Psihične težave pri mačkah

Felina · 20049

all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 27 December 2011, 15:54:19
Saj vrata spalnice so verjetno bila odprta, mačju wc pa lep (kolikor je pač lahko, hah)?

Felina, praviš da je šlo na boljše. Zdaj če prav razumem tole, je recimo bilo 2 tedna ok, potem se ti je pa zdaj enkrat en polulal? Meni se to zdi ok, pa bi nadaljevala in se trudila naprej. (Če sem sploh prav tvoj post razumela.) Ker če se je prej lulanje dogajalo vsak dan, zdaj je bil pa nekaj časa mir, s to izjemo danes ponoči, potem je to zelo velik napredek in mislim, da bo sčasoma prišlo do tega, da se popolnoma neha. Tako je bilo pri meni. Zelo dvomim, da bi pri težavah, ki niso fizičnega izvora, maček lahko z lulanjem popolnoma prenehal v trenutku, ampak je to proces. Vedno manj lulanja, dokler se potem ne neha čisto. (Npr. prej lula 3x na teden, potem 1x, potem 2 tedna nič, pa spet 1x, potem pa nikoli več.. )

To, ko pišeš, da bi jih dala nekomu, ki bi jih spuščal ven. - A sta ta dva mačka sploh kdaj bila zunanja mačka? (Če si kje že to napisala, se opravičujem. Nisem šla teme za nazaj brat, tako da ne poznam tvoje mačje zgodbe.)

Srečno (še naprej)!



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 27 December 2011, 16:10:09
Ker če se je prej lulanje dogajalo vsak dan, zdaj je bil pa nekaj časa mir, s to izjemo danes ponoči, potem je to zelo velik napredek in mislim, da bo sčasoma prišlo do tega, da se popolnoma neha.

Upam, da bo res tako pri Felini, ker pri nas se ta teorija ni obnesla. Je bilo obdobje, ko se je lulalo na veliko in obdobje zatišja.




Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #32 : 27 December 2011, 16:56:19
Ja, vrata spalnice smo jima pustili odprta, da ne bi bila ponoči izločena, smo pač upali, da jima bo to prijalo, saj veš, da sta del. Wc-ji so bili čisti, le eden od štirih je bil v uporabi čez noč.

V bistvu se ni umirilo, ampak niso bili neki taki čudni izpadi v tem smislu, lulajmo na našo sužnjo, sta pač občasno "samo" lulala ob wc ne v njega, na pasjo skledo, po ploščicah pred vhodnimi vrati, na tepih v kopalnici, na kakšen čevelj, če ni bil dovolj globoko potisnjen pod omaro...ampak na to smo že navajeni in pač počistiš.

Ja, mačka sta bila zunaj pogosto na vikendih, kjer ni blizu ceste, doma dostikrat na povodcu. Sedaj sta tudi tukaj, ker sem ju ven dobesedno zabrisala, ko sem še naknadno s copati stopila v scanje pred vhodnimi vrati, ko sem zjutraj spustila pse ven. Sedaj cela iztegnjena spita na radiatorjih.

Zanimivo je, da z lulanjem nimamo problemov na vikendih, čeprav imata tam druge wc-je in samo enega, drugi pesek in popolnoma novo okolje za krajše obdobje, tam samo veselo raziskujeta in nimata nobenega strahu. V bistvu, glede na obnašanje, se ne bojita nikogar, ne ljudi, ne psov, ne drugih mačk, zato ne vem v čem je fora, ker ne zaznavam nobene stiske. Ko pridejo obiski se vedno prideta družit, tudi pse od prijateljev prideta povohat in se družit z njimi, ko je mamina muca na obisku ni problema, tudi sosedov maček, se družijo brez problemov, na hrano nista izbirčna, prej preveč požrešna...res mi ni jasno.

Pa saj danes sva se s fantom usedla in resno pogovorila o možnostih, ki jih imava glede njiju, bereva cele litanije po netu, se pogovarjava z ljudmi in ko sva omenila, da bi ju dala, so nama samo solze šle v oči...ampak v bližnji prihodnosti načrtujemo ali obnovo obstoječe hiše ali preselitev in res mi je žal, ampak nimam denarja, da bi menjavala nova tla, novo pohištvo zaradi mačkov, ker že tri kavče smo morali zmetati vstran, na koncu več nismo kavča kupili, ampak smo vzeli enega starega in resnično smo že kot pri klošarji.  >:(



Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #33 : 23 Januar 2012, 21:44:06
Nisem svega brala, ampak če ti kaj pomaga: kolegici imata 7-mesečno S mucko v stanovanju, ki jima je z začetka redno lulala svojo posteljico. Onidve pa prali pa špricali z nevem čim, enostavno je šal not, se "nastavila" in polulala. Vet. jima je rekla, da ji je očotno vpšeč ta floofy občutek  ??? No, in pridem zadnjič spet k njima in njuna maca ne lula več!  :o Zdaj lepo spi tam. Morda je to počela zaradi menjave okolja (prej je bila na vasi 2 mesca). Pa tudi taka igriva je postala, da ne moreš verjet, prej pa bolj švoh.

