Pogreb za psa

Lilit · 106040

Cremona

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 02 Junij 2011, 09:01:52
Cremona, vsak lahko sam pelje kremirat v Avstrijo, niste vi edini, ki imate dovoljenje za prevoze:

http://www.vurs.gov.si/si/za_prebivalce_in_pravne_osebe/zivalski_stranski_proizvodi/kremiranje_poginulih_zivali_v_tujini/

Sicer si pa s takim napadalnim tonom resnicno ustvarjate vse drugo kot pozitivno publiciteto.  ;)



Res je da lahko vsaka stranka sama pelje v Avstrijo, sicer to ni ravno lahka pot in mi ponujamo kot pogrebna služba to ureditev. Kar se tiče podjetji smo mi edini ki lahko to uradno storimo! Preverite na VURS-u! Saj nisem rekel da lastniki sami nesmete voziti!! Evidentirani smo pod št. SI B 07-23-01! Kot podjetje ki se profesionalno z tem ukvarja je potrebno malce več, naprimer posebno predelano vozilo! Upoštevati posebne higjenske pogoje itd.... in seveda dovoljenje za opravljanje takega dela in še mnogo več!

Prosim da se natančno prebere! Pišem: " katero podjetje ima dejansko dovoljenje........!"

Mi vam nudimo le nestresno rešitev tega postopka ki je že po naravi dovolj stresen za lastnika, kajti imeli smo že stranke ki so želele biti prisotne, so se peljali z nami in v Avstriji niso mogli več, kljub temu da ni nič groznega ali posebnega za videti. Lastniki imamo čustvene povezave katere ni možno kar tako izklopiti in zaradi katerih nam je vse še toliko težje. Kljub tem je potrebno urediti vso dokumentacijo kar katera je potrebna za prevoz preko meje. Vsi te papirji stanejo pot stane in kremacija stane in dopust je potreben. Konc koncev boste zračunali in boste ugotovili da ste prihranili 20,- EUR, sicer ste mogli sami trpeti celo pot z Vašo mrtvo žival, jo sami predati v krematoriju itd....! Naše stranke so pred vsem zelo hvaležne ta tega niso same storile in da so nekoga našle ki jim je vse to uredil!

Želim se pa distancirati od vsakega napadalnega tona, opisujem le našo dejavnost in podjetje. Vse kar pišem se lahko preveri!

Lp Vaš team CREMONA

www.krematorijzazivali.si
www.cremona.si

P.S. Vedno vprašajte za garancijo da gre za pepel vaše Živali


Cremona

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 02 Junij 2011, 09:07:58
Cremona, vsak lahko sam pelje kremirat v Avstrijo, niste vi edini, ki imate dovoljenje za prevoze:

http://www.vurs.gov.si/si/za_prebivalce_in_pravne_osebe/zivalski_stranski_proizvodi/kremiranje_poginulih_zivali_v_tujini/

Sicer si pa s takim napadalnim tonom resnicno ustvarjate vse drugo kot pozitivno publiciteto.  ;)



Pridite k nam in si oglejte našo dejavnost in se pogovorite z nami! Ogotovili boste da gre za profesionalno dejavnost ne za napadalni ton! Želim poudariti da ne gre za nateg, kajti takovrstno podjetje je neznano v SLO. Torej Vam vsem želim le povedati da se nam lahko zaupa in da se lahko vse preveri in dokaže, kar pa mislim da ni napadalni ton temveč pravica vsake stranke ki nam zaupa svojo žival!!

Lp Vaš team CREMONA

www.krematorijzazivali.si
www.cremona.si

P.S. Vedno vprašajte za garancijo da gre za pepel vaše Živali


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 02 Junij 2011, 09:11:00
"!" izražajo napadalni ton, četudi ni tako mišljeno.

Kdor ima rad ljubljenčka, ga bo pa menda pospremil na zadnji poti, čeprav v krematorij v Avstrijo ??? :)


pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #153 : 02 Junij 2011, 20:47:19
Berem vse to in vedno znova ugotavljam, kako zelooo smo si različni. Ne vem zakaj eni tako radi drezate v besede drugih in iščete v njih nekaj, kar vidite oz. berete samo vi ,kot, da na tem svetu ni pametnejših opravil. Pustite, da se vsak sam odloči, ne pametujte vendar. Uživajte raje z našimi kosmatinci........vsak dan


aya

  • spacey
  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
  • Enkrat AmStaff - vedno AmStaff !
Odgovori #154 : 05 Junij 2011, 11:24:11
raje bi naredil v Sloveniji en pameten krematorij za male živali, ki je potreben, ne pa da se gredo takšne neumnosti
Moja prijateljica ima krematorij za živali.

