B leglo v psarni "Of the Holy Mountain"

GoldenGirl · 29575

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 21 Oktober 2010, 09:22:23
sožalje  :'( tu je pa res en sončni mrk nad  vami  :'( oz teli mami očitno usoda ni namenila materinstva.
A misliš, da ni nič piskal, če ga je poležala, al je psica mal zmedena od vsega kar se ji je dogajalo ?

Moji so namreč že prvi dan naredili tako dramo, če se Fita usedla na njih, da jo je kar katapultiralo pod strop  ??? in včasih se mi zdi ,da prav namenoma mal probava če se bodo dost energično odzvali,  se prav načrtno uleže na celo leglo pol pa vrti glavo in posluša, če se vsi razburjajo pri tem pa vrti glavo naokoli kot lutka.Šele ko je zadovoljna z odzivom umakne rit in jih polubčka. 

Vsekakor je menda zdaj dosti tudi slabi usodi, tako da morajo slediti kakšne bolj vesele novice.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


kamy

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 21 Oktober 2010, 09:43:57
ojoj :'(...moje sožalje :'(

Se mi pa zdi res čudno vse skupaj,...mislim toliko mrtvih mladičev, pa predvsem fantek je zgledal tako fajn...Sicer nevem, koliko je normalna porodna teža pri škotih, smo pa imeli pri našem leglu pri eni mladički prav tako probleme. Njena porodna teza je bila 90g(po nekaj dneh je padla na celo 70g), ostali so imeli od 160 do 210g, vendar se je z dohranjevanjem na srečo vse dobro izteklo(zdaj je največji  >:D od vseh), zato si vsaj malo predstavljam kako ti je.... :-\

Res ti želim, da bi bilo konec teh nesrečnih dogodkov, pa da za vas posije sonček izpod teh črnih oblakov....drži se  :-*


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 21 Oktober 2010, 10:12:27
Ne vem če je porodna teža bistven faktor (če ni kaj ekstremnega). Pri nas so bili zdaj trije samo 110 g skoteni,  trije pa skoraj 200 g. Pa rastejo čist enako. Vsi pridobivajo enako g na dan oz en od tamalih je celo dohiteva tavelike, kar proporcionalno pomeni,da manjši pridobivajo več. Noben ni imel problemov s sesanjem , vsi so sami prišli do seska in so bili enako vitalni, pa nsimo nič dohranjevali  in jih ne dajemo mi k psici ( včasih sem zvečer, ko smo bili zraven damo tavečje mal dalj od psice za štartat, da so se tamali prej pisesajo to je pa tudi vse in u bistvu ta enkrat na dan je bolj za štos kot da bi ne vem kaj vplival.)
Pri malinoiki smo imeli eno psičko bistveno manjšo od drugih pa se nisem nič vmešavala. Ker jih je bilo veliko (preveč u bistvu 11) sem sklenila, da če ne bo sposobna bo pač odpadla iz selekcije- pa se je izkazala za največjega borca za seske.
Bolj verjetno se mi zdi ,da je tukaj bila nesreča zaradi psičkinih težav ( očitno nekaj ne štima s hormonsko sliko, kar vpliva posledično na vse).
Tako da bi bilo mogoče dobro imet leglo ob svoji postelji ponoči za popoln nadzor (če ni že zdaj tako)?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #33 : 21 Oktober 2010, 11:09:44
Govorila sem z ogromno vzrediteljev in vsi imajo takšne izkušnje... psica pohodi mladiča in mu zlomi hrbtenico, psica mladica poleže itd... do včeraj sem jih imela 3 m od moje spalnice ampak tudi tako se je psica že večkrat usedla na njih in že skoraj pohodila..tudaj ko zajokajo se ne umakne..sem jo prav opazovala... ne vem kaj bi rekla ..je bolj nerodna ko stopi, vstane... nič ne pogleda tudi jok ne pomaga... v tem primeru pa mislim, da je mladiček zaspal med sesanjem in ni zajokal in se zadušil, ker je imel še odprta ustka .. če jih pa dam v eno škatlo blizu nje je pa popolnoma živča..

