Mladiček v novem domu-boleha

GinaJack · 132915

GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 17 November 2010, 20:07:55

Kako se pa trenutno počuti ?

ta trenutek se želi nekaj igrati, sicer ima rep med nogami, kar ji ni podobno ...
Če se nočem igrat z njo, pa kar cvili in poskuša lajat... nekam je živaha.. ampak to kaj hitro mine....
Ne vem, nimam izkušenj z bolnimi psi, tako da ne vem ali se igrat z njo ... to je trenutno stanje, potem pa prosi da jo vzameš v naročje, se uleže in zaspi v 1 sek...

Kot sem že prej omenila je bila ob 17h pri veterinarju dobila je 3 aplikacije zdravil... po tem ni nič jedla.
zdej pa ne vem ali je že prepozno da bi ji skuhala malce riža (ga zmixkam) in ji ga dam malce na ampulo, zdi se mi da je lačna... ampak hrane iz konzerve ji naj ne bi dajala, zaenkrat. Dala sem ji pa to zrne (zdravilo) na ampulo pred 15 min..



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #121 : 17 November 2010, 20:13:56
Po moje ne bo nič narobe, če ji daš malo riža. Ne more ji škoditi, glede na to, da je danes bolj malo jedla. (nisem veterinar, govorim po občutku)

Komaj čakam, da preberem dobre novice v tvoji temi. Držim pesti! Psički in tebi pa pošiljam pozitivne misli.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #122 : 17 November 2010, 20:15:55
Razkuhan riž, z majhnim ščepcem soli (zelo malo soli) in zraven malo pokuhanega fileja osliča ali piščanca.
Zahtevaj dodatne preiskave, infuzijo, da ostane cel dan na opazovanju, zraven pa ji daj kako njeno igračko.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #123 : 17 November 2010, 20:30:46
Ne vem... sedaj je bila že 4 x pri veterinarju in če tega ni presodil da ostane na opazovanjih potem očitno ni potrebe, vendar če bo še jutri bruhala potem ne bo druge kot da jo pustimo tam na opazovanju.  :(
Moram sicer vprašati če imajo to možnost...
Igračka... hmmm še sama noče spati v posteljici, vedno išče toploto na meni, v naročju. Če pa je sama pa tako tako cvili da je groza.
Jaz se je pa bojim pustiti samo, da ji ne bi to še bolj dražlo želodčka.... da ne bi bila razburjena in nemirna...

Sem  gledala prej, kam tako rine na okensko polico, je bila pa konzerva gor in zgleda da je vohala.. Če bi sedaj konzervo postavila  na tla je v 1 sek več ne bi bilo.
Samo to hoče jest, ne briketov, ne riža, ne mesa...  :(



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #124 : 17 November 2010, 21:06:13
Zelo možno je, da je psička mlajša, kot so ti rekli in da zato išče tvojo bližino in toploto in cvili če je sama.

Zakaj ji pa ne smeš dati konzerve? Vsekakor mora jesti. Tako majhen mladiček ne sme biti brez hrane.



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 17 November 2010, 22:21:17
Ste dali pregledati blato in urin?

Je blato vedno čvrsto?




ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 17 November 2010, 22:33:32
Kako pogosto psička urinira in kakšna je njena motorika?

Mogoče ne bi bilo slabo, če bi preverili še trebšno slinavko (encimi).





deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #127 : 18 November 2010, 09:25:45
Mogoče ne bi bilo slabo, če bi preverili še trebšno slinavko (encimi).

jaz sem imela psa z okvaro trebušne slinavke, ki je rabil dodajanje pankreatina, pa ni nikoli bruhal,jedel je vse, na videz je bil zdrav. Imela pa imel vedno mehko blato do drisko preden so postavili pravo diagnozo. Ne vidm nobene podobnosti s tukaj opisanim stanjem.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 18 November 2010, 10:00:51
Znanec je posvojil  psa iz zavetišča, pri katerem je šlo za okvaro trebušne slinavke. Pes je bruhal, vidno hujšal, imel je drisko (rjave barve, sluzasta). Mislim, da je bil star 6 let, ko so se problemi začeli.

Pomislila sem še na to: http://pesjanar.si/index.php/2008/1178
                               http://pesjanar.si/forum/index.php?topic=6292.0, ampak ne vem...sem slučajno naletela na ta članek.