R.I.P. Aya
LunAya


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #155 : 14 Junij 2011, 20:04:17
Pridite k nam in si oglejte našo dejavnost in se pogovorite z nami! Ogotovili boste da gre za profesionalno dejavnost ne za napadalni ton! Želim poudariti da ne gre za nateg, kajti takovrstno podjetje je neznano v SLO. Torej Vam vsem želim le povedati da se nam lahko zaupa in da se lahko vse preveri in dokaže, kar pa mislim da ni napadalni ton temveč pravica vsake stranke ki nam zaupa svojo žival!!

Hvala lepa, vendar bom raje uzivala s svojo zivo psicko in ne bom mnogo prezgodaj razmisljala o tem, kako bo, ko je ne bo vec. Ko pa je ne bo vec, bo pa tudi v Sloveniji ze vse urejeno in bolj dostopno.  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Cremona

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 05 Julij 2011, 18:06:15
Če kdo ve, koliko moraš v Cremoni plačat za mačje truplo :-[
Mi smo našega mačka, ko smo ga uspavali žal pustili na veterini in si že zdaj ne odpustim...
 :(  :'(


Pozdravljeni v Cremoni stane upepelitev muce/mačka, 95,- EUR brez žare in prevoza.

Lp Vaš team CREMONA

www.krematorijzazivali.si
www.cremona.si

P.S. Vedno vprašajte za garancijo da gre za pepel vaše Živali


Alchy

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 20 November 2011, 20:19:07
Naši sosedi so psa pokopali doma
 ???



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 27 Junij 2016, 23:54:35
Ima kdo kakšne nove informacije glede lastnega pokopa?

Psa bom moral peljati uspavat v naslednjem tednu ker je že preveč Bogi. Če Cremona ne bi bila tako draga bi izbral njih ampak ne morem plačevati 500 evrov za kremiranje. Na Dolenjskem imam v lasti nekaj gozda kjer bi ga pokopal in mu uredil nek grob. Kako je z zakonskimi predpisi? Ko se vrnem v Slovenijo bom povprašal tudi veterinarja, za zdaj pa se iščem informacije po internetu.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #159 : 28 Junij 2016, 07:15:24
Kolikor vem ni zakonsko prepovedano pod pogojem da ni pes kuzno bolan in da ni v blizini vodotokov. Pokoplje se ga dovolj globoko, da do njega ne oridejo razne mesojede zivali - ni fajn da kdo "je" evtanazijo, niti to ni v tvojem interesu. Dober meter za velkega psa zna biti dovolj.

Ce moje informacije slucajno ne drzijo, se mi pa osebno zdi da nima koga brigat kaj kdo pocne s svojim psom na svoji parceli. V gozdovih je pokopanih ogromno psov, ce tega ne razglasas na veliko ti noben ne bo nic.

Drzi se.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #160 : 28 Junij 2016, 08:12:06
Na srečo tudi na tem področju ni več samo enega ponudnika.
Odvisno sicer kako stresno je zate kopanje luknje in pokopavanje (mi imamo tudi gozd, ampak ne vem, če bi se jaz šla to, poleg tega ti bodo pa na veterini zagotovo povedali kaj lahko in česa po zakonu ne smeš), ampak tukaj vidim malenkost bolj sprejemljive cene za upepelitev:
http://www.vecnozavetisce.si/index.php/cenik-upepelitev



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #161 : 28 Junij 2016, 09:27:25
Sem poklicala na veterino in pravijo tako kot jaz zgoraj. Lastna zemlja, dovolj globoko, stran od vodotokov.



Zemirah

  • *
    • Prispevkov: 177
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 28 Junij 2016, 22:50:28
Hvala obema. Večno zavetišče je res bolj ugodno. Ko bi vsaj bilo še malo bolj. Nekje 300 evrov.

Čakam da pridem domov da vidim v kakšnem stanju je zares pes.