Zamrznjena sperma, posredovanje...

heart_alba · 41705

heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 17 November 2010, 17:58:55
Nekaj postov nazaj so bila vprašanja o ceni zamrznitve, pošiljanja,...

Meni so dali naslednje odgovore:

VF - zamrznitev
- odvzem in 1 postoek zamrznitve ne glede na št. doz je 200 eur,
- če sta 2 zamrznitvi, če je bil npr. 2-kratni odvzem in čeprav je napolnjena samo 1 doza, se plačata 2 zamrznitvi, torej 400 eur
- je pa še odvisno od države, ki spermo prejme oz. od njihovih predpisov (kontrola krvi samca,...) in če jih imajo, so to dodatni stroški;

DHL express
Poklicala sem na to številko:
http://www.dhl.si/sl/klicni_center/kontaktirajte_express.html

Odgovor je:
za do 1/2 kg, so stroški pri naši DHL (Slovenija - Canada cca 100 eur oz. malo manj).
So mi pa svetovali, da je možno, da je lahko plačilo DHL Canada  cenejše.

V vsakem primeru je potrebno dostaviti pogodbo med DHL in VF in...

So mi pa povedali oz. predsednica našega kluba se je pozanimala pri nj.klubu in baje se to tam kar prakticira.

V glavnem, kar se nas tiče zadeva trenutno stoji.
Vzrediteljica bi rada 2 dozi, jaz ji pa ne morem garantirati, če bo z 1 odvzemom dobila 2 dozi.
Če mi ne bo dala predplačila za te stroške zamrznitve in DHL, pač ne grem v to.

Ker tudi ni rečeno, da bo psica breja.
Meni se zdi kar komplicirano, pravzaprav mi je kar malo zoprno to urejati.

Če se bova slučajno dogovorili, bova tako podpisali pogodbo.

Zakaj pa oni sploh gredo v to?
Pri pasmi VŠ je namreč pri ameriških tipih VŠ že kar problem in na vsake nekaj let so, ali uvozili samca, ali parili z evropskimi plemenjaki.
Imajo premalo genetsko banko in s tem popravljajo pasmo.




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #31 : 17 November 2010, 18:03:42
Kako pa DHL transportira, na tekočem dušiku ali suhe ledu ali kako?

ne vem, meni osebno se zdi bolj smiselno uvoziti mladička novih linij in potem dejansko ima to nek vpliv na celotno pasmo pri njih.
Je pa res da že samo to urejanje z tvoje strani ti vzame cel kup časa in jaz vem da nebi šlav to razen če vidim res nek velik plus za pasmo. predlog, lahko se recimo dogovoriš da doš mladička nazaj, ali pa če ti vse plača ker zraven stroškov pošiljanja in odvzema verjetn še računaš nekaj zraven, cena sperme :) Ali pa mladička nazaj. no samo na glas razmišljam :)


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 17 November 2010, 18:17:17
Ne vem kako transportira, najbrž na tekočem dušiku.

Povedala sem jim zakaj gre in se v bistvu nisem ukvarjala o postopku.

Vem to, da bi morala sama dostaviti od VF do DHL, ki je menda v Trzinu.
Pakiranje,... to vse pripravi VF.

Ja, je zoprno in jaz bi šla v to zgolj zaradi pasme in da bi Heartova linija šla naprej.
Z vzrediteljico sem se tudi dogovorila, če psica ne bi bila breja, mi ne bi bilo potrebno plačati skočnine, zgolj pač vse stroške.
Tudi skočnino sem ji spustila za 1/3.

Se strinjam, lažje bi jim bilo uvoziti mladiča. Zakaj to niso naredili pa ne vem in me niti ne zanima.
Vzrediteljica mi je ponujala mladiča za skočnino, vendar sem odklonila.
Imam 2 psa in v bistvu nisem vzreditelj.
Ne nameravam se ukvarjati z vzrejo.
Naša 2 sta naša ljubljenčka in dosti je 2 psa.

Mogoče bo Albi imela 1-krat mladiče, da bo šla Heartova linija naprej, ker sta pač oba tako Heart kot Alba odlična VŠ.

