pes na kavču

miha30ski · 12433

dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 25 Januar 2014, 21:50:26
Naši niso nikoli kregani, kar se tega tiče. Mladič sicer sedaj probava sam, gre s sprednjimi tacami gor in čaka, ampak se ob prvem NE vrne nazaj na tla, eventuelno se mu "pomaga". Starejša psica če v strahu skoči gor (sesalec ali močo), ob prvem NE, DOL odskoči. Postelja je pa sploh NE NE pri nas, tamladi niti v spalnico ne gre (smo tako zelo na tesnem, da če mi stopi notri, je soba skorajda nabita)



iJazz

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • p.s. I'm awesome
Odgovori #31 : 25 Januar 2014, 22:49:31
Saj te ne prepričujem ;). Samo povem, da tudi pri bolj ohlapnih pravilih vodnik lahko ostane pravičen do psa in ga ne krega za nekaj, za kar psu ni dal jasnih navodil.

Kakih nejasnih navodil? Če je NE, je ne in mislim, da je to dovolj jasno, da nekaj ne sme.
Ne vidim pa nič slabega v kreganju, če pes naredi napako. Saj ne, da zdaj kričim in se znašam nad njim - o moj bog nikakor! Oster pogled, malo zvišan ton in normalen stavek kot "Kaj je bilo to?" in je to to. Drugače so pa tudi otroki kregani in ne vem zakaj ne bi bil pes, če je naredil bedarijo, ki je pač ne bi smel.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #32 : 25 Januar 2014, 23:38:24
iJazz ni letelo na to, da ne dovoliš psu biti na kavču, ampak na tvoj zapis kako je pes zmeden, če je enkrat lahko na kavču in drugič ne in si predvidevala, da je pes takrat, ko ne sme biti na kavču kregan...

Citiraj
Ne pa, da enkrat ja enkrat ne in se odločaš po tvoji volji oz. pač kako si razpoložen. Potem je pes čisto zmeden in več ne ve, če lahko ali ne. Ko pa je okregan pa mu sploh več ni jasno kaj je naredil narobe, ker ste mu še prejšnji dan pustili.

Jaz trdim, da ni nobene potrebe po tem, da je pes kregan tudi, če cele dneve poležava na kavču pa mora dol, če se jaz tako odločim. Enako ni potrebe po tem, če se odločiš, da pes ne sme na kavč.



iJazz

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • p.s. I'm awesome
Odgovori #33 : 25 Januar 2014, 23:55:40
Joj ja, moj pes ne sme na kavč in tudi na posteljo - katastrofa.  ::)
Poznam kar veliko ljudi, ki tudi ne dovolijo in sploh tega pravila nisem jaz postavila ampak so ga moji starši. Drugače pa mislim, da mu nič ne manjka, če spi na svoji blazini in ima svoj prostor, kjer ima mir. Pritožil se pa še tudi ni, haha. (:

Se pa ne gre o kreganju zaradi kavča, ampak nasplošno. Če bi ti pes trgal tvojo najljubšo majico in bi ga pri tem zalotila, mu vrjetno ne bi na lepo razložila, da to ne sme početi, ker je to tvoja najljubša majica in ker je res veliko dneraja stala, ali pač?


dogs-along

  • *
    • Prispevkov: 119
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 26 Januar 2014, 07:56:46
Kakih nejasnih navodil? Če je NE, je ne in mislim, da je to dovolj jasno, da nekaj ne sme.
Ne vidim pa nič slabega v kreganju, če pes naredi napako. Saj ne, da zdaj kričim in se znašam nad njim - o moj bog nikakor! Oster pogled, malo zvišan ton in normalen stavek kot "Kaj je bilo to?" in je to to. Drugače so pa tudi otroki kregani in ne vem zakaj ne bi bil pes, če je naredil bedarijo, ki je pač ne bi smel.

Haha, očitno to pali pri vseh  :o
Mi imamo isti stavek in vsi, še otrok, točno vejo, da so ga posrali  ;D



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #35 : 26 Januar 2014, 08:41:43
Joj ja, moj pes ne sme na kavč in tudi na posteljo - katastrofa.  ::)
Poznam kar veliko ljudi, ki tudi ne dovolijo in sploh tega pravila nisem jaz postavila ampak so ga moji starši. Drugače pa mislim, da mu nič ne manjka, če spi na svoji blazini in ima svoj prostor, kjer ima mir. Pritožil se pa še tudi ni, haha. (:


Pa dobro kje si me videla pisati o tem, da psi trpijo, če ne smejo na kavč?

