Mladiček v novem domu-boleha

GinaJack · 131845

HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #60 : 16 November 2010, 16:59:57
Sem čisto brez besed...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #61 : 16 November 2010, 17:07:40
Kolko ji pa odmeriš? Je veterinar povedel kolikokrat na dan in kakšno količino na obrok?

Upam, da si jezna predvsem na sebe. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #62 : 16 November 2010, 17:10:14
Če mladič vse sproti izbruha in to že dva dni, potem jo ne silite več s konzervami.  Namesto hrane se daje raztopina za rehidracijo (dobiš prašek v lekarni) po eno žličko naenkrat mnogokrat na dan. Tudi danes ponoči. Če po tekočini ne bruha, se lahko jutri skuha redka juhica iz piščančjega fileja brez kože in korenja, vse skupaj se spasira in se daje po eno žličko naenkrat.
Če bruha tudi po tem, ko daješ samo  tekočino, mora NUJNO na infuzijo. Takoj jutri zjutraj.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 16 November 2010, 17:16:05
ja velerinar je rekel na 2 ure po 2 mali žlički... vendar pač izbruha in potem samo išče naročje ter toplino.

Kaj pa pravite na to da gospa vzame psičko nazaj in jo odda ko bo zdrava?
Vem da boste zdej spet blatiti zadevo ampak tu gre za DOBRO psičke!!!!!
Kaj lahko ona naredi več kot mi doma?

Lanabela mi lahko poveš kakšen točno prašek je to?
je to to http://www.lekarnaljubljana.si/si/spletna-lekarna/ponudba/samozdravljenje/prebavila-in-secila/43
kako pa ji lahko dam potem to razopino? Piti tole vrjetno ne bo hotla!



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #64 : 16 November 2010, 17:22:14
ne vem točnega imena, ker jih je več. Poveš kaj rabiš in zakaj. sama pila tega ne bo, daš ji z žličko ali s kapalko.
pa mimogrede - a se vam ne zdi, da tega psa že malo predolgo packate brez resnega zdravljenja?

Seveda v dobro psa (beri svoje denarnice) mladiča lahko tudi vrneš. Prav gotovo ne bodo zapravljali denarja za veterinarja. Upam pa, da vas je vsaj toliko pamet srečala, a tam ne boste vzeli drugega psa.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 16 November 2010, 17:29:21
ne vem točnega imena, ker jih je več. Poveš kaj rabiš in zakaj. sama pila tega ne bo, daš ji z žličko ali s kapalko.
pa mimogrede - a se vam ne zdi, da tega psa že malo predolgo packate brez resnega zdravljenja?
To da nima pravega zdravljenja se ravno ne bi strinjala, saj smo psičko v ponedeljek takoj zjutraj peljali na kliniko (dobila je antibijotik, odvzem krvi in infuzijo pod kožo), prav tako danes in veternar je presodil kaj potrebuje in nam dal nadaljne napotke. Tu pač vprašam vas, ki imate več izkušnej kako pozdravit in pomagat psički...
Jutri jo peljemo spet na pregled in bo dobila zdravila za pomiritev želodčka...




Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #66 : 16 November 2010, 17:43:22
Kaj pa ce jo ozdravite vi, vzrediteljica pa vam povrne stroske zdravljenja - glede na to, da je psicka prinesla bolezen iz legla, bi bilo to posteno...

(oz. posteni vzreditelji to ponavadi naredijo, ali pa vrnejo kupnino, recimo)

battito animale


EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 16 November 2010, 17:53:46
Rehidracijski prašek, ki ga imam jaz v "domači pasji" lekarni (za prvo silo) se imenuje LECTADE (od Pfizerja).

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 16 November 2010, 18:12:14
Rehidracijski prašek, ki ga imam jaz v "domači pasji" lekarni (za prvo silo) se imenuje LECTADE (od Pfizerja).

To se kupi v lekarni?



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 16 November 2010, 18:16:34
To se kupi v lekarni?

ne vem, če ga imajo v lekarni, jaz sem ga pri veterinarju vzela. Če nimajo tega imajo pa verjetno kakšnega drugega...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 16 November 2010, 18:51:38
Glede štepanja in podobnega ste dovolj napisale, GinaJack je dobila lekcijo, sedaj lahko upamo, da bo psička preživela in da zaradi te bolezni ne bo imela posledic  :-\. Morda bi kdo drug psičko res vrnil "prodajalki", vendar tam sigurno ne bo zdravljena, ampak bo šla enostavno po gobe  :'(. Jaz ne vem, če bi jo vrnila, težka odločitev  :-[.



