Poškodba oči

miško · 11365

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
: 05 November 2010, 19:02:15
Zdravo,

Midva z Maddoxom sma pravkar iz pasje šole. In danes se je utrgala amstaff in priletel naravnost v njega. Jaz sem imela svojega na povodcu da se niti ni mogel branit. Na žalost.. Ker bi se drugače lahko branil. In potem vidim da ima na očesu poškodbo. Okoli rdeče, na delćku očesa pa kot nekakšna mrena. Ima kdo mogoče kaki nasvet?? Je vaditeljica klicala veterinarja pa ga ni bilo na veterinarski, je pa rekel da mogoče kaki bivacin krema.. Ima kdo kaki nasvet do jutri? Če nebo bolje grema itak k vetu.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 05 November 2010, 19:19:02
Takoj k veterinarju, če uspeš že danes, ta mrenica je namreč znak poškodbe, takoj je treba začeti dajati antibiotične kapljice, da ne bo imel posledic. Mojemu avstralcu se je to pripetilo, ko je bil majhen, opraskala ga je muca, takoj v avto in k vetu, rana se je zacelila, vendar je rekel, da bo vedno malo slabše videl, tam kjer je bila zareza.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 05 November 2010, 19:21:02
Ja bi tudi rekla, da pojdi k dežurnemu veterinarju. Z očmi se ni za hecat :-\ Pa nič kremic na lastno pest dajat, ker če gre za poškodbo očesa ni vsaka krema ok in lahko napačna naredi več problemov kot koristi.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 05 November 2010, 19:21:31
Karmen, a tobrex kapljice veljajo? Veterinarja ni nocoj v okolici, so na nekem seminarju v Postojni. Imam pa kapljice Tobrex ki je antibiotik za oči.

hvala



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 05 November 2010, 19:23:57
Ja, če so zapakirane, ker po odprtju menda ne delujejo več kot 10 dni. Jaz sem mu dajala Tobrex večkrat na dan (mislim da celo na 4 ure), ne spomnim se deobro.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 November 2010, 19:26:40
Super, imam še zaprte. Hvala...



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 05 November 2010, 19:27:19
Super, natančno preberi navodila, jutri pa pokliči veterinarja.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 05 November 2010, 19:34:52
Jaz sem zadnjic za mojega za tujek v ocesu (seme) dobila Maxitrol kapljice, in smo tudi morali dajati na 4 ure.. Tako da brez problema das Tobrex, jutri pa res k vetu, da pogleda skozi lupo ce je kaksna hujsa poskodba..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 November 2010, 20:08:55
Pet vet v ljubljani dela do 9ih. Tako da jih lahko vsaj povprasas kaj oni mislijo.

Lp
eva



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 November 2010, 20:25:59
Joj, s temi kapljicami se res ni za hecat. Mi smo imeli Maxitrol za vnetje, pa mi je vet. zabičal, da če se simptomi ponovijo, moram priti na pregled vsaj toliko, da izločijo morebitne poškodbe, ker če je slučajno kakšna poškodba in dajem Maxitrol na lastno pest, so lahko hude posledice.

Dajte pri dežurnem vetu (saj vseeno pri katerem iz katerega konca Slovenije) vsaj telefonsko preverit no, če lahko date ob poškodbi.

http://www.drugs.com/pro/tobrex.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Tobramycin



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 05 November 2010, 20:31:40
Z antibiotičnimi kapljicami ali mazili načeloma ni problema, samo veterinarju moraš povedati kaj je dobil. Problem so kapljice in mazila, ki vsebujejo kortikosteroide.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 05 November 2010, 20:49:47
Ja in Maxitrol npr. jih, za Tobrex pa nisem našla da bi jih.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 05 November 2010, 21:01:05
Glede kortikosteroidov pa mi je veterinar rekel, da je bolje, da mu jih ne dam, ker bi sicer pospešili celjenje, vendar bi moral pes imeti oko sterilno pokrito, ker bi mu vsaka malenkost še bolj poškodovala oko. Tako, da je bolje ostati le na antibiotiku. tobrex pa je antibiotik.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #13 : 05 November 2010, 22:14:04
Tobrex je imela bina in takrat o po odprtju kapljice imele rok tranja cca 4 tedne. Drugič pa hitro spusti povodec, da bo več manevra imel pes...ampak ja, stvari se dogajajo hiiitro, še porajtaš ne pravi čas vedno. Škoda da se tako dogaja v pasjih šolah. :-\

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #14 : 05 November 2010, 22:29:33
Tobrex lahko komot das, je samo antibiotik. Z zdarvili, ki vsebujejo kortikosteroide (npr. Maxitrol) se pa pri poskodbah ni za hecat (tudi sicer ne), ker ce je rozenica poskodovana, lahko nardijo hudo stalo (se poglobijo poskodo in lahko pride do ulkusa).

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --