Pogreb za psa

Lilit · 106056

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #90 : 27 Maj 2011, 20:20:18
Citiraj
ne morem brez vsaj kakšne misli obžalovanja (in to je še vedno negativno), da me ta žival (ali človek) ne bo nikoli več razveseljevala s svojimi neumnostmi.. včasih se pa tudi zgodi, da ko začnem razmišljati o vseh lepih trenutkih, nekako misli včasih prilezejo tudi do tistih trenutkov na koncu, ki so v nekaterih primerih lahko tudi zelo moreči in tu pa pride celo tudi bolečina še nazaj.

Citiraj
da če bi me namesto fotografije žara spomnila na to, bi se verjetno še hitreje pojavili tudi spomini na tiste moreče stvari pred koncem ali kakršnikoli drugačni morbidni občutki. Kaj pa vem.
Jaz dejansko niti na pokopališča ne hodim več.

Citiraj
In nikoli niti za moment ne občutiš žalosti v smislu tega, kar sem napisala zgoraj? Te misli nikoli ne pripeljejo do trpljenja, ki ga je mogoče žival čutila pred koncem, ali nikoli ne pogrešaš in si zaželiš, da bi bila lahko tu, da bi se spet skupaj zabavali?

Očitno povsem drugače dojemava stvari. Meni tudi spomini na zadnje dni, ki smo jih preživeli skupaj niso moreči. Žalostni že, a hkrati zelo lepi in dragoceni. Se jih rada spomnim. Zato me tudi žara ne bi popolnoma nič motila. Pa britof seveda tudi ne.

Citiraj
Ampak nekako pa res ne vidim kakšno vezo ima tvoje vprašanje s samim načinom prebolevanja.

Z načinom prebolevanja nič, pač pa z načinom pisanja. Od ljudi, ki so dali nekaj skozi nečaloma pričakujem več razumevanja do tistih, ki zadeve dojemajo na drug način od njih samih.


all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #91 : 27 Maj 2011, 22:51:19
Sem se trudila prebrat stvari do konca predno kaj napišem, pa mi ni ravno uspelo.  ::)

Da delim svojo izkušnjo z vami.

Ene 2 leti in pol nazaj je poginil naš pes, ki ga je oče potem zakopal pod enim drevesom sredi polja, kjer se je naš pesjan zelo rad igral. Sem bila grozno potrta ene 2 dni, pa je bilo potem nekako dobro. Danes so vsi spomini nanj lepi, srečni. Nobene žalosti ni.

Manj kot 2 meseca nazaj sem se po 15 letih morala poslovit od svoje mačke. In ja, imam jo doma v žari, na polički. Skupaj z njeno slikco. Za nekatere sem verjetno nora in se ne znam ločit od živali in prebolet al' kaj že?

Da povem zakaj jo imam v žari:
Mačko sem našla kot otrok, v najhujši vročini, pod enim avtom, stara je bila cca. 3 mesece. Sem jo nesla domov in od takrat naprej je bila z mano. Ker sem edinka, je bila mačka tudi ena stalna družba. Pa sem imela dovolj prijateljev, ampak ni boljše stvari od živali, ki posluša in ne opleta z jezikom nazaj. :P Z mano je bila ob najhujših momentih v mojem življenju. Ena stalna svetla točka. In jaz sem jo tudi "odnesla" iz tega življenja. Ko je bolezen napredovala do točke, ko ni bilo smiselno nadaljevati, sem jo nesla evtanazirat. Se poslovila od nje v ambulanti.

Kaj pa potem? Naj jo pustim tam, da jo vržejo med ostale? Da bo sežgana nekje in potem odvržena v smeti? A ni vredna več kot to? V 15 letih mi je dala toliko, me naučila ogromno in ne bi mogla živeti sama s sabo, če je ne bi spoštljivo pokopala. Fizično pokopat je ne morem, ker živim v najemniškem stanovanju. Zato sem jo dala kremirat.

