Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 519437

mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Čestitke vsem!
Apollo tvoji dve pa res delata rastur!  :o



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Jaz pa na specialki nisem pretirano uzivala ali se druzila...se opravicujem, ampak sem laufala na zadnje kancke energije. Po ocenjevanju sem samo se sla do ringa kitajcev (kjer je bla Aika B) in se vsedla. :)) Sem pa seveda super zadovoljna z rezultatom, sploh ker nisem nic pricakovala. V razredu sampionov so bili sami lepi samci in tehtnica bi sla lahko kamorkoli. Pa se Klark mi je nagajal in ni hotel dat tac kamor sem jaz hotela, praseto malo. :)) Berta ni hotela zob pokazat, Leia se je v zadnjem tednu zacela tako gulit, da verjet ne mores in vseeno sta s Klarkom bila v parih spet na "stopnjickah".
Ruski samec je na Cacibu "na sreco" zamudil in tako Nini olajsal delo v ringu s Klarkom. ::) In skupaj z Nino sta domov odnesla BOB.

Mr. Globus kot ti je ze Neca rekla ne se sekirat. Svicarji se razvijajo razlicno. Eni mladi psi dobijo takoj vso tezo, drugi pocasi (kar je tudi bolj zdravo). Se bo ze razvil. Tako kot se more tudi Val se razvit, da bo konkuriral izdelanemu samcu kot je Farao. ;) Ipak je Farao pes, ki pobira BOBje po celi Evropi in nekoc Balu od Aike B in tudi Klark ne zmagata tako zlahka proti njemu.

Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Sej se ne sekiram.. se gundžam in penim  :P Meni je popolnoma jasno, da je počasna rast bolj zdrava, zato pa je bil Kal prvo leto hrtek  :P Na živce mi gre, ker mi baba izjavi da rabi več substance (in zato da slabšo oceno). Sej se še razvija, madona.

@Apollo
So me čisto zdemoralizirali dopoldne, tako da smo šli iz inata raje na sprehod po centru pa na kavico. Nisem tel dat dodatnih 40€, samo da mi še po slovensko napišejo kako šparam na hrani  ::)



dolcearca

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
V nedeljo ste pa vsi kapitulirali in sem morala sama z mojim Tarzanom branit slovenske barve ;) ;) Do PRM sva pa le prilezle...

Bili so sami tuji - še menit se nimaš s kom, kaj šele, da bi bila taka fajn družba kot na specialki (borovničke included :P)

V mladih so bile tri psice, moja in  2 italijanski sestrici, ki sta ravno dopolnili 9 mesecev (Tara je imela 4 dni čez 9 mesecev) in Italijan je hotel kar domov, ko je videl razliko v velikosti.... Tako da pri nas je pa pretiravanje v drugo smer, Globus...

Tako da čestitke vsem, posebej Neci  ;) in se verjetno vidimo v Celju...

Lp iz primorskega brloga! M,A,D, T

Arcina spletna stran
http://www.swissyarca.com


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Sej "substance" ni misljeno pomoje kot kilaza ali samo kilaza. Domnevam (in kar je popolnoma normalno pri starosti) da je blo misljeno, da se more se razvit- razsirit prsni kos, kosti...se pac ojacat.
Klark je svoj sedanji prsni kos dobil komaj pri 4 letu tako da...In ce se prav spomnim naju je z Urosem ista sodnica konec leta 2007 na razstavi skoraj "okregala" da kako je pes ne-razvit in sploh da je to netipicno. Klark je imel  dobre 3 leta. ;) No, zdaj pa dobi BOB z perfektnim opisom pri isti sodnici. Je treba dat casu cas.  8)


“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Čestitke vsem za krasne uspehe!!! :)




Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Super slikice :)! Slik ni nikoli preveč... :P Vidim, da tudi tvoja mrcinica uživa na snegu :-*.
PS: Daj jih drugič edino malo pomanjšaj, ker je drugače nepregledno.

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
jaz pa slikic sploh ne vidim?  ???

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Pri nas doma je pa kar pestro. :P
Klarkec je paril s prelepo psičko Dali in upajmo, da smo bili uspešni.
Končno je tudi padla odločitev s kom bomo parili Leio za njeno prvo leglo. Izbranec prihaja iz Poljske in ime mu je Borys. ;D Je iz legla 8 in od tega so 4 psi šampioni, trije pa preslikani in prosti vseh skeletnih bolezni. Leia prav tako prihaja iz legla z fantastično statistiko-8 jih je HD A, ED 0 OCD F (od 13ih).

