Gonitev

ninci · 191265

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #330 : 23 Maj 2012, 00:26:47
Kako se pa rešujete vsiljivih samcev......mi imamo dva taka da sem že pri kraju z živci >:( >:( >:( >:( >:( >:( Preden grem v službo ( ob 5.30 zjutraj ) preganjam pse, ves hišni prag imam "poscan"  :'(, tako da mi vse smrdi, pa še vhodna vrata so mi poškodovali..... >:( Rada imam pse in nobenega nebi poškodovala.... a igubljam živce :'(
Te cisto razumem. K nam je sosedov zacel hodit ko se je ena psica gonila in od takrat hodi non stop cez cel dan. Zivi pri sosedu na farmi, ta pa je vecinoma odsoten in psi so ves cas spusceni. Prvic se pojavi ze zgodaj zjutraj. Do vceraj so ga tamladi navduseno sprejemali in mu je bilo ful fajn hodit k nam, danes zjutraj se je pa zgodil preobrat in so ga napadli, kolikor ga tako mladi pac lahko. In sem pustila par sekund, glih toliko da ga prestrasijo ker mi ga je POLN KUFER, non stop lajanje in sunder zaradi njega cez cel bozji dan, ga spodis in cez par minut spet pride. Ni bilo skode, cvilece je odsepal domov in je bil celo cel dan mir, zdaj zvecer se je pa spet prikazal. Predstavljaj si, celo odraslega samca spustim za njim ravno toliko da ga spodi, potem ga odpoklicem. Pa je cez par minut spet nazaj.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #331 : 23 Maj 2012, 07:44:27
Te cisto razumem. K nam je sosedov zacel hodit ko se je ena psica gonila in od takrat hodi non stop cez cel dan. Zivi pri sosedu na farmi, ta pa je vecinoma odsoten in psi so ves cas spusceni. Prvic se pojavi ze zgodaj zjutraj. Do vceraj so ga tamladi navduseno sprejemali in mu je bilo ful fajn hodit k nam, danes zjutraj se je pa zgodil preobrat in so ga napadli, kolikor ga tako mladi pac lahko. In sem pustila par sekund, glih toliko da ga prestrasijo ker mi ga je POLN KUFER, non stop lajanje in sunder zaradi njega cez cel bozji dan, ga spodis in cez par minut spet pride. Ni bilo skode, cvilece je odsepal domov in je bil celo cel dan mir, zdaj zvecer se je pa spet prikazal. Predstavljaj si, celo odraslega samca spustim za njim ravno toliko da ga spodi, potem ga odpoklicem. Pa je cez par minut spet nazaj.

That's what we call love  ;D

Mi smo imeli samo z enim sancem "težave". in še zdaj ko se ne goni več, vsakič prilaufa do nas s polnim šusom, brez lastnika in nadzora... 



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #332 : 23 Maj 2012, 11:12:53
Zanimivo. zato ker pri nas takrat, ko smo imeli kakšnega svojega samca (celo kastrat je štel) ni bilo drugih samcev, oziroma če je že kateri prišel je na hitro pomarkiral in izginil.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #333 : 23 Maj 2012, 15:55:38
Ti povem, da ima tale debelo kozo, zato ker jih se ni posteno dobil. Nek BC mix. Ce bi lahko pustila da ga moj malo strese bi verjetno celo izginil za par dni, pa mi je po drugi strani zal psa ker je neskodljiv, samo nadlezen. A veste kaj pomeni da nekdo non stop prihaja na tvoje dvorisce, non stop hodim ven in klicem pse nazaj, moz je zadnjic celo en kamencek v njega zabrisal in je pobegnil, pa bil kmalu spet nazaj. Ga podis od dalec, pa te gleda dokler res ne priletis za njim s palico. Dostikrat pijem jutranji Capucinno kar stoje pred bajto, da lahko vsi ki jih spustem ven opravijo svoje v miru brez da pritezi.
Po drugi strani ima pa isti sosed kao nemca, ki me hoce sklatit s kolesa vsakic ko grem mimo (sama, brez psov) in se niti malo ne heca, sosed pravi da je "nezaupljiv kadar se temni". Takle mamo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #334 : 23 Maj 2012, 16:48:05
Mene nejbolj skrbi, ker dvorišče ni v celoti ograjeno, pa bi se lahko zgodilo, da bi nabasale na psa (na svojem so žleht tudi kadar se gonijo) poškodovale ga sicer ne bi kaj preveč, lahko pa bi zapaničaril, skočil na cesto, kakšna moja pa za njim....
Pri samcih je bilo pa v glavnem to, da so sproti za vsako gonečko temeljito vse prescali, pa zgleda da je na tuje delovalo odbijajoče...


