DEFU bio-organic pasja hrana

cantante · 5655

cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
: 02 Oktober 2010, 21:04:36
danes smo v celju na razstavi zasledili tole pasjo hrano http://www.defu.de/ sicer smo kupili 400g briketov vendar nas kljub bio in organsko njihove sestavine(adult ima : 23% perutninske psenicne moke,perutninsko mascobo,hidrolizat iz perutnisnkih jeter,ovsena in rizeva moka,cesen,korenje,petersilj,por,timijan,rozmarin in morska sol ??? ???) nekako niso prepricale da bi jo zamenjali za orijem...ima mogoce kdo drug kaksne izkusnje z to hrano?

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 02 Oktober 2010, 22:34:04
In pa koruza na prvem mestu...

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 04 Oktober 2010, 14:16:11
Jah in cena ccca 55€ za cca 12kg žakelj....To je tudi mene odvrnilo. On mi je to promoviral, jaz pa pogledam sestavino in rečem, da je koruza previsoko na mestu, da jo moja slabše izkoristi, da bi raje vidla drugačno sestavo...Pa je bill odgovor, tudi koruza mora bit...Ja, ma ne toliko.

Niso imeli testerja, kupit pa tud nisem imela namena.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 Oktober 2010, 21:26:32
nasa se briketom niti ne pribliza(pa je drugace zelo jesca) tako da 8) ::) :o

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 09 Oktober 2010, 19:08:37
A tak? Meni je pa pobič prodajal, kako je folk drugi dan hodil po cele žaklje hrane in da je bil odziv ful dober.

Sicer sem temo postavila v Mačjem kotičku, a je n+n dala link na Pasjega - upam, da niste hude.  :)

Amm, ni mi čist jasno, zakaj je koruza na 1. mestu, potem pa meso 36% (pri mačkah) na 2. mestu. Je možno, da ne grejo vsi opisi sestavin po vrstnem redu glede na količino? Za koruzo nič ne piše, koliko naj bi je bilo.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 09 Oktober 2010, 20:01:19
V Uradnem listu Pravilnik o splošnem označevanju predpakiranih živil (med drugim) pravi:
Citiraj
14. člen (seznam sestavin)
1. (1) V seznamu sestavin morajo biti vključene in navedene vse sestavine živila po padajočem vrstnem redu glede na maso, katera je bila zabeležena v času njihove uporabe pri pripravi živila (t.i. faza mešalne posode). Seznam mora vključevati besedo »sestavine«.

mislim da tudi za pasjo/mačjo hrano velja enako


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 09 Oktober 2010, 20:17:47
Hja, saj vemo, kako se jih dobavitelji držijo, ane? Je včasih bolje videt orignilano embalažo.

Sam zakaj potem ne napiše % koruze, tega ne razumem. Sicer jaz tud točno ne vem, zakaj sploh koruza v prehrani mačk in psov - kot balast al kako?



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 Oktober 2010, 21:48:17
ne vem, ampak če bi bilo "namerno zavajanje", bi po zdravi kmečki pameti vsak dal na prvo mesto meso, ostalo pa kasneje.
ne vem zakaj je meso označeno s %, ostalo pa ne... verjetno je kje v kakšnem pravilniku omenjeno, kaj se mora označevati procentualno in kaj ne...

original deklaracija s spletne strani za pasjo hrano(Dog Adult Poultry):
Citiraj
Mais*, Geflügelfleischmehl (24 %)*, Hafermehl*, Reismehl*, Geflügelfett*, Monocalciumphosphat, Calciumcarbonat, Leberhydrolisat aus Geflügelleber*, Meersalz, Karotten*, Lauch*, Knoblauch*, Thymian*, Rosmarin*, Petersilie*

in pa deklaracija s spletne strani za mačjo hrano(DEFU-Biofutter Katze Adult Edelfisch):
Citiraj
Mais*, Geflügelfleischmehl (37 %)*, Hafermehl*, Reismehl*, Geflügelfett*, Fischmehl aus Edelfischen*, Leberhydrolisat aus Geflügelleber*, Meersalz, Karotten*, Lauch*, Knoblauch*, Thymian*, Rosmarin*, Petersilie* 



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 10 Oktober 2010, 11:08:11
Hvala za odgovor - butasto, namreč tole z označevanjem. Verjetno je ipak v koruzi NEKAJ, da jo dajejo v 99% mačjih in pasjih briketov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 10 Oktober 2010, 12:29:26
Seveda je nekaj, ampak toliko je pa tudi ne rabijo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 10 Oktober 2010, 19:08:54
ne vem no...meni hrana pac ni vsec...niti po sestavini niti po odzivu moje psicke na njo...za informacijo naj povem da od kolegice pes(ki je na zacetku ni jedel,zmesano z konzervo pa)je imel po tej hrani cisto rumeno blato-po moje prav zaradi koruze ...pa naceloma razen tega da ni najbolj jesc nima drugace nobenih problemov z prehrano.

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #11 : 10 Oktober 2010, 19:55:37
Meni se zdi čisto povprečna sestava, za tako sestavo pa previsoka cena.