Borys  8)




Zdaj pa držite pesti, da se nam vse poklapa, z veseljem pa sprejemamo obiske ko in če bodo mladički prišli na svet.  ;)

Medtem ko vas bo kar neki verjamem odšlo na bowling srečanje kluba SKVPM, gremo mi naslednji vikend v Brno spet malo teč po ringih in skušat zaključit CZ šampionat. Pa ne pozabit prijavit švicarje za TOP 10 kluba člani! Čas je do 31.1.2010  8)

Lp Ziva in psi

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
O, čestitke za paritev :)

Tale Lein izbranec mi je pa ful všeč :)  :-*

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Meni je Borys tudi zelo zelo všeč, vsaj kakor izgleda po slikah. Laiki damo bolj na lepoto, kot pa na zdr. rezultate ožjega in širšega sorodstva, čeprav se strinjam, da so zagotovo še bolj pomembni...

Ali bo Val postal "fotr" bomo zagotovo izvedeli v parih dneh, ko bo opravljen ultrazvok, spremembe na seskih pa se menda že dogajajo, ha.

Leto 2010 bo torej kar zanimivo kar se švicarskih mladičkov tiče!

lp

Matej



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Po vseh informacijah, ki smo jih uspeli zbrskati iz Poljske je linija iz katere prihaja Borys res super :). Zato želim lahko le SREČNO 8)! In komaj čakam na male kepice. Borys bo verjetno v prihodnosti tudi moja izbira za Divo (če bo seveda z njo vse ok in bo primerna za vzrejo), zato bom še bolj podrobno sprmljala razvoj teh švicarčkov... ;) Držimo pesti, da bo vse potekalo kot se šika :-*!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Uau! Džimo pesti tudi pri nas!   

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Sleepy swissy with huge head ;).



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Sprehod v snegu... :)

Nuba


Diva Karantanska


Dva norca :P


Diva Karantanska in Nuba

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Uuuuuu, krasne slike Apollo, super so ti ratale pa še motiva sta bila očitno več kot odlično razpoložena  :).



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Tamala je zmerej bolj podobna Nubi :):)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Nici

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Rožica, se popolnoma strinjam! Očitno je tu potekla mitoza in ne mejoza... :P :o
Drugače sva pa tudi midva z Diorom uživala na snegu...

Moj psiho pes... >:D





Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Nici super fotke... Vidim, da tudi Dior uživa v snegu :). Trenutno vreme je za švicarje res zakon :P!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lydia

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Tarin
Hehe, Nici, res super fotke :D. Psihič "mali" :P ;D



Vida.

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Še malo našega snežnega vzdušja. Gospodična Brina NIKAKOR noče hodit po celem snegu. Cel sprehod hodi lepo za mano po že uhojeni stezi. ::) :D
Če jo pa že spravim na cel sneg mi pa hitro uide nazaj na pot. :P



Se mi mudi nazaj na potko. Umakni se lepo prosim!!!


Brrrrr, pa tale sneg.


No, takole se pa da pozirat.


Lep pozdrav vam in vašim pesjanom,
Vida & Brina



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Hehe Kal je isti  ::) Na celc gre samo za žogico in.. ko se mu strga  :P



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Am, mene pa zanima, ali je trenutno slucajno premrzlo da bi imel psa zunaj kako uro ali dve? Temperatura je -8. Skrbi me ker je oddal ze veliko poddlake.



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Ma kaki premrzlo, moj švicar je zunaj veliko čez dan pa tudi ponoči in mu ni hudega.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Nekaj joka pred vratmi pa ne vem ce ga zebe ali pa gre za razvajenost. :/



Kaili

  • *
    • Prispevkov: 257
    • Točke: 0
Bolj je nevarno, če ga imaš ves čas noter na 20ih stopinjah pa ga daš potem ven... kar je 30 stopinj razlike. Idealno za kšno bolezen pljuč. Razlika je seveda, če je ta čas aktiven. V takih situacijah ga je treba oblečt :)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Meni se pa temperature ne zdijo primerne za spanje zunaj (mislim ponoči). Čez dan mogoče. Če pa je kuža notranji, pa mu, razen na sprehodu, zunaj verjetno ni ravno prijetno.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
ooooo Maruška,si nas malo obiskala!objavi kšn filmček od Kaili!!lepa slikca:)
ewo še ena zimska z naše strani!
Lep pozdarv vsem!



Aaron

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
pa še ena zimska pozerska:D