Kong

Nelly · 92674

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #60 : 07 Avgust 2006, 22:08:25
Jaz sem danes kupila Veni Konga (10 centimetrov - large size piše gor). Bil je 3190 SIT in mi niti malo žal tega denarja (ponavadi so bile vse igračke v enem dnevu že vsaj z ene strani pogrižene). S Kongom se je Veni danes igrala oziroma sva se igrale sigurno eno uro (pa še piškotke je ven spravljala) in se mu nič ne pozna.  :o  Pa še Veni je navdušena nad njim. Je pa ponavadi vedno pod kontrolo, ko se igramo (itak piše na navodilih, da ni nobena igračka neuničljiva pa da je treba pazit, dokler nismo 100%, da ga pes ne bo zgizel - ne vem, kaj za njih to pomeni pa vseeno). Tako da jaz jo bom v vsakem primeru gledala, kaj bo delala z njim (posebno, ko sem prebrala, kaj je Lok storil).


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #61 : 07 Avgust 2006, 23:14:27
Nas puppy kong se je tudi precej unicil. Najprej je pocil in potem odpadel zgornji clen, zdaj pa je pocil se drugod.

Samo ne bom kupoavala novega, ker Grina ne gane prevec.

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #62 : 20 Avgust 2006, 00:55:41
Lilit pa si kupila to orginalna konga?


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #63 : 20 Avgust 2006, 09:31:44
Ja originalen. Medium puppy. Je pa res, da smo ga precej metali, in obcasno ga je tudi novofundlandka imela po ustih, mogoce je zaradi tega razpadel.

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #64 : 20 Avgust 2006, 09:40:17
Pa pravijo, da so ti neuničljivi. Tvoj primer je dokaz, da le ni tako. Verjetno pa res malce tudi zaradi novofundlanke prej razpadel. Moj kong je še vedno tak kot je bil na začetku, res pa je bolj močan, ker sem ji kupila že kar za odrasle pse...lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #65 : 20 Avgust 2006, 10:47:18
Pa pravijo, da so ti neuničljivi.

Če to leti na proizvajalce, potem oni pravijo, da je vsaka igrača uničljiva.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #66 : 20 Avgust 2006, 10:50:07
Ne leti na proizvajalce, bolj na prodajalce teh igrač, ker vsi trdijo kako so neuničljive..lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #67 : 20 Avgust 2006, 11:04:23
Ne leti na proizvajalce, bolj na prodajalce teh igrač, ker vsi trdijo kako so neuničljive..lp

Prodajalci pa itak povejo vse, da bi prodali robo.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #68 : 20 Avgust 2006, 11:06:28
Ja točno tako, vse samo, da prodajo robo, taki pač so :) Vseeno pa imajo delno prav, ker se ta igrača vsaj pri Aski še najbolje obnese, ostale so že malce lepo obdelane in niso take kot na začetku, kong pa je še čisto ok...lp


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #69 : 20 Avgust 2006, 11:10:36
Ja točno tako, vse samo, da prodajo robo, taki pač so :) Vseeno pa imajo delno prav, ker se ta igrača vsaj pri Aski še najbolje obnese, ostale so že malce lepo obdelane in niso take kot na začetku, kong pa je še čisto ok...lp

ja, od Veni je tudi še vedno v redu. Samo potem pa kupijo konga ljudje, ki ne preberejo navodil in mislijo, da se ne more uničiti. Potem so pa jezni na ves svet, ko se kaj takega naredi.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #70 : 20 Avgust 2006, 11:18:50
Ja smo pač ljudje različni. Sicer sama tudi priznam, da tudi sama nisem ne vem kako natančno prebrala navodil, a vseeno dokler bo Aska zadovoljna z kongom in da še vedno je tak kot nov pa čeprav ga ima že kar precej časa, ji bom v prihodnje mrbit še kakšnega kupila. Pred kratkim sem ji kupila šeenega, tako, da sedaj ima dva - enega, ki ga ima stalno na voljo in drugega, ki bo kot igrača za na treningih, ker je tako majhen in priročen, da se ga lepo spravi v žep...lp