Problem je, da po resnici povedano jaz kar kompliciram in nisem vsakomur pripravljena prodati naše mladiče, temveč samo dobrim lastnikom.
Zato pa tudi nisem vzreditelj.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 17 November 2010, 18:51:10
te čisto razumem glede vzreje. Sem na istem. Edino ja sem prišla še do zaključka, da je toliko pokvarjenih vzreditelje ki se jim gre za vse drugo kot izboljšati pasmo in da se dela pasmi toliko škode z kvazi vzreditelji ki kupijo na hitro pas psov in producirajo mladičke, da mi je res škoda pasme. In zato se jaz vzreji ne mislim odpovedati, seveda je pa vprašanje koliko legel bom sploh imela, ker dobre lastnike je težko najti...


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 17 November 2010, 19:25:49
Jaz oz. moji doma smo imeli najprej samico VŠ, ki je imela mladičke. Vendar je bilo meni hudo, ko so šli k novim lastnikom, ki mi niti vsi niso bili všeč.

Zato so bili moji nadaljnji VŠ samci.

Mislila sem, da bom lahko bolj odmaknjena, kot če bi imela samico in mladičke.

Ampak to ni bilo tako.
Ko je Heart 1. paril,  lastnik samice ni imel veliko izkušenj.

Veliko me je spraševal, vsak konec tedna sem bila pri njih, ko so se mladiči skotili. Torej sem bila nehote notri.
Povezana sem bila z mladiči in avtomatično sem bila zraven pri izbiri lastnikov.
V bistvu so šli vsi potencialni lastniki preko mene kot kontaktne osebe.

Enako je bilo pri 2.parjenju. s tem, da ta lastnik ni upošteval napotkov glede priprave psice na kotitev in zato je bilo kot je bilo.

Zatem sem odklonila, ko so me vprašali, če bi ponovili paritev.
Torej če bom parila katerega od naših VŠ, bo to Alba. Kar se pa Hearta tiče pa odvisno kje in s kom.

Zato sem tudi veliko razmišljala, ali bi, ali ne bi, ko me je kontaktirala ta vzrediteljica iz Kanade.
Odločila sem se zaradi tega, da gre Heartova linija naprej.

Kajti ne vem, če bom parila Albo, 2 njene sestrice sta sterilizirani, ...



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #35 : 17 November 2010, 19:43:23
Lahko ti povem izkušnjo ene punce, ki je svojo psico parila s skandinavskim samcem..

Plačala je skočnino, odvzem (2×, ker je želela 2 dozi), pribor za odvzem, prevoz semena (z avijonom) in nato še določeno ceno po živem mladiču (ko so se skotili).

Vse je plačala prej, razen tisto ceno po mladiču.. Jo je pa vse skupaj prišlo kar tam nekje čez 1000€..

Če samica ne bi bila breja, bi plačala vse (razen skočnine) še 1×...



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 17 November 2010, 19:58:04
Na podoben način sem se tudi jaz dogovarjala z vzrediteljico.

Ona bi mi morala dati predplačilo za stroške zamrznitve in DHL, torej 300 eur, vendar po podpisu pogodbe.
To je bila pripravljena, vendar je želela 2 dozi.
Opozorila sem jo, da to lahko znese, če ni 1 odvzema, 500eur, ni pa rečeno.

Skočnino pa bi mi plačala, če bi se na ultrazvoku videlo, da je psica breja, drugače ne.
Ker bi imela ostale stroške, sem ji skočnino spustila za 1/3.
Vseeno bi jo prišlo dražje kot če bi parila z samcem, ki bi bil pri njih.

Od mene je želela tudi zagotovilo, da ne smem pariti z 2.samico v ZDA in Canadi dokler se ne potrdi, da je njena samica breja.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 17 November 2010, 20:18:45
heart_alba a so pri tebi tudi zahtevali od AKC, da pošlješ vzorec sline za DNA? To mi je namreč danes lastnica samičke sporočila, da morava predložiti, da bo AKC potrdil paritev? Kakšen namen pa ima ta pregled DNA?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #38 : 17 November 2010, 20:51:47
mislim da je fora to da potem lahko preko DNA ugotovijo ali so mladički dejansko od staršev ki so navedeni na rodovniku, se pravi test starševstva. pa me popravite če se motim :)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 17 November 2010, 21:01:54
Nekaj takega sem si tudi jaz predstavljala :) A pa imajo to samo v Ameriki?

