Eurohound

La.nula · 7545

La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
: 30 Avgust 2010, 20:11:23
Oi..
Na podarimo.si sem našla, da en podarja eurohounde...
opisal je tako- "Skrbne in aktivne lastnike išče 5 mladičkov pasme EUROHOUND. Gre za načrtno vzrejene mešance, ki jih uporabljajo predvsem za vleko sani, odlično pa se obnesejo tudi za canicross (tek s psom), bikejorig (kolesarjenje s psom), skijoring (tek na smučeh s psom)...ali pa kot navadni hišni ljubljenčki."

Mene pa zanima, če te pse res načrtno vzrejajo (npr. kot Labradoodle) ali je to neka potegavščina, da navadne mešance predstavlja kot eurohounde?  :-[
A je že kdo slišal zanje?

LP L  :)


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 30 Avgust 2010, 20:14:08
Če vtipkaš eurohound v google, marskaj najdeš. ;)



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #2 : 30 Avgust 2010, 20:19:40
Vem ja, ampak nisem nek "ekspert" za angleščino... :-[  Sem pa pogledala v razne knjige, in te pasme nikjer ne najdem...se pravi da so to "čistokrvni" mešanci... ;D

Mene pa bolj zanima če ma kdo kako izkušnjo z eurohoundom, ga je že kje videl, glede na to da jih načrtno vzgajajo...

LP L



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 31 Avgust 2010, 10:57:45
Eurohound ni nobena zafrkancija. To so psi, ki danes krojijo tekmovanja z vlečnimi psi. So precej hitrejši kot sibirski huskyji. Je pa res da pri njih ni določen natančen videz, saj se psi selekcionirajo glede na delo in ne glede na videz. V osnovi so ti psi mešanci med nemškim kratkodlakim ptičarjem (sli poentrom) ter aljaškim huskyjem (ki pa tudi ni priznana pasma). Psi so po videzu zelo podobni lovskim psom. Ti psi se uporabljajo predvsem za dirkanje na kratkih in srednjih dolgih progah.


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 31 Avgust 2010, 18:38:16
Hmm greyster je pa še malo hrta zraven ane?



pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 31 Avgust 2010, 22:31:37
Pravi greyster je samo mešanica ptičarja in hrta, s tem da je delež hrta manjši ...


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #6 : 09 Januar 2011, 17:55:50
Oi..
Na podarimo.si sem našla, da en podarja eurohounde...
opisal je tako- "Skrbne in aktivne lastnike išče 5 mladičkov pasme EUROHOUND. Gre za načrtno vzrejene mešance, ki jih uporabljajo predvsem za vleko sani, odlično pa se obnesejo tudi za canicross (tek s psom), bikejorig (kolesarjenje s psom), skijoring (tek na smučeh s psom)...ali pa kot navadni hišni ljubljenčki."
Citiraj
V leglu jih je bilo 5; 2 samički, ki sta že oddani, dom pa potrebujejo še 3-je samčki. Na priloženih fotkah lahko vidite kako izgledajo odrasli psi. Omenjeni mladički pa so naslednjih barv: en popolnoma črn, drugi pšenično rjav, tretji pa je črno-bel. Stari so 3 mesece, razglisteni, veterinarsko pregledani in lepo socializirani.


 :o :o :o


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 09 Januar 2011, 19:46:45
Regga zakaj tak pogled  :o ?


regga

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 1
  • Enya
Odgovori #8 : 09 Januar 2011, 21:54:20
 

??? :o :o


pajo

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 09 Januar 2011, 22:24:37
Lepotec :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 11 Januar 2011, 15:24:46
Tako ovratnico je imel Karo.  :-* Made by Šeruga.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!