Zakaj maček menjava svoje ležišče?

pirx · 7385

pirx

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
: 07 Oktober 2010, 08:35:00
Pozdravljeni!

Imam leto dni starega mačka, ki je izključno zunanji muc, le (včasih) spi in je v garaži.

Zanima pa me, če ve kdo, zakaj konstantno menjava ležišča? Na tarasi ima postavljeno škatlo za spanje, v kateri je vzglavnik, vendar po nekaj prespanih nočeh se je naveliča in hodi drugam spat (ne vem, kje ima svoje ležišče v naravi, vendar ponavadi se vrne z klopom ali dvema - kljub temu, da ima ampulo proti klopom in tudi s praškom ga vsaj enkrat na mesec posipam). Če škatlo in vzgalvnik menjam v celoti, dobi spet voljo za kakšen teden tam spati...

Isto je v garaži. Ima cel kup vzglavnikov, tepihov in dek, na katerih lahko spi, vendar se vseh naveliča po manj kot tednu dni in spet izbere drugo mesto za spanje (recimo na copatih...).

Ko je bil manjši, tega ni počel. Imel je svojo udobno škatlico v garaži, kjer je vedno spal in še eno zunaj, v kateri je preživljal noči. No, ti časi so mimo. :)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 07 Oktober 2010, 13:16:17
Tudi naši mački stalno menjavajo ležišča.



pirx

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 07 Oktober 2010, 13:52:20
Oj, Karmen. Hvala za odgovor. Pa se kdaj vrne na že uporabljeno ležišče? Moj maček se na nekajkrat uporabljen vzglavnik več ne bo spravil spati. Zdaj trenutno spi nekje pod havbo avtomobila...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 07 Oktober 2010, 14:00:31
Naši imajo zunaj par priljubljenih ležišč (nič nastavljeno, le izbrale so si kaj udobnega) in se same odločio, kjer jim trenutno najbolj paše. Ena je včasih še hodila pod havbo, a odkar ko jo je obiskovalec odpeljal s seboj domov, si tega ne privošči več. Na srečo, ker se dogaja da mačka razcefra, ko se avto vžge  :-\ Najstarejša zelo rada hodi k sosedom v hlev, pred kratkim smo ugotovili, da uživa tudi pod pasjo kočo, ponoči si pa tudi same izberejo, kje v hiši jim najbolj paše.

Nočem pameti solit, sam dejte ga kastrirat, če slučajno še ni.. Lahko med gonitvijo faše vsega in svašta, lahko ga ni nazaj, lahko..



pirx

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Oktober 2010, 14:26:01
No, dobro za vedeti, da ni nekaj narobe z mojim mačkom. :)

Kastriran še ni... Tako neodločen sem glede tega. Bojim se, da bi mu karakter spremenilo. Želim, da ostane "naraven" (zato tudi samo surova hrana).



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 07 Oktober 2010, 14:37:12
Nič bat, samo snip snip  ;) Ne boš ti manj moški :P On tudi ne, bo že.
Bolj se doma držijo, ne letajo okrog in se tepejo, manj bolezni tako dobijo,... Moj bo šel tudi čez dober mesec na kastracijo, žal, ampak kar je treba je treba.
Sicer pa tudi moj muc spi vsepovsod drugje, le tam, kjer želim in ima ležišče, ne ::) In koliko truda sem vložila v izdelavo >:(
Trenutno spi na skladovnici drv ??? Sem mu potem en pulover gor vrgla, da ima vsaj to pod sabo  ::)  :)


pirx

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 07 Oktober 2010, 16:13:03
V bistvu sem tuhtal, da če še 1x tako faše, da bo moral k živinozdravniku, potem res sledi kastriranje. Komaj leto dni je star in že 3x je moral na zdravljenje (1x operacija, 1x inekcija in 1x kaplice za oči).