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #40 : 17 November 2010, 21:15:22
Kolikor je meni znano se bolj uporablja samo v ameriki. Seveda lahko tudi pri nas to delaš :) samo v ZDA mislim da je mogoče obvezno za določene primere, na pamet govorim, nisem sigurna. Nikoli se nisem toliko zanimala ker mi njihov sistem ni všeč, niti razstavljanja niti česa česa drugega :)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #41 : 17 November 2010, 21:27:32
Sama sem tudi spomladi parila umetno, pa je psica ostala prazna. Plačala sem del skočnine, vse stroške v zvezi z odvzemom semena in pošiljanjem (pot lastnika samca na kliniko, odvzem in pripravo semena ter letalsko dostavo). Ker psica ni postala breja, je bil dogovor z lastnikom ta, da lahko ponovno ponovimo paritev in je ne plačam posebej (mislim da je takšen dogovor pri večini, nisem še slišala, da bi lastnik samca povrnil stroške skočnine, če psica ne bi bila breja). V drugo smo potem šli na zihr in smo šli parit ja, plačala sem samo še preostanek skočnine.
Citiraj

Plačala je skočnino, odvzem (2×, ker je želela 2 dozi), pribor za odvzem, prevoz semena (z avijonom) in nato še določeno ceno po živem mladiču (ko so se skotili).

Vse je plačala prej, razen tisto ceno po mladiču.. Jo je pa vse skupaj prišlo kar tam nekje čez 1000€..
Nekateri lastniki samcev računajo zgolj skočnino ( v tem primeru težko najdeš dobrega samca, katerega skočnina bi bila pod 1000 evrov), drugi računajo določen znesek za naskok in potem še določeno vsoto za posameznega mladiča (ta način je recimo ugoden, če je v leglu malo mladičev, pri velikem leglu pa običajno nanese kar precej).

Moraš pa za odbvzem semena, pripravo in transport računati vsaj 500 evrov.

Tako da 1000 evrov oz. še kaj več za naskok je kar realna cena pri paritvi, če gre za umetno paritev pa so stroški običajno kar precej večji. In če ne rata v prvo, je cena hitro precej visoka. 
 

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 17 November 2010, 21:43:35
heart_alba a so pri tebi tudi zahtevali od AKC, da pošlješ vzorec sline za DNA? To mi je namreč danes lastnica samičke sporočila, da morava predložiti, da bo AKC potrdil paritev? Kakšen namen pa ima ta pregled DNA?

Zaenkrat ne.
Kdo ali kaj je AKC :-[?

Jaz si predstavljam tako:

Heart ima v sebi čip. Koda čipa je tudi na rodovniku in v passportu, torej veterinar, ki mu bo  (če mu bo) odvzel spermo tako lahko preveri, da je darovalec on.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 17 November 2010, 21:54:51
Zaenkrat ne.
Kdo ali kaj je AKC :-[?
Jaz si pod AKC predstavljam American Kennel Club... Brez tega preizkusa DNA  baje mladičom ne odobrijo rodovnikov... Tukaj gre verjetno bolj za to, da na koncu preverijo, če je vzreditelj res paril s tistim samcem s katerim je prijavil leglo...

Ja stroški očitno res lahko kar narastejo, še posebno, če ne rata prvič... Ker pri nas si je vzrediteljica nekako tako zamislila, da bi najprej poslala spermo k njej, kjer bi se videlo, če je še kvalitetna in primerna za oploditev. Če ne bo, pa namerava sama s psičko priti v Slo, da parimo. Bomo videli kaj bo iz tega ratalo :)

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 17 November 2010, 22:10:39
Mogoče pa v Kanadi ni tako, vsaj rekla mi ni nič na to temo.

Sicer je pa vprašanje, če bo sploh uspelo vse skupaj.

Heartu so že enkrat vzeli spermo in umetno oplodili psico.
Eni vzreditelji iz Italije so prišli k nam. Pri nas so bili 3 dni in ni šlo, psica je bila agresivna in je odklanjala Hearta. Na koncu so predlagali umetno oploditev.
Ampak ni uspelo, psica ni bila breja.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #45 : 17 November 2010, 22:58:29
Heartu so že enkrat vzeli spermo in umetno oplodili psico.
Eni vzreditelji iz Italije so prišli k nam. Pri nas so bili 3 dni in ni šlo, psica je bila agresivna in je odklanjala Hearta. Na koncu so predlagali umetno oploditev.
Ampak ni uspelo, psica ni bila breja.
Samo verjetno ste takrat parili s svežim semenom. Pri ohlajenem ali zamrznjenem je uspešnost že zaradi obdelave semena manjša.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 18 November 2010, 07:46:49
EnNa,DNA testa nima samo Amerika,ampak tudi Italija.In sicer ga v Italiji zahtevajo za vse pse-plemenjake,ki so v enem letu imeli 5 paritev.Dokler nimajo tega testa,njegovim potomcem ne izdajo rodovnika.So pa v Italiji za ta test od prijateljevega psa zahtevali kri.Obrazec kot spremni dokument sem dobila na njihovi spletni,ampak naslova se pa več ne spomnim.
Tjaša



