Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 496798

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Danes zjutraj me je na enem večjih slovenskih iskalnikov presenetil oglas našega največjega preprodajalca živali. "Gospod" (če ga je tako sploh vredno imenovati!) si je dal postaviti svojo spletno stran, na kateri oglašuje vse mogoče in nemogoče.

Meni pa se zdi vse skupaj kot začaran krog. Ljudi smo stalno opozarjali na Salomonov oglasnik, bodi pozoren na tiste, ki imajo več oglasov, za vse možne pse, ne nasedaj, sploh ne pojdi pogledat psov, ker ne boš mogel oditi zaradi tistih žalostnih pogledov, in psi niso čipirani, niso zdravi, niso cepljeni, niso veterinarsko pregledani, imajo čudne  rodovnike , ki jih najbrž nikoli ne boš dobil, ...
Ja in danes, se mi svet poruši na glavo. Prej sem vedno rekla pobrskaj malo po internetu, si preberi kakšen članek in boš videl, da se kvalitetne pse kupuje drugače, predvsem se drugače kupuje zdrave pse.

Zdaj pa na največjem ogaševalskem mediju z dokaj privlačno spletno stranjo privablja tudi ta preprodajalec. Bo sploh še kdo vprašal za mnenje kaj si mislimo o njem, ali bodo vsi enostavno v spletni iskalnik vpisali njegovo ime in si ustvarili vtis na podlagi spletne strani? Bo posel šele sedaj začel zares cveteti? Bo še več objokanih lastnikov, še več žalostnih zgodb,...
Največ kar je v naši moči je osveščanje, osvestite svoje domače, tako smo pri nas doma pred nakupom pri Matoši pred dobrim mesecem rešili eno družino, ki je kasneje posvojila psičko iz zavetišča. Nakup psa v ZOO ARI bi bil namreč polom, stran vržen denar, ne bi dobili tega kar so iskali, vprašanje če bi bilo podobno pasmi, kakšnega karakterja bi bil pes, ... 

Čim manj žalostnih zgodb, in čim manj posla takih ljudem

Nina




T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 13 Julij 2005, 17:17:46
In veš kaj je pri vsem tem najbolj grozno???To,da ljudje,ki so pri njemu kupili psa (nekateri) rečejo:
"Kužija bom pa seveda še kupla pri njem!Prov super "Gospod"!!Neka ženska je to izjavila na forumu.Pa zakaj se tega ne da ustaviti?Zakaj teh ljudi,ki to počno ne morejo strpati v zapor??Zakaj?!!
Ampak odgovora ni in ni...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #2 : 20 Julij 2005, 21:59:21
joj te preprodajalci ....... >:( >:( >:(.........tocno danes se pogovarjam s svojo bivso sosolko in mi pove, da bo mela kuzka......bokserja....in jaz seveda a res, super, bo mela rodovnik? rece ja....pa jo vprasam kje jo bo pa kupila........jaz prihajam iz Vodic nad Ljubljano....in vrjetno vsi veste za g. Travna in Vodic, ki ima bokserje itd. no ona bi ga vzela pri njemu ker ima ravno zdaj leglo.....in jaz seveda ne ne smes itd. ...in odgovor: daj irena ne komplicirej.....sej je cist vredu pes...men popolnoma zdrav zgleda.....meni so kar oci ven skocile.....zdej nevem a bo al ne bo vzela psa.....sam ......no comment

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 21 Julij 2005, 11:44:09
Nažalost ljudem ne moreš dopovedati da ima lahko pes hude genetske napake ki se bodo pokazale recimo v enem letu od nakupa psa.

Da ne samo da se bo pes verjetno mučil do konca svojega mizernega življenja, vendar bo tudi njo to stalo veliko časa in denarja, na koncu pa bo po vsej verjetnosti obupala nad tem da bi sploh še kdaj imela psa.

Ljudje enostavno ne razumejo, ker jih ne zanima kaj pes nosi s sabo, temveč samo če je lep in če bodo sosedje "fovš".