Kot ste rekli ene psice niso za vzrejo, ozirom nimajo dovolj materniskega nagona... pa to je zanimivo... mi je razlagal prijatelj ki je imel mladičke z nečakinjo od moje Aishe... 8 mladičev... in psica, je imela vse urejeno... najprej je nahrnila 4 jih dala na stran in pol nahranila še 4 ostale..tako da so bili vsi enaki...jaz z mojo Laylo sem imela težave, ker so bili 3 super debeli, 3 pa suhi in če ne bi debele umikala, da bi suhi prišli do sesk parkrat na dan bi po moje shirali... ja narava nenaredi vedno vse optimalno  :'(GG


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #34 : 21 Oktober 2010, 11:25:19
Žal mi je za izgubo, si ne predstavljam kako zelo je boleče...
Ampak vseeno ne morem preko nekaterih dejstev in naj že v naprej povem da ne želim nikogar obsojat, samo spet bi rada na nekaj opozorila.

Že velikokrat smo slišali obljube, da bodo straši testirani, da se bo pazilo kakšne vzrejne kombinacije se dela itd,... Spet sta tukaj dve legli(eno na poti) netestiranih staršev pa ne samo ti dve, da ne bomo krivični, na žalost je takih legel škotskih ovčarjev še precej. Pa zakaj se to dogaja, zakaj morajo zaradi tega trpeti psi? Imam prav zdaj neko tako izkušnjo, zato sem še bolj občutljiva. Premalo se ve o prednikih, tudi o njihovem splošnem zdravstvenem stanju, niso tukaj le očesne bolezni v igri, da ne bo pomote.
In mislim, da je ta psička že dvakrat imela težave pri brejosti...zakaj še v tretje, če je očitno nekaj narobe? Tudi njena sorodnica je imela težave, če prav vem, več kot očitno je že, da nekaj ni ok. Zakaj preko vseh meja se sprašujem, da so potem take in drugačne žalostne zgodbe. Vse preveč je tega zadnje čase.

Samo toliko v razmislek, brez obsojanja, ampak zaradi naših napak trpijo bitja, ki resnično niso ničesar kriva.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #35 : 21 Oktober 2010, 12:01:52
Sana... Aisha je moja prva psička... tista, ki mi je zbudila željo po vzreji in sem si neskončno želela njene mladičke! Izbrala sem samca, ki se mi zdi njenj najbolj primeren... poleg tega sta one dva par in strasno "zaljubljena", oziroma najboljša prijatelja že od prvega dne... tukaj je to... Frosty ima kolke A/A, MRD-1 -/-, CEAI, PRA free, Aisha ima MRD-1 -/- , oči ni imela pregledane, ker se 7 let nazaj spoh ni govorilo o tem... prvi ki so to začeli s škoti so francozi in sov vsi moji trije pregledani ... plus točka je, da je njena sestra genetsko pregledana in je CEA carrier,PRA free, kar je za škota neverjetno... sem mislila tudi Aisho dat genetsko pregledat, oziroma njenega mladička, ki bi obdržala... pol pa je bil carski rez in vse ostale stvari in to sploh nima nobenega pomena več...

Včeraj me je klicala ene gospa vzrediteljia iz Nemčije ki hoče enega mladička od Dolly... v Nemčiji so zelo zahtevni kar se tiče zdarvja in je za njo dovolj MRD-1 testin CEA,PRA za lučko! Toliko o tem  ;D GG
   