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #47 : 18 November 2010, 08:15:31
Zanimivo to glede Italije, nisem vedela.
Saj mislim da tudi v Ameriki ni to zahteva za vse paritve... mogoče v primeru ko ne gre za naradno paritev ampak osemenitev... vsekakor vse info so sigurno na njivo spletni strani.
Enako za kanadsko kinološko, najbolje pogledati na njihovi spletni strani, seveda pa so razlike ker nimajo nobene veze z američani :)


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 18 November 2010, 14:04:07
EnNa,DNA testa nima samo Amerika,ampak tudi Italija.In sicer ga v Italiji zahtevajo za vse pse-plemenjake,ki so v enem letu imeli 5 paritev.Dokler nimajo tega testa,njegovim potomcem ne izdajo rodovnika.So pa v Italiji za ta test od prijateljevega psa zahtevali kri.Obrazec kot spremni dokument sem dobila na njihovi spletni,ampak naslova se pa več ne spomnim.
Tjaša
Zanimivo, da ima Italija tudi to... Meni je vzrediteljca razložila, da mi bodo iz Amerike poslali paket za odvzem sline, ki ga bom potem poslala nazaj... Tudi to bo ona krila.

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #49 : 18 November 2010, 14:14:21
Heartu so že enkrat vzeli spermo in umetno oplodili psico.
Eni vzreditelji iz Italije so prišli k nam. Pri nas so bili 3 dni in ni šlo, psica je bila agresivna in je odklanjala Hearta. Na koncu so predlagali umetno oploditev.
Ampak ni uspelo, psica ni bila breja.

Verjetno ni bil pravi čas - psica ni bila pripravljena. ;)



heart_alba

  • *
    • Prispevkov: 150
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 18 November 2010, 19:10:02
Glede parjenja s Heartom - umetna oploditev

Verjetno ni bil pravi čas - psica ni bila pripravljena. ;)

To je bilo tudi moje mnenje.

Sem bila pa presenečena glede nato, da so to bili znani vzreditelji,ki so imeli že kar nekaj VŠ (samcev in samic), razen tega so psici preverili vsebnost hormona in naj bi bila na višku - primerna za oploditev.

Pripeljali so se pa cca 500 daleč (naprej od Padove)  in zastonj  8).
To je bilo cca 2 leti nazaj.

Mi niso pa nič omenili glede teh preverjanj sline, krvi,..v Italiji.

Imajo pa oni vsaj za VŠ, za ostale ne vem, znano "selezzione", kjer preverijo skoraj vse: podrobna krvna slika glede zdravstvenega stanja, oči, srce, kolke, komolce, kontrola dlake, kontrola karakterja,...
Ni pa to obvezno. Vendar na osnovi tega opredelijo stopnjo plemenjaka ali plemenke.
Najboljša oznaka je AAA.

Na to lahko pride tudi VŠ iz druge države.
Samec s katerim sem nameravala pariti Albo je bil na tem in ima oznako AAA, čeprav je on iz Hrvatske.

Ne vem pa, če je to tudi za druge pasme.





kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #51 : 18 November 2010, 20:29:54
Sem bila pa presenečena glede nato, da so to bili znani vzreditelji,ki so imeli že kar nekaj VŠ (samcev in samic), razen tega so psici preverili vsebnost hormona in naj bi bila na višku - primerna za oploditev.

Pripeljali so se pa cca 500 daleč (naprej od Padove)  in zastonj  8).
To je bilo cca 2 leti nazaj.


Se rado zgodi, da paritev spodleti, če se moraš daleč peljati - je vse skupaj prevelik stres za psico, znajo psice zaradi tega tudi ovulacijo zadržat itd. Loterija kakorkoli obrneš.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #52 : 18 November 2010, 21:13:36
Se rado zgodi, da paritev spodleti, če se moraš daleč peljati - je vse skupaj prevelik stres za psico, znajo psice zaradi tega tudi ovulacijo zadržat itd. Loterija kakorkoli obrneš.
 