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #335 : 23 Maj 2012, 16:49:11
No, tole s cesto tudi mene skrbi. Je sicer makadamska pot ampak razni pick upi vseeno znajo prisibat mimo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #336 : 23 Maj 2012, 17:56:24
Če prihaja nadležen samec ob gonitvah, ga privežeš na drevo, lepo, na štrik, da mu nič hudega, daš zraven posodo z vodo, če je vroče in je žejen, pokličeš lastnika in poveš, da je tam in bo tam tako dolgo, da ga pridejo iskat..
.. vedno bo tako in poveš, da drugič ne bodo več obveščeni, kje je..

Pri nas jih itak ni, samo enkrat je bil eden pred 9 leti, imamo tudi svoje (ga) samc(a)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #337 : 31 Maj 2012, 22:01:00
To je ta madrfaker :)


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #338 : 31 Maj 2012, 22:04:08
A un črn tam v daljavi?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #339 : 31 Maj 2012, 22:33:31
Ja, bezi domov. Samo to ne pomeni da ga ne bo nazaj 8)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #340 : 01 Junij 2012, 11:52:34
Malo za hec: ga bo treba kar posvojit, ko si vas je ze izbral ;) Potem ne bo problem s prihajanjem, kvecjem z odhajanjem  >:D


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #341 : 01 Junij 2012, 14:39:57
Ja, komi ga cakam :P On ima tko moje psice rad, ne mene. Imam dve gonecki trenutno, SPET celo noc nisem spala, vsakic ko sem sla pogledat zakaj lajajo je bil tukaj. A veste un filing, ko razmisljas na kak nacin bi ga fental.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #342 : 01 Junij 2012, 15:34:40
Ja, poznam ta občutek. Tale ščenek:

je bil neverjetno vztrajen, ne samo, da je vsako gonitev taboril pri nas in hodil krast hrano sosedovim mačkam ampak je ponoči kot kakšen nesrečen Romeo buljil v okno za katerim je bila njegova nesojena.....in pri tem ure in ure čemel na sredi ceste. Vsake toliko me je vrglo u luft škripanje zavor ali hupanje. Pa je izginil šele potem, ko sem vaškim klepetuljam rekla, da imam že zmenjen datum, za njegovo kastracijo.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #343 : 01 Junij 2012, 17:31:47
Joj, mi imamo pa takooo srečo  :o Naša psica se trenutno že 4. goni, pa še nikoli nismo imeli obiskovalcev oz. teh vaških zoprnjakov (kljub temu, da živimo na vasi). OK, sosedov pes tiste ta najbl ''ta hude'' dni mal cvili pri ograji.. drugače pa nič :). Imamo večje težave z mačkami  :P

Dogs are best friends ever!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #344 : 01 Junij 2012, 19:05:08
Jaz sem v domaci Ribnici imela obiske enega Kokerja ki je kradel suvenirje od nas, ker ni mogel do psice. Obleke s stojala, superge, sandale ki so bili pred hiso. Mozu je sesul nove superge med drugim.
Ko sem sla lastnikom na dom pa sploh niso opazili da jim pes tako dalec odhaja.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #345 : 18 Avgust 2012, 21:44:56
Katera je zgornja meja starosti, do katere naj bi se psice srednjih in velikih pasem že morale goniti? Moja labradorka gre proti 15 mesecu, pa še vedno ne duha ne sluha o gonitvi.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 05 Oktober 2012, 08:06:22
Kako veš, kdaj je prvi dan gonitve? Jemali bomo tabletke Femme tabs, zato je pomembno, da ne začnemo prepozno, pa ne vem,če bom vedela kdaj je prvi dan...

Once you go boxer, you never go back :)


SinM

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • MI2
Odgovori #347 : 05 Oktober 2012, 08:24:02
Da se gonitev bliža opaziš, ko začne "rožica" nabrekati.
Bodi pozorna na svetlo-rdeče kapljice. Če je punca zelo čista, jih ne boš našla na tleh.
Se bo pa na veliko umivala.  ;)



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 05 Oktober 2012, 09:02:31
Jah umiva se precej, fant jo tudi ovohava, skoz mi je za ritjo, in se mora tiščat, sitna je, kot sto mater, tudi do njega..ne vem,se lepo igrata, potem se pa naenkrat spomni, da ji gre na živce,ga gleda, nabira smrček, pa mu skoči v gobec, in ga na lahno ugrizne,..potem ga še 15 min grdo gleda, potem pa pozabi...wtf ??? Tamal je čisto zmeden...gre pa za prvo gonitev, stara je 7 mesecev...krvi še nisem opazila, pa pozorno spremljam..se pravi, ko pride prva kapljica je uradno prvi dan,in začnem s tabletkami?