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #36 : 21 Oktober 2010, 12:08:54
Nekaterih stvari se enostavno ne da testirat (npr kako bošlo psici pri vzreji že ne). In miljarda testov počasi že v nekaterih pasmah pripelje do tega,da se zaradi dreves ne vidi gozda.
Ne da imam kaj proti testom. Testi so super, kjer so možni, ampak nikakor pa niso vse.
Se mi pa dozdeva, da nasplošno zelo nagonske pasme tudi pri reprodukciji delujejo s polnim nagonom. Jaz sem npr hotela preveriti koliko tehtajo mladiči NLT in sem klicala nekaj vzrediteljev pri nas in v tujini. Bila sem zaprepadena. Noben ni mel pojma kolk tehtajo, ker jih še nikoli niso tehtali. Velika večina tudi pri kotitvi ni nikoli zraven, ampak veselo spijo v svojih toplih posteljah, zjutraj pa preštejo mladiče  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sana

  • *
    • Prispevkov: 514
    • Točke: 1
  • Living with aussie is a challenge!
Odgovori #37 : 21 Oktober 2010, 12:26:43
Zanimivo tole glede nagona :)

Saj jaz tudi ne trdim, da so samo še testi nekaj vredni in je zato potrebno pozabljat na vse drugo. Ampak če so že na voljo se izkoristi tudi to, ne samo to, tudi to poleg vsega drugega. Da resnično storiš vse kar je v tvoji moči, v vlogi vzreditelja, prav vsega se pa itak ne da predvidet, te lahko marsikje preseneti, zato je smiselno gledat vsaj na stvari, ki so v obsegu obvladljivega.

In pregled z lučko je eno, DNK test pa nekaj drugega. Kako bo šlo psički pri vzreji se res ne da predvidet, ampak če že dvakrat ni uspelo lahko tudi v tretje pričakujemo potencialne težave ane.

dogs are my way of life
http://sana.moj-album.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #38 : 21 Oktober 2010, 13:07:07
Najbolj zdrave mladiče smo imeli takrat, ko ni bilo na voljo nobenega testa, nobenega rentgena, nobene pomoči pri paritvi, pomoč pri kotitvi je bila silno težko dosegljiva in ponavadi prepozna.
Vse kar ni bilo sposobno za življenje je poginilo ali pa se sploh ni skotilo. Ni ga čez naravno selekcijo.

teh časov si sicer noben ne želi nazaj, sploh če se spomnimo tudi na obvezno pobijanje mladičev - včasih več kot pol legla. Ampak pretiravati v drugo smer pa tudi ne gre. Bolje je, da tisti, ki niso sposobni za življenje poginejo pri parih dneh starosti, kot pa pri parih mesecih.

Testi so sicer krasna zadeva, odlično orodje, vendar zdrave pameti ne nadomestijo. Osebno imam raje mladiča od staršev brez vsakega pregleda, ki so na videz zdravi in imajo zdravo sorodstvo z dolgo življensko dobo, kot pa mladiče staršev z vsemi možnimi testi, ki se komaj držijo skupaj.

kar pa se tiče same porodne teže: če je mladič sicer vitalen, ni pomembna. Naši mladiči so imeli okrog 280 - 350g pri goldnih (povprečno 10) in 320 - 430 samojedi (povprečno 6 v leglu). Pri zelo velikih leglih je bil vedno kakšen malček pod 200. Razen enega so bili vsi zelo vitalni in so najkasneje pri 9 tednih ujel še enkrat težje.


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 21 Oktober 2010, 13:35:42
Jooooj,se za tega sozalje!! :(
Upam da vsaj Blue Merla prezivita!!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #40 : 21 Oktober 2010, 14:40:06
Aisha je imela 1x slabe popadke in carski rez... vsi z veterinarko v red smo bli prepričani, da bo tokrat šlo vse lepo naravno..ampak pač ni šlo...zato sem psičko tudi dala sterilizirat, ko je bila še na operacijski mizi, ker pač za njo bi bila vsaka brejost nevarna, ker njeno telo ne proizvaja dovolj hormonov, da bi sporžili dovolj močne popadke za kotitev..to je to...

