Gonitev

ninci · 191747

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 09 April 2008, 08:51:13
Hvala za informacijo ninci :) ...pri nas se zgleda bojijo gonečk >:(

Še nekaj sem mislila vprašat, pa mi je šlo iz glave prej :-[

Ali ste lastniki psičk med gonitvijo kdaj opazili kakšno čudno vedenje, v bistvu čisto skregano z logiko obnašanja, ki ga je imela psička pred gonitvijo? Jaz opažam zelo hitro menjanje razpoloženja in zdaj tuhtam, če gre to res pripisati gonitvi, ali je mogoče kaj drugega?

Čisto konkretno en dan je bila full lena bi kar poležavala in se crkljala, kar drugače ni v njeni navadi, zavračala je hrano, dejansko je zgledalo, kot da se ji ne ljubi jest. Drugi dan je bilo vse ok, normalno je jedla, normalno se je obnašala. Včeraj pa spet en šok oz. druga skrajnost, se je umikala pred mano, ni se pustila niti pobožat, dobesedno se je skrila v kočo in me iz nje gledala :-X tudi žogica, na katero je drugače dobesedno nora je ni ganila...jaz pa spet paniko zagnala, da se me je psica odpovedala :-X :-X :-X

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #211 : 09 April 2008, 09:00:15
Hormonska nihanja vplivajo na psice...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 09 April 2008, 09:05:49
In to v taki meri, da je njeno obnašanje skoraj neprepoznavno in jaz vsak dan mislim, da ji kaj fali??? :o

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #213 : 09 April 2008, 09:07:13
Po moje je čisto možno. Sama sicer nimam takih izkušenj, oz so zelo omiljene.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #214 : 09 April 2008, 09:15:47
Jaz sem se pa full sekirala včeraj, ker drugač me skor podre (od veselja), ko pridem domov, včeraj pa nič in se mi je full čudno zdelo. Bomo videli kakšno presenečenje me kaj danes čaka... :D

...sledi svojim sanjam


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #215 : 09 April 2008, 09:25:21
Nama so v soli tudi rekli naj manjkava samo tisti en najbolj "vroc" teden, ostalo naj pa kar hodiva, ker se morajo samci navadit ubogat tudi v blizini goneck..Ce bi bila pa res kriza so nama pa rekli da bova imeli individualne ure..
Ful mi je cudno da bi zdej spustila cel mesec..



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #216 : 09 April 2008, 10:07:46
Če je vodnik resen, potem pes dela v vseh okoliščinah.
Če pes vodniku voha po tleh že brez motenj in nima pozornosti, potem bo tak vodnik našel vsak (pa čeprav zelo bizaren) izgovor, zakaj pes ne dela. Zato je bolje, da taki ne vejo, da se psica goni.  :P



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 09 November 2008, 14:38:11
Potrebujem nasvet...

Dina se je 2. gonila konec septembra cca. 3-4 tedne. Potem ni bilo nobenega izcedka ali česarkoli več. Prejšnji teden sem opazila tako rdečkasto sluz, vendar nisem mogla bolj podrobno pogledat kaj bi bilo, ker je mogla hitro "pospravit". O tem sem opozorila veterinarja (tam smo bile prejšnjo nedeljo zaradi visoke temperature, ki jo je spremljala apatičnost in zavračanje hrane in vode), ki mi je rekel, da ni nič takšnega in da se mogoče še vedno ali pa že spet goni. Potem je bil spet cel teden mir oz. brez kakšnih posebnosti, danes pa pridem zjutraj h njej ima pa spet en čuden, malo lepljiv izcedek, in to v takšni količini, da je imela čisto mokro dlako po repu in po zadnjih tacah.

Ne vem kaj lahko naredim, niti kaj bi to lahko bilo...ima mogoče kdo kakšne podobne izkušnje?

lp

...sledi svojim sanjam


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #218 : 09 November 2008, 17:19:49
mogoče je vnetje maternice (piometra).



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 09 November 2008, 17:26:42
Sem razmišljala o tem...in o tem, da bi bila eventuelno oktobrska gonitev kao gonitev in da bo sedaj taprava...vsekakor gremo jutri nazaj h vetu.

...sledi svojim sanjam


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #220 : 09 November 2008, 19:12:28
Sem razmišljala o tem...in o tem, da bi bila eventuelno oktobrska gonitev kao gonitev in da bo sedaj taprava...vsekakor gremo jutri nazaj h vetu.

Predgonitev ne traja 3-4 tedne, ampak običajno samo 1 teden.
Predlagam, da gresta jutri k veterinarju, sploh če je izcedek takomočan se ni za hecat.