Mi je bilo hudo ob smrti in sem tudi veliko prejokala. Sem pa tudi prebolela in ko se spomnim nanjo se spomnim vseh smešnih stvari, ki jih je počela, kako je odgovarjala nazaj,... Nobene žalosti ni. Vem, da je živela dobro življenje in vem, da ni izgubljena nekje v kupu smeti.



Pa za info: pri kremiranju živali ven ne pride pepel, ampak taki manjši koščki. No, vsaj sodeč po moji izkušnji in informacijah.



riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 27 Maj 2011, 23:08:42
 :'(... kako te razumem All_...naša je umrla pred kratkim, tako da me še "oblije", če preberem kaj takega :'(. In če sem iskrena...tudi sama dvomim, da bom še za katero drugo živaljo jokala tako, kot sem zanjo...mogoče krivično do zdejšnje (sicer pasje) ljubljenke, vendar je ona le bila prva....



Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 28 Maj 2011, 13:45:45
Sem se trudila prebrat stvari do konca predno kaj napišem, pa mi ni ravno uspelo.  ::)

Da delim svojo izkušnjo z vami.

Ene 2 leti in pol nazaj je poginil naš pes, ki ga je oče potem zakopal pod enim drevesom sredi polja, kjer se je naš pesjan zelo rad igral. Sem bila grozno potrta ene 2 dni, pa je bilo potem nekako dobro. Danes so vsi spomini nanj lepi, srečni. Nobene žalosti ni.

Manj kot 2 meseca nazaj sem se po 15 letih morala poslovit od svoje mačke. In ja, imam jo doma v žari, na polički. Skupaj z njeno slikco. Za nekatere sem verjetno nora in se ne znam ločit od živali in prebolet al' kaj že?

Da povem zakaj jo imam v žari:
Mačko sem našla kot otrok, v najhujši vročini, pod enim avtom, stara je bila cca. 3 mesece. Sem jo nesla domov in od takrat naprej je bila z mano. Ker sem edinka, je bila mačka tudi ena stalna družba. Pa sem imela dovolj prijateljev, ampak ni boljše stvari od živali, ki posluša in ne opleta z jezikom nazaj. :P Z mano je bila ob najhujših momentih v mojem življenju. Ena stalna svetla točka. In jaz sem jo tudi "odnesla" iz tega življenja. Ko je bolezen napredovala do točke, ko ni bilo smiselno nadaljevati, sem jo nesla evtanazirat. Se poslovila od nje v ambulanti.

Kaj pa potem? Naj jo pustim tam, da jo vržejo med ostale? Da bo sežgana nekje in potem odvržena v smeti? A ni vredna več kot to? V 15 letih mi je dala toliko, me naučila ogromno in ne bi mogla živeti sama s sabo, če je ne bi spoštljivo pokopala. Fizično pokopat je ne morem, ker živim v najemniškem stanovanju. Zato sem jo dala kremirat.

Mi je bilo hudo ob smrti in sem tudi veliko prejokala. Sem pa tudi prebolela in ko se spomnim nanjo se spomnim vseh smešnih stvari, ki jih je počela, kako je odgovarjala nazaj,... Nobene žalosti ni. Vem, da je živela dobro življenje in vem, da ni izgubljena nekje v kupu smeti.



Pa za info: pri kremiranju živali ven ne pride pepel, ampak taki manjši koščki. No, vsaj sodeč po moji izkušnji in informacijah.




















mi lahko prosim zaupaš tvoje iskušnje glede kremiranja v odnosu pepel-koščki! Ali si že dala kremirat kakšno živalco?



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #94 : 28 Maj 2011, 14:01:39
Glede na to, da si citiral cel moj post, bi ga lahko vsaj prebral, ker sem jasno zapisala, da sem dala kremirat svojo mačko.

Zakaj pa na koncu ven ne pride fino zmlet prah pa ne vem a je odvisno od peči ali česa drugega... Sem pozabila že. Bi kdo od Cremone znal povedat, sem vidla da so registrirani na forumu.



Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 28 Maj 2011, 15:28:20
Glede na to, da si citiral cel moj post, bi ga lahko vsaj prebral, ker sem jasno zapisala, da sem dala kremirat svojo mačko.

