Pasji športi pri katerih so aktivni tudi lastniki

šeli · 8786

šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Mene zanima pri katerih pasjih športih mora biti aktiven tudi lastnik (razen agilityja)?

Zanimiva se mi zdita tale športa bikejoring in še predvsem rollerjoring....ampak nevem če je kaj od tega primerno za psa kot je šelti...
Šeli je zelo uživala v vleki mene ko sem bila na rolki, ampak le za kratek čas ker jo je potem nekaj zmotilo... ampak kaj pa če greš na kakšno 'dolgo' turo kot naprimer iz ježice do centra....se mi zdi malo dolga za šeltija....
Šeli in sošolkina francoska buldoginja sta nas (sošolke) vlekli ko smo mi sedele na rolki, ena pa je tekla pred nami za motivacijo psov...in je še kar šlo, samo vrvic nismo imeli pravih...

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 01 November 2010, 11:16:32
Canicross. :) Jaz že razmišljam v tej smeri. Bi bilo res krasno, če bi se lahko OBE hkrati 'zdivjali'. :P



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #2 : 01 November 2010, 15:26:31
saj to jaz delam skoraj vsak dan, pa mi pes ne pomaga dosti pri temu  :P če ma pa naenkrat povleče mi pa skoraj križ polomi...hehe  ::)

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 01 November 2010, 17:34:01
Jah no, sem mislila, da želiš biti zraven tudi ti aktivna, pa če pes kaj vleče al' pa ne. :D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4 : 04 November 2010, 20:22:12
Pri vseh športih je aktiven tudi lastnik. RO, frisbee, IPO, CF, Obedience...Mogoče edino flyball?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 04 November 2010, 21:42:55
Tam pa svojo energijo usmeri v navijanje in spodbujanje psa  ;)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 November 2010, 09:04:14
Šeli, tele pasme, ki jih navajaš, so pa malo premajhne za ljudi vlečt. Naj vlečejo, ampak kaj lažjega in s pomočjo. Poleg tega ne moreš pričakovat, da bo pes vlekel na navadni ovratnici in se zraven davil. Za vleko mora imet primerno oprsnico.



šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #7 : 05 November 2010, 20:09:40
TibiQ-vem šeltiji niso psi ki bi lahko vlekli...zato je tudi ne silim da bi vlekla nevem kako težak tovor...rolanje je glih pravšno ker ne vleče samo ona ampak tudi jaz.....nikoli pa še nisem zahtevala da bi vlekla na navadni ovratnici..
čara-tako kot je rekla n+n...pa tudi, pri frizbiju še nisem videla da bi bil zraven aktiven še lastnik...razen pri pašnji mora lastnik biti dober pastir  :P ...jaz si tako te športe predstavljam.

Pred parimi dnevi sam jaz probala rollerjoring (bolj domači)...seveda po 5 letih sem stopila na rolerje in ene parkrat skoraj padla....

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 November 2010, 20:26:23
Hja, odvisno pač, kaj smatraš pod izraz aktiven. V bistvu je pri skoraj vsakem ukvarjanju s psom (vsaj jaz si to tako razlagam) aktiven tudi lastnik, vendar pri različnih aktivnostih pač na različen način. Če misliš na prevladujočo fizično aktivnost, potem je to po mojem agility, bikejoring, canicross in podobne zadeve. Če te pa pes ob tem ne vleče, je pač vodnik toliko bolj aktiven. :P Od moje npr. ne pričakujem ravno, da me bo ne vem kako zelo vlekla pri canicrossu (če se bova odločili za to), ker se mi zdi, da vlečenja nima 'v krvi' (no, če bi maček pred njo tekel, bi verjetno tako močno vlekla, da bi šla jaz verjetno kar po luftu za njo :P), siliti jo pa tudi ne mislim. Pa nič hudega, se bom tako še bolj razmigala. :P



