Gonitev

ninci · 189788

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #60 : 21 Avgust 2006, 22:39:24
Psičke naj bi se načeloma gonile 2-krat letno. Luna se je do sedaj gonila samo enkrat in sicer pri 10-ih mesecih. Zdaj ima 16. mesecev in počasi pričakujemo drugo gonitev. Pa me zanima, če so gonitve ponavadi enakomerno razporejene oz. kako pogosto se gonijo vaše psičke in če lahko kaj predvidevate, kdaj se bodo gonile?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #61 : 22 Avgust 2006, 01:22:34
Halo *LuNa*

Tukaj imaš že nekaj naših izkušenj z gonitvami.  ;)

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=105.0


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #62 : 22 Avgust 2006, 09:25:04
*Luna* Atra se je nam tudi prvič gonila pri 10ih mesecih drugič pa se nam je pred štirimi tedni :) Ni pa nujno, da se bo psička gonila točno na pol leta. Mislim, da je ta doba med gonitvama tam nekje od 6 do 9 mesecev.

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #63 : 22 Avgust 2006, 22:00:54
Hvala. Torej lahko enkrat do konca leta pričakujem, da bo prišlo do gonitve. Upam samo da ne bo med izpiti.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #64 : 23 Avgust 2006, 11:50:08
Prava figa, če bo med izpiti, bo pač delala zadnja (meni psice ravno med gonitvijo zelo dobro delajo, kakšen teden pred in kakšen teden po gonitvi pa izrazito slabo.)


Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #65 : 23 Avgust 2006, 17:54:49
Huh. Tosy se goni na 8/9 mesecev. Evo slikica profesionalnih 'gatk', kupljenih v trgovini za živali:

Prva gonitev /23.8.2005/


Druga gonitev /23.4.2006/
1. , 2.

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #66 : 27 Avgust 2006, 09:31:12
Ker ima morje svojo moc, se je tam tudi Idea pri svojih dobrih 8. mesecih zacela gonit.  :P
Je se najbolj invaliden pes (res je komaj hodil) postal vitalen, ko je sel mimo nase frajle.

Ker pac nimam izkusenj, me zanima par stvari...
Narocila sem klorofilne tabletke, ampak ker smo bili nepripravljeni  :-[ , jih nisem mogla zacet dajat prvi dan - pa me zanima ali bodo sedaj sploh pomagale?

In ker se nam je prejsnji teden zacela sola, ki smo jo prespricali, ker smo bili na morju, zdaj ne vem kako dolgo ne smeva v solo. Ker ce naju ne bo 3 oz. 4 tedne, boma zamudile skoraj pol sole... A vi takrat do konca gonitve ne hodite na tecaje?

Kako dolgo naj bi trajala gonitev; 3 tedne?

Drgace pa mazemo in pripravljamo zracno pusko in flober... Potem pa naj pridejo frajerji ce upajo...  :P   ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #67 : 27 Avgust 2006, 20:06:49
In ker se nam je prejsnji teden zacela sola, ki smo jo prespricali, ker smo bili na morju, zdaj ne vem kako dolgo ne smeva v solo. Ker ce naju ne bo 3 oz. 4 tedne, boma zamudile skoraj pol sole... A vi takrat do konca gonitve ne hodite na tecaje?

Šolo goneče psičke ponavad "prešpricajo". So zelo moteče za ostale pse (bolj samčke) in zdaj ko so še bolj mladi jim tudi hormoni fuuuuul divjajo in so potem totalno out, če imajo v bližini še "lepe vonjave".

To glede koliko časa traja gonitev je pa bolj tako tako...prvikrat ponavadi traja kar nekaj časa (Atri je "taprva" trajala tam okrog 6, 7 tednov) zdaj ko se je pa drugič je bilo pa en dva tri konec (v dobrih treh tednih). Je pa res, da vonj ostane tudi po koncu gonitve in imaš še vedno "probleme" z naskakovanjem (oz. poskusi) naskakovanja samcev (vsaj pri nas smo jih imeli).

Ti pa predlagam, da ji kupiš gatke za med gonitvijo, ko pušča fleke (jih imajo v večini pasjih trgovin, samo velikost moraš tapravo dobit). Lahko pa ji kakšne stare spodnjice natakneš (samo luknjo za rep je treba narest) se tudi dobro obnese ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #68 : 27 Avgust 2006, 20:39:24
Pri nas pa so v šoli lahko tudi goneče psice! Le tisti teden, ko je gonitev res na višku se ostane doma... Psi se morajo pač navaditi ubogati tudi v bližini gonečih psic :-\

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Chantall

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 3
Odgovori #69 : 27 Avgust 2006, 20:50:47
Ko sem hodila še v malo šolo so goneče psice lahko vadile, samo malo bolj stran od ostalih, pa je šlo bp...

