Defu - 100% organic food

Fitzgerald · 4022

Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
: 08 Oktober 2010, 23:14:17
Prišla sem s sejma Narava-Zdravje z novo vrečko briketov za mojo sitno kosmato rito  :P

www.defu.de Slovenski dobavitelj je Ariana Pro-S d. o. o., Letališka cesta 33, 1000 Ljubljana, Naročila sprejemajo na:

031/ 655 937 in [email protected] Spletna stran je v izdelavi, Brezplačna promocijska dostava po SLO.

Menda so šele 6 dni na trgu, mi je povedal prijazen fant, bili so celo v CE na tekmovanju psov (ali kaj je že bilo) in menda je odziv dober.

Defu naj bi bila 100% organska hrana, kjer so vse sestavine iz ekološko kontrolirane pridelave: meso ni iz farmske reje, brez kemičnih konzervansov, arom ...

Najbolje, da sestavine kar prepišem iz vrečke: Perutnina za odraslo mačko:

SESTAVA:

Surovine so biološko pridelane: koruza, perutninska mesna moka (36%), ovsena moka, riževa moka, perutninska maščoba, hidrolizat iz perutninskih jeter, morska sol, korenje, por, česen, timijan, rožmarin, peteršilj.

ANALITIČNA SESTAVA:

30% surovi proteini
16% surova maščoba
3% surova vlakna
7,5% surovi pepel
1,4% kalcij
0,9% fosfor
0,25% natrij
0,08% magnezij

Dodatkov/vitaminov se mi pa ne da prepisovati. Piše pa še: Velika vsebnost tokoferola naravnega izvora (vitamin E).

Visoka prebavljivost, visoka sprejemljivost pri vseh pasmah mačk, ne vsebuje mesa iz framske reje, brez pesticidov in sredstev za zaščito med skladiščenjem, brez GSO, ne vsebuje umetnih arom, brez kemičnih konzervansov, brez kemičnih barvil in dodatkov arome, brez pšenice in soje za boljšo prebavo in manj alergij.

Manjša vsebnost magnezija za zaščito ledvic.

Tipček mi je še povedal, da je proizvajalec isti kot za človeško prehrano, žal sem pozabila ime.

Malo poguglajte,k jaz nisem našla nobene pametne raziskave/testiranja, sem pa za 400g dala 4 evre, kar ni lih malo, samo tam nekje je tud Royal Canin pa kaka nižja znamka. 1 kg pa stane 8 evrov. Imajo tud za pse pa priboljške, sam tega takrat ni bilo na stojnici.

Mnenja?



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 09 Oktober 2010, 00:36:56
evo, debata med pasjimi hranami: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10331.0

še bolj kot pri pasji hrani me moti pri mačji, da ima na prvem mestu koruzo  :(


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #2 : 09 Oktober 2010, 14:15:49
Za macka, kot obveznega karnivora, je ta hrana povsem brezvezna ...
koruza, ovsena moka, rizeva moka ... nimajo kaj delat v macji hrani, vsaj v taki kolicini ne. Macku cisto nic ne koristi, da so bio in organske.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #3 : 09 Oktober 2010, 19:03:06
Saj je vse bio. Koruza kot taka pa, če je organsko predelana, nima kej povzročat alergij.

Mačka poleg mesa rabi tudi druge sestavine, za lepši kakec torej tudi poljščine. Moja po 90% ali 100% mesu grdo prdi in ima mehkejše blato.

Mislim, da je mal neumno se vpiknit sam v eno stvar, ostalega pa ne videt.

Tudi druge dobre hrane imajo riž not ali pa peso al kaj je že tist, pa zelišča.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 09 Oktober 2010, 19:09:26
Moja tudi nad briketi viha nos.  :-\ Še dobro, da sem kupila samo 400g. Ne vem, kaj jo odvrača, vonj morda.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #5 : 09 Oktober 2010, 21:37:08
Ni fora v alergenosti ali nealergenosti, ampak v sestavi. Sestavine na hrani so nastete glede na % posamezne sestavine glede na celotno maso (sestavine, ki je na prvem mestu je najvec, ... tiste, ki je na zadnjem mestu, je najmanj).

