Za pesjanarje > Vzreja

Zamrznjena sperma, posredovanje...

(1/15) > >>

heart_alba:
Prosila bi za informacijo, če ima že kdo izkušnje s sledečim postopkom: dostava in oploditev samice psa z zamrznjeno spermo.

Kontaktiral me je 1 vzreditelj iz Canade. Imajo samico veliki šnavcer in bi radi parili z našim Heartom.
Vkolikor sem se pozanimala, to izvajajo na Veterinarski fakulteti v Ljubljani, oddelek za reprodukcijo.
Vendar kako in kaj, cena, % uspešnosti, dostava,...

Če bo preveč komplicirano, ne grem v to.

Polona:
Jaz lahko povem samo na približno, ker postopka nismo izpeljali do konca, ampak načeloma se to dela na VF na kliniki za reprodukcijo - dr. Klinc Primož.
Če je pes zdrav in ploden, načeloma ni prevelikih komplikacij - dogovoriš se za pregled (to je še najbolj komplicirano, ker je TEŽKO dobit termin), načeloma enkrat pregledajo kvaliteto sperme, potem pa se, če je s spermo vse ok, dogovoriš še za odvzem oziroma več njih - odvisno od količine. Oni potem poskrbijo za zmrzovanje, spermo pa lahko pri njih tudi hraniš - mislim da so stroški cca 50E letno.
Pri odvzemu je fino če imaš s sabo gonečo psico - odvzem je bistveno lažji, pes praviloma izloči več sperme.
Stroški so po spominu cca 150E, če ne shranjuješ sperme pri njih.
Se pa mora vsak sam pozanimat o veterinarskih zakonih države, v katero spermo pošilja in o tem obvestit dr.Klinca, da spermo pravilno "zapakira", da ni slučajno kakšnih problemov na meji.
Toliko po spominu, upam da se javi še kdo, ki je zadevo že speljal do konca.

martina.o:
To delajo tudi na Kliniki za male živali Lesce, Roman Burja dr.vet.med.

heart_alba:
Hvala.

Ja, saj problem bo odvzeti spermo in dobiti gonečo psico.

Bomo videli, se bom pozanimala na VF.

 

rožica:
Sicer je baje odvisno od psa, ampak pri nas je spermo odvzel brez problema, tudi brez goneče psice. Naj pa bi bila sperma kvalitetnejša, če se jo odvzema z gonečko pred nosom :)

Navigacija

[0] Kazalo Sporočil

[#] Naslednja stran

Pojdi na polno verzijo