Zakaj pa na koncu ven ne pride fino zmlet prah pa ne vem a je odvisno od peči ali česa drugega... Sem pozabila že. Bi kdo od Cremone znal povedat, sem vidla da so registrirani na forumu.

Škoda, da ne znaš razložiti kako poteka kremiranje, pa čeprav si dala "svojo"?? muco kremirat. Družba Cremona, pa se mi zdi, da je samo posrednik pri upepeljevanju, saj, kot sem prebral, nudijo usluge prevoza v tujino in nazaj v obliki žare. Oni nimajo svoje upepeljevalnice (krematorija), da bi nam lahko nazorno razložili potek upepeljevanja, razen, če so osebno prisotni pri upepeljevanju. V kar pa močno dvomim!!



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 28 Maj 2011, 15:48:36
Zakaj daješ "svojo" v narekovaje? In čemu vprašaji?

Vem kako poteka kremiranje, pozabila sem samo zakaj ne zmeljejo ostankov v prah ostankov. Je pa to pomoje itak nepotrebno. Mene to, da sem to podrobnost pozabila ne moti, zakaj imaš potem ti problem s tem?

In ja, pri Cremoni točno vejo kako poteka kremiranje. A se ti ne zdi, da bi moral nekdo, ki se ukvarja s temi stvarmi (četudi posredno) dobro poznat vse, da lahko razloži strankam naprej?

Dobila sem tudi certifikat, ki dokazuje, da je mačka v žari res moja ter kopije dokumentov, kjer je napisan sprejem trupla ter ura in datum upepelitve ter datum prevoza nazaj. (Mogoče še kaj, ne bom šla zdaj papirjev iskat.) Vse skupaj s kamnom, s katerim je bila mačka upepeljena, na njem je št., enaka kot tudi na dokumentih, ki dokazuje da je bila kremirana samo moja mačka in da je to točno ona.


Tako da se ti Rogi malo skuliraj pa malo zmanjšaj uporabo klicajev, ki so nepotrebni.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #97 : 28 Maj 2011, 15:51:37
Vecji koscki so zaradi boljse prispodobe, bolj vernega spomina :o ...................tako kot vecja fotografija pokojnika........ups crknjenca ;)

PS
Kot neizmerni ljubitelji domacih zivali vsaj teh 100, 200 EUR namenite rajsi zavetiscem.................ko t pa da jih dobesedno skurite 8)

Sem pa tudi sam kot otrok kopal zivalske grobke in postavljal krize ter usadil kaksno utrgano rozico ;D



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 28 Maj 2011, 16:51:26
Očitno povsem drugače dojemava stvari. Meni tudi spomini na zadnje dni, ki smo jih preživeli skupaj niso moreči. Žalostni že, a hkrati zelo lepi in dragoceni. Se jih rada spomnim. Zato me tudi žara ne bi popolnoma nič motila. Pa britof seveda tudi ne.
Ja, saj različna dojemanja so nekaj normalnega, ampak recimo spomin (slika v glavi) na to, kako pes doživi zasuk želodca, leži tam ves bogi na cevkah,.. gre na operacijo, po kateri ga je potrebno evtanazirat.. žalostno (tudi negativen občutek) in celo moreče. Kaj naj bi bilo v tem lepega in dragocenega?
Z načinom prebolevanja nič, pač pa z načinom pisanja. Od ljudi, ki so dali nekaj skozi nečaloma pričakujem več razumevanja do tistih, ki zadeve dojemajo na drug način od njih samih.
Ja težko je nekaj razumeti, če je povsem kontra od vsega, kar si dal skoz in če ne razumeš, kaj je narobe z željo da bi dobil pojasnilo, da bi lahko razumel?
Kaj pa potem? Naj jo pustim tam, da jo vržejo med ostale? Da bo sežgana nekje in potem odvržena v smeti? A ni vredna več kot to?
Taki zapisi (so bili tudi že prej, zato sem se sploh oglasila v temi), se meni slišijo kot neke vrste očitek, da se meni moja žival ni zdela vredna, da je nisem imela rada, samo zato, ker imam pač drugačen odnos do posmrtnih ostankov. Kdo torej nima razumevanja Lanabela?




