Pogreb za psa

Lilit · 106058

Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
: 12 November 2010, 10:30:14

battito animale


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2 : 12 November 2010, 10:53:23
raje bi naredil v Sloveniji en pameten krematorij za male živali, ki je potreben, ne pa da se gredo takšne neumnosti

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3 : 12 November 2010, 12:14:18
Imamo pa v SLO službo, ki organizra kremiranje naših živalskih prijateljev http://www.cremona.si/

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 12 November 2010, 14:17:50
Psa, ki je pred nekaj dnevi poginil v nesreči v Pobegih, so poslali na kremiranje v Graz.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5 : 12 November 2010, 15:36:52
Imamo pa v SLO službo, ki organizra kremiranje naših živalskih prijateljev http://www.cremona.si/

Kaksne so pa kaj cene? (sprasujem zato, ker si niti ne predstavljam). Nimajo na strani nic napisano..  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #6 : 12 November 2010, 17:20:45
Ovčka ful je drago. Gre pa po kilaži..

Če me spomin ne vara, bi za 25kg psa dala med 200-300€



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 12 November 2010, 18:51:22
Ufff  :-[ :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 13 November 2010, 12:38:05
Sosedi so dali psa prek njih kremirat in lačali cca 300eur. Ne vem koliko kg je imel takrat pes, ker je bil kar shujšan. Kot zdrav pes, jih je verjetno imel okoli 45kg-samec VŠ.

Če bi meli dovoj prometa, da bi lahko bi krematorij v SLO bi nas verjetno prišlo ceneje. Vem, da je kremiranje človeka precej ugodno, v primerjavi z osmrtnico. Pred nekaj leti bila osmrtnica na enem radiu 70.000 SIT, kremiranje pa 45.000 SIT.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #9 : 13 November 2010, 18:20:15
OT, ampak pri nas so osmrtnice na radiu bile 7000 SIT na objavo - pol pa odvisno, kolkokrat hoces objavit...

Ma skoda, da so take cene  :-[ prav mi je grozno pomislit, da bom mogla pustit truplo od psa na veterini... ok macka sem se imela kam pokopat, ampak psa pa ne vem no :-\

battito animale


delfinčika

  • Gost
Odgovori #10 : 13 November 2010, 18:30:39
Če kdo ve, koliko moraš v Cremoni plačat za mačje truplo :-[
Mi smo našega mačka, ko smo ga uspavali žal pustili na veterini in si že zdaj ne odpustim...
 :(  :'(




KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 13 November 2010, 19:47:39
Jaz imam dva psa pokopana doma. Če ne bi mogla tega storiti, bi se zelo težko odločila pustiti na veterini  :'(. Pred kratkim je bil pri nas higienik, ki je prišel prevzeti kozo, ki je poginila, ko je odprl zadaj loputo v svojem vozilu me je stisnilo, bilo je polno  :(.
zato mislim tako: glede na to, da noben pes ni poceni, pa tudi razna zdravljenja v zadnjih letih kar nekaj stanejo, mislim, da bi ga raje kremirala.



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 November 2010, 21:28:11
Jaz sem tudi imela "srečo", da so našega pustili pri nas doma, da smo ga lahko dostojno pokopali in je zdaj skos z nami...saj lahko vsak zahteva, da psa pustijo pri tebi oz ga vzameš, seveda če le nima kakšne kužne bolezni...piše v knijžici Odgovorno lastništvo psa.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #13 : 13 November 2010, 21:29:40
Seveda ga lahko dobis za domov... bolj je problem v tem, kje ga pokopat, ce nimas ravno velikega vrta, recimo.

battito animale


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 13 November 2010, 22:36:29
No sem slišala že velikokrat, da jim veterinarji niso pustili psa domov vzet,ampak je verjetno res problem kje ga potem pokopat, če nimaš velikega vrta...



