kokeršpanjelka se je začela zaganjati in renčati na druge pse

-Arabela- · 3811

-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Imam 2 leti staro kokeršpanjelko (je sterilizirana). Ima opravljen A izpit in malo šolo. Nikoli ni bilo težav z njo, razen vlečenja. Sedaj pa je pri svojih 2 letih začela divje renčati in se zaganjati v druge pse, ko je privezana. Sploh ne vem kaj naj naredim. Če jo cuknem nazaj in ji rečem ne..nič ne pomaga. Besni in renči naprej. Je pa res, da je navajena med igro renčati in da je zaradi tega nismo nikoli kregali. Ali je to narobe? Vlečenja smo jo precej odvadili (razen če smo srečali psa je vlekla k njemu) z neko posebno oprsnico. Ne vem kaj naj naredim? Tudi zamotiti z hrano je nemorem.. :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 22 September 2010, 11:14:34
Zakaj pa renči in se zaganje v druge pse?
Vlečenja jaz ne toleriram, niti proti drugemu psu, se pač ustavim in krenem nazaj, naredima krog in ponovima vajo. In tako v nedogled. Hkrati nagradim lepo hojo.
Če je v igri renčala-je pa treba ločiti med renčanjem v igri ali pa rangiranjem. Če je žvad grozila drugim psom, bi jo morali dat na hladno (striktno prekinjat tako igro in jo dat na privez, dokler se ne umiri in tako v nedogled, pa še seznanit s kakim zoprnim psom, ki bi ji dal klofuto in jo prizemljil, ko se je repenčila).

Jaz opažam pri sebi in tudi drugih, to kako se pes obnaša je večinom odvisno od našega vodenja psa, našega poznavanja psa, telesne govorice in vzporedno naših reakcij (pravilne/nepravilne).

Pojdi nazaj v šolo in najdi inštruktorja, ki ve kaj ukrenit in na čem morate delat in odpravit, popravit pri vašem odnosu, reakcijah...Mogoče, bo znal kdo konkretno svetovati na koga se obrnit. Iz kod pa si?

čaw

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 September 2010, 12:03:43
Nevem zakaj renči in se zaganja. To da je renčala se mi je zdaj zgodilo 3 krat (danes 1 krat in 2 krat včeraj). Ne renči čisto na vsakega psa.  In vsakič je bila na povodcu. Če je odvezana ni še nikoli niti lajala niti renčala na drugega psa..razn tistega med igro..ko da rit dol in laja. V vseh 3 primerih je bil pes večji od nje. In vsakič sem jo cuknila nazaj in ni pomagalo..in sva šle nazaj in sem jo privezala za ograjo in pustila samo za par minut. Drugače z vlečenjem je pa tako, da pač potegne k drugemu psu in potem jo cuknem nazaj in rečem sedi..in počaka da drug pes pride k njej..mislim do zdaj je bilo tako. Zdaj pa kakor da se ji je strgalo. Res je da jo je enkrat napadla sosedova psica..ubistvu je bil 10 sekundni ravs, dokler se moja kuža ni ulegla na tla. Drgače sem pa čez tedn v ljubljani. Res nevem kaj naj naredim. Nikoli si nisem predstavljala da bo moj pes renčal na druge pse. Tudi grobi nismo bili nikoli z njo...vse smo jo učili z nagrado :/..nevem kje sem naredila napako :'(



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 22 September 2010, 13:12:47
Če si med tednom v Ljubljani, je zelo možno, da se je zgodilo kaj, ko te ni bilo ali da tisti, ki jo v tvoji odsotnosti vodi na sprehode ravna drugače, ko se srečata z drugim psom. Na tvojem mestu bi se temeljito pogovorila z domačimi, naj ti podrobno opišejo, kaj se dogaja in kako ravnajo, ko so z njo na sprehodu.



-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 22 September 2010, 13:46:59
Vedno jo jaz vodim ven, ker je z  mano v Ljubljani. Tko da res nevem :/...Nič posebnega se ni zgodilo. Mislim, da bom šla nazaj v šolo z njo... Sploh je ne razumem, kar naenkrat se je to začelo. Res je da ko sva v Ljbuljani, je manj spuščena z drugimi psi, ker me je strah, da bi je kdo popadel. Tako da greva bolj daleč in jo tam spustim, kjer ni nikogar.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 22 September 2010, 14:25:52
Verjetno čuti tvoj strah pred napadom, zato se odzove agresivno. Če boš mirna in zaupala v druge pse (redkokateri so res zverine), hkrati pa jo boš pustila da se s psom povoha na popuščenem povodcu, bi tele zadeve morale izzvenet.



-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 September 2010, 15:31:04
Sam kako pa naj jo umirim, da bi se povohala na spuščenem povodcu, če nori kot zmešana. :/



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 22 September 2010, 16:40:22
Najprej umiriš sebe, potem se pa v loku približujeta. Moreš bit pa hladna kot špricer in se ne sekirat.
Normalno je, da ne mara vseh psov in ni narobe če to pove-narobe je če teži in grozi za BV.

Kadar se jaz ustrašim situacije Bina postane navzgojen cucek-laja, se zaganja, tudi na cesto je že stopla, pa sem dovolj hitro reagirala. Če sem mirna in psico opozorim z NE, ni potrebe, klepetanjem in grema, če lastniki dovolijo se povohajo, včasih poigrajo, včasih ignorirajo.

Če drug pes teži-pokličem mojo in gremo vsak svojo pot, če moja teži, grema svojo pot in ponovima vajo lepega obnašanja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 22 September 2010, 17:44:29
Bom poskusla bit hladna, pa sporočim kako bo šlo. Ker zdaj že ko vidim psa se vznemirim, ker sem mi zdi da se po zaganjala in renčala.



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 22 September 2010, 19:46:41

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


-Arabela-

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 22 September 2010, 19:53:12
Mogoče je pa to :'(..sam je čudno. na linku piše da napadejo kogarkoli. Arabela pa je do sedaj napadla 3 krat in vsakič psa (tujega) :/.. Naključje? Prav grozno se počutim..ker sem se full trudila da bi bla socializirana in vzgojena :(..pol se pa začne to dogajat. Danes sem jo peljala, še k zajcem, ki jih imajo v ogradi pri sosedu, in še nikoli nisva šli tja. Pa se je super obnašala..samo povohala je zajca in jih gledala :/..sploh je ne razumem.