alergijski testi

m_tejch · 60513

olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 02 Februar 2011, 14:43:03
ker v spominu mi je ostal strah..... ko smo ji samo kuhali.... ni bilo nič boljše.....res pa je, da takrat nismo tako pospravljali....
zato, smo zdaj prešaltali na brikete v manjših vrečah, ki jih poje v 10-ih dneh

a misliš, da bi blo to tud dobr čist ukint? Oz. se it tisto z zamrzovanjem, pa potem sprat z vrelo vodo -nekak tako sem prebrala nekje

nisem zadost pametna  ??? :'(


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #31 : 02 Februar 2011, 17:50:03
Po mojem mnenju in izkušnjah ostalih na žalost naj ne bi bilo ok, fino je da so vreče male (jaz vseeno kupujem velike), vakumsko zapakirane(orijen in acana so včasih) in da so poleg tega v zamrzovalniku (naj bi 48 ur uničilo pršico) in preliti z vrelo vodo, ker prehranska je baje normalno prisotna v vseh briketkih, verjetno je je pa še več v žitih (zato jaz uporabljam zdaj samo še grainfree brikete oz. saj sem jih tudi prej..)....upam pa da vam jih bo še vseeno jedla, ker baje nekateri psi ne marajo politih, ne vem, mojemu so še bolj všeč  :), pa verjetno traja tudi nekaj časa, da se vidi učinek, sploh ker so se te alergije leta in leta nalagale v psih, vsaj jaz tako mislim....



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 03 Februar 2011, 08:37:02
hvala ti lepa na trudu m-tejch

se bom še bolj temeljito lotila, ker ..... ni v redu.....  :'(..... zadnja doza kortikosteroida (od 7.12.10) popušča, Oli zateka, se praska, kiha, je pordela ....  ne vem, če bomo speljali brez nadaljnjih steroidov, tako kot sem upala....  Vem, da so ti steroidi zelo škodljivi, vem pa tudi da eni brez njih pač ne morejo (ljudje ali živali).

in  se javim kasnjeje

Vse dobro!


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #33 : 03 Februar 2011, 10:04:33
hmm  :( kaj pa vem, mogoče bi poizkusili še s homeopatijo, kakšnimi dodatki ( kakšna zelišča, olja, ki delujejo protivnetno, protialergijsko,kaj, ki čisti telo....)... ???...grozno res, ker očitno imate vi to v res hudi obliki...resnično upam, da bo serum čimprej 'prijel' in da bo kaj boljše....jaz vem, da bi takšnega psa sigurno imela nekaj časa le na enem viru oh in enem viru beljakovin, najbolj idealno bi bilo pa kuhanje pomoje (ampak nekaj takega kar nikoli še ni jedla, npr krompir in konj...)je pa seveda drugo kako je to izvedljivo in če bo sploh pomagalo in če bo kuža sploh kaj jedel...pa čisto možno je da odreagira na okolje in da sploh ni hrana takšen problem.....skratka upam, da dobite še od koga drugega kakšen nasvet in res vam od srca želim, da se rešite težav in da se bo kuža čimprej bolje počutil.  :-*



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #34 : 03 Februar 2011, 21:40:51
Lahko kdo priporoči dobrega veterinarja v Mariboru ali bližnji okolici, ki bi znal pravilno obravnavati alergijo (alergijsi testi, zdravljenje itd.) ?



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #35 : 04 Februar 2011, 10:24:36
Tukaj izvajajo teste za pse mačke in test spola ptic... http://eurovetgene.com/

Lp, Nika



olima

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 04 Februar 2011, 10:54:20
mi smo iz ljubljane peljali na teste v Topolšico (1 uro in cca 15 min vožnje)

kuhala sem ji po nasvetu homeopata (1/3 oh, 1/3 zelenjave in 1/mesa)
in smo probali takrat
- konja (pri krušiču dobiš 1 kg zavitke zamrznjenih ostankov konjskega mesa)
- ribo - vitki som


Kuža raje je kuhano hrano kot brikete - tako da ji bom kuhala - sem se že odločla, le to zadnjo vrečo bi še rada porabila (?).

Mah, ful sem žalostna  :'(- k jo je hčerka dons božala smo našli že začetek spraskanih svežih ran pod pajsko sprednje tačke - bom hitr dons jo skopala z steroidnim šamponom - mogoče preložim poslabšanje

M-tejch: kaj je potrebno naredit, da spravim pršico iz briketov. Ker jaz ne štekam tega čist: a gre za alergijo na pršico ali (eni pišejo) na njene iztrebke
- no in ta pršica, ki obstaja v briketih - kaj z zmrzovanjem naredim - crkne, a ne?
- a potem, sperem pod vodo, da gre stran - a sperem pod tekočo vodo?
- in bi potem lahko brikete še uporabila vkot dodatek v kuhanem obroku?

Za kakršen koli odgovor in trud se v naprej ZELO ZAHVALJUJEVA - Oli in M


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 04 Februar 2011, 11:34:26
Tukaj izvajajo teste za pse mačke in test spola ptic... http://eurovetgene.com/

Lp, Nika

Najlepša hvala za to informacijo! :)



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #38 : 04 Februar 2011, 12:00:53
Ni za kaj...  ;) Najda sem pa ta link na enem od ptičjih forumov...  ;D

Lp



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #39 : 04 Februar 2011, 13:30:38
ne vem, če bomo speljali brez nadaljnjih steroidov, tako kot sem upala....  Vem, da so ti steroidi zelo škodljivi, vem pa tudi da eni brez njih pač ne morejo (ljudje ali živali).

Boste pac dali se kaksno dozo kortizona. Psice od nekaj aplikacij ne bo pobralo, ker tako grozno skodljivi pa tudi niso. 

