Mladiček in vzreditelj

rožica · 7585

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
: 13 Februar 2006, 07:20:45
Sicer sem že Rincy spraševala, kaj misli, pa me zanimajo še vaša mnenja:
Včeraj je bil na obisku Atosov vzreditelj. Ko je prišel, je bil Atos v pesjaku. Ko se mu je približeval, je Atos čisto ponorel. Cvilil je s takim glasom, ki ga jaz še nisem slišala, norel, skakal... Zgledalo je tako, kot bi bil pes ful navezan nanj in ga dolgo časa ni videl. Res, nekaj neverjetnega. V avtu je bil še bratec Adis (tega Atos ni videl). Zanima me, če je možno, da se ga spomne kot vzreditelja. Vzeli smo ga konec junija, nato pa smo se do včeraj videli trikrat: enkrat v začetku oktobra na pikniku, in v sredini oktobra pri njih doma, in 14. januarja na razstavi. Na vseh srečanjih ga sploh ni opazil. Ali je možno, da je zavohal Adisa v avtu? Ker ko je pa njega zagledal, ga pa tudi nisem več poznala ::) Ljubosumen na kvadrat, Adisa se sploh nisem smela dotaknit, v bistvu ga noben od naših ni smel božati. Potem sta bila skupaj v pesjaku in eno uro na sprehodu kot ta huj kolega :)

+1

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 13 Februar 2006, 09:38:51
Sem tudi sama že to doživela. So poleti prišli vzreditelji moje Aske na obisk k kolegu, ki ima bratca od moje pogledat, kako kej Aska in njen bratec Mal napredujeta, kolko sta že zrasla pa tko. Smo se zmenil, da jaz tja pripeljem mojo. Nisem mogla verjet, takoj sta jih Aska in Mal spoznala, bilo je tako veselje, da je kej.  :) 


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 13 Februar 2006, 09:51:57
Mi se z atrino vzrediteljico redno vidimo (na razstavah, srečanjih,....). Atra je bila samo ko je bila mlajša nora na njo, ji lezla v naročje in glavo obvezno v žepe. Zdaj (stara je dobro leto) pa je niti ne zanima več toliko. Jo "gre pogledat" samo ni nič kaj preveč norega, kot je bilo prej.

Je pa še vedno zmešana, ko vidi bratce in sestrice. Štirje so skupaj obiskovali tečaj male šole in potem še juniorja naprej (KD Krim) in so nas morali ločiti (vsak je šel v svojo delavno ekipo), da so tamali sploh kaj deleli. Drugače so se samo gledali in čakali, kdaj se bodo igrali. Pa tudi zdaj ko so večji zagotovo najdeš Atro s Spyem in Naro v ležečem položajo in se cele preližejo.  :)

rožica, nam je vzrediteljica rekla, da se mladički od dveh mesecev starost bolj malo spomnejo. Ali je bil Atos mogoče samo zadovoljen, da je nekdo prišel na obisk? Pa še tole...Psi se raje igrajo "s svojo pasmo". Atra se dosti raje igra s čisto črnimi, kot pa katero pasmo katere predstavniki so druge barve.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #3 : 13 Februar 2006, 10:46:44
meta, res je vsakega vesel, ki pride, samo tole je bilo pa čisto novo- mislim, takega navdušenja še ni pokazal ::)
Da se psi raje igrajo s svojo pasmo sem pa tudi jaz opazila. Atos kar ne more mimo bernijev ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 13 Februar 2006, 10:59:23
To pa tudi pri moji opažam, da se igra najrajši s svojo pasmo, takrat se čisto drugače igra, še posebno če bratca sreča.  ;D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 13 Februar 2006, 16:43:35
Moje psice imajo zelo rade vse pse katere koli polarne pasme in križance, ki spominjajo nanje (nekaj, kar so očitno prinesle s seboj na svet). Poleg tega imajo rade še vse terierje tipa bul (nekaj, kar jih je naučila tastara psica) za druge se pa več ali manj ne zmenijo. zanimivo, najmanj privlačni so jim rotvajlerji, ki jih ponavadi povsem prezrejo.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 13 Februar 2006, 16:48:18
Tudi moj se dobro spomni vzrediteljice, ceprav tako noro navdusen kot je bil na zacetku ni vec :)
Prvic smo se srecali ene 2 tedna po tistem, ko sem ga imela doma, in je "jokal" od veselja.