Nimata pa nobene druge živali.

Bom drugič prebrala vse, ko bom imela več časa. Sem pa tud sama živela z mačkom 2 leti,ki je imel pica sindrom.  :-\ Moja drugače tud poje surov špaget - sem zadnjič videla pokakanega, ne vem, kako ji je ti ratalo  ::) Pač, surove testenine so fun in če kaj po po moti na tla pade ...



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 16 Februar 2012, 21:13:50
Praznujemo mesec in en teden brez lulanja po bajti  :o  wuhu

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 16 Februar 2012, 21:48:05
Vidim, da nisem potem nič več pisala, ampak je vseeno  :-[ ker vidim da vam je uspelo!  :) Si še kaj drugega probala? Kakorkoli, čestitke. :)



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #36 : 16 Februar 2012, 21:52:21
Pri meni tudi sedaj ze nekaj tednov ni konstantega lulanja naokrog:
- enemu zaprtemu straniscu sem snela dol vratca
- stranisca (ali pa kartonske skatle, ki jih obozujejo) postavil tam, kjer so lulali
- sem spremenila vrstni red pohistva, kot sem ga imela pred casom in ko se ni bilo lulanja

To je delovalo tokrat, kaj bo naslednjic... (Prvic sem morala ostraniti vse svoje vzglavnike in obrzati le 1 miniaturnega ter le eno deko, drugic sem morala postaviti najljubse igrace tja, kjer so lulali, tole tretjic je bilo pa najhuje.)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 16 Februar 2012, 22:09:15
Jah, sedaj imata izhod, ki ga zaradi mrazu trenutno ne izkoriščata, ampak se jima fajn zdi, da pomolita glavo ven in se obrneta po svoji izbiri noter, ti pa stojiš celi zmrznjen in čakaš njegovo visočanstvo...kr nekaj, razumi mačke, če moreš.

Dodatno smo celo bajto zglancali s čistilom, ki ne vsebuje amonijak, pometali/pobrali iz tal vse, tako da dejansko ni na tleh nič, razen pohištva in psi.  In po novem sčistim tla okoli njunih wc-jev vsak dan s čistilom, poleg tega da obrišem notranjost in zunanjost, kar sem že počela prej. 

Zadnjih nekaj dni spita tudi v spalnici (smo jima dovolili zaradi mrazu, ki je bil zadnje dni, ker čez noč ne kurimo dosti in da sta se lahko pod odejo stiskala z nami) in tudi v postelji se zaenkrat lepo obnašata.

Po vseh omarah sem jima naredila ležišča in omogočila dostop v vsakem prostoru v višino (da sta lahko z nami povsod, ampak odmaknjena in pod kontrolo dogajanja in sedaj nam sledita v 3D verziji :)), prav tako imata ležišča po večini radiatorjev.

Joj, res upam, da ju bo sedaj držalo to. Nismo pa nič omejili obiske ali kaj podobnega, ker brez obiskov pri nas pač ne gre zaradi moje narave dela. 

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #38 : 16 Februar 2012, 22:12:19
barbara10...ne me strašit, mi še nismo imeli takšnega rekorda in v roku pol leta se selimo....me že sedaj stiska, kaj to se lahko spet pojavi? Ker pri nas se nikoli ni nehalo, razen ko smo bili na vikendih, kar mi je bil največji absurd  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #39 : 20 Februar 2012, 20:48:37
To je bilo v tretje. In najhuje do sedaj. Prvic je enega drzalo 3 mesece (1 teden je vmes naredil pavzo in sem se oddahnila, da je konec... sem bila ze tako utrujena od vsega, da se nisem mogla niti veseliti...; ta je uriniral tudi po moji glavi ponoci: tam od 2-3 zjutraj vsako noc... grozno: ko sem se zbudila zaradi tega, nisem vec pomislila, "kaj je to", temvec "ne ze spet"; 1x vem, da sem bila ze tako zdelana, da sem samo potegnila poscano dol iz postelje, sebi pod glavo dala le brisaco, da nisem s poscano glavo umazala postelje - sem bila prevec utrujena, da bi si jo umila oz. sploh povedala, kaj tako smrdi tj. jaz sem smrdela - ta macek je bil K pozno), drugo kaksen teden, sedaj pa dolgo in veliko skode je bilo (sem ob oba racunalnika: v nulo spedenan laptop sem samo cez noc pustila na mizi; se spomnim, da sem si prav rekla, da saj ne bo nic... sicer sem ga vedno pospravila v omaro, ce ni bil pod nadzorom... sedaj ga lahko vrzem le stran, niti ene macje postelje ni vec na tleh (le se po omarah), vsako jutro pospravim pasje postelje na mackam nedostpno mesto, to je prva zadeva, ki jo naredim zjutraj, WC pucam kot nora...).


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 21 Februar 2012, 22:39:01
Felina, ko se boste selili jima samo jasno wc pokaži, pa upam da ne bo problemov.  :-\  Mogoče jima bo pa nov dom bolj všeč.  :)