Jaz Zagrebu verjamem in v to ne mislim nikogar siliti.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #72 : 07 Julij 2006, 07:53:37
Citiraj
Če to počnejo ljudje, ki so v kinologiji že 15 let

A je to kakšen pomemben podatek... V kinologiji so taki in drugačni ljudje... Kaj pa stotine tistih, ki slikajo pri nas?
Glej search.and.rescue slikaj pač kjer ti paše! Ampak oprosti, kakor koli obrneš nimaš prav. Tudi sama ne bi kupovala mladiča od državljana Slovenije, ki slika na Hrvaškem! Glej večina nas dobro ve kako je z ocenami tam...
In tudi ne verjamem, da na Hrvaškem slikanje+ocena+vpis v rodovnik stane le slabe 4000 SIT...:(

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #73 : 07 Julij 2006, 08:39:22
Mislim da bi bilo zanimvo psa, ki ima kolke v Ljubljani recimo C, peljat v Zagreb... A je kdo to naredil in kakšni so bili rezultati?

Po mojem mnenju tudi ce je kdo to naredil, se ne bo oglasal.  ;)
Dam pa Urski cisto prav, da pes s slabim srcem niti slucajno nima kaj iskat na vzrejnem pregledu.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #74 : 07 Julij 2006, 08:43:32
Tudi sama ne bi kupovala mladiča od državljana Slovenije, ki slika na Hrvaškem! Glej večina nas dobro ve kako je z ocenami tam...

No, jaz pa ne bi kupovala pri nas pasme, kjer je potrebno samo slikanje kolkov, pasma ima pa druge probleme.

Citiraj
In tudi ne verjamem, da na Hrvaškem slikanje+ocena+vpis v rodovnik stane le slabe 4000 SIT...:(

Kar verjemi. Ker je res. Sem pa jaz slikala psici kolke v Zg (dobila je A), potem pa še pri Matkotu (ko smo jo peljala na čiščenje zob) in je slika ravnotako pokazala A.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #75 : 07 Julij 2006, 09:22:10
   
     Kot je napisala Urska- vasi psi, vas nacin dela in vzreje. Meni osebno pa to, da nekdo slika kolke v Zagrebu, zivi pa tukaj, tudi veliko pove.

   CAO-sLAVI

   

Vseno se mi zdi, da malo pozbljate en podatek- govorimo o slikanju kolkov. Vsaj jaz. Ne samo o slikanju za vzrejo.Tu so mneja pač različna. Nekaterim se tako pridobljeni podatki ne zdijo v redu, meni se npr zdijo dovolj v redu oziroma neprimerjivo boljši kot nobeni.Koliko kakšen pes prenaša veterinarske posege in ležanje na hrbtu vsak najbolj ve sam in če se mu zdi ,da je to za psa prevelik stres pač naj zahteva pomirilo. Moji s tem nimajo problemov. Smo že velikorat kaj slikali kar tako- kakšna šepanja, pa ni bilo prav nobene panike ali strahu- npr šape ,pa komolce, celo kolke enkrat- res pa je šlo za drugačno slikanje in brez raztezanja.
Če se ne motim so tukaj omenjeni psi, ki bodo šli v Zagreb na slikanje. Za najmanj enega od  njih jaz vem, da ne bo šel zaradi vzreje, ker ne bo vzrejan.
Za najmanj še dva pa, da tudi če bosta vzrejana je slikanje v vsakem primeru njuna lastna odločitev, ker slikanje olkov za njuno pasmo v Sloveniji ni obvezno in rezultati vzrejne komisije ne zanimajo, niti se ne vpišejo v rodovnik. Zgototovo pa se displazija opazi tudi s takim načinom slikanja-če je seveda namen, da jo opaziš. Mogoč ebi s elahko dvomilo o oceni stopne pol ocene gor ali dol. Opazijo pa se več kot zagotovo vse degenerativne spremembe, ki so posledica displazije.
Pa npr moji psi- prav noben ni bil slikan zaradi vzreje,ker itak ne vzrejam Poleg tega za nobeno od mojih pasem le to ni bilo obvezno (za eno zdaj je, v času ko pa bi bili moji psi za vzrejo pa še ni bilo)- res pa je , da se eden zaradi rezulatov slikanja najverjetneje ne bo vzrejal.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #76 : 07 Julij 2006, 09:35:58
Kar verjemi. Ker je res. Sem pa jaz slikala psici kolke v Zg (dobila je A), potem pa še pri Matkotu (ko smo jo peljala na čiščenje zob) in je slika ravnotako pokazala A.
Ja saj če ima dobre kolke, potem povsod pokaže najboljše. Mene sploh zanima tisti, ki ima v Sloveniji slabše kolke (C, D, E), kako jim pokaže v Zagrebu.

