Mladiček v novem domu-boleha

GinaJack · 131833

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #30 : 16 November 2010, 14:32:59
Veterinar pravi da je to čisto stvar dogovora kje se mladički cepijo in da ni nujno, da se cepi ko odpelješ psa  :-\ Tako so mi rekli 3-je velerinarji. Pač da se cepijo v 8 tednu.
A si ne bi že končno prebrali zakon o začiti živali in pripadajočih pravilnikov, če to ni vaš prvi pes? V osmem tednu ja! In koliko jepotem ta psička stara? Še ni 8 tednov? Potem je ne bi smeli odpeljat.
Vi in prodajalec ste v prekršku.
Poleg tega, da podpirate šteparijo.
Kot vsi taki najdete forume, ko ste v dreku pred tem pa ne. In ŠE vedno zagovarjate to švercarko in šteparko  >:D.
FUJ.
Žal mi je za psa, mi je pa čist všeč d a boste vsaj finančno kazen plačali preko veterinarskih uslug, če že inšpekcije ne delujejo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #31 : 16 November 2010, 14:33:32
To vem da je potrebno pred cepljenjem dati tabletko psički za razglistenje, to tabletko mi je gospa tudi dala! In to bomo pred cepljenjem tudi storili.
Ja res pa je da ko smo psičko odpeljali je imela zelo napet trebuh...ampak gospa je rekla da je bila 4x razglistena.  :(

Ne vem sicer kako je trenutno stanje psičke ampak se z veterinarjem posvetuj če ji lahko to tabletkoglede na njeno stanje vseeno daš. Nekateri psi antihelmintikov ne prenašajo najbolje, ampak če je polna glist jo bo itak treba razglistit večkrat.
Govorit je nekaj dejansko poskrbeti za mladiče in leglo pa nekaj čisto drugega ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #32 : 16 November 2010, 14:33:48
Aja pa še to: psička rabi infuzijo,če veliko bruha.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #33 : 16 November 2010, 14:35:02
A si ne bi že končno prebrali zakon o začiti živali in pripadajočih pravilnikov, če to ni vaš prvi pes? V osmem tednu ja! In koliko jepotem ta psička stara? Še ni 8 tednov? Potem je ne bi smeli odpeljat.
Vi in prodajalec ste v prekršku.
Poleg tega, da podpirate šteparijo.
Kot vsi taki najdete forume, ko ste v dreku pred tem pa ne. In ŠE vedno zagovarjate to švercarko in šteparko  >:D.
FUJ.
Žal mi je za psa, mi je pa čist všeč d a boste vsaj finančno kazen plačali preko veterinarskih uslug, če že inšpekcije ne delujejo.

Jooooj dejte predno pišete takšne komentarje prebrat celotno zgodbo! Normalno da je psička stara 8 tednov!!!
Mislim deteljica, .... hvala !



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 16 November 2010, 14:36:52
Aja pa še to: psička rabi infuzijo,če veliko bruha.
Je dobila včiraj, danes pa je veterinar presodil da ne potrebuje. Bruha danes ne toliko, samo prej je ko je pojedla malce dietne hrane iz konzerve ki jo je predpisal veterinar.

Hvlala ninici na informacije!  :)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #35 : 16 November 2010, 14:37:06
To vem da je potrebno pred cepljenjem dati tabletko psički za razglistenje, to tabletko mi je gospa tudi dala! In to bomo pred cepljenjem tudi storili.
Ja res pa je da ko smo psičko odpeljali je imela zelo napet trebuh...ampak gospa je rekla da je bila 4x razglistena.  :( Kar pa sedaj dvomim da je bila... :/
celo tabletko vamje dala ? Ja super, ta je pa res prijazna in odgovorna  >:(
In 4 x je bila razglistena je rekla? Meni je tud en na avtosejmu hotel uturit avto, češ da im asamo 10 000 km in da ni bil nikol zaleten- švercarji lažejo bolj kot psi tečejo. Kje je dokaz o tem razglistenju ? Datumi ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #36 : 16 November 2010, 14:38:47
Jooooj dejte predno pišete takšne komentarje prebrat celotno zgodbo! Normalno da je psička stara 8 tednov!!!
Mislim deteljica, .... hvala !
OK stara je že 8 tednov (oz kako to veste, če npr nima rodovnika? A ima rojstni datum v ušesu vtetoviran? ). Zakaj pol ni bila cepljena če se to naredi v 8 tednu ?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 16 November 2010, 14:39:25
celo tabletko vamje dala ? Ja super, ta je pa res prijazna in odgovorna  >:(
In 4 x je bila razglistena je rekla? Meni je tud en na avtosejmu hotel uturit avto, češ da im asamo 10 000 km in da ni bil nikol zaleten- švercarji lažejo bolj kot psi tečejo. Kje je dokaz o tem razglistenju ? Datumi ?

