Koliko hrane dati mačku?

pirx · 4447

pirx

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
: 18 Oktober 2010, 22:28:55
Pozdravljeni!

Imamo leto dni starega mačka, ki tehta 4,2 kg in je izključno zunanji maček. Hranimo ga z mešanim surovim mesom in briketi. Trenutno poje vsaj 200 gramov mesa na dan in brikete po želji (vsaj 30 do 40 gramov). Ni debel, ker je zelo aktiven, vendar me vseeno zanima ali je to nornalno, da toliko poje? Naj mu raje odmerimo količino hrane ali pa mu pustimo, da je po želji?

Hvala! :)



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 Oktober 2010, 08:49:29
To se tudi jaz sprašujem. Ker bolj ali manj nikoli ne merim količin, ampak poje kar precej, več kot piše na briketih. Je pa še mladič in raste, količine se tako in tako povečujejo. Sem pa tudi prejšnjemu dajala kar precej, ker je bil zunanji muc in je, sploh pozimi, več porabil. Dokler ni debel, mislim, da ni panike, sploh, če je zelo aktiven.
Na briketih so napisane približne količine - smernice, bolj za občutek, temu primerno potem prirediš za tvojega mačka. Saj hitro vidiš ali je preveč ali premalo.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 19 Oktober 2010, 09:01:14
jaz imam pet notranjo-zunanjih mačk. Tehtajo od 4 do pribl. 7 kg. Zjutraj jim napolnim skodelice z briketi, čez dan jim dodajam, umaknem pa okrog 9-ih zvečer. Pojedo pa kar precej.



pirx

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Oktober 2010, 19:54:17
OK, ena skrb manj. :) Hvala vama za odgovore!