Gonitev

ninci · 191538

lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #300 : 02 April 2012, 16:41:27
Mene pa zanima, koliko časa v povprečju je še treba paziti psičko, ko se krvavitev že konča?
Se opravičujem, če je že kje napisano :)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #301 : 02 April 2012, 18:35:14
Mi smo našo za vsak slučaj še ene 3 dni imel pod kontrolo, potem pa ne več tko. Ampak smo še vseeno mal pazili  :)

Dogs are best friends ever!


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #302 : 03 April 2012, 00:56:02
Jaz sem pazila se en teden, ker je nas tadrugi se vedno hodil za njeno ritjo.

Mimi*


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #303 : 03 April 2012, 07:23:41

Once you go boxer, you never go back :)


lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 03 April 2012, 13:33:10
hvala za odgovore! :) včeraj je bilo 5 dni po koncu, pa se je ob srečanju z enim samčkom obnašala kot prej :)

pa še nekaj bi vprašala, med gonitvijo se ji nikakor ni ljubilo hoditi na dolge sprehode..pa še zdaj gre z ne takim navdušenjem kot prej, čeprav se je gonitev že končala...je možno, da je to kaj zaradi vpliva gonitve ali gre le za malo toplejše vreme? :)

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #305 : 03 April 2012, 14:12:07
Ko se krvavitev konča, se prava gonitev šele začne! Na splošno velja, da je treba na psico paziti tri tedne od prvega dneva krvavitve. Ko se krvavitev konča, nastopi ovulacija, torej najbolj plodni dnevi, zato je treba na psičko še kako paziti.

Med gonitvijo in tudi po njej so psice lahko bolj utrujene, počasne kot po navadi.



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #306 : 03 April 2012, 15:59:22
Ko se krvavitev konča, se prava gonitev šele začne! Na splošno velja, da je treba na psico paziti tri tedne od prvega dneva krvavitve. Ko se krvavitev konča, nastopi ovulacija, torej najbolj plodni dnevi, zato je treba na psičko še kako paziti.

Med gonitvijo in tudi po njej so psice lahko bolj utrujene, počasne kot po navadi.
Pri moji je bilo pa drugače. Do 24.dneva je kar močno krvavela, od 24.dneva naprej malo manj ampak je še vseeno krvavela in takrat se je začelo samcem trgat, pa tudi nastavljaja se je in umikala rep. Ko je čisto nehala krvaveti je že zaključila z gonitvijo, samcem ni bila več zanimiva... Je bila pa to njena prva gonitev in je kar sprememba v vedenju, je dosti bolj umirjena in lena.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #307 : 03 April 2012, 16:09:45
Pri mojih dveh je tudi različno, Lona ima vroče dni še med krvavenjem, ampak krvavi tudi več kot 3 tedne, ko neha krvavet je vsega konec, Mimi pa ima tako šolsko, po krvavitvi in med 10-14 dnem odmika rep. Pa Lonka se vmes obnaša nemogoče, potem pa več ni spremembe in se ji nič na obnašanju ne pozna, borderka pa je vmes kot ponavadi pridna, ful drugačna pa po gonitvi, prav opazna razlika je, prvič sem se kr malo ustrašila take nenadne spremembe, zdaj pa ni več tako očitno, ampak se ji vseeno še pozna, ja. ;) Pol, ko pa mine ta cca. dva meseca pa se ji naenkrat odpelje in je kot nova. ;D



lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 03 April 2012, 17:37:05
Hvala za mnenja! :)
Moja pa sploh ni ne vem kako močno krvavela, tako da sploh ni rabila tistih "gat", ker smo tistih cca. 20 kapel na dan že pobrisali  ;) res pa, da je bila to njena 1. gonitev..jo bom še vseeno raje malo pazila..

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #309 : 03 April 2012, 20:00:57
Ponavadi se zelo lepo vidi, kdaj s psica neha gonit, ker takrat postane huda na preveč vsiljive samce.


lara

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 03 April 2012, 20:30:01
naša ne zda bit huda, pa pomojem tudi nikoli ne bo znala ;) nima ravno čuvajskih nagnjenj, flatka namreč :D

"Naj drugi mislijo, da ste nepomembni - za vašega psa ste središče vesolja." - Pam Brown


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #311 : 04 April 2012, 01:09:22
Uf, moja tudi pokaze :) Ji grejo res na zivce. Oreng. In s prve, ko jo samec povoha, se usede :) Potem pa laja pa renci pa klavsa nanj, ce ji se naprej tezi... medtem ko bi ona norela na bolj nedolzen nacin hehehe :)

Mimi*


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #312 : 10 Maj 2012, 22:21:03
Moja 11 mesečna labradorka se še vedno ni gonila. Pa nič ne kaže na to da bi se v kratkem kaj dogajalo. Bi me moralo skrbeti ali se tudi to dogaja?