ja 1 tabletko s tem da ji damo polovico pred cepljenjem! Pa zakaj takoj nekaj napadate!  ???



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #38 : 16 November 2010, 14:46:47
Gina Jack;

Nihče te ne napada. Hočemo ti samo dopovedat ...tako kot  vsem kupcem, ki kupijo psa od šteparja ali švercarja... .
Dejstvo je, da je mladič bolan.
In ja zdravit ga bo treba... en kup denarja boste dali zanj... če boste imeli hudo srečo bo preživel drugače se pa lahko poslovite.
To ti hočemo dopovedat.

Me pa v vseh tvojih postih moti  prav isto kot deteljico.
Ti dejansko to tvojo " vzrediteljico" še zagovarjaš.
Kaj ti ni jasno... nisi prvi kupec kateremu  je prodala bolanega psa. Daj malo forum preberi

Sedaj se počutiš užaljeno in napadeno... dejstvo je da sedaj si našla forum ko je alarm stanje ... prej ko si kupovala pa ne....
pa pismo no folk...
Po celem širnem internetu , pa na straneh VURSA pa na vseh možnih pasjih ...pa še gradbenih forumih  je miljon opozoril, da se psa ne kupuje pri šteparjih.... Če malo poguglaš ( Slovenija je  majhna) vse  najdeš...kdo so kaj so komu prodali itd.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 16 November 2010, 14:50:03
Gina Jack;

Nihče te ne napada. Hočemo ti samo dopovedat ...tako kot  vsem kupcem, ki kupijo psa od šteparja ali švercarja... .
Dejstvo je, da je mladič bolan.
In ja zdravit ga bo treba... en kup denarja boste dali zanj... če boste imeli hudo srečo bo preživel drugače se pa lahko poslovite.
To ti hočemo dopovedat.

Me pa v vseh tvojih postih moti  prav isto kot deteljico.
Ti dejansko to tvojo " vzrediteljico" še zagovarjaš.
Kaj ti ni jasno... nisi prvi kupec kateremu  je prodala bolanega psa. Daj malo forum preberi

Sedaj se počutiš užaljeno in napadeno... dejstvo je da sedaj si našla forum ko je alarm stanje ... prej ko si kupovala pa ne....
pa pismo no folk...
Po celem širnem internetu , pa na straneh VURSA pa na vseh možnih pasjih ...pa še gradbenih forumih  je miljon opozoril, da se psa ne kupuje pri šteparjih.... Če malo poguglaš ( Slovenija je  majhna) vse  najdeš...kdo so kaj so komu prodali itd.


Ja počutim se napadeno, ker smo se pozanimali o tej gospej in nič sumljivega našli!
Sedaj ko ste mi povedali da je lastnica tudi uporabnica foruma in ko berem, je ne zagovrjam!



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 16 November 2010, 14:52:52
jaz sem svojega kužka dobila pri 9 tednih ravno iz razloga, ker je hotel vzreditelj počakati, da od prvega cepljenja pri njemu mine en teden. Tako, da tole res ni ok. vsekakor pa držim pesti, da bo psička ok in, da se zopet vsi skupaj nekaj naučimo.
Lp



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #41 : 16 November 2010, 14:53:25
No ja, samo tisto ime od s.p. vtipkaš in ti svašta vrže ven... tako da težko verjamem da niste našli. Na enem od forumov celo piše, pa ni pasji forum amapk nekaj čisto drugega, da če vidiš posredovanje živali, je to alarm z rdečimi besadmi da takih absolutno se je treba ogniti v velikem loku.
Toliko za vse ki bodo prebrali ta forum pred nakupom :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #42 : 16 November 2010, 14:54:40
Ja počutim se napadeno, ker smo se pozanimali o tej gospej in nič sumljivega našli!
Sedaj ko ste mi povedali da je lastnica tudi uporabnica foruma in ko berem, je ne zagovrjam!