Lp, nina



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 09 November 2008, 19:28:31
Ja itak da greva nazaj h vetu. Jaz sem itak paničarka, kar se psa tiče (sama bolj redko vidim dohtarja, pa če sm čist frtik), grem za vsako malenkost vprašat. Ker danes ne dela, sem pa malo povprašala vas.

Edino čudno se mi zdi, da je izcedek čisto brez vonja. ???

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #222 : 10 November 2008, 19:23:20
Me smo nazaj od veta. Dina ima vnetje maternice. Dobile smo tablete, ki baje vnetje omilijo, ne pa tudi popolnoma pozdravijo. Tako, da se moram zdaj na hitro odločit, ali tvegat še s hormoni, ali pa sterilizirat. :-\

...sledi svojim sanjam


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #223 : 12 November 2008, 13:12:10
A si imela namen vzrejati?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #224 : 12 November 2008, 14:09:51
Če se vnetje hitro opazi, se ga lahko pozdravi tudi z antibiotiki in zdravili. Če tega ne počne tvoj veterinar, potem pojdi do drugega... Meni piometra ni dovolj močan razlog za sterilizacijo. In jaz bi vsekakor poiskusila z zdravili.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #225 : 12 November 2008, 19:23:12
...ne bo šlo. Dina bo jutri zjutraj sterilizirana. Držte pesti, da bo šlo...ker ma full slabo krvno sliko  :'(

...sledi svojim sanjam


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #226 : 12 November 2008, 19:55:12
Uf. Res je veliko govora o sterilizacijah zadnje dni...  :-\

Bomo mislili na vas!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #227 : 12 November 2008, 19:57:54
Dina ali ji bodo vzeli vse ven? Verjetno ja, glede na to, da ima piometro, ane?

Upam, da cimbolje prenese sterilizacijo in da bo hitro nazaj na svojih nogah :)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 12 November 2008, 20:00:27
Ja, vse bojo vzeli.

...sledi svojim sanjam


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #229 : 12 November 2008, 20:05:05
Uf revcek :(

En nasvet - med okrevanjem ji dodajaj vitamin C za hitrejse celjenje ran - preverjeno deluje ;) Sva dale z Zaro ravno 3 tedne nazaj sterilizacijo cez :) S tem, da so se nama 3 dan vneli sivi, potem je pa se izcedek iz vulve dobila ::) Pa smo na koncu vse porihtali.

Aja, pa se to..ugotovila sem, da so najcenejsi oblizi za rano v lekarni (10 kom je 1,5 €)..ce bos slucajno rabila ;D



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #230 : 25 November 2008, 09:48:00
Kmalu bo eno leto odkar se je moja psica gonila prvič in edinkrat. Stara je dobri dve leti in pol (32 mesecev). Saj vem, da je po karakterju še zelo otročja, ampak saj setri so tako ali tako dolgo otročji...  ::)  Gonitev na 12 in več mesecev?  ???  Vsakič, ko se malo bolj umiva po češplji, si mislim, aha zdaj pa bo, ampak nič od tega.  :-\   

Kristinca & Florinca


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #231 : 25 November 2008, 11:28:04
 Jaz imam zdaj že druge psico,ki se goni na več kot 12 mesecev. (malinois in NLT)
In prva je imela enkrat mladiče in jih je bilo 11 mleka pa ko krava simentalka.
Se pravi število gonitev ni povezani s plodnostjo.
Kar se mene tiče je gonitev na 12, 14 al pa  15 mesecev čist o.k.- manj problemov. Edino nerodno, če je na 12 mesecev in to vedno v obdobju,ko ti ne paše terminsko legla met.
Imam tudi vtis, da psice, ki se redkokdaj gonijo imajo tudi manjkrat nevidezne brejosti in druge težave.

Sicer pa se divji kanidi tudi gonijo samo enkrat letno.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #232 : 25 November 2008, 11:59:30
OK, hvala deteljica za svojo izkušnjo, si me en malo pomirila.  ;D

Mi je pa vzrediteljica rekla, da so se njene psice gonile na toliko mesecev, kolikor so bile stare pri prvi gonitvi. Se pravi, če je imela psica prvo gonitev pri 9 mesecih, se je gonila na 9 mesecev. Flora se je prvič gonila pri malo manj kot 2 letih, mislim, da je imela 21 mescev, kar pomeni gonitev na 21 mesecev.  :o  :o  :o  Bomo videli, če res.  ;)

