Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 517305

scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Se podpišem pod Scythe, bi bila za na koledar :P
Ampak res!  :o Upam, apollo, da boš tole fotko poslala na naslednji izbor za PeSjanarski koledar - imaš že zagotovljeno mojo 5ko (ali 10ko...ne vem kakšne ocene bodo  :D ).  8) Ma kr prihajam nazaj in nazaj v tole temo, da gledam mal tole fotko....  :-[



Lp,
M


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Tenx za pohvale :D! O koledarju bom pa razmislila (malo me moti, ker Nuba ni preveč dobro osvetljena) :P. Midve z Nubo pa se že pripravljava na 2 razstavna vikenda (tale teden Hrušica in naslednji vikend specijalka v Mallnitzu in evropska). Če se bo fantu dal kaj slikat bom pripopala še kakšne slikice iz Mallnitza ;)

Lep pozdravček :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Tukajle je link, kjer lahko najdete slikice z nedeljske razstave v Hrušici (Hvala Matevžu za slikanje ;)).
http://galerija.sloweb.net/thumbnails.php?album=200

Rezultati:
PSI
razred vmesnih
TIM  odl.1, CAC, BOB

razred odprtih
ODIN OD SVISART  odl.2
DAVOS OD RADOVNE odl.1

razred šampionov
ALDO  odsoten

PSICE
razred mladičev
CHRISTMAS VON CREATION DIVINE  ne vem kaj je dobila

razred mladih
BARONESSA VON RALLIGHOLZ  pd.

razred odprtih
ARCA  dobro
NERA - NUBA odl.1, CAC

razred šampionov
SAMSARA FROM BALIHARA RANCH odl.1 CAC

Slikice:
Arca


Nuba


Christmas von Creation divine


Baronessa von Ralligholz


Tim


Davos od Radovne


Odin od Svisart





Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Se podpišem pod Scythe, bi bila za na koledar :P

Lp nina

Podpišem se tudi jest wuuuaaaaaaaaawwwww  :o  :o  :o , kera huda fotka,

L.P.P. Špela



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Urša in Tim - čestitke! :o :)

Seveda čestitke tudi vama Apollo in Nuba in vsem ostalim! :)

Lp
Tina in Taj



Sanči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 1
Tudi z moje strani vse čestitke!!
Ja Apollo, saj veš, tvoje fotke pa itak vedno razturajo (oziroma Nuba na njih)!! ;) Veliko sreče vama želim v soboto!!

lp, Sanja



Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Apollo, fotka je 1A 
Čestitke vsem za Hrušico, Apollo mogoče veš kako to, da je Arca dobila db., ni hotela pokazat zob ali kaj takega?
Upam, da se boste dobro odrezali tudi ta vikend, mi bomo držali pesti in tačke. :D



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Citiraj
Apollo mogoče veš kako to, da je Arca dobila db., ni hotela pokazat zob ali kaj takega
Huh ne... Samo sodnik je bil zelo strog in je res izbrskal vsako napako :-[. Pa tud kakšne mal mimo je usekal, ker vidim kolk se pri ostalih pasmah pritožujejo nad njegovim sojenjem (ampak moram rečt, da je bil pri nas, ki smo bili notri za BOB fer in je dobro ocenil pse-naštel je realne napake za vsakega psa ;)). Nisem po končanem ocenjevanju na žalost nič govorila z lastnico od Arce, ker so takoj šli :'(. Tako, da ne vem zakaj... Upam, da bo sama kaj več povedala, saj se občasno tudi javlja na tale forum :-\!
Hvala vsem za čestitke! :o

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Naporen razstavni vikend je za nami… :P Tukaj pa eno kratko poročilce :) V Mllnitzu je bilo precej manj švicarjev kot smo pričakovali (9), sodila je Angelika Finke-Meyer (D). Glede na to, da je bila to specijalka za švicarske pasme, sem pričakovala precej večjo udeležbo, ampak mislim, da je tudi današnja evropska razstava pobrala svoj davek :-[. V Avstrijo smo se odpravili s Klarkom, Baloojem in Nubo.