Ne, ni res. samo izjemoma. mogoče.
Mi nikoli še nismo parili bliže kot 1oookm v eno smer, enkrat celo prevoz z avionom... pa ni bilo problema nikoli.
Če ima pes/psička dovolj izkušenj na vseh področjih, ki so mogoča - vse mogoče delo, potovanja,maksimalna socializacija
 ,.. ni problem

Moje izkušnje.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #53 : 18 November 2010, 22:12:34
Moje izkušnje z maksimalno socializirano, šolano in potovanj navajeno psico so popolnoma drugačne. Smo sicer uspeli pridelati dva mladiča, ampak je bila ovulacija nedvomno zapoznela glede na prej opravljene teste.

Ne moreš reči, da ne drži ali da drži samo izjemoma. Podobne izkušnje imajo tudi moji znanci s svojimi psicami.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #54 : 21 November 2010, 22:03:52
Na tem linku prodajajo kontejnercke za transport semena, se dobijo na vec koncih Evrope:

http://www.cloneusa.com/chilled.html

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 21 November 2010, 22:39:25
Ne vem kako se lahko ovulacija zadrži, tole mi sploh ni jasno.
Mi smo delali progesteron teste, res da je bil vmes vikend in je bila vrednost v ponedeljek 10 in smo takoj spokali in šli - parili samo 1x, rezultat 6 mladiškov :) Timing je bil idelne, aja vožnje je bilo pa za ene 600km v eno smer :)
sploh prvič to slišim, pa se pogovarjam z ogromno vzreidtleji in tega še nobeden ni omenil, če je timing ok. Ja res je psica se mora navaditi, pri nas je trajalo ene 2 uri da se je Lin malo udomačila, ampak pol je šlo pa brez težav :)

Če sem prav brala literaturo se pari lahko v čsovnem okviru 2-3 dni ko progesteron preseže tisto mejo (se ne spomnim sedaj cifre točne), in ko je meja presežena je že ovulacija. Tako da od takrat dalje jajčeca sproti dozorevajo. Sedaj da bi stres toliko vplival, pri psici ki je navajena na vožnjo in vse...no to se mi zdi malo čudno in kot rečeno, še nisem slišala da bi se to dogajalo,t ako da glih pogosto ziher ni. Moje moje mnenje.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #56 : 21 November 2010, 23:32:48
Jebat ga, včasih se dogajajo tudi stvari, ki se nekaterim od nas zdijo čudne in neverjetne.  :P



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #57 : 21 November 2010, 23:41:55
EnNa,DNA testa nima samo Amerika,ampak tudi Italija.In sicer ga v Italiji zahtevajo za vse pse-plemenjake,ki so v enem letu imeli 5 paritev.Dokler nimajo tega testa,njegovim potomcem ne izdajo rodovnika.So pa v Italiji za ta test od prijateljevega psa zahtevali kri.Obrazec kot spremni dokument sem dobila na njihovi spletni,ampak naslova se pa več ne spomnim.
Tjaša
Nasemu so v Braziliji delali DNA, v Italiji so ga pa tudi zahtevali in bi jim ga v tem primeru morali posredovati iz Brazilije, niso zahtevali ponovnega testa. Drugace pa mislim da bi na kliniki kjer shranjujejo seme morali imeti papirje, kaj zahteva posamezna drzava (npr. Bruceloza itd.)..vsaj nam so jih v Italiji dali za vse drzave.
Je pa res pomembno da je pred zmrznitvijo seme psa optimalno.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 30 November 2010, 18:42:13
Torej, stvari se premikajo 8) Tudi ameriški veterinarji se strinjajo, da je največ možnosti za uspešno oploditev, če Energyevo spermo zamrznemo in jo s tekočim dušikom pošljemo do njih. Še prej pa bomo, kot sem že omenila, vzeli njegovo DNA. Ko sem ji povedala, da je cena približno 350€ (za odzem in transport), me je vprašala, če mi nakaže denar na račun ali da št. kreditne kartice na veterino :o Očitno ste imeli prav, da je samoumevno, da lastnik psičke krije te stroške... Če vse to ne bo uspelo pa pride poleti v Slovenijo :) Torej sedaj lahko že bolj z gotovostjo trdim, da "bomo" imeli mladičke-če bo seveda Energy opravil vse zdravstvene teste (patello, PRA, pregled srca in krvi...) ;D
Imam pa eno vprašanje: ko bom odposlala DNA moram na paket napisati "foreign registration number"-to je št. rodovnika? Ampak a je to tista št. pod katero je vpisan v SLR ali tista njegova prva št. rodovnika (ki jo je dobil še v leglu) ???

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #59 : 30 November 2010, 19:07:57
Po moje vpis v SLR.