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 16 November 2010, 18:54:46
Glede štepanja in podobnega ste dovolj napisale, GinaJack je dobila lekcijo, sedaj lahko upamo, da bo psička preživela in da zaradi te bolezni ne bo imela posledic  :-\. Morda bi kdo drug psičko res vrnil "prodajalki", vendar tam sigurno ne bo zdravljena, ampak bo šla enostavno po gobe  :'(. Jaz ne vem, če bi jo vrnila, težka odločitev  :-[.
Saj nimam srca da jo vrnem. Ne vem kako ji lahko ona pomaga več kot jaz? Veterinarju jo lahko tudi sama peljem.
Gospa je sicer rekla da bo ona poskrbela za njo, da že ima izkušnje da so dali pse nazaj, in jim jih je vrnila potem zdrave - čudno!

Veterinarna je tudi rekla kako je lahko bila psička 4x razglistev 8 tednih, baje da je to preveč krat.....???



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #72 : 16 November 2010, 18:56:48
Aja, je vrnila zdravega psa ali morda "drugega" psa  ???? Očitno ima res izkušnje, ker se ji dogaja  >:(.
Če imaš možnost ostati doma, jo drži veliko ob sebi ali pa jo daj zraven kakšnega radiatorja, da bo ogreta, temperature v hiši so kljub visokim zunanjim, prenizke, pa vlage je veliko. Tako majhno bitjece pa se ne more ogreti samo, odejica pa ni dovolj, imeti mora toploto zraven sebe.
Ali ji je veterinar izmeril temperaturo? Pri kom pa si bila?



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 16 November 2010, 18:59:38
Aja, je vrnila zdravega psa ali morda "drugega" psa  ???? Očitno ima res izkušnje, ker se ji dogaja  >:(.
baje da istega zdravega čez  1 teden, sicer ne vem kaj bi z njim počela... ampak "baje" kar pa ne vrjamem! Zato ji psičke tudi ne dam!
Zahtevala pa bom stroške za veterinarja, kar je tudi sama rekla da jih je pripravljena vsaj v polovici vrnit. To pa mi zdej niti ni pomembo, samo da psička ozdravi!

Upam na najbolje  :'(



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 16 November 2010, 19:04:29
Aja, je vrnila zdravega psa ali morda "drugega" psa  ???? Očitno ima res izkušnje, ker se ji dogaja  >:(.
Če imaš možnost ostati doma, jo drži veliko ob sebi ali pa jo daj zraven kakšnega radiatorja, da bo ogreta, temperature v hiši so kljub visokim zunanjim, prenizke, pa vlage je veliko. Tako majhno bitjece pa se ne more ogreti samo, odejica pa ni dovolj, imeti mora toploto zraven sebe.
Ali ji je veterinar izmeril temperaturo? Pri kom pa si bila?

Pri Pet vet.
Psička hoče biti skoz na krilu, na prsih... sama noče ležat... sicer se bojim da se bo zelo zelo razvadila, vendar ji sedaj želim najbolje. Vedno se greje v naročju.. ker to tusi sama išče.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #75 : 16 November 2010, 19:11:27


GinaJack...pomoje najbolje da lepo zahtevaš  povrnitev vseh stroškov...

 ....sedaj pa na nasvete o zdravljenju
http://www.lekarnaljubljana.si/si/spletna-lekarna/ponudba/mama-in-otrok/hrana-za-dojencka/1662

 jaz sem dala našemu psu tole enkrat.
( tudi v domači lekarni je to prisotno tako kot kakšni aspirini lekadoli vitamini itd  ;) )

Drugače pa imajo v lekarnah veliko stvari tudi za hišne ljubljenčke...
Jaz sem bila nazadnje začudena , da celo veliko ceneje kot na vet kliniki. ( ampule za bolhe, dehinel ,  jod , spitaderm šampon ipd... vse to jaz kupujem v lekarni ;) )
Pojdi v lekarno povej kaj rabiš .. povej da je za psa mladiča.
Moja izkušnja z lekarno je zelo pozitivna po tisti ,ko mi na veterini niso znali pomagat...oz niso niti ugotovili kaj psu je in mi mastno zaračunali za "ne vem  kaj bi to bilo"...
 naslednji dan mi je pa lekarničarka na pult znosila  par škatel in dva šampona za 40 eur in je dejansko bilo po dveh dneh vse dobro  :)

Lahko si pa  tudi pomagaš z naravnimi sredstvi za umiritev želodčka. npr kamilični čaj.

