Praskanje

*LuNa* · 2040

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 16 September 2010, 22:54:10
Morda ima kdo podobno izkušnjo ali kakšen nasvet, kaj bi lahko bil vzrok.

Namreč naša psička se ful praska na območju med komolcem in kolenskim delom. In sicer tako zelo, da ima uničeno dlako in tudi že rahlo ranjeno kožo. Prej se je bolj praskala na eni strani, zdaj na drugi. Nekako ne morem ugotoviti vzroka. Največja uganka mi je, zakaj se to praskanje pojavlja samo na tem predelu in kar je zanimo, to se ji zdaj pojavlja že par zaporednih poletij. V ostalih letnih časih teh težav ni.

Alergija mislim da ni, sumila sem, da bi bili vzrok lahko kakšni piki insektov, samo ne verjamem, da bi jo pikali zgolj na tem področju.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 17 September 2010, 20:35:18
Mogoče pa je kontakna alergija na kakšno rastlino, ki cveti (ali ima ravno plodove, klaski od trav...) in se njenih cvetov ravno v tej višini dotika? Glede na to da je sezonsko in samo na enem predelu...



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 September 2010, 22:21:46
Sej to misliš po trebuhu, ane? Ne razumem najbolj, kaj misliš med komolcem in kolenskim delom :-[
Pod komolcem in po trebuhu je značino mesto za atopični dermatitis. Glede na letni čas je pomoje možno, da jo poreže kakšna ostra trava. Lahko bi bila tudi alergija na kaj kar je aktualno poleti. A hot spoti pa to niso?



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 19 September 2010, 23:25:49
Ne ni po trebuhu, ampak po zunanjem delu (na zgornjem delu prednje tace med komolcem in ramo). Sej zato mi je pa tako čudno, ker je res tako "majhno" omejeno področje.
Hot spot ni, ga je že imela (sicer na glavi), tako da vem, kako zgleda.

Kar je sreča, je to, da se že malo umirja in je praskanja manj. Bi pa vseeno rada razvozlala, kaj je vzrok.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 19 September 2010, 23:27:26
Kaj pa če je vzrok praskanja bolečina v omenjenem predelu? Edino to mi je padlo na pamet...

Občutljiva mesta pri kakšnih alergijah in bolhah so po mojih izkušnjah predeli na trebuhu in pazduhi.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 19 September 2010, 23:41:03
Ajaaa med komlcem in ramo! 8) Najbrž si se prej zatipkala ;D A nosi oprsnico? Ker tam bi blo lahko kej odrgnjeno zaradi tega ???
Glede na to, da je tam kakor nekakšna kožna guba bi bila lahko blažja infekcija ali pa je samo nadraženo :-\ Pomoje bilo fino s Plivaseptom spirat dnevno pa opazovat kaj se zgodi...

Lp, M



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 20 September 2010, 22:11:36
Ja očitno sem se res zatipkala, bumbar jaz. Sej zdaj gre na srečo na boljše, sem pa tudi že imela namen nabavit Plivasept, pa upam da zdej ne bo potrebno. Oprsnice ne nosi, prav tako dvomim, da bi bila vzrok bolečina, ker kot pravim se to zgodi vedno nekje v drugi polovici poletja, sicer pa tekom leta teh težav nima.
Hvala vseeno za nasvete, bom ob priliki povprašala kakšnega veterinarja, če imajo kaj izkušenj s tem.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si