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #99 : 28 Maj 2011, 17:11:49
Ja Tibi, zakaj pa misliš, da je tisto letelo ravno nate?

Moji niso šli v nekih strašno dramatičnih okoliščinah, niti niso umirali na kakšen skrajno negravžen način. Še tista, ki je imela zasuk želodca pri 13 letih  je preživela.
Naše so večinoma šle počasi in smo imeli čas za posloviti se. In tisti čas je bil lep in dragocen. Ali pa jih je pobralo tako na hitro, da spet ni bilo neke snovi za nočne more.

Pidog, s svojim denarjem lahko počne vsak kar sam hoče.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 28 Maj 2011, 17:20:29
Taki zapisi (so bili tudi že prej, zato sem se sploh oglasila v temi), se meni slišijo kot neke vrste očitek, da se meni moja žival ni zdela vredna, da je nisem imela rada, samo zato, ker imam pač drugačen odnos do posmrtnih ostankov.



Tole leti na moj zapis (Kaj pa potem? Naj jo pustim tam, da jo vržejo med ostale? Da bo sežgana nekje in potem odvržena v smeti? A ni vredna več kot to?)

To so zgolj vprašanja oz. misli, ki sem jih jaz imela v glavi, ko sem se morala poslovit od svoje ljubljenke. Zame to ni noben očitek tebi TibiQ ali komurkoli, ki se ne odloči za kremiranje, ampak je bilo zgolj moje doživljanje situacije. Zapisala sem pa vse zato, ker sem v tej temi dobila vtis, da si praktično zmešan, če se odločiš za kremiranje. Medtem ko je pa za ljudi normalno, da vsak dan na pokopališče letajo. Če se ti za kremiranje ne odločiš, je to čisto tvoja stvar in ne bi nikoli posegala v tvoje odločitve s kakršnokoli kritiko ali kaj podobnega. Tudi to ne pomeni, da se ti žival ni zdela vredna. Ker to kako se bo človek spopadal s smrtjo živali in potem njenimi ostanki, je čisto stvar vsakega posebaj.

Pidog - hvala ker se kot ponavadi norčuješ iz vsega. Te bo enkrat usekalo nazaj.  :-* Pa ne štej denarja drugih, dokler jim ga nisi dal ti, ok?  To kam gre mojih x evrov nima tebe kaj zanimat. Zavetišča, društva in ostali, ki imajo opravka z živalmi, pa od mene mesečno dobijo kak prispevek (denarni ali materialni). Izvoli, daruj še sam, če se že obešaš na to.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #101 : 28 Maj 2011, 17:30:08
Vem all_, da ni bilo mišljeno kot direkten očitek (še manj konkretno meni), pa niti ne gre samo za tvoj zapis, ampak za zapise podobne tvojem (tvojega sem si sposodila ker je bil zadnji), ampak če je to "ali ni vredna več" vprašanje, na katerega naj bi bil edini pravi odgovor kremiranje, pokop ipd., potem nekako je neke vrste očitek, ali pa vsaj namig, da ostali, ki tega ne počnemo, ne delamo "prav" ali nam ni dovolj mar ali kaj vem kaj podobnega in če ne, potem moj namig vam, da morda razmisilte o drugih odgovorih na to vprašanje, oziroma o ustreznosti samega vprašanja.

Lanabela, en odgovor je napisan zgoraj, drugi pa; no, mogoče je pa v tem razlika, pri meni je večina tistih, ki so mi bili najbljižje (ljudje in živali) umrla na način, ki je bil tudi videti grozljiv in ko pride (saj ne vedno) ob spominih tudi do takega konca, so občutki še kako negativni,....



Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 28 Maj 2011, 17:59:57
Zakaj daješ "svojo" v narekovaje? In čemu vprašaji?

