Dudarji

airedale10 · 4116

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
: 13 Oktober 2010, 14:00:18
Pred nekaj časa sem bila s sestro pri njeni sošolki, ko me kliče prijateljica (na tem forumu kot ajsaquini) da naj pridem k mucam, kjer hranimo prostoživeče. Stekla sem tja in ona sošolka sta imeli 4 mlade muce, stare približno 1 teden. Vprašala sem jih čigave so in kje imajo mamo. Sošolka je povedala, da so se skotile za njeno hišo od neke prostoživeče mačke in da so jih vzeli v hišo. Dali so jih smetano in človeško pašteto. Povedala sem da to ni primerna hrana in da bi muce morali pustiti kjer so se skotile. A od različnih ljudi sem izvedela, da je mamo povozilo, ko jih je iskala. Vse druge muce so prhale nanje in renčale, tam bi umrle. Prišel je tudi stric, ki jih je hotel zadaviti, a smo mu zbežale. Ker s to veterino nismo v najboljših odnosih sem klicala zavetišče horjul. Rekli so da bi jih lahko prišli iskat, a rabijo potrditev nekoga odraslega, da je vse res. Dogovorili smo se, da kliče babica tiste sestrine sošolke, pri kateri smo bili prej.Sicer niso od nje kaj dosti izvedeli, ampak po 3 urah so končno prišli. Razen tisto malo paštete in smetane, niso že približno 1 dan nič jedle. Bile so zelo lačne, oči pa so imele zagnojene, da niso nič videle. Šle so v Horjul in upam da so še žive in jim gre dobro.
Takrat smo se znašle v dilemi, ali naj počakamo zavetišče, ali jim damo malo kozjega mleka. Odločile smo se da počakamo zavetišče. Ker to gotovo ni zadnji tak primer se sprašujem, kako naj drugič odreagiram.Takrat pa ni bilo doma nobenih staršev, pa tudi ti nam nebi kaj dosti pomagali.  ::)  Na to veterino jih nebi nosila, saj nič ne naredijo in nam le rečejo, naj se obnašamo kot da jih ni. Pa ne razumet tega kot da je bila mama živa in smo se hotele igrat dobrodelneže pa smo jih vzele, ker je vse napisano res. :-\
Prosim za nasvet.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 13 Oktober 2010, 14:27:32
Mislim, da je kozje mleko za mladičke v redu. Nekje sem enkrat prebrala, da navadno zmešajo kozje mleko, malo smetane in malo medu. Morajo pa čisto majhni mucki biti na toplem, ker še ne morejo sami uravnavati telesne temperature.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


wayra

  • Gost
Odgovori #2 : 19 Oktober 2010, 11:44:11
Pri veterinarjih in v nekaterih trgovinah za živali se dobi nadomestek v prahu za mačje mladiče, ki se ga pripravi s toplo vodo, kot za dojenčke, prav tako se dobi steklenička in se s tem hrani mačje mladičke, treba pa jih je tudi masirati po trebuščku, kot to počne njihova mamica, da opravijo potrebo.
Tako sem hranila svojo muco Pikico, ki je zrasla v ogromno in zdravo pol siamko.
Pa veliko sreče z mladički!



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 20 Oktober 2010, 00:21:44
Kozje mleko je načeloma v redu, če znaš točno pripravit mešanico. Ker tega ne znate, je najbolje kupit katero od nadomestnih mešanic in se ravnati po navodilih na embalaži. Vse ostalo je popolnoma neprimerno! Tako male muce se hrani na dve uri - tudi ponoči. Po hranjenju jim je treba trebuščke in anus masirati tako dolgo, da opravijo malo in veliko potrebo ter jih očistiti. Biti morajo na toplem.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Oktober 2010, 14:59:10
Hvala. Nadomestka za mleko pa se pri nas ne da dobiti.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 16 Januar 2011, 12:21:27
Yo, kako misliš pravo razmerje? Kaj kupim kar onega za ljudi v Leclercu in ga dam svoji (že odrasli) mački. Včasih ji dam malo tudi mleka brez laktoze (ki ga sicer sama uporabljam) in občasno še prav njeno mleko oz. mleko v prahu od Gimpeta.

@airdale10: kako da ne? Imaš mleko v prahu od Gimpeta in od KMŠ-ja, samo ta je veliko dražji. Potem pa so še že narejeni napitki, kar v primerju mladiča ne pride ravno v poštev (pri mleku v prahu moraš za mladiče gostejše umešat).

če ga nimate pri vašem veterinarju, se da naročit direkt pri distributerju oz. preko interneta na www.hisniljubljencki.com Tukaj imaš prav mleko za dudarčke http://www.hisniljubljencki.com/product_info.php?products_id=1035



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Januar 2011, 16:58:56
Citiraj
@airdale10: kako da ne? Imaš mleko v prahu od Gimpeta in od KMŠ-ja, samo ta je veliko dražji. Potem pa so še že narejeni napitki, kar v primerju mladiča ne pride ravno v poštev (pri mleku v prahu moraš za mladiče gostejše umešat).
Mislim da se ga v našem kraju ne dobi pri veterinarju in sem to mislila, drugje ali po spletu pa vem da se ga. Smo se narobe razumeli :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 17 Januar 2011, 09:16:02
Mleko v prahu za ljudi ni primerno za mačke.