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #4 : 21 Julij 2005, 13:14:03
no sem se prej pogovarjala z bivso sosolko....pa sem ji povedala kaj vse jo caka in, da si naj prebere po kaksnem forumu itd. pa me je prej klicala in so se s strasi odlocili, da bodo pocakali se nekaj casa, da bodo zasledili za res kvalitetno leglo in da bodo dali raje zdaj kaksen tolarcek vec kakor pa, da bodo potem viseli pri veterinarju non stop.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #5 : 24 Julij 2005, 14:32:56
No,pa so se le premislili.Upam,da najdejo primerno leglo ;)

LP,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lanyca

  • Gost
Odgovori #6 : 18 Avgust 2005, 21:05:46
Tudi jaz mislim naj malo počakajo. Ko smo se mi odločali za Lano sem klicala ne vem koliko vzrediteljev in eni so bili prav nesramni... Na primer klicala sem neko gospo, ki so prodajali ZP-je z rodovnikom. Pa se lepo pogovarjava, pa jo vprašam na koncu za ceno pa seje nekaj začela p*****  pa mi je nekaj takega rekla se več ne spomnim nekaj od cene. Mislim grozno je bila neprijazna. No potem smo se za enege odločili po elektronski pošti nam je poslal slike pa še nekaj, aj so jih peljali tudi na pregled incepljenje. In prav smo se odločili, vzrejec je zelo v redu, prijazen, rad ima pse in svojo psičko ima zelo lepo vzgojeno :D ;) :).Pa tudi bolna moram reči ni bila še nikoli, razen tisto zaradi navidezne brejosti, ko se je grizla. Res se moraš prej pozanimati pa kaj pogledati pa tako.
lp Lanyca



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #7 : 27 Avgust 2005, 09:26:06
No v četrtkovem oglasniku je spet mali milijon oglasov od psov, do papig, itd.
Zraven je navedel celo ceno, tako seveda ljudje pokličejo na en oglas in jim rečejo da je buldog recimo 350.000, Matoša pa jih ima po 180.000 :o :o :o Bernardinci ( zdaj je bila konkurenca ko je bilo celo eno pošteno leglo) je cena 50.000sit. Da o ceni dobermanov, bokserjev itd. sploh ne govorim :-\

Aja gospod se je lotil zdaj že lovskih psov, zraven ponuja lovsko preizkušnjo, šolanje in bog si ga vedi kaj še :-X
Seveda pa on ni edini!!!

Je polno nekih domačih legel, ki imajo po vsaj 3-4 pasme. Me prav zanima koliko je v slo. ljudi, ki imajo po 3-4 različne pasme pa da imajo vse psičke istočasno leglo ??? >:(

Slabe volje! Nina

 



Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 08 Oktober 2005, 19:11:57
   Preden smo kupili Zojo, sva se z mami bolj iz "firbca" odločili, da se zapeljeva v Vojnik k Matoši ;D. Prispeva nenapovedani- seveda: on popolnoma nejevoljen(po moje zato ker ni uspel urediti psov), kak odnos mava da se kar tako prikaževa ::).Povprašam za dalmatinci, če mogoče pričakujejo kakšno leglo, odgovor je pričakovan: "Ne, legla se ne bi dalo dobiti, sploh pa ni problema: po naročilu v roku enega tedna." Prevod: leglo? kakšno leglo? uvozimo iz tujine, poceni prodamo, pes je itak lažnega porekla. Nasvidenje nikoli ! Jaz seveda bleknem, če mi lahko pokaže pse ki jih ima na razpolago. Stopimo do boxov: požiram slino, poskušam dihati čez usta, da nebi okušala neznosnega smrada >:(. Ko se pes podela-smrdi. Ko se več psov podela in se iztrebki nabirajo na tleh-obupno smrdi. Pozanimam se za dva labradorca: rodovnike še pričakuje po pošti, odličnih staršev, slovenskega porekla, starša večkratna lepotna prvaka, ipd. V glavnem vse naj, naj. Kužki niso imeli ležišča, poleg postane vode so bili v umazani posodi še nekvalitetni briketi >:( >:( >:(. Ozrem se na desno: papige v kletki po moje tudi do 50 papig-obupne razmere :'(. Upam da sem morebitnim lastnikom psov, kupljenih pri g. Matoši vsaj malo otežila odločitev.

