Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 496781

Kayya

  • Gost
Odgovori #750 : 24 December 2011, 19:39:05
No psički zaradi PRA in EIC ne pomrejo. Je pa bolj ali manj zmanjšana njihova delovna uporabnost. Zdaj....ne vem kje v tujini bi lahko rejec, ki se mu pri mladičih večkrat pojavi PRA lahko naprej vzrejal in prodajal mladiče iz istih kombinacij - v Ameriki mogoče, ker nimajo nobene kontrole, pa ne verjamam, ker tam bi ga pa nategnjeni kupci iztožili.


Stanje je itak poslabšano. In v najslabšem primeru se konča s smrtjo-PRA je itak postopoma pa s starostjo. Jah uni ni dal niti testirat.  :(



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #751 : 26 December 2011, 09:59:21
Citiraj
In dokler je takih nerodovniških legel v primerjavi z rodovniškimi malo, škoda niti ni opazna. Je pa še kako opazna, ko se to število poveča. Zakaj? Iz pasme se izgublja raznovrstnost. Ker tisti, ki vzrejajo razstavne pse še kako poznajo vlogo rodovnika, se lahko zgodi, da v pasmi ostanejo samo še razstavne linije z majhnim genetskim poolom, ostale se porazgubijo. Zakaj? Ne zaradi razstav ampak zaradi lenobe rejcev "navadnih" ali pa celo delovnih linij.

Če te prav razumem, sama poudarjaš da so razstavne linije povzročile ozke genske bazene, z specifičnimi željami lastnikov ( razstavni NOji ?) kjer so pasme izgubili celo zaradi tega svoje prvotne delovne nagone v imenu lepotnega idela. Krivi pas so....nerodovniški  rejci ?  ma ja, če bi rodovniška vzreja bila dejansko to kar bi morala: primarno v korist živali in ne osebnih interesov se z pasmami ne bi dogajalo to kar se;  Zakaj po takšni logiki rodovniška vzreja NE zagotavlja raznovrstnosti ? Razstave je de facto izključujejo, evgenika pa je uničila več pasem kot bilokakšen Matoša

iz ene skrajnosti v drugo, samo da vam ni potrebno počistiti lastnega praga, nerodovniška vzreja pa tako pripraven dežurni krivec

Citiraj
Zakaj so mladiči lepi in zdravi? Zato, ker so vzreditelji rodovniških staršev in starih staršev....dobro opravili svojo nalogo in kvaliteta se ponavadi ne izgubi kar takoj pri prvi nepremišljeni kombinaciji.

verjela ali ne, večina pasje lastniške populacije se požvižga na vaše standarde, želijo si zdravega pasemskega psa in če so sedaj odstopanja, who gives...še zdaj niste dali enega relevatnega dokumenta ali dokazila da bi bili nerodovniški psi slabšega zdravja kot tisti z papirjem, razen teorije in zavajanja; dejstvo pak je mali človek, ki ni ljubitelj ima vsekakor manj skrajen in bolj praktičen pogled kot se tule prodaja




When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #752 : 26 December 2011, 10:34:31
Ne Davor, mešaš vzrok in posledico. Vzreja za razstave ni povzročila ozkega genskega poola, ampak ga je povzročilo to, da se psi, ki niso vrhunski razstavni zaradi lenobe lastnikov (ne zaradi volje tistih, ki vzrejajo vrhunske razstavne) umikajo iz rodovniške vzreje. Torej: "navadnih" pasemskih psov ne izločajo iz vzreje vzrejne komisije, niti sodniki na razstavah, niti vzreditelji razstavnih psov, ampak njihovi lastniki sami, ker so leni in se jim žvižga za pasmo.

To, zakaj se je zgodilo (lepotni liniji) NO jev to, kar se jim je zgodilo je dolga zgodba in močno presega razstave in tisto, kar je povezano z njimi. K sreči so vsaj pri NO vzreditelji delovnih linij imeli toliko pameti, da niso šli v nerodovniško vzrejo, tako da so se ohranile zdrave in za delo sposobn linije NOjev.