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #71 : 20 Avgust 2006, 11:32:29
Pred kakšnim letom, dvema, je tudi Sammy dobil kong, medium rdeče barve. Na začetku je bil nad njim navdušen, saj ga je lahko fajn glodal, potem pa ga sam ni več nikoli prenašal v ustih. Kljub temu ga je imel na vrtu in bi ga lahko kadarkoli vzel. Drugače pa je bil nad njim bolj navdušen, ko sem mu ga metala in mi ga je prinašal, ker se odbija v različne smeri.
Kong je bil kot nov, dokler ga ni oče enkrat med košenjem trave, dal v žleb na strehi vrtne hiške in ga tam pozabil. Preiskala sem vso dvorišče in ga seveda nisem našla, šele čez nekaj mesecev čist po slučaju. Vremenski vplivi (sonce, dež...) so ga tako obdelali, da je bil hrapav na otip in Sammyju seveda več ni dišal, dokler ga ni po nekaj tednih začel prenašati po dvorišču in spet ga ne najdem.  ::)
Nauk zgodbe: ne puščajte konga na strehi!  :P

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #72 : 27 Avgust 2006, 21:20:56
Luna ima tudi novega konga (fly varianto) in je ful ful nora nanj. Že od prej ima pa enega konga, ki pa ji ni ne vem kako zanimiv. Na sploh se mi zdi, da so ji ful všeč igrače na vrvici.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #73 : 09 Oktober 2006, 10:21:59
zdravo, tudi moj loris ima novega konga in sicer iz serije goodies, črno kost z luknjicami za priblojške, in je ubistvu edina igrača na katero je res nor, moram pa tudi pohvaliti krtačo zoom groom, ker je res super! Do sedaj nisem preizkusila boljše in mislim da je tudi ne bom.



šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #74 : 11 Oktober 2006, 12:55:47
Bi potrebovala en nasvet:
za novofundlandca moram kupiti črnega in xxl ali je tudi rdeči v redu?

Hvala, lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #75 : 13 Oktober 2006, 08:56:53
Bi potrebovala en nasvet:
za novofundlandca moram kupiti črnega in xxl ali je tudi rdeči v redu?

Hvala, lp

Jaz bi se na tvojem mestu odločila za največjega.

Lp nina



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #76 : 13 Oktober 2006, 13:16:34
Mi smo kupili kong za nekje 500 sit. Je neoriginalen ampak je zelo trpežen.
Bono ga obožuje, napolnjenega ali praznega. Ko sem mu ga prvič dala, ga je spustil na tla in ko je začelo tisto poskakovat, se je pa ustrašil... :D ;D :D ;D

Lp, Ana & Bono :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #77 : 13 Oktober 2006, 17:34:04
Tudi mi nimamo originala pa drži pri vsakodnevni uporabi že 10 mesecev ampak če bi rabla novga bi šla vseeno po originalnega pa tavelkega, ker je fake rahlo premajhen za mojo zverino.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #78 : 14 Oktober 2006, 11:54:45
Neyka, praviš, da je Neon zadovoljen s kongom? Naš Janko se vsake igrače naveliča po 1 dnevu ali jo pa že prej raztrešči na ogromno majhnih koščkov.

Ninci, hvala, tudi jaz se nagibam k največjemu.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #79 : 14 Oktober 2006, 13:19:16
šnufi najljubša igrača oz. edina stvar ki ga zanima v vsakem trenutku dneva. Polnjen s sirom, poskakujoč ali pa leži nekje v kotu da ga je potrebno pobrat in skakat okrog mene z njim v stilu catch me if you can  ::) Recimo vrv ga zanima samo če jo imam jaz v rokah, žogice, palice,.... prav tako.

Če se bojiš da mu ne bo všeč in ti je preveč vrečt toliko denarja stran za tavelik original pa kupi za prvič ponaredek pa če mu bo všeč xxl original. Tako sem naredila jaz samo da še kar čakam da bo ponaredek uničil in da si prisluži tapravega  ;) :)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #80 : 14 Oktober 2006, 18:35:10
ali pa leži nekje v kotu da ga je potrebno pobrat in skakat okrog mene z njim v stilu catch me if you can  ::) 