                                                                                     Lp, Z+Z



cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #9 : 12 Oktober 2005, 11:12:18
Pozdravljeni!

Mogoče ta sestavek ne spada v to rubriko, ampak vseeno. Ste včeraj gledali oddajo Preverjeno? V Tukanotu so prodali bolno papigo, ki ima obroček, ki ni nikjer zaveden in ta številka sploh ne obstaja. Papiga je poginila, Tukano pa je lastnici podaril drugo papigo v "imenu dobrih poslovnih odnosov" :o :o :o.  Ste vedeli, da veterinarsko potrdilo o pregledu živali ne dokazuje, da je žival zdrava, ampak samo da tam, od koder žival prihaja ni okužb >:( (oz. nekako tako). Ni mi jasno, kaj se pri nas dogaja in kdo je za takšne stvari odgovoren, ampak mislim, da je vsega enkrat dovolj... ampak niti sanja se mi ne, kdaj bo dovolj... ??? ??? ???



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #10 : 12 Oktober 2005, 15:28:07
Živjo..

sem gledal preverjeno ... ne vem sicer kako bi se izrazil... ker moje ogorčenje nad takim delanjem z živalmi in tudi tistimi ki bi jo hoteli imeti je slabše od vseh besed kar jih zmorem.
Še celo VURS te najprej nekam pošlje... šele potem se je pripravljen pogovarjati ko že vse daš v medije... ne vem no... sedaj pa še vsa ta kolobocija z ptičjo gripo ... le kaj vse bodo naši spretni trgovci pripeljali k nam.

LP, Črt



cartika

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
  • Na šestih tačkah je vse lažje...
Odgovori #11 : 14 Oktober 2005, 15:20:41
Najbolj me je pri vsem motilo to, da gre za enega izmed največjih (če največjega) zastopnika za prodajo hrane in opreme za male živali (zraven pa tudi seveda, živali). Vsaj giganti bi se lahko držali nekih osnovnih "človeških" pravil in ne samo "poslovnih".



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #12 : 13 December 2005, 18:19:03
no naj začnem


5 hiš od nas naprej živi nemški preprodajalec psov (se je priselil). Imajo rodovniško koker španjelko in Rotwajlerje (2 od teh sta že napadla enega človeka) Zdaj so imeli leglo >:( rotwajlerjev. Pa baje da sta se 2 rotija stepla in eden izmed niju je pobegnil :o :o :o  pa še nič jih ne vodijo na sprehode >:( >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #13 : 13 December 2005, 18:34:22
Ursa, od kje pa dobiva pse, ki jih proda naprej? Če jih sam vzredi potem ni preprodajalec. ;) Je lahko samo vzreditelj ali pa pač dvoriščni štepar.

lp, rina

Los je car!


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #14 : 13 December 2005, 18:57:33
V nemčiji jih kupi za ugodno ceno...potem jih pa prodaja za mnogo višjo ceno

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #15 : 13 December 2005, 18:59:27
Pa praviš , da so nekateri celo napadalni(agresivni) :o :o :o ?!?



lp Jure


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #16 : 13 December 2005, 18:59:59
ja in to  mislim da kar usi :-\