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 13 November 2010, 22:44:19
Aja mozno :-[ odvisno od veterinarja verjetno. Mene so za macka vprasali, ali bi ga zelela vzet domov, ali ga bom pustila tam...

battito animale


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 14 November 2010, 10:48:54
Pa še doma ga ponekod težko pokoplješ, ker je nek zakon, da zaradi onesnaževanja podtalnice ne smeš pokopavati živali na vrtu, al nekaj takega.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 14 November 2010, 15:40:02
Mi naj ga ne bi smeli doma pokopat, sicer je šel veterinar "na roko" in dal možnost, ampak sem se potem odločila, da ne. Sama ga res ne bi vozila okoli v vreči in pokopavala. Prejšnjega pa smo pokopali na vrtu oz. ga je oče. Se pa tokrat raje nisem preveč obremenjevala s tem, drugače bi me pobralo. Ko si enkrat mrtev, je to to. Človek, žival,...ni pomembno, mene tudi lahko v eno vrečo zbašejo, mi je vseeno 8) Daleč najboljša ideja mi je pa upepelitev in razstros, mogoče bo to počasi tudi za živali možnost...


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #18 : 14 November 2010, 16:00:43
Okej, mal mimo...a kar tako se ga ne sme pokopat? Npr. pod drevesom nekje v neobljudenem gozdu? :-[ :-[


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 14 November 2010, 16:14:05
Tole je skopirano iz brošurce:

Zakop trupla: po določilih Uredbe o izvajanju Uredbe (ES) o določitvi zdravstvenih pravil
za živalske stranske proizvode, ki niso namenjeni prehrani ljudi, in njenih izvedbenih predpisov
Skupnosti in določitvi prekrškov za kršitve njenih določb (Uradni list, št. RS 100/2006) je
dovoljen posamičen pokop poginulih hišnih živali pod pogojem, da ni podan sum bolezni
živali. V nadaljevanju ta predpis določa, da morajo biti poginule živali zakopane tako globoko,
da jih ne morejo odkopati mesojede živali. Plast prsti, ki jih pokriva, mora biti debela
najmanj 50 cm. Zakopavanje se mora izvesti tako, da se prepreči onesnaženje podtalnice in
obremenjevanje okolja.
Zakopavanje trupel psov je torej dovoljeno samo v primeru, da pes ni poginil zaradi bolezni,truplo pa mora biti zakopano na ustrezen način.



Jaz, če ne bi imela vrta bi sigurno psa nekam pokopala v gozd ali pod kakšno drevo in mu potem uredila grob....



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #20 : 03 December 2010, 19:20:41
Ravno včeraj smo se doma pogovarjali o tem, zelo boleča tema  :(  Ne vem kaj drugi mislite, mi vemo, da našega psa ne bomo pustili kjerkoli in bomo za njega lepo poskrbeli na zadnji poti, ne glede na ceno, pa ne zato, ker si to mogoče (ali pa tudi ne) lahko privoščimo, temveč zato, ker je naš mopsek enakovreden član v naši družini in si to vsekakor zasluži.
Cremona pa po moje vsekakor lepo poskrbi za to.Na njihovi strani je vse lepo opisano, tudi cene najdeš, če malo bolje pobrskaš.
Vseeno pa upam, da mi še dolgo ne bo treba razmišljati o tem, saj si ne znam predstavljati, da ne bi bilo več z nami našega sladkega, najdražjega mopseka  :)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only

Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #22 : 06 December 2010, 09:00:36
Krematorij v Gradcu: www.tierkrematorium.at

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Cremona

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 24 Maj 2011, 15:19:49
Pozdravljeni!

Ker se že toliko o nas (Cremoni) pogovarjate, smo se odločili da se tudi mi javimo na temo v forumu.
 Zadeva je taka da gre vsak ljubljenček ki se ga preda veterinarju v kafelerijo kjer se predela v vsaki državi, članici EU po določeni način. V Sloveniji se predela v živalsko moko katera gre kot sekundarno gorivo v sežig! Ne sežge se žival kot truplo temveč kot predelana snov.

Dejstvo je da pri nas v CREMONI z živalmi ki so nam zaupane vedno skrbno in pietetno ravnamo, imamo posebno za te namene izdelano vozilo ki zagotavlja dostojni prevoz pokojne živali. Uredimo vse za izvoz iz Slovenije potrebne papirje na pristojnim uradu. Z dodanim identifikacijskim kamnom lahko zagotovimo da gre 100% za pepel Vaše živali. Vsaka upepelitev je zasebna, torej skupnega sežiga se ne izvaja!