Rezultati:
Razred prvakov-psi:
Baloo odl 2
Klark odl 3

Razred odprti-psice:
Nuba odl 1, CAC

Še tri slikice ;)

Baloo


Klark


Nuba


Danes pa smo šibali v Zagreb 8). Švicarjev je bilo kar nekaj (45). Sodnik (Refet Hadžić)  je sodil zelo hitro, za moje pojme kar malo prehitro :-[. Psov si niti slučajno nisem mogla ogledati, kar je bil moj glavni namen udeležbe na tej razstavi. Moti me tudi ker nismo dobili nobenih opisov… ::). Z osvojenim rezultatom pa sem super zadovoljna :o

Rezultati:
Lars Zgornjrsavski-razred mladičev  ZP
Tim-razred vmesnih odl 3
Klark-razred prvakov odl 4
Baloo-razred prvakov odl 5

Baroness v. Ralligholz-razred mladih pdb
Nuba-razred odprtih odl 2, res CAC
Juna-razred prvakov odl 4
Brina od Radovne-razred prvakov odl
Aika-razred veteranov odl1, PV, BOB

Tukaj pa samo ena slikica za pokušino, ker so tolk slabe, da niso za nikamor (bi mogla ugasnit fleš...) :-[



Čestitke... ;)

Lep pozdravček vsem!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Madona razturata punce :o Čestitke!

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Citiraj
Aika-razred veteranov odl1, PV, BOB

Se opravičujem, tukajle je ena napakica... BOB je pobral ruski samec in ne Aika ;), Aika pa je bila prvak veteranov 8)

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Čestitke tudi iz naše strani!

Lp



zgornjesavska

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Neca, imam jaz eno vajino slikco, da se ti oddolžim za slabo fotografiranje s tvojim aparatom  :P
Na drugi sliki sta Klark, zmagovalec Akella in polovica Bena ;)
Na tretji sliki pa samo Klark.

Od Larsa in Brine mi pa ni ratala nobena slika.. Tako da, če kdo ima, se priporočam..

LP, K.

Psarna Zgornjesavska - veliki švicarski planšarski psi http://brina.zdravo.net/


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Katja hvala... ;) So pa tudi tvoje slike precej temne (kot kaže je bila v dvorani tako čudna svetloba, da se ni dalo kaj prav dobrega posnet :-[). Se bomo drugič na kakšni "zunanji" razstavi malo pofotkali :P

Lep pozdravček 8)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Z Nubo sva danes uspešno opravili izpit RO2 :P! Prilagam eno skupinsko slikico "izpitnikov" ;D



Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Apollo, čestitke!  :o

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Čestitke še tukaj!  :D

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Hvala :)! Zdaj pa počasi šibamo malo plavat na Krk (samo za dva dni :-[)... Lep pozdravček!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Majchy

  • ° Žleht kot pes °
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 5.608
    • Točke: 99
  • *love dogs*
Uživajte!  :o [smo vam kr mal fouš ] :-[

LP, Maja


SPLETNA STRAN: http://www.majchy.com
PORTFOLIO: http://www.majarokavec.com


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Apollo, čestitke za vse dosežke in prijetno namakanje v morju!!!

Res si prav ugotovila, da se samo občasno pojavljam, ker malo nimam časa in malo ker se v sami temi nič kaj ni dogajalo ::)

Chantall, sprašuješ, zakaj je Arka dobila dobro. Ni mu bila preveč všeč, v smislu, da ni dovolj močna - konstitucija, da ima prekratko spodnjo čeljust(???) in odtiske na komolcih. Tisto glede čeljusti mi ni prav jasno in še nikoli ni nihče kaj takega napisal in ugriz je pravilen. Odtiske na tacah ima res, pa kaj ji morem, če spi na tleh (dobro, v posteljo ima prepoved:)) Drži pa, da je zadaj visoka - zadnje tace. Sicer sem pa bila z njo in njenim obnašanjem na razstavi strašno zadovoljna, je bila tako pridna kot prej, ko smo hodili kaj več in to mi tudi zeeelooo veliko pomeni. Saj se bomo še kje pokazali!

Ne drži pa, da smo takoj izginili - jaz sem čakala še bob in še sedela en čas na starem mestu.

Se vidimo v Trbovljah! Tja verjetno prideta tudi vsaj dve mladički!¨

Lp, Mateja.



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
No škoda, da se potem nismo nič videli :-[ Sem te hotela še malo povprašat o mladičkih :P Takoj, ko smo prišli iz ringa smo se malo zaklepetali, ko pa sem pogledala proti prostoru, kjer je bila prej večina švicarjev nisem nikogar več videla :-[
No bomo pa v Trbovljah kakšno rekli 8). Midve tudi verjetno prideva, ker mi je bilo na Kipah lansko leto res všeč :o! In hvala za čestitke!

Se vidimo, lp ;)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
arkula hvala za za odgovor.

Mene pa zanima s katero hrano hranite svoje švicarje in zakaj ste izbrali ravno to?

Bomo menjali hrano namreč :D .

LP



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Jaz (no Nuba :P) imam Hill's (Adult large breed lamb and rice). Izbrala sem jo zato, ker se mi zdi kvalitetna, ima dovolj velike brikete in ustreza zahtevam, ki sem si jih postavila 8). Poleg tega menim, da si takšna firma ne more privoščit kakšnih večjih spodrsljajev (no upam da veš, da iz deklaracije, ki je na hrani, ne moreš razbrati nič glede kvaliete). Nekatere nove znamke pridejo na tržišče in jih čez leto, dve ni več, Hill's pa je stalnica in tudi to mi nekaj pomeni ::). Čeprav se v zadnjem času pojavlja vse več kritik glede Hill'sa (morda tudi na račun novih firm, ki morajo od nekje dobiti kupce) ima Nuba to hrano že odkar je pri nas in nikoli ni bilo nobenih težav. Dlaka je svetleča, nima prhljaja, nobenih alergij, ne prdi veliko,... le iztrebki so morda nekoliko mehkejši (če je to sploh slabo ;)). Dodane so tudi snovi za sklepe. No nam odgovarja (le ceno bi lahko malo znižali ;D).

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


arkula

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 1
Ravno včeraj smo porabili Eukanubo sensitive, kupljeno na razstavi v Hrušici... Jaz kar nekaj menjam, držim se tega višjega cenovnega razreda. Ko so bili mladiči, je bila Purina Pro plan, pa včasih Hills... Nimam občutka, da je kaka posebna razlika - nobene ne marajo! Včasih pa tudi kaj skuham, pasjo juho z govedino, korenjem, potem zakuham riž, purana... Odvisno, kaj dobim. Moje osebno mnenje je, (pa ne me preveč napast), da priporočajo te brikete predvsem zaradi zaslužka. Potem psa hraniš samo z njimi in ga navadiš na točno to hrano in mu izumrejo vse ostale bakterije in mikroorganizmi v prebavi. Če ti poje kako malenkost mimo, so pa takoj problemi v smislu alergij, drisk in bruhanja... Jaz sem jim prej precej več kuhala, pa niso imele nikoli problemov, zdaj pa zaradi udobja kupim brikete in včasih skuhamo, pa se mi zdi da že nimajo več tiste prirojene sposobnosti "mrhovinarja", da prebavijo vse brez posledic...

Pa lp. Zdaj gremo domov....



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Huh da ne bo pomote-tud jst Nubi občasno skuham :P (1×tedensko). Kupim govedino, piščanca, purana ali ribe, dodam zelenjavo (bučke, korenje, blitvo, cvetačo-pač nekaj od tega) in kosmiče, kašo, polento, riž,... Vedno malo menjavam sestavine ;). Enkrat tedensko pa dobi tudi veliko surovo telečjo kost za glodanje. In ob posebnih priložnostih je tud meso z žara, kakšno tortico 8) Tud Nuba ni na "domačo" hrano nič občutljiva. Drugače pa ima tudi brikete rada, je pa res da kuhano hrano precej rajši "pomljaska" ::). Ampak kaj ko ni več časa za kuhanje :-[

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


zgornjesavska

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Še dve slikci iz specialke v Mallnizu (by družina Mannel):
1. slika: Klark in Aik
2. slika: Aik von der Jakobshöhe, Biene- Franka von den Wonneproppen, Donar vom Schwoaten Pad, Byogi vom Schwoaten Pad, Azali von Creation Devine, Wim von den Gänsewiesen, Baloo Bow, Nera, Klark

LP, K.

Psarna Zgornjesavska - veliki švicarski planšarski psi http://brina.zdravo.net/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Na bolhi sem našla oglas za eno rod. leglo, mogoče koga zanima:
http://www.bolha.com/oglas2380388

lp


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Zdravo!
Mi smo se vrnili iz dopusta in da malo osvežim temo prilagam eno fotko "od vročine pokošene Chantall"



več slik v mojem albumu: http://hello-swissy.moj-album.com/

Lp