Citiraj
meni psice ravno med gonitvijo zelo dobro delajo, kakšen teden pred in kakšen teden po gonitvi pa izrazito slabo
pri nas je pa ravno obratno  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #70 : 28 Avgust 2006, 12:14:19
Gonečim psicam med šolanjem nikakor ni treba ostati doma. Kako bo z obiskovanjem tečaja je odvisno od dogovora. Včasih je mogoče da goneča psica dela v skupini skoraj ves čas, razen tistih najbolj hudih dni, drugje pa se zmenijo tako, da je na tečaju prisoten samo lastnik, da vidi kaj in kako se dela, lahko dela s psico posebej po tečaju... možnosti je več, odvisno os tega kako se dogovoriš z inštruktorjem.


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #71 : 28 Avgust 2006, 13:19:37
Hvala!
Saj danes bom tako sla na tecaj sama in bom vprasala kako in kaj. Cetudi ta teden ne bova sle v solo, je "sreca v nesreci" ta da naslednji teden ni instruktorja in tako bo preteklo min. 16 dni njene gonitve. Potem pa upam, da ne bo vec tako mesala stren moski populaciji.
Takrat, ko sem se imela Azorja, se spomnim, da je lastnica s svojo labradorko bila na vadbiscu, vendar malo bolj proc od drugih. Samo je res verjetno odvisno, kot ste ze rekli, od instruktorja do instruktorja.
Prej sva sle ven in se je polulala na travi, pa sem naspricala tam z nekim smrdecim deodorantom, se je pa afnica cel cas valjala potem po tistem.  ::)

Drugace pa smo ji danes kupili hlacke in so res super, niti se ne upira, pa se dol jih ne dobi. Je taka kot v bikinkah...  :P
Sama sem prej provizoris naredila nekaj takega, pa je brez pretiranega truda bila kar hitro slecena. Je pa res da tudi moje rocne spretnosti niso bog ve kaj.  ;)

Ji pa blazno izpada dlaka. Saj se je ze prej misila, ampak zdaj pa res kar leti od nje, kljub intenzivnemu cesanju.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #72 : 28 Avgust 2006, 13:26:37
Prej sva sle ven in se je polulala na travi, pa sem naspricala tam z nekim smrdecim deodorantom, se je pa afnica cel cas valjala potem po tistem.  ::)

Baje da če z lakom za lase špricaš se vonj prekrije. Naj bi se lahko tudi po pasji dlaki špricalo samo jaz tega še nisem probavala (niti ne bom :)). Smo pa mi kupili v eni izmed pasjih trgovin neko šprico, ki naj bi tudi prekrila vonj psice ampak je bolj malo pomagalo...

Ji pa blazno izpada dlaka. Saj se je ze prej misila, ampak zdaj pa res kar leti od nje, kljub intenzivnemu cesanju.

Večina dolgodlakih psic med gonitvijo pušča dlako (v nenormalnih količinah >:(). Jo je Atra tudi in smo imeli cel tepih v dnevni čisto črn od njenih dlak >:( Tako da rosa sesalec v roke pa na delo :P ;)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #73 : 28 Avgust 2006, 22:04:41
Vprasala sem instruktorja v soli kako je s psickami med gonitvijo, pa mi je rekel, da so vseeno zraven. Ces da se psi morajo vsega navadit.
Bogi fantje...   ::)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #74 : 14 September 2006, 13:50:06
Sem prebrala celo temo a ne najdem odgovora zase. Zanima me sledeče: kdaj po kotitvi psica pade v svoj normalni gonitveni ciklus ? Zanima me tudi ali je kdo imel izkušnje, če je imel pri hiši še eno psičko, če je ta pričela odlašati z gonitvijo, da bi počakala na starejšo psičko ?

In še eno vprašanje za tiste, ki imate doma več psičk: ali se lahko psice, ki so sestrice, gonijo v istem terminu ali so neodvisne druga od druge. Zanima me predvsem, ali lahko otroci podedujeno tudi gonitveni termin od svojih staršev ali si ustvarijo svoj lastni ciklus ?