Pankreatin se dodaja pred hranjenjem, do konca življenja?



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 18 November 2010, 12:36:41
 :-\ psička večinoma časa spi. Bolj malo pije. Lulala je včiraj 4x, urin je rumen. Kakec je trd rjavo, rjavo temen in smrdeč. Kakala je včiraj zvečer. Kakec sem hranila, ampak ne vem če je to dobro da ga analizirajo po 20urah, ko je bil iztrebljen!
Pred 2urama sem ji dala malček dietne hrane iz konzerve. Zaenkrat še ni bruhala. Pije pa zelo zelo malo, zato ji dam na ampulo in v gobček. Če bo do večera spet bruhala greva do veterinarja. Sedaj spi na postelji zraven mene, saj sama noče spat, nevem a jo zebe, ali kaj, zeli da ima telo stisnjeno ob del mene. Prička je bila rojena 10.9, tako da gre že k 10tednu. Veterinar pravi da ustreza starosti 9tednov.
Do sedaj še ni bila sama doma, zmeraj je nekdo z njo, saj se jo bojimo pustiti samo, da ne bo še bolj pod stresom, me pa skrbi da se bo preveč razvadila na bližino človeka in spanja po postelji, ampak kaj naj naredim če pa vidim da se ne počuti najbolje. Nekaj casa je igriva (10min) potem pa že išče toplino in želi v naročje. Jaz se vsega tega zavedam da ni prav da jo nosimo po rokah in postelji!



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #130 : 18 November 2010, 12:38:54
Glede na opis je psička že dehidrirana in ne vem, kaj čakate. Pojdite na infuzijo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #131 : 18 November 2010, 12:45:07
Pojdi na Prvo K-tam je odličen internist Dr. Pave Zaninović TAKOJ.
Mogoče lahko še kdo koga predlaga?

Ker mladička ti je dehidrirala in vidno peša pred tvojimi očmi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #132 : 18 November 2010, 12:48:23
Jaz bi tudi takoj sla k drugemu veterinarju. Ta zadeva se zdaj vlece ze 5 dni brez vidnega izboljsanja, ocitno se niste nasli vzroka in pravega zdravljenja.

Pri tako mladih kuzkih je 5 dni ful dolga doba...

battito animale


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 18 November 2010, 12:53:34
Glede na opis je psička že dehidrirana in ne vem, kaj čakate. Pojdite na infuzijo!

Kakšno infuzijo, da prička ostane tam na ifuziji ali da ji dajo infuzijo pa jo takoj odpeljam?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #134 : 18 November 2010, 12:57:41
Hkrati pa, če gledam iz svojega zornega kota, ne bi tako zelo zaupala vetu, ki ne naredi v trenutku popolne krvne slike, preveri delovanje jeter, ledvic, pregled blata in ne vzame mladička, ki vse izbruha na opazovanje čez noč. In se mi zdi zelo čudno, da tega GinaJack nisi storila,kot da imaš preveč časa in se delaš norca iz nas. Ta čas je šola, služba, fax in mi ni jasno kako je lahko psica ves čas zraven tebe, torej si skoz doma al kako?  :-\

GinaJack pa ti se res norca delaš. Da psica tam ostane na infuziji seveda in celo noč na opazovanju, saj je popolnama dehidrirna. Odloči se ali hočeš pasji pokop ali pa da ti psica preživi. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 18 November 2010, 13:01:30
Ne nisem skoz jaz z njo!

Če je bila včiraj pri vet., zakaj mu ne bi vrjela kaj je najbolje za prsičko, saj je dobila 3 različna zdravila proti dehidraciji itd.. V kolikor sem slišala so pri Pet Vet dobri veterinarji in res ne vem zakaj je potem ne dajo na nadalje preiskave!!!



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #136 : 18 November 2010, 13:03:17
Zato, ker ni normalno, da že 5 dni nekaj delajo s psico, pa ni nobenega izboljšanja.. Niti diagnoze še nimate!!

Pojdi na VF po drugo mnenje, drugače boš res ob psico :-\



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #137 : 18 November 2010, 13:05:29
Če je bila včiraj pri vet., zakaj mu ne bi vrjela kaj je najbolje za prsičko, saj je dobila 3 različna zdravila proti dehidraciji itd.. V kolikor sem slišala so pri Pet Vet dobri veterinarji in res ne vem zakaj je potem ne dajo na nadalje preiskave!!!