Kot vzreditelj sem si pa želela leglo točno od Frosty-ja in Aisha ker sta za moje pojme zelo komplementarna in sem bila prepričana, da imata lahko skupaj za moje pojme takšne mladiče kot jih jaz želim vzrejati! GG 


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 21 Oktober 2010, 14:43:48
Ene kombinacije pač niso usojene, tako pač je in tega ni mogoče predivdeti.

Vsekakor sožalje za mladičke.

Tudi pri moji je bil prvi porod z carskim rezom, in kolikor sem govorila z veterianrji so vsi rekli da lahko je naslednjič isto ali pa ne, pač 50-50 možnosti. Tako da ne vem kako so ti lahko rekli da bo sedaj vse ok... če je prvič težva naslednjič lahko pričakuješ da bo kaj narobe, če pa ni pa pač toliko bolje.

a so ti po prvem carskem rezu ugotovili kaj je blo narobe, ali ste delali kakšne teste, je 100% da je kriva nizka proizvodnja hormonov?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #42 : 21 Oktober 2010, 15:05:23
Saj veš 100 veterinarjev, 100 mnenj... psica ima slabe gonitve (na 12-14) mesecev in te slabe popadke, bila je 3x prazna, njena mama in sestra sta imele carske reze, sestra je imela 1 leglo pol je pa bila že 4x prazna ... torej se je sklepalo na nizko raven hormonov... ob carskem rezu se je ugorovilo, da je imela ciste na maternici..to je tudi lahko razlog..sedaj ne bomo nikoli vedeli...  :'( GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #43 : 21 Oktober 2010, 15:22:48
Ponavadi so ciste posledica in ne vzrok hormonskih težav.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #44 : 21 Oktober 2010, 15:49:37
Aha razumem.... no v mojem primeru so in mama moje psice in sestra imele kotitve brez težav, gonitve so pri nas točno na 8 mesecev in nikoli ni bilo mobenih drugih težav, se pravi da je potem pri moji večja verjetnost da je vse skup bolj splet okoliščin kot karkoli drugega... pri nas se je porod začel in se je prvi zataknil v kanalu oz psica po tistem ko je iztisnila v kanal ni imela več popadkov, skratka čudno je bilo.
No ampak me je zanimalo kako je bilo pri vas, hvala.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 21 Oktober 2010, 16:18:30
Pri nas smo imeli tak primer, ko se je psici pri prvi kotitvi zataknil v kanalu prvi mladič, dolgo je imela popadke, nazadnje se je tisti skotil mrtev, potem pa je psici zmanjkalo moči. Imela je carski rez in 12 mladičev, preživeli so vsi. So pa bili problemi, ker je dolgo iskala mrtvega mladiča, živih pa ni marala.  Kasneje je imela še dve legli popolnoma brez problemov.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #46 : 21 Oktober 2010, 17:42:07
Iskreno sožalje, naj bo od zdaj z obema malčkoma vse v najlepšem redu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/



Melody

  • Gost
Odgovori #48 : 22 Oktober 2010, 11:18:52
Žal mi je za izgubo, si ne predstavljam kako zelo je boleče...
Ampak vseeno ne morem preko nekaterih dejstev in naj že v naprej povem da ne želim nikogar obsojat, samo spet bi rada na nekaj opozorila.

Že velikokrat smo slišali obljube, da bodo straši testirani, da se bo pazilo kakšne vzrejne kombinacije se dela itd,... Spet sta tukaj dve legli(eno na poti) netestiranih staršev pa ne samo ti dve, da ne bomo krivični, na žalost je takih legel škotskih ovčarjev še precej. Pa zakaj se to dogaja, zakaj morajo zaradi tega trpeti psi? Imam prav zdaj neko tako izkušnjo, zato sem še bolj občutljiva. Premalo se ve o prednikih, tudi o njihovem splošnem zdravstvenem stanju, niso tukaj le očesne bolezni v igri, da ne bo pomote.
In mislim, da je ta psička že dvakrat imela težave pri brejosti...zakaj še v tretje, če je očitno nekaj narobe? Tudi njena sorodnica je imela težave, če prav vem, več kot očitno je že, da nekaj ni ok. Zakaj preko vseh meja se sprašujem, da so potem take in drugačne žalostne zgodbe. Vse preveč je tega zadnje čase.