In ker očitno tako zelo favoriziraš nerodovniško vzrejo, bi moral biti še prav posebej močno zaskrbljen zaradi preprodajalcev in množičnega uvoza mladičev iz pasjih farm. Namreč so direktna konkurenca ti. domačim nerodovniškim mladičem: njihove cene so tako nizke, da jim domači rejci nerodovniških, ki svojih psov ne izkoriščajo ravno do smrti, ne morejo slediti (ti lahko povem za konkretne primere, ko so naši mali šteperji nerodovniških zaradi uvoženih prenehali z rejo. Nekateri so se tudi skušali znebiti neuporabnih vzrejnih psic - vem za dva konkretna primera)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #753 : 26 December 2011, 10:58:02
Citiraj

In ker očitno tako zelo favoriziraš nerodovniško vzrejo, bi moral biti še prav posebej močno zaskrbljen zaradi preprodajalcev in množičnega uvoza mladičev iz pasjih farm. Namreč so direktna konkurenca ti. domačim nerodovniškim mladičem

Zaskrbljen nisem zaradi same konkurence, mi dol visi tržna vrednost in rentabilnost pasem, zaskrbljen sem zaradi samega dejstva mučenja živali, pa šlo za šteparje iz rodovniške ali nerodovniške vzreje

in mimogrede tudi rodovniške vzrejne psice se pojavlajo na bolhi, po tem ko so jih izželi, ampak ko se slednja pojavi, ste tle tako:


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #754 : 26 December 2011, 11:46:09
Rodovniške psice, ki so "jih izželi" (če so se držali pravil jih niso, ker niso mogle imeti več kot 5, izjemoma mogoče 6 legel v celem življenju) se včasih res pojavljajo ne bolhi, nekoliko  pogosteje se pojavljajo mlajše psice, s katerimi ne nameravajo (več) vzrejati - jim pač želijo najti nove lastnike. Če pri tem pazijo, kam psica gre, ni problema - oni, o katerih sem pisala, so se psic hoteli znebiti tako, da so jih pripeljali na evtanazijo. Veterinar je odklonil evtanazijo zdravih psic - se ne bi čudila, če so jih potem "evtanazirali" po domače.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #755 : 26 December 2011, 11:51:53
To ,da nekateri ne vzrejajo pa imajo dejansko vrhunske pse, so krive tudi rastave. In tudi sodniki na rastavah. in  rastavni dosežki.
 ker to se ( prav opažam) zadnja leta tako forsira... da je to skoraj da bolj pomembno kot vse drugo... če ni titul kot da pes ni nič vreden

  zgolj primer. - razred delavnih( recimo ena lovska pasma  :)... tako piše v standardu)
 razred delavnih... tam naj bi bila res elita- delavni.
 ampak ni več tako, ker nekaterim so te titule toliko pomembne( ne psom.. ampak  lastnikom) da kupi izpit ( in to izpit kot je  npr PNZ... preizkus naravnih zasnov  :-X)
 zato da  lahko rastavlja v razredu delavnih zaradi titul- rastavnih titul.
 In potem sodnik v razredu delavnih ocenjuje  unega ki enkrat v življenju ni delal in ima dolgo svilnato  dlakco in gre po rastavnem parketu ko balerinca
VS
 delavca ,ki nikoli ne bo imel dolge svilnate dlakce in ne gre kot balerinca ker mu je način življenja da uporablja naravne zasnove...in jih ne zna izklopit na rastavnem parketu.
Sodnik pa  oceni na podlagi obnašanja( robotskega) in dolge svilnate dlake..

 pa ma da mine unega z delavnim psom do vzreje . Če ne šteje več to da je delavna linija psa dejansko delavna ampak samo še lepa.

Jaz zase vem da opažam, da se v zadnjih letih briše črta med  rodovniškimi šteparji in nerodovniškimi šteparji... so že tam tam v istem košu. Govorim za te "domače " ne une reveže iz pasjih farm

 te iz pasjih farm... to je dejansko svinjarija vključno z preprodajo /trgovino. Zame nič drugega kot mučenje živali, in mislim , da ga ni človeka vsaj ne  takega ki bi imel rad živali, da to podpira.