In tebi se zdi normalno, da 10-tedenski mladicek ze 5 dni ne je in ne pije? A ce bi imela doma dojencka, ki bi bil 5 dni bolan brez izboljsanja, ne jedel in ne pil, te ne bi bilo nic strah ???

battito animale


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #138 : 18 November 2010, 13:11:39
In tebi se zdi normalno, da 10-tedenski mladicek ze 5 dni ne je in ne pije? A ce bi imela doma dojencka, ki bi bil 5 dni bolan brez izboljsanja, ne jedel in ne pil, te ne bi bilo nic strah ???

Se podpisem..

In ce ne boste nekaj resno ukrepali, bo psicka shirala in umrla. To je dejstvo. Ker 5 dni brez hrane in vode je za mladica res veliko, in s tem se ni za igrat.. Pa ni vazno, da so ji dali zdravila, kajti tista ji ne bojo nic pomagala, ce je dehidrirana.  ::) ::) In teli veterinarji so zelo zelo cudni, da se vedno cakajo z infuzijo..  :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #139 : 18 November 2010, 13:27:02
:-\ psička večinoma časa spi. Bolj malo pije. Lulala je včiraj 4x, urin je rumen. Kakec je trd rjavo, rjavo temen in smrdeč. Kakala je včiraj zvečer. Kakec sem hranila, ampak ne vem če je to dobro da ga analizirajo po 20urah, ko je bil iztrebljen!
Pred 2urama sem ji dala malček dietne hrane iz konzerve. Zaenkrat še ni bruhala. Pije pa zelo zelo malo, zato ji dam na ampulo in v gobček. Če bo do večera spet bruhala greva do veterinarja. Sedaj spi na postelji zraven mene, saj sama noče spat, nevem a jo zebe, ali kaj, zeli da ima telo stisnjeno ob del mene. Prička je bila rojena 10.9, tako da gre že k 10tednu. Veterinar pravi da ustreza starosti 9tednov.
Do sedaj še ni bila sama doma, zmeraj je nekdo z njo, saj se jo bojimo pustiti samo, da ne bo še bolj pod stresom, me pa skrbi da se bo preveč razvadila na bližino človeka in spanja po postelji, ampak kaj naj naredim če pa vidim da se ne počuti najbolje. Nekaj casa je igriva (10min) potem pa že išče toplino in želi v naročje. Jaz se vsega tega zavedam da ni prav da jo nosimo po rokah in postelji!

Takole je: imaš bolnega mladička iz nepravilno oskrbljenega legla, ki je verjetno do konca sesal pri mami. Ker za mladičke ni bilo ustrezno poskrbljeno, ima tvoja psička šibek imunski sistem. Zato je zbolela, saj je občutljiva za okužbe, viruse, bolezni, kot je pasja kuga itd. Zaradi bruhanja in driskanja ji grozi dehidracija. Vsak mladiček mora jesti večkrat na dan kolikor mu paše, za bolanega mladička pa je to še toliko bolj pomembno. Če ne bo jedla, bo prešibka, da bi ozdravela in ne bo preživela. Zdaj ni čas za uvajanje ne vem kake discipline. Za jest ji daj, kar ji paše in koliko ji paše. Prav tako, če se želi greti pri tebi, jo imej pri sebi. Reda jo boste navajali potem, ko bo zdrava. Zdaj morate narediti vse, da preživi. To pomeni oditi tudi do drugega veterinarja, če s to terapijo ne gre na boljše.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 18 November 2010, 13:34:56

Če je bila včiraj pri vet., zakaj mu ne bi vrjela kaj je najbolje za prsičko, saj je dobila 3 različna zdravila proti dehidraciji itd.. V kolikor sem slišala so pri Pet Vet dobri veterinarji in res ne vem zakaj je potem ne dajo na nadalje preiskave!!!