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #313 : 11 Maj 2012, 06:48:44
Ne - moja se ni do 14 meseca, pol je bila pa sterilizirana ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #314 : 11 Maj 2012, 11:12:34
Ne, to je povsem normalno, večina večjih psic se prvič goni nekje med 9 in 12 mesecem. Možno je sicer, da se psice gonijo s 6 meseci, včasih celo pri petih, a ne tako zelo pogosto, kot se to prikazuje v agitkah za zgodnjo sterilizacijo.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #315 : 11 Maj 2012, 15:29:48
Psice raje kar se ene par dni po domnevnem koncu gonitve pazit ce imate samce doma, da ne bo presenecenj.
Vcasih tudi samo ne marajo doticnega samca, ostalim so pa vec kot na voljo hehe.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #316 : 14 Maj 2012, 07:55:47
Vprašanje.

Okoli 10.4.2012 je psička nehala krvaveti. Krvavela je približno 14 dni. Še vedno se ji niso potegnili seski in vulva je še kar velika. Ker je to naša prva gonitev, nisem najbolje izurjena v situaciji po gonitvi. Imamo namreč tudi malamutko, vendar se njej tako seski kot vulva potegneta nazaj (kolikor je možno videti pri tistem kožuhu). Je pa tako, da seski se niso potegnili v celoti, nekateri so drugi spet ne. Kaka ideja?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #317 : 14 Maj 2012, 08:54:48
Moja je imela večje seske po gonitvi še do navidezne brejosti, potem so se pa počasi zmanjšali...Torej še okoli 3 mesece ali več po gonitvi (se ne spomnim več točno, ampak je bilo kar dolgo).



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 14 Maj 2012, 09:37:35
Moja je imela večje seske po gonitvi še do navidezne brejosti, potem so se pa počasi zmanjšali...Torej še okoli 3 mesece ali več po gonitvi (se ne spomnim več točno, ampak je bilo kar dolgo).

Se mogoče spomniš kako je bilo takrat z vulvo? Tudi povečana?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #319 : 14 Maj 2012, 10:12:14
Se mogoče spomniš kako je bilo takrat z vulvo? Tudi povečana?
Ne, ni bila.



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 14 Maj 2012, 10:23:39
No bomo počakali še dva meseca pa videli :) Hvala za odgovor  :-[



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #321 : 14 Maj 2012, 14:05:24
Pri nas vulva ostane povecana kadar so breje.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #322 : 14 Maj 2012, 15:09:29
Pri nas vulva ostane povecana kadar so breje.

Ne me strašiti, smo jo pazli ko svoje oči :)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #323 : 14 Maj 2012, 17:57:38
Hehehe, potem v vasem primeru to ni to :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #324 : 15 Maj 2012, 00:28:45
Moja je mela seske še dolgo po krvavitvi velike... pol ne več in potem spet. Vulva je normalna... pri moji se normalizira že zadnji dan krvavitve... še že med krvavitvijo opaža, da gre nazaj.

Mimi*


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 22 Maj 2012, 07:57:19
Kako se pa rešujete vsiljivih samcev......mi imamo dva taka da sem že pri kraju z živci >:( >:( >:( >:( >:( >:( Preden grem v službo ( ob 5.30 zjutraj ) preganjam pse, ves hišni prag imam "poscan"  :'(, tako da mi vse smrdi, pa še vhodna vrata so mi poškodovali..... >:( Rada imam pse in nobenega nebi poškodovala.... a igubljam živce :'(



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #326 : 22 Maj 2012, 11:19:05
Jaz sem se tovrstnim težavam izogibala tako, da sem gonečko za vsak sprehod, za vsako lulanje naložila v avto in jo odpeljala stran od doma. Vso gonitev se ni smela niti enkrat polulat pred hišo, na domačem vrtu ali blizu hiše. Tako ni bilo nobenega vonja, ki bi samce opozarjal, da je v hiši gonečka. Poleg tega se ni zadrževala na vrtu, temveč je bila v hiši.




black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #327 : 22 Maj 2012, 12:11:15
Moja znanka je imela podobno situacijo, ko ji je bilo vsega dovolj, je poklicala zavetišče, so prišli po njih in jih odpeljali...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #328 : 22 Maj 2012, 12:46:36
- če veš, kdo je lastnik, se poskusiš z njim pogovoriti
- če ne deluje, včasih pomaga dopis (ki naj zgleda čim bolj uraden) da bo njihov pes odpeljan v zavetišče, če ga ne bodo pospravili (sporočilce s takšno vsebino je moč tudi pritrditi na ovratnico psu, če gre občasno domov in se ni zakoreninil pred hišo)
- dejansko spraviš pse v zavetišče
- kadar nič od naštetega ne pomaga, lahko pse ujameš in za čas gonitve zapreš v pesjak ali kakšno drvarnico, vsaj veš kje so, pa škode ne morejo delat.

Predvsem pa: psica med gonitvijo ne sme biti zunaj (tudi če je pesjak in zanesljiva ograja ne)


lotty

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 22 Maj 2012, 19:25:02
Pri lastnici nisem dosegla nič ???, zato sva z mojim zmenjena da bova poklicala zavetišče, ko bo naslednjič pred našim vhodom :-[

Naša Lotty je pa tudi med gonitvijo super in pridna punca ;D