No jaz sem tut dala Deepa slikat za vzrejnga (tudi zase) v Lescah (pr dr. Burji in dr. Mali-ju) in sem odštela 30.000 SIT (imela sem še slikane okruške) in moram reči da je vse bilo tako kot je treba. Bi se pa kar podpisala pod Slavin in Urškin post. Pa še to saj psa pred pomirjevalom veterinar pregleda posluša srce, mislim sej bo videl(slišal), če se mu bo zdelo kaj čudnega na srcu ga pač sploh ne bo hotel slikat? Vsaj men se zdi tko no ;) Pa še to, pač pri nas je že znano da moj pes ni skor nikol pri miru, pa tut ne mara da ga kdo drug dologo časa "muči" . Raj dam pomirjevalo in to je to. Slike so ble pa tut uredu, tko da proti pomirjevalom in  slikanjem v Sloveniji nimam nič, proti Zagrebu tud nimam nič, naj slikajo koker hočejo, samo jaz ne bom kupila potomca dveh (enega), ki ima kolke iz Zagreba (že zarad tega, ker se zadnje čase o tem veliko govori). Pa še lahko se vprašamo zakaj so sploh nastale take govorice -proti slikanju v Zagrebu, ziher ne za brezveze? ;)

LP, Nika



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #77 : 07 Julij 2006, 09:38:01
Sem pa jaz slikala psici kolke v Zg (dobila je A), potem pa še pri Matkotu (ko smo jo peljala na čiščenje zob) in je slika ravnotako pokazala A.

Matko ne ocenjuje kolkov, ampak samo pove ali so uredu ali ne kar se tice posameznega psa oz. njegovega zdravja. Sem jaz tudi Ideo slikala, pa mi ni garancije da bo dobila A.
Brez zamere dog4ever - ne trdim, da kolki tvojega kosmatinca niso za A - da ne bo pomote!  ;)


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #78 : 07 Julij 2006, 09:50:23
Jaz Matkotu, kot enemu najboljših ortopedov v Slo, popolnoma zaupam pri njegovi oceni :P




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #79 : 07 Julij 2006, 09:51:12
Jaz Matkotu, kot enemu najboljših ortopedov v Slo, popolnoma zaupam pri njegovi oceni :P


Pa ne samo v Slo. ::) ;)




rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #80 : 07 Julij 2006, 10:14:59
Jaz Matkotu, kot enemu najboljših ortopedov v Slo, popolnoma zaupam pri njegovi oceni :P

To vsekakor - tudi jaz!
Hotela sem samo povedati, da nima licence za ocenjevanje - da ne bo pomote!   ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #81 : 07 Julij 2006, 10:25:24
Ja saj če ima dobre kolke, potem povsod pokaže najboljše. Mene sploh zanima tisti, ki ima v Sloveniji slabše kolke (C, D, E), kako jim pokaže v Zagrebu.

....................). Pa še lahko se vprašamo zakaj so sploh nastale take govorice -proti slikanju v Zagrebu, ziher ne za brezveze? ;)

LP, Nika

A so nastale? Jaz jih tule prvič slišim oz vidim  ;)

Kar pase tiče prvega stavka- po mojem mnenju so dobri samo  A kolki . Vsaka nižja ocena me ne zanima, pa naj bo v Zagrebu ali v Ljubljani, in res mi je vseeno, če ima B2 al pa C1, dejstvo je,da ima displazijo. 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #82 : 07 Julij 2006, 11:06:45

  Jaz ne govorim o slikanju pri poskodbah. Tudi mi take stvari slikamo brez pomirjeval, razen ce gre za podobne polozaje in raztezanje kot pri kolkih. Pri slikanju za vzrejne preglede je pa zame  edina realna ocena z pomirjevalom in pa v Ljubljani.