Se vedno se pa dobro spomni drugega psa od vzrediteljice, ki je bil njihova "varuska" in mu vedno leze v gobcek (cesar naceloma z drugimi psi ne pocne). In ce ima ona odprt avto, ji vedno skoci notri ;D

Zanimivo, njegova sestrica, ki je sla od doma pri skoraj 8 mesecih, po 2 tednih v novem domu ni kazala niti najmanjsega interesa do vzrediteljice, ko so se srecali...

Drugace pa Grin ne locuje med pasmami, noro ga zanimajo vsi psi, zelo dobro pa loci tiste, ki jih pozna in se je kdaj igral z njimi in nepoznane. Ostali avstralci pa na splosno tudi preferirajo svojo pasmo.

(Zanimiva tema, kako pa psi vejo, kaksne pasme je kdo oziroma, kaksne pasme so sami ??? mogoce ko so bili mladici in je bilo prvo vtisnjenje "mama" tocno take barve in oblike, kot se za pasmo spodobi ??? samo kako potem locijo pasme, ki so razlicnih barv...)

+1

battito animale


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #7 : 13 Februar 2006, 16:54:14
sib je nor na vse pse... ne mara manjših pasem(so izjeme), ker mu predstavljajo večinoma plen ali pa lajajo in se ponavadi zaganjajo vanjga tako da mu ni jasno, v bistvu mislim da bi jih imel sib rad ampak lastniki delajo napake... saj psa takoj ko vidijo mojega primejo v naročje in potem cucki lepo lajajo iz naročja kar siba zelo razjezi hehe... zdi se mi pa tudi zanimivo, da so siba psi večkrat napadli pa se jih ne boji kvečjemu jih obožuje hehe . 2 dni nazaj je bil sib lepo vzunaj, ko sem jaz čistil pesjak, sosed je imel vzunaj privezanega stafforda, ki je siba zgrabil za vrat ko se mu je sib približal. Na srečo je bil lastnik stafforda blizu in je stafford takoj spustil... jaz sem nekaj slišal in stekel za bajto kjer sem videl siba ki leži ob staffordu in ga liže, nihče si ni upal prijeti siba ali stafforda ker čim je kdo dal roko bližje je stafford grdo zarenčal... sib klovn se je pa hotel igrati in je bolj silil v stafforda ! Na koncu sem siba nekako za rep zvlekel in ga hitro zvlekel stran od stafforda. Dobro da ima sib kar nekaj dlake tako da ni bilo kaj hujšega! Se mi pa zdi zanimivo, da ima sib rad prav vse pse tudi tiste napadalne  ::)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Nati

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 13 Februar 2006, 16:55:10
Tudi moji psički imata najraje svojo pasmo - se igrajo na prav poseben način. Od ostalih pa seveda vse polarne pasme. špice in mešance, ki spominjajo na njih :) pa vse majhne pasme, kodre, retrieverje. Niso pa jima všeč hrti,velike molosoidne pasme in nekateri bolj nervozni ovčarski psi, border colliji in podobno. Pravo strahospoštovanje pa ima zlasti Nati do rottweilerjev, dobermanov, rodezijskih grebenarjev, bokserjev in bullmastifov. Calli se v bistvu igra z vsakim psom, ki se želi igrati z njo.

Glede "naših mladičkov". Čeprav imajo že dobro leto, me vsakič ko se vidimo, poljubčkajo in objamejo od veselja in se pustijo vzeti v naročje in pocrkljati. Zelo sem srečna, da se me spomnijo in me imajo še vedno radi.