Če bi napisala tri dni nazaj preden si šla po psičko - grem k gospe... ki živi v bližini šk. loke, bi dobila točno to kar sem ti jaz napisala v mojem prvem sporočilu. TJA NE HODI! O tem govorita tudi damayanti in deteljica - pred nakupom nisi nič vprašala, ali je to zaupanja vreden človek. Je pa res da nekateri kljub temu, da rečeš, da ni in naj gre po psa k preverjenemu vzreditelju rinejo z glavo skozi zid in potem jokajo, ker imajo psa samo en teden. Ja j**** ga jaz pravim, po toči zvoniti je prepozno. Vsi vemo zanjo in naglas govorimo o njej, opozorimo, pa še vedno.... >:(In dokler ima kupce ima ponudbo - pestro in drago - kot najboljši sosed ::)




Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 16 November 2010, 15:01:48
Malo OT. Rabili bi ČRNO LISTO, takoj na začetku foruma. Sicer tudi tega marsikdo ne bi videl, ampak kogar bi zanimalo, bi imel informacije na kupu. Je to opcija?

Dobro, izkušnja bo draga in boleča, toda upam, da z lepim zaključkom. Zdaj je to to. GinaJack, kar poročaj kako gre zdravljenje. :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #44 : 16 November 2010, 15:05:56
Ja počutim se napadeno, ker smo se pozanimali o tej gospej in nič sumljivega našli!
Sedaj ko ste mi povedali da je lastnica tudi uporabnica foruma in ko berem, je ne zagovrjam!

OK jaz pa nisem nič fina. Ja, od mene si napadena, žal prepozno. Prav tako kot vsi,ki kupijo psa brez rodovnika in vsi ,ki ga kupijo pri preprodajalcih (pa tud če z kakšnim sumljivim rodovnikom). Že dolgo ne okolišim več in ne zavijam v vato svojih sporočil.
Ste se pozanimali ? Ja kje pa? A na bolhi al u vaški gostilni? Ne nas imet za norca  >:( Najraje bi rekla,da se dajte pa še tam pozanimat, kaj zdaj s to crkovino narest, da bo preživela s čim manj posledicami  :-X
Če bi se kje res kaj pozanimali bi vedelei , da SE NE KUPUJE NERODOVNIŠKIH PSOV. Vse ostalo je nujna posledic te odločitve.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #45 : 16 November 2010, 15:09:07
Je brez veze sapo zapravljat. Če so ji trije veterinarji zatrdili, da vzreditelju ni treba cepiti mladiča potem je seveda OK če kupiš necepljenega mladiča. Za veterinarje vsekakor, saj pri cepljenju prav malo zaslužijo. In od  vsevednih  kupcev, ki si ne dajo nič dopovedat najlepše padajo evrčki.

Tudi če bi vzrediteljem res ne bi bilo treba mladičev cepiti (pa so to dolžni storiti po zakonu), je kupec, ki kupi necepljenega psa (od cepljenja mora miniti vsaj par dni) navaden osel. Ne prišpara nič, tudi če mu da prodajalec popust: prodajalec lahko cepi leglo za bistveno nižjo ceno, kot jo plača kupec za posameznega mladiča. Poleg tega pa tvega še  dodatne nemajhne stroške, če mladič zboli. Pa še pogine mu lahko, zdravljenju navkljub.  Parvoviroze je veliko, celo kuga, ki jo pred leti sploh ni bilo več, se zaradi necepljenja mladičev spet širi.

Citiraj
Veliko je ljudi, ki pse sploh nikoli ne cepi pa živijo bolje in lepše, kot cepljeni...  Undecided Kaj boste pa potem na te ljudi rekli,... mislim...