Mene moti samo to, da se  vedno, ko govorimo o psih in papirjih in nepapirjih  loči na črno in belo.  ni vse črno  in belo .. ampak je tu še sivina in povečuje se ta sivina. to mene moti..in tukaj v tej sivini se nekateri delajo neslišne , ne vidne in mutave.

eno je črno... mučenje živali   živalske farme- kjer jih gojijo  za preprodajo.  Tukaj bi bilo potrebno nekaj ukrenit na  državni ( v vseh državah) ravni... nasplošno. In to tako ,da se dejansko prepove take dejavnosti kot je preprodaja .. ala matoša in podobni, če se pa pojavi na črnem trgu pa  sankcionira in to tako drastično, da nobenemu ne bo več na pamet padlo se it tako dejavnost.

Drugo je belo.
Tukaj zame veljajo vzreditelji ki dejansko vzrejajo z ljubeznijo do pasme,  In to z glavo... takih je malo. In za moje pojme takih se manka

tretje je pa  ta sivina
  vzreja  čistokrvnih brez rodovnika, pa tud unih tazgoljufanih rodovniških, pa zakamufliranih rodovniških...itd itd... še bi lahko naštevali.

To pa mene moti.




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #756 : 17 Avgust 2012, 09:41:35
Že nekaj časa berem po forumih razne namige, iz katerih je razbrati, da je na Muti novi? preprodajalec/štepar, vendar ne najdem kaj več o tem. Ve kdo kaj? Lahko na ZS, da ne bo preveč reklame, me pa zanima zato, da lahko opozorim, če bo kdo naletel na kakšno krasnopocenipašeblizuje leglo  ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Dee

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #757 : 28 Oktober 2012, 16:44:33
Sem nova na forumu.
Kar nekaj časa mi je vzelo, da sem prebrala  vse komentarje. Do danes nisem vedela, da je gospa iz Medvod preprodajalka, kot tu pravite. Lansko leto, pozno spomladi sem pri njej kupila pritlikavega ali bolj poznano srninga pinča. Staršev resda nisem videla, mi je pokazala pa 3 majcene pinče, ki so izgledali zdravi....da ne govorim kako cortkani.
Danes je moj pinč star leto in pol...zdrav, krepak kužek...pravi cukr...Te dni se ženi :), nam je v ponos, da je dobil ponudbo, kajti res je zdrav in živahen kužek....Tudi veterinar ga od samega začetka pohvali in to veliko šteje:)



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #758 : 28 Oktober 2012, 17:50:52
Napisala si, da si prebrala vse komentarje. Glede na tvoj post, ne bi rekla, da je temu tako...

Bulldogs... And nothing else...


Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #759 : 28 Oktober 2012, 18:22:28
Jaz pa upam, da izjava da se pes "ženi" ne pomeni, da bo imel s psico mlade, sploh nerodovniški mešanec kupljen pri preprodajalcu, pri katerem nikoli  ne veš kaj se skriva v dna.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #760 : 28 Oktober 2012, 19:21:46
 ::) :'(

A ni že preveč bolnih psov? Mešančkov po zavetiščih? Kako pa veste, da je zdrav? Kaj če nosi kakšno dedno okvaro? Kako veste, da je tipičen predstavnik pasme, brez napak?  Sploh če imate psa od preprodajalca, nepregledanih staršev, oz. staršev sploh niste videli... Nevem kako sploh lahko? A vas nič ne ganejo psi, ki umirajo po cestah, na verigi, zavetiščih? Če pogledate oglase PREVEČ JE NERODOVNIŠKIH PSOV! In ja, vsi ne bodo dobili doma! Vi pa bi parili! V teh časih!


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #761 : 28 Oktober 2012, 20:30:53
Glede na vašo propagando, bi morala biti naša Črnuha že pod rušo. Ampak hej, babnica črna nikakor noče biti bolna. Mi je kar malce nerodno, ko se pogovarjam z lastniki nekaterih rodovniških kriplnov. :-)


Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #762 : 28 Oktober 2012, 21:27:17
Tale "ženi" me moti, upam da ni to kar jaz mislim, da ga boste parili z samičko? A ste delali teste, ki so za to pasmo priporočljivi, a veste kdo so njegovi starši in predniki, da ga ne boste parili s sorodnico, ima psička opravljene teste?
Ste dobro premisli kaj počnete, če sta oba psa nerodovniška?