Vem kako poteka kremiranje, pozabila sem samo zakaj ne zmeljejo ostankov v prah ostankov. Je pa to pomoje itak nepotrebno. Mene to, da sem to podrobnost pozabila ne moti, zakaj imaš potem ti problem s tem?

In ja, pri Cremoni točno vejo kako poteka kremiranje. A se ti ne zdi, da bi moral nekdo, ki se ukvarja s temi stvarmi (četudi posredno) dobro poznat vse, da lahko razloži strankam naprej?

Dobila sem tudi certifikat, ki dokazuje, da je mačka v žari res moja ter kopije dokumentov, kjer je napisan sprejem trupla ter ura in datum upepelitve ter datum prevoza nazaj. (Mogoče še kaj, ne bom šla zdaj papirjev iskat.) Vse skupaj s kamnom, s katerim je bila mačka upepeljena, na njem je št., enaka kot tudi na dokumentih, ki dokazuje da je bila kremirana samo moja mačka in da je to točno ona.


Tako da se ti Rogi malo skuliraj pa malo zmanjšaj uporabo klicajev, ki so nepotrebni.

Matr si tečna! (spet klicaj, upam, da te ne moti). Kako veš, da pri Cremoni točno vejo kako potekakremiranje? (ups, spet vprašaj). Dokumentacija še ni dokaz, saj so samo posredniki! (ups, spet klicaj).
Kar sem pa tiče mojega "skuliranja" bi ti pa rad z velikim spoštovanjem do tebe omenil, da ne morem zmanjšati uporabo klicajev , kakor tudi ne vprašajev, ker se mi zdi, da si oseba, katera potrebuje klicaje ter vprašaje, zgolj zaradi tvojega osebnega, lažjega, razumevanja.
Prijeten večer ti želim! (ups, spet klicaj).



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #103 : 28 Maj 2011, 18:10:03
Glede denarja, se strinjam Lanabela..................sam o namig.
Glede norcevanja................res nicno zivim v pricakovanju, da bo kaksen pes kmalu spregovoril ali pa, da bodo kaksnega celo vpisali v 1.r osnovne sole.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 28 Maj 2011, 19:27:45
Rogi, tebi naj se kar dozdeva, veš bolj malo. K lažjemu razumevanju česarkoli na forumu pa lahko pripomorejo jasno napisani stavki, brez nepotrebnih in nepojasnjenih vprašajev.

Npr.:
Citiraj
"svojo"??
Razloži prosim.

Ti pa odpustim za slovnične napake.  8)



Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 28 Maj 2011, 19:51:11
Rogi, tebi naj se kar dozdeva, veš bolj malo. K lažjemu razumevanju česarkoli na forumu pa lahko pripomorejo jasno napisani stavki, brez nepotrebnih in nepojasnjenih vprašajev.

Npr.:  Razloži prosim.

Ti pa odpustim za slovnične napake.  8)

Zahvaljujem se ti za odpustek!
Vem, kolikor vem, pa naj bo to zate malo, ali pa ne. Prepričan pa sem, da ti bolj malo veš kaj so posredniki in kakšno dejavnost opravljajo.
Kar se pa tiče besede "svojo", pa če dodaš še muco, pa mislim, da bi  vsaka razlaga v tvojo korist padla na popolnoma neplodna tla :'(.

Prijeten večer ti želim  8).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #106 : 28 Maj 2011, 20:31:10
Jej kako smo strupeni!!!  Rogi, a maš ti slučajno kaj zraven pri bodočem mariborskem pasjem krematoriju???
In če nimaš, se ti je Cremona kaj posebej zamerila??? Ali pa si zoprn kar tako, po naravi?!?............kot Pidog recimo..............


Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 28 Maj 2011, 21:07:27
Jej kako smo strupeni!!!  Rogi, a maš ti slučajno kaj zraven pri bodočem mariborskem pasjem krematoriju???
In če nimaš, se ti je Cremona kaj posebej zamerila??? Ali pa si zoprn kar tako, po naravi?!?............kot Pidog recimo..............