   15 let vzreje pa zame ni nobeno zagotovilo, da ta vzreditelj dela dobro. Pa to, da imajo nekateri vzreditelji denar , drugi pa ne.....bedarija. Tisti, ki nima denarja in ze na startu poskusi sparati, naj se pa ne odloci za vzrejo. To namrec za sabo potegne nenormalne stroske- predvidene in nepredvidene.

  Cao-Slavi



valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #83 : 07 Julij 2006, 11:11:54

  PA SE TO...denar imajo slabi vzreditelji- dobri nikoli !!!   Dobri namrec zelo hitro zacnejo dohranjevat mladice....dobro hranijo mamo.... skrbijo za zdravje in higieno...poskrbijo za URADNA cepljenja......Slabi pa pustijo, da mame ves cas hranijo mladice.....mame nimajo kvalitetne hrane in samo obvezni obrok.......mladici so cepljeni z poceni cepivom kar doma......ponavadi so v pesjakih in mama se vedno cisti za mladici, tako, da "vzreditelj" nima kaksnega posebnega dela in pa stroskov z razkuzili in cistili ....

   CAO-sLAVI



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #84 : 07 Julij 2006, 11:32:38
Pa še to, dosti molosov ima "slabo srce" in odsvetujejo lastnikom pomirjevala!

Ce ima pes slabo srce, pa tudi za vzrejo ni primeren!!! Tveganje pri slikanju pod pomirjevalom (ne narkozo) je za zdravega psa minimalno. Ce te pa skrbi, da imajo tvoji vzrejni psi tezave s srcem, pa opravi se pregled pri kardiologu, da izkljucis to moznost. To, da psov s tezavami s srcem ni primerno parit, ti je menda jasno, ne. Verjetno pa vecina tega ne pocne, ker kardio pregledi pac niso potrebni za pridobitev vzrejnega dovoljenja, kajne.

Kar se tice cen za slikanje kolkov v slo - cena, ki jo pisete, je cena za slikanje in oceno kolkov, ki jo rabite za vzrejno dovoljenje. Slikanje kolkov preventivno (ne za vzrejno) je pri istem vetu veliko cenejse.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #85 : 07 Julij 2006, 11:57:05
Mene pa nekaj drugega zanima... Glede na to, da Theba ne bo imela mladičev jo bom verjetno dala sterilizirati. Ali se da hkrati slikati kolke (čeprav zaenkrat ne kaže nobenih težav in sta oba starša A) ? Da je nebi dvakrat omamljali... Sicer vem, da za slikanje dobi samo pomirjevalo, pa se mi zdi vseeno boljše če bo že v narkozi še to zraven opravit.
lp
T.

8)


valvasor

  • *
    • Prispevkov: 1.221
    • Točke: 8
Odgovori #86 : 07 Julij 2006, 12:38:35

  Tecka, ce bo v narkozi je super, ce naredite vse naenkrat.

  Cao-Slavi
 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #87 : 07 Julij 2006, 12:40:09
lahko. Najprej slikajo kolke, potem jo sterilizirajo.
Če ne rabiš ocene za vzrejno dovoljenje, je vseeno ali pes dobi pomirilo ali ne. Pri nas še noben pes za nobeno tako slikanje ni rabil pomiritve, pa če so tudi bili v najbolj čudnih in neudobnih položajih. pod pogojem, da sem bila zraven seveda, sicer ni šans. Za vzrejno so pa vsi dobili pomirilo, nobenemu ni bilo nič.


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #88 : 07 Julij 2006, 12:51:38
Ne rabim za vzrejno. Bi slikala čisto iz svoje paranoje in preventive  ::) . Sicer mi nekateri pravijo, da je škoda denarja, ker ne kaže nobenih težav, pa sem rajši mirna in 100%.
Hvala
lp
T.

8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #89 : 07 Julij 2006, 13:31:30
Če bodo slikali spotoma in ne rabiš za vzrejno te itak ne bo veliko stalo.