Ja, tudi jaz sem se namučil z vsemi možnimi škatlami in ležišči, ampak glede na to, kako hitro jih zavrača, sem se nehal mučiti s tem. Ima eno lično zunaj, notri pa cel kup možnosti, tako, da naj dela, kakor mu paše.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda

KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 07 Oktober 2010, 19:48:44
Ležišča menjavajo pogosto, vendar se vračajo na prejšnja. Imajo pa zelo radi čisto ležišče, zato mojim kar pogosto perem prevleke blazin. najraje pa imajo košaro, v kateri je moja stara flis majica (in posteljo seveda).



pirx

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 07 Oktober 2010, 20:27:56
Naj ti bo mar
http://www.mojpes.net/modules/pomoc/article.php?storyid=193

Hvala za link, Nika. Mah, bo potrebno prespati zadevo. Sicer pa je tudi naš maček najdenček - lani se je še čisto majhen, vendar precej bolan k nam prikobacal in kljub temu, da nikoli nismo imeli mačk, smo se odločili, da ga obdržimo. Le kdo bi si mislil, da so lahko mačke takšen vir zadovoljstva. :)



pirx

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 07 Oktober 2010, 20:34:47
Ležišča menjavajo pogosto, vendar se vračajo na prejšnja. Imajo pa zelo radi čisto ležišče, zato mojim kar pogosto perem prevleke blazin. najraje pa imajo košaro, v kateri je moja stara flis majica (in posteljo seveda).

To me ravno čudi - za čistočo ležišča vedno poskrbim (celo krožnik iz katerega je, mu po vsakem obroku operem), vendar ga to nič ne gane. Celo če menjam vse skupaj, se ne isto mesto več ne vleže. Me prav zanima, kaj bo počel, ko bo vse možne variante skoz dal. :) Eno mesto se bo moralo prej ali slej ponoviti,,,



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 08 Oktober 2010, 23:27:46
Ne smeš uporabljat močnih in agresivnih čistil za njegove zadeve, niti za ležišča ne, raje peri na višji temperaturi.

Moja mačka ima nekaj "punktov" v stanovanju, kjer leži - saj, če dobro pomislim, je to kar povsod  ::) Na klopci, v svojem ležalniku, na stolu, na tleh, v svoji "posteljici", tudi v kopalnici sem jo že našla dremat ... Moram povedat, da je pridna muca, ker spi na svoji posteljici tam, kamor ji jo dam - če jo prestavim na drugo stran hodnika, bo pa tam spala.

In ležišče ji redno globinsko sesam, prevleko pa perem.



all

  • Gost
Odgovori #12 : 02 December 2010, 23:20:12
No, dobro za vedeti, da ni nekaj narobe z mojim mačkom. :)

Kastriran še ni... Tako neodločen sem glede tega. Bojim se, da bi mu karakter spremenilo. Želim, da ostane "naraven" (zato tudi samo surova hrana).

Glavna stvar ti je karakter? Bi rekla da je karakter važen takrat, ko hočeš imeti mačka vsaj 15 let, kar ga pa ti itak ne boš imel.  Pa kastriraj ga obvezno, če ga že hočeš imeti zunaj, zavoljo vseh drugih mačk, ki še niso sterilizirane. Tako se ne bodo mučile, pa ne bo nezaželjenih mladičkov...



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 04 December 2010, 14:03:21
Ne vem več, kje sem brala, da mačke izbirajo ležišča na vodovodnih cevek zaradi ??? Moja je čedalje več v kopalnici, na banji ali pa na tleh na cunji. Smešna mi je.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 05 December 2010, 09:22:45
Ne vem več, kje sem brala, da mačke izbirajo ležišča na vodovodnih cevek zaradi ??? Moja je čedalje več v kopalnici, na banji ali pa na tleh na cunji. Smešna mi je.
To pojasni zakaj moj rad sedi v tušu  :o :D


La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #15 : 05 December 2010, 10:15:58
Haha, naša je pa najraje bila v kopalnici na pralnem in sušilnem stroju ;D, sploh pa če sta delala, je nisi mogel spravit ven iz koplanice :P  >:D

LP L&A


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #16 : 18 December 2010, 22:32:01
To pojasni zakaj moj rad sedi v tušu  :o :D

Mogoče pa čaka, da ga stuširaš.  :o :P