Samo toliko v razmislek, brez obsojanja, ampak zaradi naših napak trpijo bitja, ki resnično niso ničesar kriva.

ne zdržim več na te tvoje komentarje... sorry ne vem kaj se pritožuješ čez škote... vsaka pasma ima neke napake in tudi ta jih ima pa mislim, da dosti manj kot ostale. Dobila pa si najbolj uspešno psičko iz legla in najbolj kvalitetno. Kaj si kasneje z njo delala ne vem. Samo psička je bila v leglu enkratna tudi po karakterju.

Ga.Neda zelo mi je žal za vaše poginule mladičke... lepe barve sta bile. Vas pa razumem kako je, ko si želiš mladičke od prve psičke, ki te pripelje do vsega tega. Tudi jaz si od Melly želim mladiča. Za vse ostale mladičke vam želim vse naj naj. Pa le tako naprej...
za mladičke pa  :-* :-* :-* srčki so



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #49 : 22 Oktober 2010, 12:34:00
Kar se genetike in carskih rezov tiče mislim,da ni povezave.Moja Berry je imela pri prvem leglu carski rez.Devet mladičev je imelo porodno težo od 390g do 500 g.Pred tem je njena mati imela dva legla po normalni poti,pri tretjem leglu je bil potreben carski rez.Berryjina sestra Sara je imela že tri legla po normalni poti in nikoli manj kot 10 mladičev.
Berry je drugi dan po operaciji postala super mama in odlično skrbela za naraščaj,samo mleko ni imela za moje pojme dovolj kvalitetno.Naša Tinka je bila pri svojem leglu čisto druga pesem.Porod je potekal normalno,vse "sva" skupaj opravile.Mladički z porodno težo od 370g do 500g.Edini problem je nastal,ko je skotila čisto prvega mladiča.izgleda,da ni vedela kaj naj naredi z njim in ga je hotela na vsak način zakopat.Mladička sem ji vzela,ga dala na toplo,dokler ni skotila naslednjega.Ko se je ukvarjala z drugorojencem,sem ji dodala še prvega mladička.Po tem ni bilo nobenih problemov.Kot mati je bila fantastična,mladički so bili poštimani,siti,čisti,še dojila bi jih najraši do osmega tedna.
Tjaša



GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #50 : 22 Oktober 2010, 12:43:45
Melody! Hvala! Trudili se bomo še naprej... ker pri tem mi pomagajo vsi..zlasti moja dva sinova (9 in 11 let) in sem zelo hvaležna in ponosna na niju  ;D ...

Lojze..kar se tiče carski rezov in genetike... je tudi stvar pasme... nekatere pasme kot so buldogi in drugi psi z veliko glavo ne morejo več kotiti po narvani pot in je carski rez že naročen...

Pri drugih pasmah pa vsi vzreditelji pravijo, da ni dobro vzeti za vzrejo psičko, katera mama je imela carski rez ... ker naj bi bilo to, oziroma slabi popadki in drugi zapleti dedno ! GG


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #51 : 22 Oktober 2010, 12:44:48
Jaz pa sem prepričana, da je VELIK genetski vpliv na sam porod oz. porodne popadke :-[. Pri švicarjih se npr. pomanjkanje porodnih popadkov (pa tudi njihova popolna odotnost) lahko lepo spremlja po linijah... Posledica so seveda carski rezi :-X. In tega je npr. v naši pasmi precej, čeprav se o tem ne govori... :-X So pa seveda za carski rez včasih krivi tudi drugi (slučajni) vzroki, ne pomanjkanje popadkov in podobne zadeve...

OP: GG sva pisali istočasno... Upam, da bo s preostalima mladičkoma vse ok. Srečno malčka :-*!

