čiščenje smrdljivih ovratnic

čara · 8021

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
: 27 Avgust 2010, 09:02:15
Oj!

Jaz načeloma nimam težav s tem da bi se mi ovratnice usmradile. Če se že pes kje povalja in je usrana, jo pa umijem in je OK.
Sem pa dobila 2 že nošeni ovratnici iz nylona in ena mix nylon in mehka, kot usnje podlaga na notrjani strani. No, ta mix ovratnica smrdo ko kuga! Pa sem ju obe oprala na roke v pralnem prašku, pustila namočit, drgnila-pa to še vedno smrdi! Me je ja sram nest smrdljivo ovratnico v zavetišče.

S čim jo še naj umijem, namakam, da bo imela nek normalen vonj.

Obe puščata barvo (oranžna, rdeča), tak da ju ne morem dat kam zraven prat.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 27 Avgust 2010, 09:21:17
Jaz vse ovratnice (no edino usnjenih s kristalčki ne, te ročno oprerem  :D) perem v pralnem stroju(na 40 C). Če imajo veliko železja , jih dam v kakšno blazino.
Če puščata barvo, jih daj med perilo enake barve pa zraven tiste nove čudežne krpice,ki barvo vežejo  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 27 Avgust 2010, 09:25:20
Drugače pa okisana voda super izniči vonj na psih, ni vrag da ga ne bi tudi pri ovratnicah, oprei s šamponom, v zadnjo vodo pa dodaj dišeč mehčalec- če boš na roke prala.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 27 Avgust 2010, 10:26:56
Jih bom odišavila, da :) Sicer si me pa fajn spomnila, bom nesla domov, ker morem še Binino cotovje oprat, pa en tisti listič noter (sploh nisem vedela da obstaja, ker tega ne uporabljamo)  :-[

A ti pasje zadeve ne pereš ločeno od našega cotovja? Ker jaz posebej perem, da ni na mojih boksarcah kup dlak. No, je pa res, da se pri tebi več nabere kot pri nas, ker imamo samo enega psa in potem zbiramo, zbiramo prevleke in brisače na kup, da je vzaj 3/4 pralnega stroja. Nimamo namreč toliko naprednega stroja da bi stehtal sam perilo in prilagodil vtrljaje, in količino vode. Pol je pa mama besna, če se ne opere poln stroj-šparovn človek, kaj češ.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #4 : 27 Avgust 2010, 11:22:47
Mi vso opremo peremo zraven naših oblek, edino odej pa res ne, ker gresta itak samo dve v pralni stroj pa je to to. Žogice, igrače, povodci, brisače za brisanje brade in tac.. Vse. Sam pri nas se teh stvari ne drži tona dlak, tako da ni problema. Mi je pa nagravžno čiščenje pasjih posod v pomivalnem stroju skupaj s človeškimi krožniki  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 27 Avgust 2010, 11:30:33
jaz perem običajno vse skupaj z našimi stvarmi. Dlake so tako in tako z ali brez pranja. Pogledam pa da če je kaj bolj umazanega pa sestavim en stroj s pretežno pasjimi stvarmi, pa cunjami za čiščenje in podobno in pol dodam eno splakovanje praznega stroja. Ampak ovratnice pri meni ne sodijo pod "unapetitlich" kategorijo.
Moja mama je pa npr en dan prej vse pasje stvari v razkužilu namakala.
Kaj vem- se mi zdi če se ti psi itak po postlah valajo je vseeno če še peraš vse skupaj

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 27 Avgust 2010, 12:24:29
Jaz pri pasjih zadevah ne uporabljm mehčalca, zato tudi posebej perem + Bina sodi v kategorijo pso, ki puščajo cel kup dlake cel čas.  In kake zadeve imam rada neodlakane-"šihtne" cote. In potem res dam še kake cote zraven in delovne obleke-pajace.

V razkužilo pa ne bom namakala  :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #7 : 27 Avgust 2010, 13:40:04
Če po strojnem pranju vonj ne bo šel stran, je pa mogoče usnje drugače obdelano in dobi tak vonj. Drugače pa jaz problem dlak rešujem s sušilnim strojem, skoraj vse ostanejo na filtru, še posebaj učinkovito na pasjih dekcah iz flisa.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 27 Avgust 2010, 14:31:22
Nimamo sušilca. Je namen d gremo v ikeo in bomo eli vsaj salotejpast valjček za cote.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 27 Avgust 2010, 16:11:25
Kupi ta širok selotejp, bo bolj učinkovito  ;)


Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 27 Avgust 2010, 22:37:53
Po salotejpaste valjčke ni treba hodit tako daleč, jih imajo tudi v H&Mju  ;)


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 27 Avgust 2010, 23:14:30
pa Muller in DM jih imata tudi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #12 : 28 Avgust 2010, 00:35:40
PA sej take valjcke majo povsod, tudi v Mercatorju ???