Lp,
Nati



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #9 : 13 Februar 2006, 20:02:11
(Zanimiva tema, kako pa psi vejo, kaksne pasme je kdo oziroma, kaksne pasme so sami ??? mogoce ko so bili mladici in je bilo prvo vtisnjenje "mama" tocno take barve in oblike, kot se za pasmo spodobi ??? samo kako potem locijo pasme, ki so razlicnih barv...)

Atra je pri svoji mami še velikokrat, ko smo se kasneje videli, želela mleko "cuzat". Pa res se z drugimi flati drugače igra oziroma tudi z drugimi črnimi psi. Od takrat ko so bili v leglu so si očitno zapomnili, da črna predstavlja igro, hrano, norenje,.... Ker opažam, da Atra zelo rada skoči name če sem čisto v črnem  :)

Se pa Atra s poznanimi kužati tudi zelo rada igra in nori tako kot s "svojimi".

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


sirtaki

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 4
Odgovori #10 : 17 Februar 2006, 19:49:57
Meni pa je prav posebno prijetno pri srcu, ko vsi psi, ki so bili vzrejeni pri meni, še vedno popolnoma ponorijo od sreče, ko me vidijo spet (eni celo po 8 letih  ;D



lilly24

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 Maj 2006, 21:12:49
pozdravlejni! ;D
zanima me, kje na internetu lahko najdem vse podatke o prehrani mladih psov, kaj pomenijo določena obnašanja psa,.. posebnosti psov,...  :-[ Vglavnem vse pomembne podatke,ki jih potrebuješ, če imaš mladega psa. (nemški ovčar). hvala



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #12 : 07 Maj 2006, 23:13:18
lilly24 številka 1, ki bi ti lahko odgovoril na vprašanja je tvoj vzreditelj. (seveda, če je vzreditelj z veliko začetnico)
Drugače se pa veliko lahko naučiš tudi preko takih forumov, kjer lahko najdeš veliko vzrediteljev in poznavalcev,... ki sodelujejo tudi na forumih. Malo pobrskaj po temah, če te pa kaj konkretnega v določeni temi zanima, pa kar vprašaj ali odpri novo temo, če se ti zdi, da podobne še ni na forumu.

Me je pa samo toliko zmotilo, če slučajno že imaš mladega kužka, da se o vseh teh stvareh nisi pozanimala predno je prišel mladiček v tvoj dom.

Lp  ;)


Lola

  • Gost
Odgovori #13 : 08 Maj 2006, 08:52:47
Se strinjam s flatko, bolje bi se bilo o tem pozanimati prej. Drugače pa pojdi v knjižnico tam maš kar nekaj knjig, vsekakor vzreditelj, forumi in revije. Sama imam Moj Pes in Kinolog pa mi je kar fajn prebrati o vzgoji, zdravju itd.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #14 : 08 Maj 2006, 09:45:10



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 08 Maj 2006, 12:12:37
Raje si nabavi kakšno dobro knjigo, kjer imaš vse lepo popredalčkano. Na internetu sicer dobiš malo morje informacij, ki pa so kaotične, razdrobjene in se medsebojno pogosto izključujejo.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 08 Maj 2006, 14:41:20
Naš beli ovčar je po enem letu prepoznal prejšnega lastnika  ;D Res imel ga je eno leto in pol on, potem so ga dali nam... Naš beli ovčar ne mara nobenih psov razen naših ostalih, tudi belih ovčarjev ne mara... Pri nobenem našem nisem opazila, da bi pokazali navušenje za psa iste pasme... Ostali trije imajo itak vse pse za enake ne glede na velikost starost...

Lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #17 : 08 Maj 2006, 14:47:13
Naša bela ovčarka   ;D ga tudi ni prepoznala (saj tudi ne vem kako naj bi ga če pa še on nje ni  ??? ).