Once you go boxer, you never go back :)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #349 : 05 Oktober 2012, 09:19:42
Prve gonitve znajo biti netipične in če je izločka malo in se pridno umiva, ga lahko tudi zgrešiš. Zgodi se lahko celo, da ga ni! Temu se reče tiha gonitev ;)

Lahko bi probala, ko psička že nekaj časa spi (takrat se ne umiva ;) ), jo najprej lepo pobožat, da je ne ustrašiš in ko se zbudi z robčkom malo pobrišeš. Če je kaj izločka, bi se ga moralo videt na belem robčku.

Lahko pa tudi, da ima pač takšen začetek in se bo začela za prav gonit vsak čas

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Saga

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 05 Oktober 2012, 15:31:16
Ko bi le moja imela tiho gonitev......  ::) Pa to je hujše kot pri nas babah...
Hvala bogu smo že pri koncu, dan-dva popazit in si lahko oddahnem. Jaz sem opazila da se je začelo, ko se mi je v krilo usedla  :D Mi je pustila lep štempel!



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 05 Oktober 2012, 16:42:00
Jemali bomo tabletke Femme tabs,
Sem mal iz ''vaje'' ker mam same mixike pa te sterilizirane...Femme tabs? To so kontracepcijske al kake tabletke. Dajte me razsvetlit  :)

Drugač pa pred leti ko smo mel doma gonečke pa še ni blo za dobit gatic...sva z babi šivale gatice za psice. 8) So se jim dale že nekaj časa pred pričakovano gonjo oz. ko se je že zdelo da so sitne (pa ja ''rožica'' nabrekne  ;)). Tko vsaj za nekaj uric na dan...da se je vidlo če že ''flekajo''. Potem so pa tako imele termin in se je že kaj hitro opazilo razliko kdaj bo.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 05 Oktober 2012, 17:02:08
Femme tabs so klorofilne tabletke, ki prikrijejo vonj,da se psička goni. Iz prve roke ne morem še poročati :P sem pa prebrala kar nekaj pozitivnih kritik.

Once you go boxer, you never go back :)


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 05 Oktober 2012, 17:49:05
 :D ej čuje se ko une za ženske ''femmelalala'' ki so antibaby. no pol pa tako  :) Pa vseeno...kje, kako, zakaj, cena, ostali učinki...mali informacij prosim. Me zanima.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #354 : 20 November 2012, 22:33:42
No pa smo jo dočakali! Prvo gonitev pri dobrih 17 mesecih  :D



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 21 November 2012, 08:52:01
:D ej čuje se ko une za ženske ''femmelalala'' ki so antibaby. no pol pa tako  :) Pa vseeno...kje, kako, zakaj, cena, ostali učinki...mali informacij prosim. Me zanima.

Ojej,šele zdaj videla.Mi smo jih kupili na tržnici v BTCju, v Zoo Market Preis, imajo pa tudi internetno prodajalno http://www.zoomarketpreis.si/advanced_search_result.php?keywords=femme&osCsid=2047cf47883c0fc64843476c1bf32f97&x=0&y=0

O učinkih še ne morem govorit, ker tisto kar smo mislili, da je PMS je bila navadna očitno tečnoba  (ja, zelo smo lunini ??? )

Once you go boxer, you never go back :)


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #356 : 27 November 2012, 20:51:40
koliko dni ponavadi goneči psici teče kri iz tamale? Hebi že od začetka gonitve 14 dni kar precej teče vsak dan. Nekje sem zasledila da krvavijo 1 teden, moja že 14 dni, pa me zanima koliko časa bo ta krvavitev še trajala.



LacenS

  • Gost
Odgovori #357 : 03 Januar 2013, 15:05:24
Imam psičko in se je včeraj začela gonit-krvav izcedek(prva gonitev). Sem v Ljubljani in me zanima, kako se lastniki gonečk kaj znajdete s sprehodi. Jih sprehajate normalno-iste poti iste ure, ali kaj sprehod prilagodite zaradi drugih psov?-če ja kako?
lp



Miss.Cavalier

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 02 Marec 2013, 15:56:51
A je možno da 3mesečni pes oplodi psico???

Prosim da čim prej odgvorite



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #359 : 02 Marec 2013, 16:28:01
Trimesečni ne, samo malo starejši pa včasih lahko.