psa trese

čekan · 32055

Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #30 : 10 September 2010, 19:52:48
Nikoli nebi verjela, če nebi doma imela ene (majhne) vellliiikkkee zmrzljive riti. Se mi zdi kot, da ima pokvarjen termostat  ??? ko je zunaj 30+ stopinj, ko že vsi iščemo senco, vodo... se ona greje na betonu brez, da bi jezik ven pomolila. No, ko je pa zunaj 20 stopinj jo pa začne že zebit, če je v senci. Trenutno je pri plus 15 nujno v lahkem pulovru. Pri 5 stopinjah že bunda. Ko pade pod -0 pa sploh noče ven. Pa je uradno zdrav ''kmečki'' pes. Dlaka je nekje podobna kratkodlakemu goniču... če se giblje je seveda stanje zmerno, takoj, ko za trenutek obstane (na semaforju) pa se že trese in išče toploto. Medtem, ko druga psica mirno zdrži do +5 brez pulovra, začne jo zebit nekje pod minus (kratko postrižena pudl dlaka). Aja zmrzljivka spi nujno v mačji spalni vreči iz flisa (pri +20 stopinj)
Jp tako je če imaš zimogrozne pse  ;D

Hahahahaha, enako. Pasji babi sta obe zmrzljivki, zdajle pri teh temperaturah se mi obe tlačita pod odejo za spanje. Črnuh pa pravi, da so ravno sedaj taprave temperature. Amstaffka poleti pri +30 spi na sončku, na hrbtu, pa s kremo jo namažemo, da je ne opeče. Pa jih razumi. Čeprav tale padec temperature sedaj je bil res velik in imajo psi še vedno poletno dlako, tako, da bolj zmrznjene brez dvoma zna malo zebsti.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 10 September 2010, 20:04:21
Našega starega labradorca je to pomlad in poletje zgodaj zjutraj zelo treslo. Prebolel je boreliozo, imel zelo hude težave s sklepi, zjutraj se je na ležišču tresel kot šiba na vodi. Z veterinarjem nismo mogli ugotoviti, zakaj. Enkrat se mu je zgodilo tudi zvečer, izmerila sem mu temperaturo, vendar je ni imel povišane. Problem sem rešila tako, da sem ga pokrila z rahlo odejo, ko mu je postalo toplo, pa se je sam odkril. Sedaj se mu to ne dogaja več. Bolezen je nekako prebolel, počuti se veliko bolje, tudi s sklepi nima toliko težav več.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 11 September 2010, 10:26:06
Ja, za sklepe je bolje toplo in mehko ;) Vsem starejšim to paše (ne samo psom, isto ljudem) :)


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 14 September 2010, 16:31:45
Mislim ne vem ampak pes ki se trese od bolečin, tudi če normalno je, verjetno nebo živahen in razigran in se tudi nebo obnašal isto kot če je vse ok. Vsak ki pozna svojega psa vidi kako se obnaša normlano in zaznaš vsako spremembo.

In ja, bilo je kar mrzlo, ker vsaj pri nas niti doma niti v pisarni še ne kurimo in če je zunaj 8 stopinj in se hiša ohladi, zna biti kar mrzlo. Pozimi ko se notri kuri je čisto druga zgodba.

verjemi, da se je moja psica normalno obnašala, bila igriva, ješča,.... ampak mi  ni šla ta tresavost v glavo, sprva smo mislili da jo zebe je bolj fina rit in se hitro trese tudi od mraza.  ::)
p.s. ne pokaže bolečine, nakažejo jo le takrat ko jo res boli in to s tresenjem



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 13 December 2010, 20:08:45
 :-[

a je to normalno da ko se pes umiri ponavadi zvečer in zaspančka, da ga po telesu primejo krči in ga trese, še posebej če je to po ful aktivnem dnevu. Oči zažmurka čist nazaj in fuuul trdno spi, včasih kaj zalaja smes, zatuli (to vse v spanju) - se mi zdi da sanja sam da ga pa po celem telesu trese pa ne vem? Če ga zbudim, vse to poneha. ?? A samo ful sanja? :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #35 : 13 December 2010, 20:09:57
:-[

a je to normalno da ko se pes umiri ponavadi zvečer in zaspančka, da ga po telesu primejo krči in ga trese, še posebej če je to po ful aktivnem dnevu. Oči zažmurka čist nazaj in fuuul trdno spi, včasih kaj zalaja smes, zatuli (to vse v spanju) - se mi zdi da sanja sam da ga pa po celem telesu trese pa ne vem? Če ga zbudim, vse to poneha. ?? A samo ful sanja? :D

Ja.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 13 December 2010, 20:26:17
ok :D  :) hvala, ma sj se mi je zdel da ga pa pa tok ruka mi je blo pa sumljivo



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 13 December 2010, 21:18:01
 :o to tud naš sedem mesečnik počne... U bistvu še laja zraven... tko na potih  :D . . . ampak starejši kot je manjkrat se mu to dogaja... :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #38 : 14 December 2010, 09:30:58
Karo je večkrat zletel iz kavča ko je tako norel v sanjah in lajal, renčal, brcal, skakal.

Bina ima bolj umirjene sanje.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 14 December 2010, 11:10:30
No pri nas je tudi pestro ko Flip zaspi...poleg krutega smrčanja,še brca, renči, laja, tko da res ni dolgčas  :)



Gala-V

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 14 December 2010, 11:14:59
Ja.

Dokler ga lahko zbudiš res ni panike, če ga pa ne bi mogla, bi pa znal biti kakšen epi napad.


spelyko

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 11 Februar 2011, 12:06:45
naša psicka pa je bila danes sterilizirana in se trese...je to normalno?



SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 11 Februar 2011, 12:09:20
Po narkozi psa zebe. Tako, da bi rekla, da je normalno. Poskrbi, da ji bo toplo.



spelyko

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 11 Februar 2011, 16:28:13
je bla zavita v koco ob radiatorju pa se se je kr tresla...samo zdaj je pa ze ok ko se je cist prebudla ze :D