Kong

Nelly · 92675

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 11 Februar 2006, 03:09:16
Ali ima kdo doma konga? Sem jih danes gledala v trgovini in so "pasje" dragi... od 5 do 8 tisoc odvisno od velikosti. In razmisljam ali bi razkirala ali nebi, ker se bojim, da slucajno nebi bil zanimiv.

A ga kdo ima? Kako se obnese?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1 : 11 Februar 2006, 07:37:14
Oj!

Mi imamo kong doma. Atos ga najprej sploh ni porajtal, sedaj ga pa obožuje. Imamo pa rdečega medium in je ful trpežen. Oba ga vlačita po ustih, ga prežvekujeta, pa je še vedno tak, kot je bil. Ful rada vidita tudi, da ga mečem. Zanimivo je to, da kong ne skače v eni smeri, ampak odskakuje v vse strani in potem je psu še toliko bolj zanimivo. Res je super igrača. Druga možna zaposlitev, ki pri nas ne pali preveč, je pa to, da kong napolniš npr. s koščki sira in jih pes dobi ven samo tako, da ga grize- s tem si krepi mišice, pa tudi za zobe je dobro. Edina slaba lastnost konga je, da se ravno zaradi svoje odskočnosti rad izgubi. Te cene si verjetno gledala v kaki drugi trgovini. Jaz sem zanj dala 2500 v trgovini Gali v Ljubljani, tako da se splača tam pogledat- po mojih sedanjih izkušnjih je veliko stvari cenovno ugodnejših.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2 : 11 Februar 2006, 08:41:42
Jaz imam kong, pa nisem ravno navdusena... Grin ga namrec uposteva samo, ce je hrana notri, drugace ga sploh ne pogleda. Isto njegov brat.

Je pa res ful trpezen in tudi odskakuje noro.

(ps. Je res kong v Galiju samo 2500? In to medium, original? Ker jaz sem dala za puppy 2500...)

battito animale


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #3 : 11 Februar 2006, 09:21:28
Ja, 2500 je medium rdeč, sem ga ravno prejšnji teden za darilo kupila. Je original, je- vsaj po trpežnosti sodeč ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 11 Februar 2006, 13:16:31
Lisa ne mara konga...niti ko je hrana notr,pa tudi če ji ga vržem jo ne zanima.....sm pa kupla na srečo neoriginalnega pa sm za medium dala 1000 sit....

papa


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #5 : 11 Februar 2006, 13:34:22
ojla...tud sama razmišljam, da bi kupila tale kong, ko je toliko samih pohval čez to igračo. Sam Kaj ko jih je toliko različnih teh kongov, vsak je za nekaj dobro. Pravite , da je ta rdeč mediium vredu, jst jih bi moji kupila enega, ne pa vseh, zato me zanima kateri je po vaših izkušnjah najboljši.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #6 : 11 Februar 2006, 14:58:01
Če jaz prav vem, so rdeči malenkost mehkejši od črnih. Potem je pa vsak še v treh ali štirih velikostih. Jaz sem kar prodajalca vpršala, pa mi je za bernca in švicarja predlagal rdečega medium.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #7 : 11 Februar 2006, 15:20:16
sej tako bom tud jaz naredila, bom tam kjer hrano kupujem moji, kjer je res ena prijazna pa ful ve o psih povprašala kaj mi svetuje, no katerega konga, sej pozna mojo psičko, sej grem v to trgovino lahko tud z Asko ;D Verjetno se bom kar za tega rdečega medium  odločila, sej če je berncem ok bo tud AM.


manjchy

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 11 Februar 2006, 15:28:53
Mi mamo doma konga za naša 2 pesjana sm jima že 2krat kupla pa sta vse razgrizla  >:(Slišala sm da obstajajo tud ponarejeni :-*



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 11 Februar 2006, 15:31:26
Po mojem bo medium premajhen za malamutko ??? medium je "prav" mojemu avstralcu.