That sounds familiar...  :D Prav vsakič se moram nasmejat, ko mojga kužona nalašč ignoriram, medtem ko on vztrajno čaka, da se bova že lotila nekaj počet, potem pa zagleda svoj živo rdeči kong in prav po srnje poskoči ponj in ves ponosen maha z njim okrog mene. Izhod v sili pač.   :D
Moj ni originalen, pa je še vedno kot nov. Je pa res, da Šado ni ravno mahnjen na igrače v tem stilu, da bi jih v prostem času grizel oziroma se z njimi kratkočasil. Tako da je kong zanimiv, samo ko mu ga mečem ali pa ko mu ga skrivam. Hrana skrita v kongu? Zanimivo je, ampak samo dokler njufi možgani ne pogruntajo, da nima smisla se truditi za nekaj, kar itak nikakor noče pasti ven. To je pa ponavadi precej hitro.  8)

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #81 : 14 Oktober 2006, 21:58:12
Newfka kako  ??? a ni bil tvoj originalen, tista nagrada  ??? a sem mal pomešala. Kje pa se dobi velike ponaredke. Ker moj je kao za odrasle pa je največji in velik cca 10-13cm

Pri nas pa če je hrana notri ga žvwči premetava oz. karkoli že dela z njim toliko časa dokler hrana ne začne ven padat. Recimo ko se učim imam 1-2h mir oz. slišim samo "smrčanje" ob poskušanju lizanja sira iz konga ali pa kakšen padec ob tla, pa Neonove skoke za njim...

Je pa res, da Šado ni ravno mahnjen na igrače v tem stilu, da bi jih v prostem času grizel oziroma se z njimi kratkočasil.

To tudi Neon ne...razen če ni "igrača" časopis, karton ali pa plastične rokavice ki se jih da profesionalno cefrat na prafaktorje  >:( ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #82 : 15 Oktober 2006, 14:26:03
Emmm, pravzaprav tudi jaz nisem čisto prepričana, ampak mislim, da ni bil originalen. Ampak bom raje tiho, ker nisem sigurna, se ne spomnim več, kaj je pisalo na embalaži. :-[  Je pa res še vedno kot nov. Zdaj pa ne vem, ali zato, ker naj bi bil original, ali pa zato, ker večino dneva leži nekje v kotu.  ???  :D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #83 : 15 Oktober 2006, 19:13:46
Mi smo pa čisto zadovoljni tudi s fake variantami konga  :).
Če so neuničljive pa ne morem povedati, ker do sedaj nobenega nismo imeli dlje kot 2 meseca (smo namreč izredno "izgubljive"sorte  ;) ). Vzamemo s sabo na sprehod, mečemo in norimo, ko gremo domov pa ga po poti nekje v zelo visoki travi izgubimo  :'( . - to je tudi glavni razlog zakaj kupujemo fake konge.
Jih imajo pa moji psi zelo radi, ampak samo dokler jih mečemo, ko ležijo tam nekje na tleh, so čisto nezanimivi.



Lp, Ivana


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #84 : 16 Oktober 2006, 11:35:11
Buffy je zdej najbolj zadovoljna s kong žogo. Zunaj veselo laufa in skače za njo, doma pa jo sama meče po tleh  :D.


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #85 : 16 Oktober 2006, 19:29:47
Mislim, da bo tako najbolje, da najprej kupim fake konga. Ker Janko glih ni ravno preveč navdušen za špilanje. Če se pa jaz z njim igram, mu je pa tak čisto vseeno s čim se podiva po dvorišču, navdušen je vseeno.

Hvala za nasvete.

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #86 : 16 Oktober 2006, 19:50:28
Jaz pa vsekakor polagam vsem na srce,da se držite stran od ponaredkov in raje vložite nekaj več denarja v original(še pri tem se lahko zgodi nesreča).
Pri fakeih pa skoraj prosite zanjo.

Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #87 : 16 Oktober 2006, 21:48:51
Se strinjam s Skyjem, rajši par cekinčkov več in orginal rajši kupite...lp


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #88 : 18 Oktober 2006, 15:11:27
Čeprav odšteješ kar nekaj cekinčkov, v vsakem primeru se pa lahko zgubi... :-\  :-\ :-\ :-\ :-\

Lp, Ana & Bono  :-* :-*

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


šnufi

  • *
    • Prispevkov: 384
    • Točke: 3
  • Janko
Odgovori #89 : 20 Oktober 2006, 12:07:00
Mislim, da je najprej boljš kupit fake, pa potem ko vidiš, da psa igrača sploh zanima, kupiš original. Ne zdi se mi vredno dat 10 jurjev, da bo Janko to trikrat neso sem pa tja, potem pa ne bo več zanimiv.

Lp

Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali vedele, da ljudje ne mislijo (anon.)