Zdrava pamet bi ti morala dat vedet, da je pes dehidriran že zato, ker ti je pri vseh omenjenih simptomih in pri svoji starosti odvajala vodo le 4x v enem dnevu, pa še to temno.
Zdaj pa čakaj, da preprosto pogine zaradi dehidracije, da si trajno okvari vsaj ledvice ali pa se spokaj s svetlobno hitrostjo k veterinarju. In ne k temu, kamor si hodila do sedaj, upam!
Pa p****, no!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 18 November 2010, 13:36:45
p.s. In še nekaj. Za tole stanje zdaj si še bolj kriva kot tista šteparka. Prvič, ker si psa tako neodgovorno kupila in drugič, ker se dobesedno igraš z njegovim življenjem.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #142 : 18 November 2010, 13:40:47

Do sedaj še ni bila sama doma, zmeraj je nekdo z njo, saj se jo bojimo pustiti samo, da ne bo še bolj pod stresom, me pa skrbi da se bo preveč razvadila na bližino človeka in spanja po postelji, ampak kaj naj naredim če pa vidim da se ne počuti najbolje. Nekaj casa je igriva (10min) potem pa že išče toplino in želi v naročje. Jaz se vsega tega zavedam da ni prav da jo nosimo po rokah in postelji!

Ne ne bo se razvadila, ker če boš nadaljevala v tej smeri sploh ne bo preživela!!!!
Ne vem kaj imaš čakat do večera... če vidiš da se ji stanje  ni izboljšalo se vsedi v avto in to takoj! in jo pelji k drugemu veterinarju... pa makar k Zaninoviču.
in naj ti  postavi diagnozo in začne zdravit .

Čist iskreno tole tvoje flancanje tule po forumu meni daje občutek da si skrajno neresna oseba.
jaz bi svojega psa ( pa je star 7 let) če mi ne bi jedu normalno 2 dni in bi bruhal in bil ves apatičen še tisto minuto nabasala v avto in vlekla k veterinarju in ne bi odšla dokler mi ne bi dal točne diagnoze.
če mi je ne bi dal dotični veterinar ... bi trkala od vrat do vrat od enega do drugega veterinarja dokler ne bi izvedela točno kaj mu je!

Ko je bil mladič  star 4 mesece in mi ni jedel in je kozlal dva dni sem naredila celo paniko in šla k trem veterinarjem.... pa se je na koncu izkazalo  da gre za brezvezno stvar... ampak paniko sem pa vseeno naredila in prišla zadevi do dna.

zate mi pa ni jasno kaj sploh zavlačuješ... ali pojdi k drugemu veterinarju ali pa vzemi lopato in pojdi luknjo skopat na vrt....
To sta ti edini možnosti !!
preko foruma s kljocanjem po tipkovnici ti je živ krst ne bo pozdravil

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #143 : 18 November 2010, 13:46:59
Meni že to, da se da psu, ki bruha po vsaki trdni hrani, zdravila v obliki tablet milo rečeno čudno.
Ker kar je izbruhano pač ne more zdravit, in tudi če jih ne izbruha je vprašanje, koliko se sploh resorbira.

Zdej...o kliniki, kamor hodiš ne morem nič reči, ker tam že precej let nisem bila. Prej sem nekajkrt bila tam, bili so prijazni, diagnostika jim sicer  ni šla najbolje - ampak eno takole bruhanje bi pa že morali znati zdraviti menda. Je pa res, da je od  takrat minilo že veliko časa in so se verjetno že zamenjali. Meni se močnno dozdeva, da tudi o tem, kaj in kako si opravila pri veterinarju malo nakladaš.

Zelo zoprno je menjati veterinarja sredi zdravljenja. Ko boš šla naslednjič tja, se orenk pomeni z njimi - povej jim, da se ti zdi pet dni bruhanja brez izboljšanja preveč in da želiš temeljito zdravljenje. če ne znajo narediti nič bolj konkretnega, naj povedo in boš šla drugam.
Če boš menjala veterinarja, ti svetujem VF, s seboj imej fotokopije od prejšnjega veterinarja.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #144 : 18 November 2010, 13:50:10
VF = Veterinarska fakulteta?         ... začetnica je ;)
 Napišite ji naslov.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 18 November 2010, 14:07:34
joooj pa vi čist mešate stvari, kakšne tablete? Js jih nism omenjala!  Tudi da psička nič ne je nism rekla, pac pa da kar poje izbruha! Pa kaj hudiča lahko naredim vec kot da jo vozim vsak dan veterinarju! ! Pa kaj je z vami da me nekaj blatite, ka vam ni jasno da delam vse kar je v moji moči! Ker kot vîdite se tudi meni teh 5dni zdi cudn, Zato pa vprašam tudi tu za mnenje vas, da mi date kakšen napotek, ne pa da me blatite kot da psičko mučim! ! !
Ne vem, eni ste pač bolj pametni od veterinarjev. 



