Posoda za vodo pozimi

Sims · 8706

Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
: 22 Oktober 2010, 21:00:09
Ali morda obstajajo kakšne posebne posode za vodo, v katerih voda pozimi ne zamrzne (ogrevanje, kroženje ...)?

LP



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 23 Oktober 2010, 12:10:51
Obstaja več posod in redno menjavanje vode (toplo vodo). Če pa pozimi psa preseliš v hišo, ni problemov z zmrzovanjem vode. Tako mi pozimi selimo zekona.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Oktober 2010, 14:33:06
Jaz sem prejšnemu psu,ki je bil zunaj,dala mlačno vodo,in ko jo je spil sem odlila stran...predno sem šla spat sem mu spet nesla mlačno vodo in potem ponovno odlila stran...



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 Oktober 2010, 16:59:12
ursa9, s tvojim načinom se niti malo ne strinjam. Pes mora imeti vodo VEDNO!



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Oktober 2010, 18:45:44
Eh, vedno. Saj ni meduza da bo dehidriral, če 5 ur ne bo vode. Midva sva v študentu in ni govora da ima vodo stalno na voljo, ker bi zalil celo sobo. Vodo ma na voljo 3x dnevno in se čisto vredu drži. 



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 23 Oktober 2010, 18:56:36
Vprašanje ni bilo postavljeno z namenom, da bi mi kdo očital selitev psa v hišo. Pes ima debel kožuh in ustrezno utico, da noč preživi zunaj. Tudi za njegov organizem in imunski sistem ni dobro, da bi se selil not in ven.

Kar se tiče menjavanja vode sploh ni problema čez dan, ko smo doma in je pes ves čas zunaj, mi pa ob njem ali z njim. Problem vidim v tistih nekaj urah, ko smo v službi.
Naj povem, da bo to naša prva skupna zima, zato nimamo izkušenj. Dejansko se mi ne sanja, v kolikšnem času recimo 3-litrska posoda mlačne ali tople vode globoko zamrzne.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 Oktober 2010, 19:45:04
Sam zlijem na brikete liter vode (alpa malček mleka v vodo, če hranim surovo) in tako dobi dovolj vode za celo dopoldne.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 23 Oktober 2010, 21:00:01
Nisem proti boksom-je pa to najenostavnejša rešitev.
Če ima pes dvoprostorno, izolirano uto in pozimi noter slamo (odličen izolator, nakapano evokaliptusovo eterično olje pa je proti bolham), vredu hrano, dovolj ukvarjanja dnevno (da ni pozimi zaradi hitre teme prikrajšan) je OK in se za vodo ne rabiš sekirat-tisti čas bo drnjohal (vsaj večino), ko pridete domov pa dobi skledo mlačne vode in svojo dozo ukvarjanja. Tudi ponoči vzami posodo in mu jo zjutraj ponudi. Se pa splača imeti dve posodi-če v eni zmrzne naliješ drugo in odtajaš prvo.

Kako hitro zmrzne? Časovno ne vem, ampak defenitivno zmrzne hitro-prej kot v uri bi rekla, ampak to je tako na uč. Bo treba pač vsako uro pogledat in ponujat svežo vodo.

Drugače za organizem ni nič slabo, če je pes hišni in se zunaj na mrazu giba. Nezdravo je, če je malo noter, malo ven, po celi dan in ne 3x dnevno po eno uro. Vsaj tako pravijo, nimam tovrstnih izkušenj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 23 Oktober 2010, 21:56:27
No pri nas je Tai zunaj, tudi pozimi. Ima dvoprekatno uto, izolirano in pozimi notri še koco in pregrinjalo čez vrata...vodo mu pa čez noč jemljem, ker je po večerji nikoli (ampak res nikoli) ne pije, dobi pa pozimi čez brikete ali toplo vodo ali pa kakšno grisovo juhico, zjutraj pa seveda posodo mlačne vode, ki se čez dan mnogokrat zamenja. Tako je bilo že dve zimi in mislim da mu ni čisto nič manjkalo.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 23 Oktober 2010, 22:19:30
ursa9, s tvojim načinom se niti malo ne strinjam. Pes mora imeti vodo VEDNO!



Ja, se strinjam, da mora poleti imeti res vedno vodo....če je pa pozimi zunaj pa se naredi led kaj mu pa potem pomaga voda,če jo mora imeti vedno pri sebi???Vsak ima svoje metode...



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 24 Oktober 2010, 07:14:48
Moj pes (je mladič 6 mesečen) ima doma v pesjaku (kjer je ko sem v šoli) ta veliko posodo vode, pa zmeraj ko pridem je prazna. Pije ogromno! In se mi zdi da je to od psa do psa različno. Nekateri psi pač popijejo več, nekateri manj. In če bi bil moj brez vode 8 ur, nevem kako bi zdržal ;)



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #11 : 24 Oktober 2010, 09:14:12
Moja pa recimo medtem ko me ni, sploh ne pije vode. Vsakič ko grem od doma ji nalijem polno posodo, ki je polna tudi ko pridem domov..

Noben pes ne bo umrl, če bo ponoči al pa medtem ko ste v službi brez vode. Pač dobi vodo preden greste in potem ko pridete.



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 24 Oktober 2010, 09:15:06
Tudi naš ima uto izlorano na tleh in vse stranice, zdaj smo dodatno izolirali še streho s 3 cm stirodurjem, ki ima boljše izolacijske lastnosti kot navadni stiropor. V uti ima dekice. Seveda je dvoprekatna in tudi ta prekat je oblečen s stirodurjem, tako da ga definitivno ne zebe. Sicer je ves dan zunaj, ker imamo kar veliko parcelo in tudi službe so take, da smo hitro doma. Kot rečeno, skrbi nas tistih par dopoldanskih ur, ko je sam. Pes kar veliko pije čez dan in ne znam si ga prestavljati brez vode, tudi če zjutraj dobi tekočino v obliki obroka hrane. Če bo res hud mraz in minus, bo moral med 7. in 13. uro pač počakati. Verjetno bolje to, kot da se mu zlepi jezik na led ali kaj takega.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 24 Oktober 2010, 10:45:00
Če ne poliva vode in ima dovolj prostora, mu mogoče lahko namontirate posodico z vodo v kočo, kjer je bolj toplo. Dobijo se navoji za pritrditev posode v steno pa bi pomoje šlo tudi v utico. Nekaj takega: http://www.pasji.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=6_15&products_id=373

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 24 Oktober 2010, 11:05:34
Kok pa je T v uti? Če je izolirana najbrš ni manj kot 0? Probi posodo s čim obložit(slamo,termofor), zadržuje toploto.
Drgač pa 8 ur brez vode je kr, sploh za mojo k pozimi več pije kot poleti.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 24 Oktober 2010, 11:26:42
Pes ne rabi nobenega termoforja noter. Če je uta prava, s svojim dihanjem segreje prostor, krepko nad 0 stopinj.

So pa seveda pasme, ki ne sodijo v boks v hladnem vremenu-hrti ipd.

Če pa pes pije OGROMNO vode, bi jaz preverila delovanje ledvic, je pa res, da sem paničar, ko se gre za zdravje ali nezdravje žverc (slabe izkušnje glede premalo zaskrbljenosti in posledično prepozno do veterinarja).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 24 Oktober 2010, 11:44:37
Z mojim je vse OK, pač je pes ki veliko  popije ;)