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 November 2010, 21:44:36
če primerjam akivnost vodnika pri frizbiju in pri flyballu, bi rekla, da je laastnik veliko bolj aktiven.
Že pri samem toss&fetch je potrebne kar nekaj vaje na lastnikovi strani, ce pa vzames se freestyle je pa aktivnosti še več. :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 05 November 2010, 22:18:44
Pri frisbeeju lastnik pač ne stoji kot lipov bog in zgolj meče frizbi..Pojdi na kako tekmo, boš videla koliko gibanja mora biti z lastnikove strani, pa gibčnosti in moči (skok psa na hrbet recimo in 'met 19kg na hrbtu ni mačji kašelj)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


šeli

  • *
    • Prispevkov: 212
    • Točke: 0
  • ŠELI the Sheltie
Odgovori #11 : 05 November 2010, 22:25:27
se opravičujem ker sem mislila da je frisbee tako lahek...nisem vedela da je treba imet psa na hrbtu....

vseeno hvala za vse odgovore ker se dozdaj še nisem zahvalila...

ONLY SHELTIES COME FROM HEAVEN

Šelina spletna stran:

http://seli-dog.webs.com/


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 12 November 2010, 11:20:21
No tudi pri frizbiju ne rabiš imet psa na hrbtu, da bi bil vodnik aktiven, če ne prinaša dobro mu lahko vržeš frizbi potem ga pa pol ure loviš :D

sicer pa je aktivnost vodnika potrebna pri vseh športih, pri nekaterih manj, drugih več. Pa naj bo Frizbi, Agility, Rally-o, obramba, lovske preizkušnje, sled, canicross, ski/bike/roler joring ... Tukaj so pasji športi: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dog_sports


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 02 Februar 2013, 09:31:06
Mene nekaj zanima, koliko vas ima redno službo in otroke? Vem da je vprašanje osebno, samo se zelo radovedna, kako vam rata uskladiti poleg še pasji šport?



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 02 Februar 2013, 11:08:27
Vsi na poligon  :) Sicer pa tudi vsaka ženska, mati...si zasluži met mal svojga free cajta  ;) Treningi so tako povprečno 2x tedensko (no tisti s tekmovalnimi ambicijami pač večkrat) po kakšno uro. Toliko bi pa bilo si spodobno vzet časa zase 8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 02 Februar 2013, 11:09:39
Vsi na poligon  :) Sicer pa tudi vsaka ženska, mati...si zasluži met mal svojga free cajta  ;) Treningi so tako povprečno 2x tedensko (no tisti s tekmovalnimi ambicijami pač večkrat) po kakšno uro. Toliko bi pa bilo si spodobno vzet časa zase 8)

Z vsem spoštovanjem to ni bilo vprašanje  ;D ;D



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 02 Februar 2013, 11:22:44
Z vsem spoštovanjem to ni bilo vprašanje  ;D ;D

ozirama je samo pol odgovora :-D



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 02 Februar 2013, 11:43:13
No je čist odgovor  :) Jaz doma ko grem s psi delat (izven družinskega okolja) jim je jasno, da je to moj čas in mi dajo mir  :P No ali drugače povedano - povsem enako se uskladi kot obisk obične pasje šole. Takrat je termin, ura, poligon na voljo in si tam. Otroci v varstvu (no pri nas je bolj tako da jih jaz takrat ne dobim v varstvo ;)), partner je doma ali zato namesto mene kaj postori, da ko pridem nazaj je vse tak ko mora bit  ;) Mene pa tisto uro ali dve zasluženo ni. Tudi od službe se mora človek mal oddahnat. Če pa kdaj kdo nima kam it, se kam za dat, ne gre drugače...je pa tudi tako naneslo, da smo se popokali v dva avta pa bili vsi tam in še ostale vključili v trening. Je treba pse tud na gužvo navadit  :P
Najbolj so mi bili vedno všeč oni z dojenčki  :-* Komplet family na poligon. ;) Psi itak rabijo met ''imitacijo'' vseh situacij. Eden je delal ostali pa smo malega pazili pa cartali.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 02 Februar 2013, 11:49:17
No je čist odgovor  :) Jaz doma ko grem s psi delat (izven družinskega okolja) jim je jasno, da je to moj čas in mi dajo mir  :P No ali drugače povedano - povsem enako se uskladi kot obisk obične pasje šole. Takrat je termin, ura, poligon na voljo in si tam. Otroci v varstvu (no pri nas je bolj tako da jih jaz takrat ne dobim v varstvo ;)), partner je doma ali zato namesto mene kaj postori, da ko pridem nazaj je vse tak ko mora bit  ;) Mene pa tisto uro ali dve zasluženo ni. Tudi od službe se mora človek mal oddahnat. Če pa kdaj kdo nima kam it, se kam za dat, ne gre drugače...je pa tudi tako naneslo, da smo se popokali v dva avta pa bili vsi tam in še ostale vključili v trening. Je treba pse tud na gužvo navadit  :P
Najbolj so mi bili vedno všeč oni z dojenčki  :-* Komplet family na poligon. ;) Psi itak rabijo met ''imitacijo'' vseh situacij. Eden je delal ostali pa smo malega pazili pa cartali.

No to pa je popoln odgovor. Hvala



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 02 Februar 2013, 11:51:06
 :P prvi je bil samo z drugimi besedami napisan.  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 02 Februar 2013, 11:55:55
no, samo nekateri bi dali tak odgovor pa nimajo ne službe ne otroka in iz prvega to ni ravno razvidno  ;D jaz nevem kje vi črpate energijo, ampak jaz ko pridem iz šihta sem fertik, zanemarimo to da imam trenutno dojenčka.. mogoče pa pri meni vpliva na utrujenost tudi dve uri vožnje na šiht in nazaj  :( sprehodi ja.. pa igranje.. kaj več pa ne najdem energije



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 Februar 2013, 12:34:03
Uf jaz se učasih privlečem domov, potem imamo še kmetijo in temu primerna ''gužva'', ko mi še tuji otroci pridejo ''pomagat'' (veš kak je to ko maš en mini zoo doma pa si dostopen za vse okoli ::)) ampak, ko ni čas niti treningov niti intenzivnega dela s psi mi učasih moji prav rečejo: ''bom jaz to pa ono pejd ti s pesi ven'' To v prevodu pomeni ''vem da si že mal tečna, ker ti manjkajo psi''.  8) Imamo že kar dogovor ko rečem, da mi manjka D vitamina, da rabim ven na zrak s psi.  :P Ma ne vem...sem tip človeka tak, da mi vrnejo vso energijo nazaj. Običen sprehod sploh ni več zanimiv, če kaj ne počnemo zraven (ne men ne psom). Ko pa se posvetimo piljenju vaj iz agija je pa tak žurka. Si fizično zmatran...energija je pa na high.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #22 : 04 Februar 2013, 08:38:14
Jaz imam redno službo, otroka, dva psa, in redno treniram in tekmujem v canicrossu. Prav tako mož. Če se nekaj želi, se da.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 11 Februar 2013, 10:16:09
Marca  začnem. Bomo videli kaj bo iz te moke.  ???



petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #24 : 12 Februar 2013, 13:05:28
Imam 2,5 let staro punčko in 2 psici. Pri meni otrok nikoli ni bil ovira za treninge. Sem tudi v nosečnosti redno hodila na agility treninge, čeprav je bilo takrat vodenje bolj na daljavo.  :D Tekmovali so pa potem drugi, ker zarad trebuha nisem uspela dosegat hitrosti psov.
Pri frizbiju nisem imela nobenih posebnih treningov, sem pa kar redno hodila na tekme. Trebuh tukaj ni bil ovira in skoraj vedno sem stala na stopničkah.  :o
Kasneje sem hčerko vzela s sabo na treninge in tekme, kjer je prav uživala in še danes gre raje z mano, kot da ostane doma. Mene njena prisotnost ne moti, ker je pridna.  ;D Prve agility tekme se je udeležila pri starosti komaj 2 meseca (je rojena poleti in sem si to lahko privoščila). Če je slučajno kdaj dež na dan tekme, potem ostaneta z očijem doma, ali pa gre v nekajurno varstvo k babici.
Kar se pa tiče izčrpanosti je pa od vsakega posameznika odvisno. Jaz bi se tudi ob prihodu iz službe večkrat najraje ulegla na kavč in dala noge v luft, potem pa pristanem na treningu ali sprehodu. Kolikor se mi na začetku nič ne da, na koncu najraje ne bi šla nazaj domov.  :D