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #75 : 14 September 2006, 14:13:37
Ciklus se po kototvi ne premakne, ponavadi je enak kot bi bil sicer. Psice v isti hiši se lahko gonijo naenkrat ali pa tudi ne. Lahko se vse hkrati (oz. z majhnim zamikom nekaj dni ena za drugo), lahko se pa ena čisto drugače kot ostale. Lahko se vsaka po svoje. Lahko se čakajo.  Ponavadi se najprej začne goniti taglavna, čeprav ni nujno. (ko se je pri nas sesul vrstni red v krdelu je bil več kot eno leto pri gonitvah kaos, potem so se pa spet uskladile). Ni podedovano ampak naj bi šlo za neke feromone.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #76 : 02 Oktober 2006, 10:53:46
Mogoče se bo slišalo malo smešno, ampak kako se pes obnaša, ko se v bližini goni neka psica?  :-[
Namreč Astor se je začel fuuuul čudno obnašati.  ??? Postal je zelo "glasen" - leži na hodniku ali na dvorišču, vrtu in cvili (joka - sicer nonstop, ampak pogosto - kar tako iz lepega). Hodi po dvorišču v smeri ceste in voha po zraku, vsem ženskam nonstop ovohava rite (prej ni tako intenzivno tega počel - sedaj pa se ne more "odlepiti" od ženskih zadnjih plati), izkoristi vsak trenutek, ko ga ne gledam, za pobeg (prvič odkar ga imam mi je pobegnil!).....  :-\ Na koncu ulice sicer uradno prebiva nesterilizirana psička, ampak nimam pojma ali se goni ali ne (lastniki niso ravno vestni). Nazadnje, ko se je gonila (oz. nazadnje ko vem, da se je), je Astor ni porajtal. Sedaj pa me skrbi ali bom morala začeti s prevzgojo (ker se preveč čudno obnaša) ali je lahko vzrok obnašanju morebitna gonitev psičke na drugem koncu ulice?

Žal do sedaj nisem imela konkretnih izkušenj s psom v bližini goneče psice, tako da nimam pojma kako se psi takrat obnašajo. Razen to, da si pač "želijo" h psici.


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #77 : 02 Oktober 2006, 16:49:21
Sosedov malamut sicer lepo ampak glasno in zelo veliko zavija (tuli). Tako da je po moje možno da se tako obnaša zaradi goneče psičke.



meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #78 : 02 Oktober 2006, 19:19:20
Po tvojem opisu, kako se Astor obnaša, je po vsej verjetnosti, da se nekje v bližini goni psička  ;) Jaz imam doma sicer psičko ampak imam možnost v "gonečem" času videt polno samčkov  :) Tisti za ograjami cvilijo in vohajo z nosom visoko v zraku in učke tako malo priprejo. Tiste pa, ki srečam zunaj so vsiljivi in hočejo prit do zadnje strani in vohat ter lizat pod repom.

Tako da zdaj kar pazi na Astorja! Pa zvečer ga daj v hišo, da ti slučajno ne pobegne in ne naredi podmladka  ;) (poznam dosti takih primerov, ko je pes pobegnil in so ga naslednje jutro našli pri goneči samički....čez nekaj časa pa mladički....)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #79 : 02 Oktober 2006, 19:24:26
Meta - hvala! :o Drugače, pa že od prvega pobega prejšnji teden, intenzivno pazim na Astorja. Ponoči je notri ali pa v pesjaku (iz katerega ne more pobegniti - razen če pregrizne železno mrežo  ??? ), tako da nočni pobeg ni možen. Dan pa tudi ni problem - samo tak ali drugačen nadzor potrebuje.  ::)
Uh, sedaj sem si malo oddahnila....  :-[ ::)


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #80 : 09 Oktober 2006, 23:14:35
Mi imamo zdaj Dog Stop tabletke. Pa me zanima če ima kdo izkušnje z njimi.
Pri nas se zaenkrat dobro obnesejo, snubcev na sprehodu ni, tudi v šoli je danes lahko normalno delala zraven samcev.
So pa te tabletke klorofilne, edino kar me bega je doziranje. Piše namreč, da naj bi psi nad 20 kilogrami dobili 4-6 tabletk dnevno. Koliko naj jih potem dam 30-kilski psici? Zaenkrat ji dajem po 5, samo verjetno je potem v drugem tednu treba kaj zvišat dozo.
Kakšen nasvet?