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #17 : 13 December 2005, 19:48:54
jaz sem tudi v salamonovem oglasniku zasledila oglase .. pa piše neki zelo ugodno, pa ta človek (Matoša) ima vse pse, od bokserjev, shar peie, labradorce, buldoge .. jaz se kr zijala, več kot 10 psov je bilo napisanih in to več istih oglasov. In gledam naprej še druge oglase .. vidim vse vrste glodalcev, miši, neke bobre pa činčile, v glavnem vseee .. pa gledam dalje, vidim še ptiče .. in sem šla malo brskat po internetu (po njegovi strani v bistvu), dela tudi pasje ute, prodaja hrano, povodce ..  :o :o v glavnem boge živaliii ..  :o >:(



~Lunca~

  • Gost
Odgovori #18 : 13 December 2005, 19:54:24
JAO,
Kam vodi ta svet.Zakaj niso vsi ljudje ljubitelji živali :'(.
No ja glede teh rotvajlerjev(hmmm ???),napadalni??kakšne težave bo imel če napade kakšnega človeka,ki ne bo milosten=>če preživi ga bi gotovo tožil(in potem bi ta "preprodajalec" spet igral žertev:"Nism vedel,res ne.Obljubim,da bom popravil..."Lari fari.
No ja pa tudi to, da za brez veze opozarjamo ljudi,ki jim hočemo prihranit trpljenje.Redko naše nasvete upoštevajo.Zgleda da hočejo preizkusiti žalost...Ne wem.Upam da se bojo nekateri spametovali :-[ :-\



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #19 : 13 December 2005, 21:42:27
JAO,
Kam vodi ta svet.Zakaj niso vsi ljudje ljubitelji živali :'(.
No ja glede teh rotvajlerjev(hmmm ???),napadalni??kakšne težave bo imel če napade kakšnega človeka,ki ne bo milosten=>če preživi ga bi gotovo tožil(in potem bi ta "preprodajalec" spet igral žertev:"Nism vedel,res ne.Obljubim,da bom popravil..."Lari fari.
No ja pa tudi to, da za brez veze opozarjamo ljudi,ki jim hočemo prihranit trpljenje.Redko naše nasvete upoštevajo.Zgleda da hočejo preizkusiti žalost...Ne wem.Upam da se bojo nekateri spametovali :-[ :-\

Ja saj..zakaj ?  :-\
Sem pa jaz tud, ko sem zvedela za Matošo (to je bilo že dooolgo nazaj) gledala po Salamoncu, in ima res ful oglasov, praktično res za večino pasem psov + ostalih živali...Lahko bi malo filtrirali oglase, pa jih od njega ne bi objavljali  ::) optimistka..vem ja.. :-\

Glede rottov v Ursini vasi - pa madona, kak ljudje ne prijavijo, če jih napade pes, pa če se nasploh ve, od koga so ti psi in kakšni so... :o :-\ :'(

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #20 : 13 December 2005, 21:49:59
Ja ne moreš pomagati.Zakaj so na svetu ljudje ki mučijo živali,onesnažujejo okolej,pobija ljudi in še marsikaj...dokler bo Zemlaj okužena z "virusom ala Človek" tako bo pa ne bo nihče spremenil tega.Ko pa enkrat virusa ne bo več bo za mnogo živali že prepozno.Pa spremeni če lahko...
Tko kot ne boš preprečil mučenja živali ne boš pobijanja in prav tako ne preprodajalcev.Se pa vsaj trudimo ne... :-\

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #21 : 14 December 2005, 08:59:09
Zgleda vsem te boge žrtve niso dovolj(živali..recimo od Matoše),zakaj en ne ukine(kar zbriše njegove poste po teh revija.Če so ljudje trmasti..Pol je treba it z druge stani.
Dam vam nasvet(za tiste ki pač še vseeno mislite kupovat..recimo pri Matoši):
-Tako kot je rekla Jasmina:preberite njen post ali pa se osebno prepričate(pomoje raje prvo)
-preglejte "vzreditlje"-prodajalce=>koliko pasem imajo
-glejte oddaje na TV in spremljajte teme na forumih
-če pa vam to ni dovolj=>se obrnite na ZS(in vam presnamem neko kasteo kamor se posnela to svinjarijo,in pa bernce(ki pa je itak vseeno kira pasma je=>treba se je vživet v psa ne pasmo)
LP