Tole pove o vas vse.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #46 : 16 November 2010, 15:12:33
kar se tiče razglistenja mladička pa sem jaz doživela hladen tuš: psička sem pripeljala domov, bil je 3x razglisten, vse je pisalo v knjižici, tudi to, da je bilo blato na analizi in je bilo negativno (podpisal veterinar), ko pa se je ponoči pokakal v hiši, so bili v kakcu "špageti", da ne povem, koliko  :-[.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #47 : 16 November 2010, 15:12:38
Pa še to . Če ste že škrtarili na račun psa (tega in vseh ,ki delijo njegovo usodo zaradi kupcev kot ste vi) ne zdej šparat še pri veterinarju. Ko smo vas poslali po drugo mnenje k drugemi+u veterinarju ? "Ja to bo bo pa spet tolk drago. Pa celih 100 eur smo dali že temu".
Kdor hoče šparat naj nima psa. Čist preprosto. Pes stane. Predvsem bolj ko šparaš pri nabavi, več plačaš potem kasneje (v  denarju in živcih). In bolj, ko boste šparali pri oskrbi zdaj , več boste plačevali v nadaljnjih 10 letih. Ker obolenja v času mladička pustijo doživljenske posledice (če imaš srečo mile, če je nimaš pa velike, tako pri zdravju kot značaju) As simple as that.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #48 : 16 November 2010, 15:17:11
kar se tiče razglistenja mladička pa sem jaz doživela hladen tuš: psička sem pripeljala domov, bil je 3x razglisten, vse je pisalo v knjižici, tudi to, da je bilo blato na analizi in je bilo negativno (podpisal veterinar), ko pa se je ponoči pokakal v hiši, so bili v kakcu "špageti", da ne povem, koliko  :-[.
To ne pomeni nujno da ni bil razglisten. Očitno je bila psica zelo okužena in je dobil vedno novo dozo glistic. Zdošča tudi en dan napačen razmak med dvema rzglistenj ema in že ima na novo razmnožene gliste. Al pa slabo čiščenje gnezda, okolice in se sproti okužuje. Tako da 2 tedna po razglsitenju imajo psički lahko že nove prebivalce. Razni razmnoževalci ne upoštevajo,da je treba ob vsakem razglistenju mladičev razglistit tudi mamo in ostale pse, če so v stiku z mladiči. In razkužit prostor. Zato se jih tudi tolikokrat razglistuje v času odraščanja

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 16 November 2010, 15:20:52
Se iskreno opravičujem ker sem iskala tukaj pomoč in mnenja!!!
Vedno so drugi najbolj pametni! :(

Tole glede "črne liste" pa le odprite eno temo, da bo za druge kupce psov lažje!!!!!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #50 : 16 November 2010, 15:22:39
Bom še jaz napadla , da ne rečem kaj hujšega.
Ne verjamem niti v pravo starost tega mladiča, niti v zdravje, niti razglistenje, niti, da je take neumnosti govoril veterinar - to da se mladiča ne cepi, niti nre verjamem v v zdravo pamet kupca. ???
Me sploh ne zanima, koliko stroškov boste imeli, prav je tako..človeška neumnost pač ne pozna meja

Me pa nekaj skrbi -
A se mogoče zavedate, da se iz takih šteparskih brlogov lahko širijo kužne bolezni ?
Kje je inšpekcija ?

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 16 November 2010, 15:30:46
niti, da je take neumnosti govoril veterinar - to da se mladiča ne cepi,

Me pa nekaj skrbi -
A se mogoče zavedate, da se iz takih šteparskih brlogov lahko širijo kužne bolezni ?
Kje je inšpekcija ?
Nobeden ni rekel da se psa ne cepi, pač pa da ni nujno da ga cepi lastnik, ko odda psa, pes je lahko cepljen tudi ko pride v nov dom! To je izjava dveh veterinarjev, ki sem jih klicala za mnenje.

Za kužne bolezni se zavedam... :-\ To da je ta gospa šleparka pa vem zdej, prej nisem vedela in nisem našla na internetu pod njenim imenom nič sumljivega in če tako rečem potem tako je!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #52 : 16 November 2010, 15:33:09
 črna lista ja