Res je pa da cene na spletni strani niso objavljene. Vzrok je ta da vpliva več posameznih postavk na celotno storitev. Upepelitev, prevoz, žara in po želji dostav žare......
Imamo več kot 500 modelov žarah katere lahko tudi po Vaši želji dopolnite z imenom živali ali sliko prav Vaše živali.

Cene za upepelitev so opredeljene po živalih in pri psah še po teži. Kajti je razlika ali upepelimo kunca ali nemško dogo!

Vsi premerjajo strošek upepelitve velikih psov z stroškom upepelitve človeka in menijo da za ta denar dobijo tudi upepelitev svojcih, kar je res! Sicer ne pozabimo da upepelimo npr. 50kg in ne človeka ali žival, tudi če to  naj nebi primerjali je to dejstvo. Tudi tehnika ki stoji za celotnem postopku je skoraj da enaka! Nesmemo si predstavljati da gre tukaj kar za nek obrat ki se upepeli živali, gre za profesionalno in strokovno podjetje ki se drži ogromno nekih predpisov in urebah da lahko zagotovi dostojnost in vrnitev pepela Vaše živali na dom!

Za vse informacije o vezi z to žalostno temo kateri se noben ne izogne nas lahko pokličete na št. 070-268 696! Z veseljem Vam bomo pomagali in stali ob strani kajti to je našo delo in želja!

Lp vsem bralcem, team CREMONA www.cremona.si

Lp Vaš team CREMONA

www.krematorijzazivali.si
www.cremona.si

P.S. Vedno vprašajte za garancijo da gre za pepel vaše Živali


Cremona

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 24 Maj 2011, 15:23:58
Če kdo ve, koliko moraš v Cremoni plačat za mačje truplo :-[
Mi smo našega mačka, ko smo ga uspavali žal pustili na veterini in si že zdaj ne odpustim...
 :(  :'(



Strošek za upepelitev muce je 95,- EUR za samo upepelitev (cena na dan 24.5.2011)

Lp Vaš team CREMONA

www.krematorijzazivali.si
www.cremona.si

P.S. Vedno vprašajte za garancijo da gre za pepel vaše Živali


Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 Maj 2011, 16:35:11

Pozdravljeni!

Jaz sem pa slišal, da se tudi v Sloveniji odpira krematorij oziroma upepeljevalnica za hišne ljubljenčke. Točne lokacije sicer ne vem, je pa nekje na štajerskem, vsaj tako sem slišal, tako, da se bomo lahko tudi v Sloveniji dostojno poslovili od svojih ljubljenčkov. 
Takoj, ko zvem kaj več, vas obvestim.



ELČ

  • Gost
Odgovori #26 : 24 Maj 2011, 17:56:48
Pa kak se lahk o tem pogovarjate! Jst ne morm pomslt na to, da ti kuža umre! čeprav bo ps gotovo enkrat umru.. :'( :( >:( :-\ :( :'( >:( >:D
Ps. Tega ne govorite >:( >:D :-X :-X >:( ELČ



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 24 Maj 2011, 18:18:00
Ko se bliža ura slovesa, se je treba še kako pogovarjati o tem....žal :(. In fajn je poznati opcije...če nimaš živalce kje pokopati in je nimaš ravno namena pustit pri veterinarju, se mi zdi upepelitev dobra stvar.



Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 24 Maj 2011, 20:43:05
res zanimivo kako se nekateri nočejo soočiti z resnico, da bo naš ljubljenček šel enkrat v večna lovišča. Zdi se mi, da je zelo lepo in pošteno do našega hišnega ljubljenčka, da mu omogočimo  (čeprav ne bo vedel) dostojno slovo (kremiranje) in ne, da ga "zmeljejo" v kostno moko, po vseh letih pasje ljubezni do nas. Skrajni čas je, da tudi v Sloveniji odprejo krematorij za hišne ljubljenčke in, da nam v žari...žal, še vedno dela nemo družbo.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 25 Maj 2011, 08:18:25
Ima dejansko kdo na tem forumu psa, mačka,...v žari? Mislim, doma na polici ??? :o
Tak namen ???