Kristinca & Florinca


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #233 : 25 November 2008, 12:06:30
Naša Kala se je v enajstih letih gonila samo dvakrat, pri 2 letih in pri 4  ;)


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #234 : 05 December 2008, 11:59:22
Pa smo se še mi začeli goniti...Noora je stara skoraj 11 mesecev in ta teden je bila čudna, doma je veliko ležala, cartljiva je tak vedno, ampak zdaj še posebej. Jaz se nisem kaj preveč obremenjevala, ker pač ma ta svoja čudna obdobja..Zjutraj ko smo se zbudili, pa sem opazila kapljice. Ne veliko, ampak toliko, da sem vedela koliko je ura. Potem je začelo malenkost bolj, je imela dlako pod repom rdečkasto mokro.Smo šli v akcijo, kupiti plenice, pa niso imeli dovolj velikih. Smo hoteli kupiti hlačke, pa so bile premajhne. Zdaj imamo pač gate, vrezano luknjo za rep in vložek. Noori nič ni jasno, gleda se cel čas v rit. Je pa srečna, da za seboj več ne pušča madežev, ji je bilo prej malo nerodno, od kod madeži, če se pa ni polulala pa nič ;D
Me pa zanima ena stvar...pred meseci, stara je bila 6 mesecev sva že mislila, da se goni. Ravno tako čudno obnašanje, ob čohanju rep čisto čiiisto na stran, sosedov pes je pel kot čriček...ampak krvi ali kakšnih drugih izcedkov pa ni bilo...Kaj je torej bilo tisto? Kar tako pač neko smešno otroško obnašanje, ali prva gonitev, takšna mila??
Zdaj je srečna v hlačkah in veselo spi  :)


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 08 December 2008, 12:05:05
Mene pa zanima, če ima kdo psico, ki se nikoli ni gonila (pa je stara npr. že 10 let) oz. če kdo ve, ali obstajajo take psičke? Ali gre pri njih za hormonske motnje ali je lahko kaj drugega?
LP!


balka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 06 Februar 2009, 10:45:08
Živijo!
Imam psičko, staro 5 let in pol in v zadnjih dveh letih se je njena gonitev zelo spremenila. V prvem letu je pritegnila veliko samcev, sedaj, v zadnjih dveh letih pa jo v nobenem obdobju gonjenja na sprehodu niti ne povohajo več. Je to normalno?
Sicer preživi cel dan v hiši, tako da razumem, če snubcev ni na dvorišču. Ampak na sprehodu? Je to sploh možno, da se zgodi, kot posledica nekega normalnega stanja, ali lahko že meji na kakšno bolezen?

Psička že od malega ne mara nobenih psov, saj ima že skozi njeno celo življenje negativne izkušnje z njimi (na njeno nesrečo jo je veliko potepuških psov napadlo) in nam to v bistvu prija, saj ne odživlja nobenih travm, ko ji veliki psi sledijo. Skrbi pa me, da je to posledica kakšne bolezni.

Hvala za odgovor!



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #237 : 11 Februar 2009, 14:01:28
Hej balka!

A se psička sploh goni (ima izcedek) ali se sploh ne vidi, da se goni in vi pač samo veste, da je prišel njen čas... ?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #238 : 11 Februar 2009, 15:24:30
Balka, nekatere psice se zelo diskretno gonijo. Moja mlajša psica se na primer v času gonitve obnaša popolnoma normalno, do drugih psov je zelo zadržana, še bolj se me drži in tudi psi je ne zavohajo kar tako. Smo že bili v družbi s kakšnim samcem. Lastniku sem povedala, da se mala goni in naj ne dovoli, da bi jo vohal, pa je samec sploh porajtal ni. Njena mama bi pa vsakemu psu dala vedeti, da se goni, ko pridejo tisti plodni dnevi. Živo nasprotje.

Mislim, da nimate nobenega razloga za skrb. Nekatere psice svojega stanja pač ne razglašajo tako zelo. ;)



balka

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 11 Februar 2009, 16:25:20
Hvala za odgovore! Da, smo prepričani da se goni, saj pušča izcedek po celem stanovanju. ;) Ta pojav, da se nekatere psičke manj opazno gonijo, poznam, vendar se je naša začela šele pred dvemi leti postopoma vedno bolj "diskretno gonit".... to se ne dogaja od zmeraj..

Mogoče se je le malo hormonsko spremenila ter za ostale pse ni več zanimiva. Mene sicer ta diskretnost nič ne moti, nam je še v prid, v primerjavi s trumo psov pred hišo v začetku ;)