Sploh nisem strupen. Napačno razmišljaš. Sem samo dobrota od človeka, katera poskuša nevednežem razložiti dejavnost posrednik. Cremona kot družba se mi ni zamerila in sploh zakaj bi se mi, saj nimam stikov z njimi. V Mariboru je pa pokopališče, če se ne motim.
Zoprn pa ratam, ko prebiram tvoje vrstice, kjer me primerjaš z nekom, ki je podoben bolj tebi kot meni...vsaj po karakterju.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #108 : 28 Maj 2011, 21:21:38
No ja, če nekdo reče, da bo krematorij nekje na Štajerskem, mi najprej pride na misel Maribor, kjer že itak imajo pokopališče - logično je, da je blizu skupaj. Prav, torej nekje na Štajerskem.
Posrednik pa, če je kaj prida, vsaj v osnovi pozna tisto, kar ponuja. Če uredi vse v zvezi z upepelitvijo živali, se spodobi, da nekaj ve tudi o tehnologiji in poteku kremiranja v konkretnem krematoriju. Torej bo znal razložiti, zakaj so v žari koščki in ne prah in podobno.


Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 28 Maj 2011, 21:42:48
No ja, če nekdo reče, da bo krematorij nekje na Štajerskem, mi najprej pride na misel Maribor, kjer že itak imajo pokopališče - logično je, da je blizu skupaj. Prav, torej nekje na Štajerskem.
Posrednik pa, če je kaj prida, vsaj v osnovi pozna tisto, kar ponuja. Če uredi vse v zvezi z upepelitvijo živali, se spodobi, da nekaj ve tudi o tehnologiji in poteku kremiranja v konkretnem krematoriju. Torej bo znal razložiti, zakaj so v žari koščki in ne prah in podobno.

Me veseli, da si začela tako razmišljati, vsaj kar se krematorija tiče. Kar se pa tiče koščkov v žari, ti pa lahko mirno povem, da jih ni. Kajti vsak krematorij, pa na bo to za ljudi ali za živali ima še dodatni mlin, izven peči. Kar ogenj ne spremeni v pepel, gre v mlin in se tam razdrobi in spremani v prah-pepel.
Zgolj v vednost!



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 28 Maj 2011, 21:54:23
Ali pa si zoprn kar tako, po naravi?!?............kot Pidog recimo..............
;D

Drugače sem pa jaz na isto kot Lanabela pomislila, kar se tiče povezave med Rogijem in novim krematorijem.

Povem pa še enkrat, da koščki v moji žari so.



all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 28 Maj 2011, 22:00:44
Kar se pa tiče besede "svojo", pa če dodaš še muco, pa mislim, da bi  vsaka razlaga v tvojo korist padla na popolnoma neplodna tla :'(.

Prijeten večer ti želim  8).

Kremirala sem svojo mačko. Ne vidim problema? Pejt mal brat o povratnih svojilnih zaimkih.



Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 28 Maj 2011, 22:19:43
;D

Drugače sem pa jaz na isto kot Lanabela pomislila, kar se tiče povezave med Rogijem in novim krematorijem.

Povem pa še enkrat, da koščki v moji žari so.

Si odprla žaro in preverila vsebino, da si ugotovila, da so notri koščki tvoje živalce? Lahko ti povem in tudi dokažem (boš morala z mano v Ljubljanski krematorij), da koščkov ne sme biti v žari. Pokazal ti bom tudi mlin, kjer zmeljejo koščke kosti, zob...
Prijetno spanje ti želim.



Rogi

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 28 Maj 2011, 22:21:29
Kremirala sem svojo mačko. Ne vidim problema? Pejt mal brat o povratnih svojilnih zaimkih.

Ne verjamem, da si kremirala svojo mačko! Nisi prepričljiva...žal.





all_

  • *
    • Prispevkov: 414
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 28 Maj 2011, 22:39:35
Ne, tok sem butasta, da sem žaro odnesla domov in je nikoli odprla. Sem prepričana, da je prazna.