Juha iz belega mesa in korenja  kot ti je svetovala lanabela je tudi veliko boljša kot konzerve ;)



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #76 : 16 November 2010, 19:14:53
Če išče toplino ji lahko daš termoforček zraven pa eno svojo majico ali copate - nekaj kar ima vonj po tebi pač. 24 ur na dan držat v naročju je najbrž ne moreš. Vprašanje če je psička sploh res stara 8 tednov :-\



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #77 : 16 November 2010, 19:17:40
Bi bilo pa fer od te tvoje " vzrediteljice" da  ti vsaj pove kaj je s psom narobe. Vsaj toliko fer bi lahko bila , da jo boste vsaj znali zdravit
( ker po vseh temah...in vseh negativnih izkušnjah kar so tudi drugi imeli, so bili simptomi hudo podobni)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 16 November 2010, 19:23:37
Bi bilo pa fer od te tvoje " vzrediteljice" da  ti vsaj pove kaj je s psom narobe. Vsaj toliko fer bi lahko bila , da jo boste vsaj znali zdravit
( ker po vseh temah...in vseh negativnih izkušnjah kar so tudi drugi imeli, so bili simptomi hudo podobni)
Sem vprašala, pa je dejala, citiram:
"najbolje bi bilo da jo pripeljete k meni, jaz jo bom vedla pozdravit in po 1 tednu bo že pri vas"
To so njene besede. Me je pa temeljito izprašala kakšne ima simtopme, ali bruha ali je driska itd. kako se obnaša... ampak pravi da ona jo bo znala pozdravit, če bo pa karkoli pa lahko izberemo drugega! Mislim to mi je pa dvignilo !!! Ta je moja psička, ne pa da si zmeremo drugo, kot bi šla gate menjat!  :-X
Vedno bolj mi je ta gospa čudna... ko se pogovarjam z njo.
Sem ji tudi povedala da je na slabem glasu, pa pravi da so to samo babje čenče... in da ona ima čisto vest!  ??? Tako prepričana je sama vase!
Sicer je rekla da ji dam št. veterinarja ki zdravi psičko in da bo ona govorila z njim  ???



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #79 : 16 November 2010, 19:23:58
Po vsem, kar smo tukajle prebrali - Gina Jack - se jaz sprašujem, a si odrasla odgovorna oseba?  >:(
VURS j izdal knjižico O odgovornem lastništvu psa, svetujem, da jo prebereš. Dobiš BREZPLAČNO pri veterinarjih.Ker če imaš avto, si tudi naredila vozniški izpit, da ga lahko voziš. Za psa imet pa nimaš znanja, ga ni treba ali kaj. kaj pa socializacija, šolanje, vzgoja??

 Zdaj se ti pa mali papi smili - a si mogoče pomislila na njeno mamo - koliko legel je imela, v kakšnih razmerah in s kakšno oskrbo?
Veš, šteparji ponavadi izrabljajo vzrejne živali - in takile kupci to podpirajo.
In vsi, ki se zdaj ob temle jokjao, tudi podpirajo šteparje.

A lahko garantiraš, sz "vzrediteljico" vred, da ni zbolela za prenosljivo kužno boleznijo ?


Kot iz drugega planeta.  ??? Nikoli končana zgodba.



I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 16 November 2010, 19:31:38
 martina.o. očitno imaš doma 5 psov da lahko to napišeš...

Lej, ste me že dovolj skritizirali in mi je malo mar kaj si kdo misli o meni in še kom drugem! Skrbi me za psičko in to je dejstvo da ji želim pomagat, če bi bila ena izmed tistih ki jim je malo mar ne vem če bi visela tu gor in prebirala kako bi ji še lahko pomagala!!!!!