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #763 : 29 Oktober 2012, 10:11:10
Glede na vašo propagando, bi morala biti naša Črnuha že pod rušo. Ampak hej, babnica črna nikakor noče biti bolna. Mi je kar malce nerodno, ko se pogovarjam z lastniki nekaterih rodovniških kriplnov. :-)

Nihče ti ne more garantirat, da bo pes zdrav, ne rodovnik, ne nič.. Gre se pač tudi zato, da nikoli ne veš kaj pes prenaša kakšne bolezni ima, tudi take ki se še lahko pokažejo, sploh pri preprodajalcih, ki jim je vseeno kako parijo (npr. ne gledajo, da niso v sorodstvu) niti ne skrbijo za pse v nobenem času.. S tem ko se kupujejo psi od takh, se seveda to spodbuja, tako ravnanje, mučenje psic itd. saj je že vse napisano, če pa nekateri ne vidijo tega in se vedno samo izgovarjajo, ja kokl rodovniških poznajo, ki so nevem kako bolani, njihov je pa zdrav ko dren.. Pač nevem, ne razumem.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #764 : 29 Oktober 2012, 11:29:24
HUDMA sploh pa genetske okvare se lahko pokažejo šele v zrelih letih ;) in ne vem kako se lahko ti tako hvališ kako tvoja ni čisto nič bolana, pa če se ne motim je še mlada in niti pregledov niste delali da bi zares ugotovili kako je z dednimi boleznimi. ::)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #765 : 29 Oktober 2012, 19:35:32
HUDMA sploh pa genetske okvare se lahko pokažejo šele v zrelih letih ;) in ne vem kako se lahko ti tako hvališ kako tvoja ni čisto nič bolana, pa če se ne motim je še mlada in niti pregledov niste delali da bi zares ugotovili kako je z dednimi boleznimi. ::)
Ja pa lej ko greš delat izpit za BBH maš tudi možen odgovor ''pove nam sosed'' na uprašanje ''kako vidiš da je pes zdrav?''  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #766 : 29 Oktober 2012, 21:24:50
HUDMA sploh pa genetske okvare se lahko pokažejo šele v zrelih letih ;) in ne vem kako se lahko ti tako hvališ kako tvoja ni čisto nič bolana, pa če se ne motim je še mlada in niti pregledov niste delali da bi zares ugotovili kako je z dednimi boleznimi. ::)

Ok, priznam. če bo Črnuha pri 13. letih imela težave s sklepi, bom umazanega in lažnjivega preprodajalca na gobec. Aj prov?  :)
Moja Črniha ni čisto nič bolna. Mijavžent vaših bedstih testov ni tako zanesljivih, kot je zanesljivo obnašanje zdravega psa. Babnica je igriva, ješča, živahna, polna energije, ima normalne iztrebke, skratka iz aviona se ji vidi, da maksimalno uživa svoje pasje življenje. Nima občutljivega želodca, nima alergij, ne izpada ji dlaka, pač pa se sveti, ne obnaša se nenavadno, nima drisk, ne bruha ... Seveda lahko zboli. Prav tako kot vaši psi, ki imajo opravljene vse teste, s katerimi ste obsedene.
Ampak to ste že ugotovile in smo vam že večkrat ponovno povedali, ker ste malce pozabljive.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #767 : 29 Oktober 2012, 22:13:00
 ??? >:( ???



Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #768 : 29 Oktober 2012, 23:00:50
Ok, priznam. če bo Črnuha pri 13. letih imela težave s sklepi, bom umazanega in lažnjivega preprodajalca na gobec. Aj prov?  :)
Moja Črniha ni čisto nič bolna. Mijavžent vaših bedstih testov ni tako zanesljivih, kot je zanesljivo obnašanje zdravega psa. Babnica je igriva, ješča, živahna, polna energije, ima normalne iztrebke, skratka iz aviona se ji vidi, da maksimalno uživa svoje pasje življenje. Nima občutljivega želodca, nima alergij, ne izpada ji dlaka, pač pa se sveti, ne obnaša se nenavadno, nima drisk, ne bruha ... Seveda lahko zboli. Prav tako kot vaši psi, ki imajo opravljene vse teste, s katerimi ste obsedene.
Ampak to ste že ugotovile in smo vam že večkrat ponovno povedali, ker ste malce pozabljive.