Ko pogooglaš  ime in priimek sp... ti med prvimi odpre tole
http://www.samostojni-podjetnik.com/podjetnik.php?q=25830775

 kako velik in rdeč mora še bit tisti naziv  "POSREDOVANJE PRI PRODAJI ŽIVALI " da  ti prebije da je švercar. :-X
Bom še jaz napadla , da ne rečem kaj hujšega.
Ne verjamem niti v pravo starost tega mladiča, niti v zdravje, niti razglistenje, niti, da je take neumnosti govoril veterinar - to da se mladiča ne cepi, niti nre verjamem v v zdravo pamet kupca. ???
Me sploh ne zanima, koliko stroškov boste imeli, prav je tako..človeška neumnost pač ne pozna meja

Me pa nekaj skrbi -
A se mogoče zavedate, da se iz takih šteparskih brlogov lahko širijo kužne bolezni ?
Kje je inšpekcija ?
...to se tudi jaz sprašujem

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #53 : 16 November 2010, 15:35:00
Karmen: lahko da ste gliste našli prav zaradi tega, ker so mladiči prej dobili antiparazitik. Normalno jih namreč v kakcih ne vidiš, tudi če jih ima mladič veliko. Mladiči so okuženi z glistami še preden se skotijo (gliste so v psici v mirujočem stanju, ko je psica preja se "prebudijo" in potujejo v zarodke) Najbolj so okuženi mladiči iz prvega legla. Točno je določeno, kateri dan je treba prvič razglistiti mladiče (ne spomnim se točno kateri dan, je pa zgodaj - nekje okrog 14). V tem času namreč gliste v mladičih spolno dozorijo. Če vzreditelj zamudi samo kakšen dan, se začnejo izločati jajčeca in imaš že naslednjo generacijo teh zverinic.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #54 : 16 November 2010, 15:41:43
In...da niste našli o vzrediteljih nič? Ajajaj, jaz sem samo ime odtipkala, pa mi je vrglo ven uffff


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #55 : 16 November 2010, 15:43:39
Malo off topic glede teh glist... pa to je pravilo ki velja za vse pse??? Mi nismo imeli ene same gliste, pa sem jih razglistila po 14 dnevu, ker čisto osebno 14 dni mi je čisto prezgodaj da jih filam z kemijo. Je pa res da so bili potem redno na redne razmake razglisteni parkrat, nikoli nobene gliste. Tudi sedaj po 1 letu ko sem paniko zagnala da mogoče pa vse ostale tablete ne delujejo in dala Milbemax, ni bilo niti ene gliste pri nobenemu od 5ih :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #56 : 16 November 2010, 15:45:56
Ni potrebe po odpiranju črnih list, na internetu je dostopno marsikaj, v eni sami uri lahko izveš toliko negativnih stvari o eni osebi, da ti gre na bruhanje! Stric google marsikaj ve!
Najlažje je seveda jamrat-v jok pa na drevo!

Klinc pa "smo se pozanimali" in verjetno tudi če bi se prej, pa bi vam vsi rekli NE TJA HODIT, ČAKAJ RAJE 5 LET NA DOBRO LEGLO V SLO, ALI POGLEJ V TUJINI TAM IN TAM, plačaj 1000eur za zdravega mladička....bi še vedno šli "Fleki" po psa. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #57 : 16 November 2010, 15:47:13

http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/jack-russel-terier-oglas1272661494

Zanimiv podatek "Trenutno so na razpolago 3 legla,ki bodo za oddajo predvidoma v mesecu novembru"
 
Toliko o tem  kako veste - kako se kupi psa .. a ne GinaJack ;)
 ker pa po vsej verjetnosti nisi edina... boste lahko kmalu imeli svojo temo..
( tako kot so jo že imeli.... če se prav spomnim " mopsarji" ali so bili "čivavarji"... ali celo oboji  ::) )

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #58 : 16 November 2010, 16:42:06
jaz sem samo enkrat prvič razglistila šele pri treh tednih, pa tega ne bom naredila nikoli več. Lahko da imaš psico z zelo malo teh spečih packov v sebi- če imaš izjemno srečo - vedeti pa tega ne moreš, ker jih nosijo s seboj vse življenje in tabletke so proti njim brez moči. Za prvič vzameš kakšno kvalitetno pastico, definitivno naredi manj škode kot gliste.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 16 November 2010, 16:48:02
Psička ko poje malce te dietne hrane iz konzerve jo po 5 min izbruha, ampak želi pa jest še vedno.
Zgleda da ji želodček ne sprejme hrane, ker že 2  dni ni jedla...