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #81 : 16 November 2010, 19:33:27
Zdravi psa. Svojega... naredi vse kar je v tvoji moči.

lahko pa narediš še nekaj....... da daš prijavo na VURS. In enkrat za vselej z dokazi podpreš, da je šteparka in preprodaja bolane mladiče....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 16 November 2010, 19:34:17
Se iskreno opravičujem ker sem iskala tukaj pomoč in mnenja!!!
Vedno so drugi najbolj pametni! :(

Tole glede "črne liste" pa le odprite eno temo, da bo za druge kupce psov lažje!!!!!


Ste pravi primer, kako NE kupovati psa. Pa ne bodite preveč razočarani, VSI, prav vsi na tem forumu želimo vaši psički vse najboljše. Resnično. To je dejstvo, hočemo ji le pomagati. In obenem spametovati ljudi, ki kupujejo pse od šteparjev.Ja, šteparjev, kot je ta vaša "gospa". Pa brez zamere, res vam želimo le najboljše. Predvsem pa vaši psički.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #83 : 16 November 2010, 19:35:29
Martina ima doma to, kar je na njeni slikici, pa še kaj zraven  ::).
Če si prestala naš "ognjeni krst" (ampak kar je napisano, je vse res), in če bo psička ozdravela, boš pa še sodelovala na našem forumu? Ne užali se tako hitro  :P! Pravijo, da kar ne ubije, okrepi  ;).



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 16 November 2010, 19:37:08


Kaj pa pravite na to da gospa vzame psičko nazaj in jo odda ko bo zdrava?
Vem da boste zdej spet blatiti zadevo ampak tu gre za DOBRO psičke!!!!!
Kaj lahko ona naredi več kot mi doma?




Ah ne, nič ne more narediti boljšega od vas, lahko le "opere" svoje ime. Moje mnenje.

Vi jo le lepo zdravite naprej, kot do sedaj, vso srečo vam želim.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #85 : 16 November 2010, 19:43:57

martina.o. očitno imaš doma 5 psov da lahko to napišeš...

Lej, ste me že dovolj skritizirali in mi je malo mar kaj si kdo misli o meni in še kom drugem! Skrbi me za psičko in to je dejstvo da ji želim pomagat, če bi bila ena izmed tistih ki jim je malo mar ne vem če bi visela tu gor in prebirala kako bi ji še lahko pomagala!!!!!
Ja jaz se ne skrivam za nicki in klatim bedarije.
Čas, ki ga tule izgublajš bi porabila za izobraževanje vsaj na področju - Kako s psom ..in kje ga kupiti pa kaj narediti, če..

No comment. Niti ne bom rekla good luck, ker to definitivno  ni tvoj zadnji problem, kot vidim iz tega, kaj si se naučila vsaj  na tem forumu.
A si slučajno prebrala moje argumentirane pomisleke v prejšnjem postu, ker mene  pa skrbi za MAMO psičko - tvoja mnogo prepozna cmeravost me ni prepričala.
Adijo

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #86 : 16 November 2010, 19:44:06

Veterinarna je tudi rekla kako je lahko bila psička 4x razglistev 8 tednih, baje da je to preveč krat.....???



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 16 November 2010, 19:44:52



 To da je ta gospa šleparka pa vem zdej, prej nisem vedela in nisem našla na internetu pod njenim imenom nič sumljivega in če tako rečem potem tako je!


Ne "šleparka, ampak ŠTEPARKA, (čist tako) ali preprodajalka.



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 16 November 2010, 19:47:32
Ja jaz se ne skrivam za nicki in klatim bedarije.
Čas, ki ga tule izgublajš bi porabila za izobraževanje vsaj na področju - Kako s psom ..in kje ga kupiti pa kaj narediti, če..

No comment. Niti ne bom rekla good luck, ker to definitivno  ni tvoj zadnji problem, kot vidim iz tega, kaj si se naučila vsaj  na tem forumu.
A si slučajno prebrala moje argumentirane pomisleke v prejšnjem postu, ker mene  pa skrbi za MAMO psičko - tvoja mnogo prepozna cmeravost me ni prepričala.
Adijo

Nisem niti slučajno za to tu, da bi se prerekala! Če se slučajno ukvarajš z vzrejo te pa razumem ja kaj hočeš povedat.
Mene skrbi trenutno za mojo psičko!



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #89 : 16 November 2010, 19:52:51
No meni je bolj ali manj jasno - mama pa ata sta tole zakuhala, zdaj pa otrok na forum.
Draga deklica - denarnico naj odpreta - saj sta prihranila pri nakupu - za drugič pa bolje, morda.
Adijo

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.