Mislim, odgovor kot da nisi prebrala nič v tej temi, če bi bi bil tvoj odgovor malo drugačen.. Govoriš tako, da bodo potem ljudje, ki to berejo mislili, ah pa saj ni kaj če vzamem takega psa, kar pa vsi vemo kak v resnici je... Ne razumem takih >:(



HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #769 : 30 Oktober 2012, 08:06:15
Huh, odgovor, kot nisi nič brala mojih preteklih vpisov, sicer bi vedela, da jaz nisem tetka!  :)
Že dolgo se strinjam, da je tako med rodovniškimi rejci, kot med tako imenovanimi šteparji preveč ljudi, ki mislijo le na svojo denarnico. To je žalostno.
Nikakor pa ne moremo ugotoviti kakšen je okvirni delež neodgovornih med prvimi in drugimi. Ve gonite svojo, jaz vas pa malo jezim. :P
No, priznam, da vpis zaradi katerega smo se sploh SPET začeli pregovarjati, tudi meni ne deluje prav vzpodbudno.  :(


solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #770 : 06 December 2012, 14:52:56
Kam pa spada tole?  ???

http://www.zadovoljna.si/clanek/rumeno/salome-pricakuje-narascaj.html

....in koliko čivavic je že oplodil ta čivavko  :o...a ni fajn, pravi čivaland je napravil.




Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #771 : 06 December 2012, 22:12:47
Citiraj
Kam pa spada tole? 

pod krasni novi svet vzreje živali in počlovečenje psov

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #772 : 06 December 2012, 23:26:06
Ti,ti štepar..........pardon šteparka ;D .
Pa toliko rodovniških čivavic išče novega lastnika  :o. A ni že dosti psov na cesti in v zavetiščih  ;D .

Le naj se pazi, da jo ne opozijo pravi ljubitelji psov........................g otofa je ;D :o ;D



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #773 : 06 December 2012, 23:45:15
Hej Pidog,

Zdaj pa mi je skoraj "všlo"... Zaradi GOTOFA JE  :P :P :P Ma neverjeten si.

Ja, toti  moj Maribor je tak fejst nor.. Očitno bo ta GOTOF JE pisal "zgodovino"...



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #774 : 07 December 2012, 10:48:16
Važno, da 'čivavice sicer živijo v tropu'. Kje? A v naravi?   8)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #775 : 07 December 2012, 11:20:04
Pri steparjih >:D

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #776 : 07 December 2012, 11:40:40
Hej Pidog,

Zdaj pa mi je skoraj "všlo"... Zaradi GOTOFA JE  :P :P :P Ma neverjeten si.

Ja, toti  moj Maribor je tak fejst nor.. Očitno bo ta GOTOF JE pisal "zgodovino"...

Nič ni nor...............če izuzamemo vandale katerih je baje, več tisoč  ::) ; po besedah parazitov ;)
Z vsem srcem podpiram! ................ žalostno je samo to, da "izgubljeno ne vrne se nobeno"................ na žalost plačuje grehe drugih, raja ;) . Žalostno >:(

Preprodajalci in njihove marketinške poteze  ;) ............................. .pa še sami "rodovniški" po vrhu; tisti pravi, eminenca (smajlija ki "ščije" po nečem, pa ne najdem) :'(



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #777 : 07 December 2012, 12:07:31
http://www.facebook.com/losmalditoscocodrilos/posts/476376482414763
A se vidi? No tko nekak. Pa ne samo pri protestih  ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Nox

  • *
    • Prispevkov: 250
    • Točke: 0
Odgovori #779 : 07 December 2012, 22:56:21
Saj je bilo pri Fredi Milerju enako, je blo pisano ko je njegova psiča imela mlade, pol je pa ena vprašala, če ima rodovnik, pa je reko neee, ker mi jih imamo zase, pa ne rabimo rodovnika :-X ...Pač mediji pa  še veselo pišejo, joooj kak fajn..