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 28 Avgust 2010, 10:06:19
Ja, samo so držji, kolikor sem videla in ker itak gremo tja, bom pa še takrat vzela tam.
V merkurju je en valjček 4eur!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 28 Avgust 2010, 12:59:25
Ja, samo so držji, kolikor sem videla in ker itak gremo tja, bom pa še takrat vzela tam.
V merkurju je en valjček 4eur!

Polej v KIK diskont v enem izmed njihovih letakov sem jih videla, tako kot v Ikei za 1 € ;) Ali pa Eurospin. Te valjčke dobiš povsod!



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #15 : 28 Avgust 2010, 15:04:57
ampak meni so v razmerju cena-kvaliteta res najboljši ikeini, ker lahko kupiš tudi nadomestno pakiranje (brez roča), tam pa stanejo 4 rolice 2 evra,...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 17 Maj 2013, 21:25:48
Kako vi perete debele ovratnice? (5 plasti najlona, 8mm jekleni D-obroč) Jaz si je ne upam dat v pralni stroj, jo lahko mogoče pustim namočeno čez noč ali kaj podobnega, ker res smrdi.   :-X (pes se je z njo valjal po polju)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 17 Maj 2013, 21:27:55
Daš blazino ali pasje brisače, prevleke + ovratnico in opereš na 40 pa je.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 17 Maj 2013, 23:46:41
Jaz si je ne upam dat v pralni stroj
Zakaj ne? Jaz vse široke najlon ovratnice perem v pralnem stroju na 30 stopinj, ko je blato tudi večkrat na teden, ker je en od psov res prašič in posvinja in sebe in ovratnice v minuti.  ::)  Samo fajn jih je zavit v nekaj (kakšno rjuho, prevleko za povšter, vrečko iz tkanine, ipd.), da ti ne buta po pralnem stroju :)



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 18 Maj 2013, 06:54:38
Od Hurtte oprsnica se mi je pri pranju na 30 skrčila dovolj da mojemu ni več prav ... tako da, verjetno bi se ovratnica tudi, čeprav je malo lažje priredit velikost kot pri oprsnici, kjer je del čez prsi fiksen brez prilaganjanja. :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #20 : 18 Maj 2013, 08:24:49
Meni se še nič ni skrčilo, v pralnem stroju pa mogoče perem glih 1x na leto. Ostalo malo na roke malo mila in čau, ampak nič od opreme ne smrdi. Lahko pa kakšna stareša plastična/gumjasta obloga poči med vrtenjem... Pa centrifugo nebi bilo slabo izklopit. Kot pri kakih  teniskah ;)

PS: Vesna, a se je skrčla na Saino velikost?  8) ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 18 Maj 2013, 14:04:24
Bomo preverili enkrat  :D prav dosti se ni



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 19 Maj 2013, 09:56:13
Zakaj ne? Jaz vse široke najlon ovratnice perem v pralnem stroju na 30 stopinj, ko je blato tudi večkrat na teden, ker je en od psov res prašič in posvinja in sebe in ovratnice v minuti.  ::)  Samo fajn jih je zavit v nekaj (kakšno rjuho, prevleko za povšter, vrečko iz tkanine, ipd.), da ti ne buta po pralnem stroju :)

Pa se ti ne zdi da ti ovratnice (deli iz jekla) prej začnejo rjaveti?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 19 Maj 2013, 10:35:49
Pa se ti ne zdi da ti ovratnice (deli iz jekla) prej začnejo rjaveti?
Odvisno od kvalitete ovratnic, te katere jaz uporabljam mi niso nikoli zarjavele, pa jih vse redno perem v stroju že nekaj let. Se pa zna zgodit, da zarjavijo, če jih ima pes na sebi v slani vodi in jih ti potem doma pozabiš dobro oprat, to pa. Od sladke vode mi pa še nobena ni začela rjavet.  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 19 Maj 2013, 11:55:11
Ti imaš MAG in Stillwater ne?

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #25 : 19 Maj 2013, 12:09:24
Ti imaš MAG in Stillwater ne?
Pa El Perro, ja. Pa nekaj malega od Hurtte, čeprav Hurtta se zna po pranju res malo skrčit, ampak se je čez čas z uporabo še vedno nazaj raztegnila. Zarjavela mi je samo ena MAG ovratnica s katero je šla Brina v morje, jaz sem jo pa pozabila oprat po kopanju. Ostale so še vedno, kot nove, pa jih ni malo, hehe.  :)



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 19 Maj 2013, 12:21:24
Meni pa se zdi da mi že sami karabini, kar dobro opraskajo površino D-obročev (zaščitni sloj) + to da se mi pes vrže v vsako mlako/potok itd. ki jo vidi tudi ne pomaga. Mogoče je to znak da moram kupiti novo ovratnico.  :)


Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.