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #52 : 22 Oktober 2010, 12:47:54
GG,še nekaj sem hotela reči.Ti si si od svoje psice želela zadržati mladiča,jaz sem svojo Berry želela pariti še enkrat.Na žalost je pred predvidenih pripustom začela neprestano krvaveti,zato smo se doma odločili,da jo damo sterilizirati. 24 ur po operaciji je bila že skoraj v redu,36 ur po sterilizaciji mi je umrla v naročju zaradi izkrvavitve in odpovedi srca.Na žalost se nam ne izide vedno vse.
Tjaša



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #53 : 22 Oktober 2010, 13:01:49
Kar se buldogov tiče,poznam kar nekaj buldogic,ki so kotile po naravni poti.Govorim o rodovniških vzrejnih psicah,da ne bo kdo mislil,da so to kvazibuldoginje.
Tjaša



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 22 Oktober 2010, 13:17:28
Eni carski rezi z genetiko nimajo nič ali zelo malo. Če se mladič narobe postavi, če ima psica pri prvem porodu enega samega zelo velikega mladiča, če je leglo izredno veliko, poškodbe, bolezni.....
Je pa dedna konstitucija (in s tem povezane prevelike glave ali preozke medenice). Tudi pomanjkanje hormonov, nagonov...se podeduje.

Če bi pri buldogih naredili selekcijo - za vzrejo samo tiste, ki se skotijo po naravni poti - bi se število carskih rezov hitro zmanjšalo.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 22 Oktober 2010, 13:43:52
Saj pri tej psički je bilo napisano da je imela tudi druge znake/težave, da nekaj ne štima z rodili, hormoni...

Ja eno je kar si mi želimo, drugo pa je kar je realno gledano možno in logično in upravičeno. Če ima psica težave, tudi če še tako želiš potomca, pač to ni usojeno in se mora naš ego s tem sprijazniti - ne govorim za ta primer ampak splošno.


papillon

  • *
    • Prispevkov: 576
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 22 Oktober 2010, 16:05:46
Kolikor je zanimivo to branje o vzreji in na zalost mrtvih mladickih bi prosil ce lahko moderator vsaj ta del teme ki ni cisto povezam z leglom premakne v drugo temo ??
Ker nevem ce se koga,vendar mene to mal moti :/


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Odgovori #57 : 22 Oktober 2010, 16:48:02
Sožalje še enkrat :'(

Držim pesti za preostala mladička, mamici pa želim čim hitrejše okrevanje :-*



lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #58 : 22 Oktober 2010, 18:02:46
Moje sožalje za mladičke  :'(.
Upam, da bo ostalima dvema uspelo.

Saj pri tej psički je bilo napisano da je imela tudi druge znake/težave, da nekaj ne štima z rodili, hormoni...

Ja eno je kar si mi želimo, drugo pa je kar je realno gledano možno in logično in upravičeno. Če ima psica težave, tudi če še tako želiš potomca, pač to ni usojeno in se mora naš ego s tem sprijazniti - ne govorim za ta primer ampak splošno.
Glede na to, da so lani iz iste kombinacije umrli vsi mladički, si je jaz ne bi upala ponoviti. Če že, bi se prej posvetovala z veterinarjem, ki je strokovnjak za reprodukcijo.
Kako se pa drugi vzreditelji odločate v takih primerih?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #59 : 22 Oktober 2010, 19:15:50
Pri prejšnjem leglu 2 leti nazaj, je bil problem neosvečenih veterinarjev in smo ukrepali prepozno..tokrat ..to je 2 leti kasneje ni nič kazalo, da bo šlo narobe...psica je noramlno donosila 6 mladičev... zapletlo se je pri popadkih..ukrepali smo takoj možno ampak nekateri mladički niso bili dovolj močni da preživijo..dugače v obeh primerih je psica bila v formi 24 ur po carskem rezu..po 1 tednu, je pa takšna kot da se ni nič zgodilo !

lejca... moje psice so vedno sledene s strani specialista za reprodukcijo ... GG