Jemanje semena za umetno osemenitev

TibiQ · 8843

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
: 25 Oktober 2010, 10:58:55
Zanima me, ali ima kdo izkušnje z jemanjem semena (v smislu da so to naredili vašemu psu.. drugače vem da ta postopek opravljajo na VF), pošiljanjem čez lužo, pogodbami (npr. da se lahko uporabi samo za točno določeno psico,... in kako je s pravno veljavnostjo takih pogodb - kje se jih overovi, da veljajo mednarodno,..).

Zanima me še ali je dobro, da je v času jemanja semena prisotna kakšna gonečka, da gredo stvari lažje in v tem primeru če je tako bolje, bi prosila tudi, da se mi na privat javi kdo, ki se mu bo psica gonila v prihodnjih dveh mesecih in bi jo bil pripravljen proti simbolični odškodnini pripeljat na VF v Ljubljani za cca. 15 minut, za vzpodbudo.  :-[

Hvala in LP,
Tina



minči

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 25 Oktober 2010, 11:34:22
nekaj imaš že tukaj: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10389.0

Naša Šuši se bo sigurno gonila, mislim da v decembru. Sem iz Ljubljane. Če boš rabila, ni problema.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 25 Oktober 2010, 13:10:29
Tibiq,vprašaj black beauty,kolikor vem, je ona uporabljala za osemenitev psice ohlajeno seme,pa najbrž tudi ve kako je z papirji.
Tjaša



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #3 : 25 Oktober 2010, 13:59:18
Tibiq, glede sameih papirjev in pošiljanja semena ti ne morem pomagat, smo pa že bili na odvzemu. Prvič zaradi preverjanja kvalitete semena, brez goneče psice. Rekli so mi, da veliko psov pri veterinarjih otrpne in je problem vzet seme. No pri nas hvalabogu ni problemov, nima veze, ali je psica ali je ni. Naj pa bi bilo seme kvalitetnejše, če je zraven goneča psica. Tako da če kakšno dobiš, je pomoje to najboljša varianta! :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Oktober 2010, 14:52:46
Hvala za odgovore! Upam da še Black Beauty kaj napiše, sem pa ji poslala tudi privat.

Minči, sem iskala, pa v to temo nisem pogledala. Hvala za link. Ti pišem še na privat.