Ce je zival striktni karnivor, to ne pomeni, da jo je potrebno futrat izkljucno z mesom in vsekakor make v svoji prehrani potrebujejo se kaj drugega kot samo meso. Ce hranis izkljucno samo z mesom (v pravem pomenu besede), se zelo hitro pojavijo zdravstvene tezave zaradi porusenega razmerja potrebnih sestavin oz. pomanjkanja le-teh. Macka za lepsi kakec vsekakor ne potrebuje nobenih poljscin ::) . To da druge hrane vsebujejo riz ali peso, ne pomeni, da je ta hrana dobra. Vsekakor je res, da vsem zivalim iste vrste ne ustreza dolocena hrana (zaradi razlicnih razlogov), ampak neka splosna dolocila vsekakor obstajajo. Ce npr. malo pomislis ... govedu, ki sodi med rastlinojede, verjetno ni ravno pametno mesa futrat (pa ga v obliki mesno-kostnih mok) prebavi. Tudi, ce pustis BSE in ostale podobne zadeve ob strani.

Ti svetujem, da si malo pobrskas po clankih, ki razlagajo kako se bere etikete na zivalski hrani ...

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 10 Oktober 2010, 11:05:37
Ce hranis izkljucno samo z mesom (v pravem pomenu besede), se zelo hitro pojavijo zdravstvene tezave zaradi porusenega razmerja potrebnih sestavin oz. pomanjkanja le-teh. Macka za lepsi kakec vsekakor ne potrebuje nobenih poljscin ::) .

No, vidiš ... napišeš pa ne, KAJ je tisto, kar bi mačke poleg mesa po tvojem morale še jest. Itak je povsod tako, da ni 100% dobre hrane, s tem se je pač treba sprijaznit - tudi povsem "natur" hrane potrebujejo svoje konzervanse, če ne, imajo omejen rok trajanja in so temu primernu dražje.

Citiraj
Ti svetujem, da si malo pobrskas po clankih, ki razlagajo kako se bere etikete na zivalski hrani ...

Predvidevam, da imaš ti teh člankov na zalogi, pa predlagam, da prilepiš kakšen link.



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 10 Oktober 2010, 20:27:05
Poleg mesa (misicnine) potrebujejo v prehrani se notranje organe in kosti in hrustanec. Pri sestavi briketov je pa pac potrebno gledati, da je ostalih sestavin (predvsem tistih rastlinskega izvora) cim manj. Logicno je, da so potrebni konzervansi - ampak, ce lahko izbiram, imam raje naravne. Pa poljscine se vedno nimajo tukaj nobene veze - v brikete jih dajejo iz povsem enostavnega razloga, ker na ta nacin povisajo % proteinov (ki pa so seveda rastlinskega izvora) in ostalih sestavin in pa, ker se vecina OH uporablja v briketih kot vezivo.

Npr. en link: http://www.petplace.com/cats/how-to-read-pet-food-labels-2/page1.aspx in se en v slovenscini http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=618. Pisano je sicer na primerih pasjih hran, ampak je princip popolnoma enak, le da je potrebno upostevati prehranske zahteve mack.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 25 November 2010, 11:00:53
Hvala za odgovor in oba linka, sem šele zdaj uspela pogledat, ker je bil nekaj časa forum nedostopen.



miju

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 01 Avgust 2011, 23:16:35
Ne le, da so sestavine obup, hrana vsebuje tudi česen, ki ga mačke NE smejo jest!

Sem pristašica bio hrane, ne pa firm, ki prodajajo za mačke povsem neprimerno hrano - mačka mora jest meso, ne pa koruzo in peteršilj.