Se pa ne gre o kreganju zaradi kavča, ampak nasplošno. Če bi ti pes trgal tvojo najljubšo majico in bi ga pri tem zalotila, mu vrjetno ne bi na lepo razložila, da to ne sme početi, ker je to tvoja najljubša majica in ker je res veliko dneraja stala, ali pač?

Ali pač... Če sem tako glupa, da psu, ki uničuje, na dosegu gobca pustim majico in nič drugega za žvečit, ga za to nimam kaj kregat. Še posebaj, če ga prej nisem naučila, da je to nezaželjeno. In o tem govorim - velja za vse stvari. Če psa najprej ne naučim, da na kavč ne sme, ga nimam za kaj kregati. Kako pa naj revež ve, da je nekaj prepovedano, če mu prej tega ni nihče pokazal?

"Kaj je to blo" pa moja psica dobi ob prekoračitvi jasne prepovedi z moje strani. Za to, da dobro ve kaj pomeni "ne" in "pusti" si pa prej vzamem ogromno časa, da psa naučim. Ker ne morem trditi, da je pes prekoračil mojo prepoved, če ga prepovedi nisem naučila. Pa pri "kaj je to blo" ne gre toliko za pomen besed, ampak ton v katerem so izgovorjene.  ;)




airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 26 Januar 2014, 10:23:33
iJazz: a ni to tudi enotno pravilo - pes gre lahko na kavc, a ga mora takoj zapustiti ce mu reces (oz. obrnjeno, da lahko pride samo ce mu reces)? Saj to niso dvojna pravila, saj pes ni neumen in mislim da to ni tisto da enkrat dovolis drugic ne, pac pa da se vedno drzis tega da gre lahko, a mora dol ko to zahtevas.
Ni pa nihce nic rekel da je psu slabo ce ne sme na kavc.  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #37 : 26 Januar 2014, 11:43:00
Podobna situacija pri hrani v skledi-a tam se temu reče učenje samokontrole-ne pipneš sklede-dokler ni znaka za sprostitev in enako pri igračah-igri z lastnikom.
:)
iJazz  narobe razumela pisanje Roxy. Ker ti nihče ni oporekal vaših pravil, da pes ne sme na posteljo in na kavč.
Je bilo samo razlaganja, da je OK tudi kadar so drugačna pravila od "JA-kavč vedno in povsod kadarkoli" in "NE-kavč nikoli in nikdar pod noben pogojem."
Napisano je bilo zgolj to, da tudi kadar so pravila drugačna in so v stilu "lahko greš na kavč kadar te povabim" je ravno tako psu jasno kako je s kavčem in da ni nič zmeden-se nauči teh pravil. In da zaradi tega ni nobenih kregarij s psom.

Tudi, če psu rečeš "umakni se" kadar želiš ti na kavč mu ne bo nič hudega.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 04 Februar 2014, 16:28:48
Ne vidim pa nič slabega v kreganju, če pes naredi napako. Saj ne, da zdaj kričim in se znašam nad njim - o moj bog nikakor! Oster pogled, malo zvišan ton in normalen stavek kot "Kaj je bilo to?" in je to to. Drugače so pa tudi otroki kregani in ne vem zakaj ne bi bil pes, če je naredil bedarijo, ki je pač ne bi smel.
Ker očitanja, kreganja in opozarjanja NE razumejo enako kot ljudje  :) Sicer bogi mi, ker imamo občutke krivde, ki jih psi nimajo (mislim ful bolje je živet neobrmenjen  :D). Tisti fris pa bolj kot ''oo posral sem ga'' pomeni '' ooo ti šit kaj si pa spet našpičen, sej grem stran ko se ni s tabo za družit dok je takole''  ;)
Sej lahko narediš preizkus. Za tisto, kar je pes že bil kdaj kregan in je naredu kao faco ''sej vem da sm kriv'' naredi TI vpričo NJEGA in dodaj ta običajni stavek ''kaj je bilo to?''. Zanimivo, da bo fris isti. Torej zakaj bi naredil izraz ''kriv sem'' če pa dejansko dejanje vidi, da ga je naredil človek ??? Mislim, a se ti počutiš krivo za kaj kar vidiš, da je vpričo tebe nekdo drug naredil in te obtožil ???
http://www.youtube.com/watch?v=60B6xqsA9-w

Kreganje v tem primeru je bolj za sprostitev naših lastnih ventilov. Nikakor nima učinka na pasja dejanja  ;) Če bi ga imelo bi pes nikoli več ne počel te iste neumnosti.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.