Drugace pa so mislim da samo puppy in navadni kongi razlicnih velikosti (puppy so mehkejsi), crn je samo xxl velikost (in je xxl mocen).

Potem imas se neke dental konge, samo ne vem, ce se to dobi v Sloveniji.

Res najboljse, da se s prodajalko posvetujes :)

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #10 : 11 Februar 2006, 15:38:56
hvala Lilit, res se bom z prodajalko posvetovala, nočem ji premajhnega kupit.


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #11 : 11 Februar 2006, 16:25:42
Nelly magari za probo kupiš ponaredek ;).Sem enkrat govorila z lastnico AM,ki ima ponaredek konga za 1000sit že 3 leta pa je tip top psička pa ga obožuje...tako,da vidiš če tvojemu psu sploh je kul,hihi.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #12 : 11 Februar 2006, 16:58:55
T.M.T. hvala.no sej bom bom videla kako bo moji ta kong sploh všeč, grem drug teden v akcijo in ponjga.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #13 : 11 Februar 2006, 18:00:04
Čao!
Kje pa je trgovina Gali v Lj.? Je še kje v Kranju?

Lp,

Suns.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #14 : 11 Februar 2006, 18:03:39
Trgovina Gali je v Lj.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #15 : 11 Februar 2006, 18:08:23
Aha, hvala. mogoče je tole malo iz teme samo kje pa v Lj.? V bližine BTC-ja in city parka?

Hvala!!!!

Lp,

Suns.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 11 Februar 2006, 18:12:20
Na Linhartovi cesti, blizu  Žalskega rondoja je Gali.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #17 : 11 Februar 2006, 18:25:15
Hvala Aska!

p.s. tudi jaz sem včasih poznala malamuta asko... psico smo imeli-Asko :) A je bila agresivna do mene (bila sem čisto majhna) in smo jo morali dati proč... Oddati, ne pod inekcijo!


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #18 : 11 Februar 2006, 18:38:58
A res Sunshine, ja sej sejdaj ko ima moja tako ime, opažam, da ni tako zelo redko, se  tud v starem delu lj en lokal imenuje volk & aska. Moja ni agresivna, no upam pa da tud nikoli ne bo, je pa odvisno, od drugih psov, če ji kdo zobe pokaže bo znala nazaj,prejšnji pes še ko napaden bil, ni se nič branil. No kje je trgovina Gali upam,da sedaj veš.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 11 Februar 2006, 21:23:54
Mi smo Atri kupili kongo, ko je imela en teden uničevalni pohod po kuhinji in dnevni sobi (drugače ni bilo težav, ampak samo tisti en teden jo je nekaj pičilo  ???). Kupili smo ji konga in ji ga od znotraj namazali s pašteto in "nafilali" z briketi. Tako je imela nekaj časa zabavo potem pa je mirno čakala, da smo se vrnili domov. Tako da kongo nam je pomagal pri zaposlitvi psa.

Je bil pa tudi drugače zanimiva igrača, ker se res odbija v vse smeri pa tudi ko ga zakotališ se vrti v krogih. Atri je bilo to super noro všeč. ;D

Potem imas se neke dental konge, samo ne vem, ce se to dobi v Sloveniji.

Dental konge prodajajo v Mr. Petu v BTC-ju. So nam pa inštruktorice na tečaju povedale, da naj bi te igrače, ki zobe čistijo še povečevale nastanek zobnega kamna ali nekaj takega no. Pač naj nebi bili ravno tako dobri za zobe kot pravijo.

Imajo pa res zasoljeno ceno, ampak se splača  ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #20 : 11 Februar 2006, 21:53:13
mi imamo tudi konga.......kupla sm ga v alerju...največjega in sem dala 3000sit. mu je kar všeč.....ko je  ugotovil, da na pol ne bo šel ga je vrgel v koš ::) ::) ::).........in raje sabo vzel papir... ::)..