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #146 : 18 November 2010, 14:08:41
Mnenje je, da pelji psicko k drugemu veterinarju... takoj.

Ne vem, kako naj ti to drugace povemo :)

battito animale


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #147 : 18 November 2010, 14:11:58
Da ne boš rekla, da te samo blatimo, tule je nasvet, če si ga spregledala:

Takole je: imaš bolnega mladička iz nepravilno oskrbljenega legla, ki je verjetno do konca sesal pri mami. Ker za mladičke ni bilo ustrezno poskrbljeno, ima tvoja psička šibek imunski sistem. Zato je zbolela, saj je občutljiva za okužbe, viruse, bolezni, kot je pasja kuga itd. Zaradi bruhanja in driskanja ji grozi dehidracija. Vsak mladiček mora jesti večkrat na dan kolikor mu paše, za bolanega mladička pa je to še toliko bolj pomembno. Če ne bo jedla, bo prešibka, da bi ozdravela in ne bo preživela. Zdaj ni čas za uvajanje ne vem kake discipline. Za jest ji daj, kar ji paše in koliko ji paše. Prav tako, če se želi greti pri tebi, jo imej pri sebi. Reda jo boste navajali potem, ko bo zdrava. Zdaj morate narediti vse, da preživi. To pomeni oditi tudi do drugega veterinarja, če s to terapijo ne gre na boljše.

pa še nekaj drugih, če naredim povzetek: - temeljito se pogovori s svojim veterinarjem ali pelji mladičko na Veterinarsko fakulteto, če ne gre na boljše
                                                          - ukrepaj čim prej, da ne bo prepozno (kar se lahko zgodi zelo kmalu)

Pa še nekaj: - če ima mladička težave s trdno hrano, nabavi nadomestek pasjega mleka in jo hrani s tem; močno sumim, da je mladička do zadnjega dne sesala pri mami in ni navajena na drugo hrano; vsekakor se mora čim prej okrepiti!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #148 : 18 November 2010, 14:17:55
Kot pri naših zdravnikih ki so eni do kraja nesposobni in te niti vredu ne pogledajo, če sam ne zahtevaš tega in tega pregleda...je enako pri veterinarjih.  ::)
Si pa tud trda ko kamen! (beri-se ti ne da nič dopovedat in trobiš dalje svoje, čeprav ti vsi, ki imamo več izkušenj s temi zadevami in vemo kdaj je kaj alarmantno in kaj pri vetih je čudno!)

In če izbruha vse kar poje, je isto kot da nič ne bi jedla, še huje, ker tista kislina ki sili nazaj čez požiralnik dela škodo!

Al se spravi k spodobnemu vetu ali pa pri temu zahtevaj vse kar smo ti naštela al pa nehaj tarnat na forumu. Od tega ti psica ne bo ozdravela.

Pa kdo bi ti še verjel. Veš koliko ljudi flanca tule gor (otroci in pa "otroci", ki so polnoletni pa se prijavljajo pod več nicki)...Lahko da si vse skupaj gladko izmislila. Ker to je pa že čudno na kub. :-X

In ja mučiš jo s tem, ker nisi zahtevna do vetov, ker ne vztrajaš in ne zahtevaš diagnoze in konkretnega zdravljenja.
To, da dobi 2 al 3 inekcije proti dehidraciji je v celofan zavit drek, ne koristi. Ker psica ti ne pije  in ne je oz. bruha vse. Ziher je dal kak koktejl za zvišanje apetita-za brezveze, če ti bruha.
Psica rabi intenzivno nego, infuzijo TAKOJ, ne vem kaj še delaš doma, mogla bi bit pri veterinarju in se borit za življenje psice.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #149 : 18 November 2010, 14:49:27
Groza spet -
veterinarji predlagajo zdravljenje in tudi povejo, koliko to stane Če človek ni pripravljen plačat, pač poskušajo tisto, kar je pripravljen plačat.
ne vem, zakaj se tule spet čez vete udriha -   >:(  a mislite da je vsak , ki ima psa pripravljen vs eplčat - v damen primeru  - pa sploh

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.