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #22 : 14 December 2005, 14:33:38
Od enega preprodajalca (ki boste verjetno vsi vedeli za koga se gre) je oglas v enemu oglasniku, kjer prodajajo pse z oddebeljenimi črkami napisan! Mislim, da s tem samo še spodbujajo ljudi, da tam kupijo psa, potem preprodajalec pa še nadaljuje s tem ( ker ima dobiček!)

to je moje mnenje... :'( Ubogi kužiji, ki niso nič krivi... Tisti, ki so od preprodajalcev... :'(


jan

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 16 Februar 2006, 10:59:26
a pozna kdo koga ki proda svetlega labradorca?



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #24 : 16 Februar 2006, 13:47:50
Jan... na tole boš dobil boljši odgovor če boš zastavil v temi o labradorcih ...  :-\

Pa lahko se potrudiš napisati več kot en stavek...

Lp, Črt




Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #25 : 16 Februar 2006, 22:31:56
a pozna kdo koga ki proda svetlega labradorca?

In kaj tole vprašanje išče v tej temi? Želiš povedat, da nameravaš psa kupiti pri preprodajalcu ali...?

LP,
Diana

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 17 Februar 2006, 09:35:36
Po kvazi bandogih še kvazi buldogi. Pa itak, da mora biti neka "neobstoječa" pasma, ker je drugače zelo težko utemeljiti štepanje psov brez rodovnika. Fleka, koliko psov imate sedaj v vaši "ponudbi"? Bullterrierje, bandoge, angleške buldoge, renascence buldoge, staffordshirske bullterrierje... za te vem jaz. Če malo povprašam, kaj vse ponujate, pa sem prepričana, da bomo listo pasem počasi razširili v nedogled. Samo da se prodaja, kajne.

Preprodaja, štepanje psov brez rodovnika... Kako že rečemo takim ljudem?


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #27 : 17 Februar 2006, 11:08:07
Aja, saj res, pozabila sem še na ameriške buldoge, pitbulle in ameriške staffordshirske terrierje.

Nekateri imajo hudo alergijo, drugi so gluhi, tretji...

Da o zasloljenih cenah niti ne govorim.


sharona

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 17 Februar 2006, 11:36:15
Urška,najprej človeka spoznaj,nas kdaj obišči in nato napiši svoje mnenje.Zelo težko je soditi človeka,ki gaosebno  ne poznaš,Zaključke pa delaš iz prebranega na forumih.Žalostno je,da namesto,da bi si pomagali,svetovali med seboj,delamo zaključke na obrekovanjih brez osnove.Pa lep dan ti želim.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #29 : 17 Februar 2006, 12:13:44
Urška... mislim da je bil tvoj komentar čisto nepotreben ... če ne drugega bi lahko pristopila vsaj bolj taktno ...
Renesance Bulldog je priznana pasma... le da je ne priznava FCI, zaradi tega še ne pomeni da so to izrodki.

Pasma je nastala predvsem zato ker nekaterim ljudem ni bilo všeč kaj se dogaja z originalno pasmo, preveč predugriza, nezmožnost normalnega razmnoževanja, po pravici povedano so mi Bulldogi sicer zelo ljubki in všeč, vendar ga nebi mel ker je to, kot se je izrazila ena od članic, barbika.

Tako da podpiram razvoj te pasme v smeri tega da bi vzgojili Bulldoge primerne za normalno življenje.

Meni sicer ni znano kaj se govori po drugih forumih (na srečo), vendar je forume vedno potrebno vzeti z rezervo ... prosim da se vsi izogibate obtoževanjem na podlagi forumov ... pa tudi če iz prve roke veš kake so razmere, obstaja tema na forumu o 'šteparjih', preprodajalcih in vzrediteljih.

Lp, Črt