Hraste po celem telesu

Ovechkin · 3744

Ovechkin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
: 27 Avgust 2010, 18:49:12
Pozdravljeni!

Zanima me kaj bi lahko bilo z mojim ljubljenčkom in sicer je star 10 let gre za mešano pasmo srednje velik.
Po celem telesu predvsem tam kjer je tudi veliko dlake (se pravi po trebuhu ne veliko) ima neke čudne hraste nevem kako bi rekel take rjavo rdeče pa tudi koža je tam nekako rdečkasta pa sedaj mu gre to počasi tudi že na glavo?


Upam, da bo lahko kdo pomagal kajti doktor ni ugotovil nič posebnega.

Hvala
LP



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 27 Avgust 2010, 19:26:17
Alergija, garje, demodeks, mikrosporija, glivice.. En kup stvari je možnih, zato ti mi tu ne moremo dajat diagnoze niti terapije. Veterinarji so za to usposobljeni in če s trenutnim nisi zadovoljen, greš pač k drugemu



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 27 Avgust 2010, 19:37:58
Verjetno alergija. To bo ugotovil veterinar. Mi imamo tudi podobni problem pri starem labradorcu, že mesec dni se borimo z alergijo neznanega vzroka. Mislim, da se mu je sesul imunski sistem zaradi dolgortajnega jemanja antibiotikov zaradi borelije. Naš jemlje zdravila (Medrol).



Ovechkin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 27 Avgust 2010, 20:34:13
Ja pozabil sem omeniti, da se vseskozi praska oz. grize po zadnjem delu telesa vsekakor bomo obiskali tudi drugega veterinarja.

Kakšni pa so sicer kaj ukrepi proti tem boleznim / alergijam kaka maziva ali kaj ?

Kolegov pes je imel kožnega raka pa sem se malo ustrašil kaj to zgleda povsem drugače ?



Hvala
LP



Ovechkin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 Avgust 2010, 18:01:45
Sicer ve kdo kaj bi še lahko bilo ?


lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 30 Avgust 2010, 14:55:51
Kaj pa paranalne žleze ste pregledali? Običajno je to prva stvar,ki se pri "praskaču" preveri.Pa drobne hrastice po telesu so tudi eden od znakov.Paranalne žleze so pogost vzrok praskanja pri starejših psih, zelo pogosto zaradi nespremenjenega  režima prehrane.
Tjaša



Ovechkin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 30 Avgust 2010, 18:44:30
Ja točno tam se vseskozi liže, grize pod repom, če je to kako to preverim oz. spraznim ali kaj se, da postoriti?

Pa prehrano z briketov je priporočeno spremeniti na?

Hvala
lp



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 31 Avgust 2010, 06:33:26
Paranalne žleze je najbolje,da jih sčisti veterinar.On se bo tudi odločil,ali pes potrebuje še kakšno dodatno terapijo z antibiotiki.Kar se pa hrane tiče je prav tako dobro,da se pogovoriš z njim.Če je pes starejši namreč v svoji prehrani ne potrebuje več toliko beljakovin kot mlad ali aktiven pes,temveč veliko več vlaknin.S tem ni mišljeno,da se briketi umaknejo iz prehrane psa,zamenja se jih pa lahko z briketi,ki so primerni za pse v starejšem obdobju.Običajno imajo oznako Senior ali Mature.
Tjaša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 31 Avgust 2010, 10:02:56
Jaz bi pelala vetu da sčisti analne žleze, vzame ostružke kože in jih da na gojišče, regleda za garje, in vso golazen. Če niso analke, kožne boezni se naredi alergološi test. O tem pa je že napisano v temi o alergiji.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovechkin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 02 September 2010, 16:40:26
Aha hvala.


Samo še tole, morda obstaja kak univerzalen pasji prašek oz. kopel, da bi ga lahko notri skopal ali kaj ?
Univerzalen mislm s tem, da je koži prijazen oz. dlaki...

Hvala
LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 02 September 2010, 23:08:35
Plivasept mogoče...Ga pa pri vetu dobiš-sam je BV neki kopat, če nimaš pojma kaj je psu. Lahko še večje sranje narediš.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovechkin

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 06 September 2010, 10:31:39
Vem vem, danes smo šli k vetu. pa sedaj čakamo rezultate.

Sicer pa ko se pes želi uleči na tla se zelo nekaj pripravlja kot bi se zelo težko ulegel.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 12 September 2010, 14:42:29
Zna bit težava s hrbtenico, bolečine v trebuhu.

Glede na starost psa bi jaz zahtevala popoln pregled psa-srce, pljuča, jetra, ledvice, ščitnica, levkociti, (poleg ostružka kože) in psa naj temeljito pretipa-če so kje kake sumljive bulice v bližini bezgavk še posebej.

So pa možne tudi bolhe. Nekako na tri mesece je obvezno na psa stisnit ampulua, posprejat ležišče-še posebej če je zunanjo in seveda redno pranje pasjih dek, ovratnicem igrač...

Nasplošno je pri starejših psih dobrodošlo če se 1x letno opravi preventivni pregled (odvzem krvi za pregled zdr. stanja).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!