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 11 Februar 2006, 21:59:25
irenchy: Tale tvoj rondek, pa pridno odnaša igračke v smeti :P



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #22 : 11 Februar 2006, 22:24:53
irenchy: Tale tvoj rondek, pa pridno odnaša igračke v smeti :P
sej bo vidu hudiča....ga tkole razvajamo pa vse k riti nosmo ;)....k bo enkrat brez vsega ustou tkrt pa bo kriza ja.... ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 11 Februar 2006, 22:47:34
sej bo vidu hudiča....ga tkole razvajamo pa vse k riti nosmo ;)....k bo enkrat brez vsega ustou tkrt pa bo kriza ja.... ;)

lp

Hehe....pol bo pa šel v smeti pogledat, če je kaj ostal :P



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #24 : 12 Februar 2006, 01:29:10
Hvala vsem.

Dental konge imajo pa v mr.petu..sem ravno vceraj gledala. Samo so imeli samo xxl, za naso 3 kg zverinico seveda neprimerne ;)


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #25 : 12 Februar 2006, 16:32:24
Konge drugače prodajajo tudi v Tukanu (ponarejene in originale). So jih pa prodajali tudi na CACIB Ljubljana in Tromostovje pa so že prvi dan stojnico čisto spraznili tako, da je zanimanje za to igračo precejšnje. ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 13 Februar 2006, 00:07:01
Verjetno najcenejše KONG-e pri nas se da naročiti preko interneta in sicer na www.vet4you.com. Pogoj pa je, da se včlanite na stran. Potem v iskalnik vpišite besedo KONG in zlistalo vam bo ponudbo. Na žalost jim manjkajo sličice izdelkov, vendar lahko izdelke poiščete na strani Kong company http://www.kongcompany.com/



S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 13 Februar 2006, 00:17:17
super stran urška ! a poznaš še kako "pasjo" spletno trgovino. hvala


lp

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 13 Februar 2006, 00:23:31
edino kar me moti na vet consult strani je to da ni opisov stvari :S

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 17 Marec 2006, 22:52:59
Sam se strinjam,da je kong ena boljših igrač-zna pa biti tudi zelo nevarna!

Tole se nam je zgodilo danes:

Dans smo meli doma malo dramo,ki bi se kaj lahko spremenila v tragedijo.Dopoldne sem bil s psoma v Celju,na obisku pri kolegici,ki je prišla iz Tržiča.Pridemo domov,Lok se gre igrat s kongom,jaz lepo sedim za mizo in berem časopis.Pride Lok počasi do mene in nekaj pokašljuje.ne vem kaj me je prešinilo in takoj sem pomislil na konga-letim v sobo in res-kong je bil na pol,ene polovice pa nikjer.Do takrat je bil Lok že čist mehak,ker se mu je direkt zgornji konec nabil v grlo.Mene seveda panika,z eno roko mu stisnem pod grlom,kjer se je kong lepo občutil,da ne bi zdrknil še globje,z drugo pa sežem v gobec,da bi mu ga izvlekel ven.Prvi poskus je bil neuspešen,ker je bil kong globoko in pa ves gladek-potem sem si rekel,da pač moram tvegati,ker v nasprotnem primeru ga bom tako ali tako izgubil.In sem poskusil še enkrat.Nekako mi je uspelo prste porinit toliko globoko,da sem ga lahko potegnil ven.Seveda sem si ob tem roko kar dobro porezal na Lokovem zobovju,tako da je bilo potem vse krvavo-moja roka,moja majca,Lok,tla...Jaz pa sem sedel na tleh in se ves tresel-potem pa so se še ulile solze.Ne morem verjet,kakšna mevžasta cmera sem,kadar se gre za moje pse!
No,Lok si je hitro opomogel,je normalno jedel in tudi živahen je bil zelo hitro tako kot prej.


Pa moram poudarit,da je bil kong original,ne tisti ceneni ponaredki!



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!