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #81 : 10 Oktober 2006, 19:59:54
*LuNa* na moji škatlici za Dog Stop dražeje piše za pse nad 20 kg 3x dnevno 3 dražeje. Tako da je pomoje zaenkrat dovolj 5 tabletk. Drugi teden pa zvišaš dozo za tabletko, dve...po potrebi pač ( nekdo je enkrat napisal o teh klorofilnih tabletkah, da je to tako, kot da bi psica pojedla skledo solate ;D torej ji škoditi, po moje, ravno ne morejo.. )
nam so pomagale. je pa res, da niti nismo srečali nevemkoliko psov. ti, ki smo jih pa srečali, pa niso kazali nekega zanimanja zanjo

lp, tina



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #82 : 10 Oktober 2006, 20:37:02
A potem je treba dajat večkrat na dan? Ker to mi tudi ni bilo jasno, ker piše samo koliko tablet dnevno. Koliko mg pa so tvoje tabletke? Mi imamo forte (20 mg klorofila), in piše da naj bi imele učinek en dan -> zato sem tudi sklepala da je dovolj enkrat dnevno.

Pri nas se zaenkrat obnesejo, imamo pa v nedeljo specialko in takrat pa res ne bi rada, da ne bi dobro "prijele".

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #83 : 10 Oktober 2006, 21:34:25
naše imajo 10 mg Na-Cu klorofilina, pa tudi piše da držijo en dan. je pa nek avstrijski proizvajalec.
po moje ne bo nič narobe, če ji daš tisti dan kako tabletko več
večkrat dnevno pa se mogoče daje zato, da bolj enakomerno "primejo"... ???
ve kdo drug še kaj več? ;D

lp, tina


p.s.: pa veliko uspeha na specialki ;) :)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #84 : 10 Oktober 2006, 22:13:43
Oz. da bolj močno primejo...predstavljajte si takole nekako...če vržemo 10 kamnov naenkrat v vodo bo učinek kratkotrajen oz. enkraten in bo hitro popuščal...če vržemo enega za drugim, bo valovanje bol enakomerno in trajalo bo dlje časa, da bo gladina vode spet mirna. Isto je s tabletami...če pojemo vse hkrati bo začetni učinek sicer močan ampak tudi če naj bi trajale en dan učinek verjetno počasi popušča. Če pa dajemo eno za drugo je učinek vedno približno enak. Na tak način nekako delujejo tudi antibiotiki če mi je moja zmedena doktorca prav razložila oz sem jaz njo prav razumela  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #85 : 10 Oktober 2006, 22:41:54
Glede na to, kako kaj deluje, je čist odvisno od snovi. Pri enih zdravilih je tako, da je treba dosečt visoko koncentracijo in tista deluje, pa ni treba da je cel čas visoka, pri drugih (recimo večina antibiotikov) pa mora biti koncentracija ves čas nad določeno mejo. Ne vem pa točno kako ta klorofil deluje oz. po kakšnem mehanizmu. Verjetno se izloča tudi skozi spolne žleze in tako maskira vonj pravega izločka. Tako da bo verjetno res boljše večkrat na dan dat. Je pa problem, ker so tabletke kar trde in se težko raztapljajo, tako da se moram kar namatrat, da ji pripravim "zeleno" packarijo.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #86 : 10 Oktober 2006, 22:53:29
A celih samih ti pa noče pojesti  ??? ali jih mogoče ne sme?  :-[

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #87 : 10 Oktober 2006, 22:57:26
Cele ni šanse. Še ko je mogla jemat antibiotike (fuul micene tabletke), pa sem ji dala tabletko na 4 dele, pa skrila v košček salame ali hrenovke, je vedno zgrizla košček in tabletko pljunila ven. Je kar problem pri njej s tem. Pa še glede hrane je zadnje čase ful izbirčna in poje manj kot je priporočeno za njeno težo. Pa labiji nej bi bli kante za smeti  :P

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


meta

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 25
Odgovori #88 : 11 Oktober 2006, 08:55:57
*LuNa* mi smo Atri tablete kar "zatlačili" v gobec  :) Posadil sem si jo med noge, ji odprla gobček in ji dala tabletko kar dosti nazaj na jezik, zaprla njen gobček in ji nekako masirala vrat. Potem pa samo slišiš ko pogoltne  :)

Lp, Meta & Atra

Flatcoated Retriever - once you are owned by one, you understand

http://www.freewebs.com/atra-flat-coated-retriever


_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #89 : 11 Oktober 2006, 15:23:58
jaz pa z dajanjem teh klorofilnih tablet nisem imela problemov 8) jih je pojedla kot da so cukrčki ;D za kakšne druge tabletke pa uporabljam enako 'tehniko' kot meta.. brez prošenj in modelovanja, naj poje tableto ;)