V mlinu jih zmeljejo ja. Kaj pa dobiš, če vsebino peči daš direktno v žaro (brez da bi jo dal pred tem še v mlin)? Pri živalih je to sprejemljivo, saj se mačka, ki ima 2 kg ne mora primerjat z odraslim človekom. Zakaj bi torej mlel tisto pest vsebine, če ni potrebe za to? Res me tvoje mnenje, da v žari ne sme bit koščkov, niti malo ne zanima.

Pa nehaj s temi pokroviteljskimi "prijeten večer ti želim, prijetno spanje...". Bedarija, da ni večje.



- Over and out.




diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 28 Maj 2011, 23:00:24
... Oprostite, ampak nekateri pisoči ste tako "strupeni", da bi moralo Ministrstvo za zdravje izdati opozorilo...

"Prisotnost in bližina teh ljudi škoduje  vašemu zdravju in povzroča kup negativnih učinkov na vaše zdravje"... Pa še res je.

 Me je strah?  Ne. ..   Pravzaprav ne  vem, kaj naj "rečem" na vse to...Morda le to: boj se živih, ne mrtvih!

In dovolite vendar, da izrazimo svoje občutke... Ne pa, da "sodite"... Toliko.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #116 : 28 Maj 2011, 23:03:56
iz ene skrajnosti v drugo; pa človek mislil, da ste bolj usredotočeni na trupla, kot na življenje; vlaga se takrat ko se živi, dajmo vklopiti razum,

tbh  verjetno ne bi bil edini moški, ki bi se kar hitro taktično umaknil če bi na kakšnem obisku nad kaminon / polico v dnevni zagledal žaro z sliko mačke ;D
pač kot dobronameren nasvet

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #117 : 29 Maj 2011, 09:28:13
Davor, hvala za idejo. Včasih so stare babe, ki niso marale nadležnih moških obiskovalcev, v predsobo obešale moške klobuke, če je bila zraven kakšna polcajska ali vsaj ajznponarska čepica še toliko bolje. Ta finta ne deluje več, mogoče pa bi delovalo, če bi bila namesto klobukov polička z mačjimi žarami.

In mimogrede, desca, ki se usreje, če zagleda mačjo žaro na polici, ni prav nič škoda če zbeži.

Rogi: saj je čisto preprosto: če tisto, kar pride iz krematorija zmelješ imaš prah, če ne zmelješ, imaš koščke. Ti boš lahko reklamiral svoj krematorij -če ga boš imel seveda- s kakšnim sloganom v stilu: povrnemo vas (vašo žival...) v prah, ne v koščke...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #118 : 29 Maj 2011, 09:48:07
Citiraj
In mimogrede, desca, ki se usreje, če zagleda mačjo žaro na polici, ni prav nič škoda če zbeži

Me ni strah bioloških ostankov,  imam pa kot rečeno pomisleke glede ljudi , ki jih potrebujejo; Kadar je govora o psihologiji se zadeve izražajo tudi drugje. In če nek ne more preko smrti svoje mačke je vprašanje kako nosi ostalo silo življenja.

In če za mačko žara za partnerja / bližnjega potem kaj ? ;)


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #119 : 29 Maj 2011, 09:59:27
Ja saj, potem pač nista za skupaj, in je bolje, da se to vidi na prvi pogled. Ane. (BTW: če imaš  žaro na polici še ne pomeni, da ne moreš preko smrti svoje živali. Lahko pa pomeni, da ima tisti, ki ima težave z žaro na polički težave z dojemanjem in sprejemanjem smrti)

Mene žare, take ali drugačne, na poličkah ali v omarcah prav nič ne motijo. Dokler so lepo pospravljene na poličkah in njihov lastnik ne zganja okrog njih (ali pa slik preminulih, ali predmetov, ki so pripadali preminulemu) nekih ritualov recimo s prižiganjem sveč ipd v nedogled, še mesece in leta po smrti.
Bi jo pa verjetno pocedila kolikor hitro bi mogla stran od nekoga, ki bi hranil preminule v skrinji recimo (sploh, če bi jim še nosil za jest), ker to bi pa res bil primer za strokovnjaka.