Sicer pa:
- alergija na hisno prsico - ukrepi so podobni kot pri ljudeh - redno zracenje, ne prevec vlazen zrak, redno sesanje, redno menjanje pasje posteljnine (comfort je super).
- alergija na prehransko prsico - mi smo zaceli z doma pripravljeno hrano (psica je poleg prsice alergicna se na vse kar ima karkoli perutninskega, pa se na kaj), kasneje (po pribl. dveh letih) sem ji uvedla brikete. Uporabljam acano pacifico ali orijen 6 fresh fish. od zacetka sem brikete prelivala z vroco vodo (zamrzovanej pri nas ni delovalo), zdaj jih niti ne vec, razen poleti, ko so se zunanji alergeni (cvetni prah) in moramo pac zmanjsati vplive vseh ostalih faktorjev in bi cim bolj striktni pri prehrani. Od zacetka sem kupovala manjse vrece (za cca. 14 dni), zdaj kupujem tavelike vrece, ki mi trajajo cca. mesec dni. Vecina vrec je pri obeh hranah vakuumsko pakirana.
- redno kopanje in krtacenje (poleti to pri nas pomeni na priblizno 14 dni). Uporabljam blage hipoalergene sampone kot npr. alercalm na bazi ovsa. Kortikosteroidnih samponov nisem uporabljala nikdar.
- ker se zunanjim alergenom ne moremo izogniti, je psica nekje od konca aprila do konca poletja na kortizonih (sicer na min. odmerku, povsem ukinit jih pa v tem casu ne morem), ze vec let in nima nobenih resnih posledic. Glede na "pasmo" (kvazi doga) in starost (11 let), se kljub zdravilom drzi vec kot odlicno. Tako da ne prevec dramatizirat, ce je potreben kaksen odmerek kortizona vec ...
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #40 : 06 Februar 2011, 12:32:32

M-tejch: kaj je potrebno naredit, da spravim pršico iz briketov. Ker jaz ne štekam tega čist: a gre za alergijo na pršico ali (eni pišejo) na njene iztrebke
- no in ta pršica, ki obstaja v briketih - kaj z zmrzovanjem naredim - crkne, a ne?
- a potem, sperem pod vodo, da gre stran - a sperem pod tekočo vodo?
- in bi potem lahko brikete še uporabila vkot dodatek v kuhanem obroku?


Pomoje gre za alergijo na pršico, in da 'crkne' :P naj bi bilo dovolj zamrzovanje, a ker eni pravijo tako eni drugače jih jaz za vsak slučaj prelijem še z vrelo vodo (da crkne še tisto kar med zamrzovanjem ni) pustim nekaj sekund in odlijem, ker nima potrebe jih z vodo vred jesti, seveda pa lahko tako pripravljene briketke uporabiš tudi zraven kuhanega obroka...važno je da jih uničiš, je pa prehranska pršica lahko v vseh piškotih, žitih, kosteh iz kože (baje),...s kuhanjem naj bi se uničila..
upam, da sem razumljivo napisala, če vas pa še kaj zanima pa le vprašajte, sicer pa tudi meni še veliko stvari o teh pršicah ni čisto jasnih



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #41 : 06 Februar 2011, 14:21:28
Orijen in Acana nista namenoma vakuumsko pakirana, da ne bo prišlo do kakšnega napačnega razumevanja, ampak je to občasen rezultat samega postopka proizvodnje. In je res, da ogromno lastnikov psov z alergijami kupuje manjša pakiranja (ponavadi 7kg), ki tudi najbolj pogosto pridejo v vakuumski obliki.


mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #42 : 04 Maj 2011, 12:41:33
Kot sem že na začetku napisala, smo dali narediti teste in ugotovili alergijo na trave. Takoj smo naročili tudi serum in začeli zdraviti konec novembra lani. Z veseljem vam napišem, da je sedaj, ko trava najbolj cveti, popolnoma brez težav. Lani v tem času, je bila v zadnjem delu popolnoma brez dlake. Sedaj pa ima lepo svetlečo dlako in popolnoma nobenih težav s kožo. Zdravljenje je sicer šele na polovici, vendar rezultati so res presenetljivi. Za kožo in dlako priporočam tudi olje omega 3 - stane cca 8 € v zoo trgovini. Če še koga kaj zanima, naj vpraša.   



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #43 : 17 Maj 2011, 13:59:21
Kot sem že na začetku napisala, smo dali narediti teste in ugotovili alergijo na trave. Takoj smo naročili tudi serum in začeli zdraviti konec novembra lani. Z veseljem vam napišem, da je sedaj, ko trava najbolj cveti, popolnoma brez težav. Lani v tem času, je bila v zadnjem delu popolnoma brez dlake. Sedaj pa ima lepo svetlečo dlako in popolnoma nobenih težav s kožo. Zdravljenje je sicer šele na polovici, vendar rezultati so res presenetljivi. Za kožo in dlako priporočam tudi olje omega 3 - stane cca 8 € v zoo trgovini. Če še koga kaj zanima, naj vpraša.   

Ojla! Kje ste dali narediti alergijske teste, pri katerem veterinarju? Mi lahko poveš, koliko je stalo vse skupaj?



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #44 : 17 Maj 2011, 14:13:32
Ojla! Kje ste dali narediti alergijske teste, pri katerem veterinarju? Mi lahko poveš, koliko je stalo vse skupaj?

Laboklin - za vse naše vete.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #45 : 17 Maj 2011, 14:38:17
Laboklin - za vse naše vete.

Vsi ne pošiljajo v Laboklin, zato sprašujem. Poleg tega je od nedavno takšen laboratorij tudi pri nas. ;)

Upam, da mi bo mija222 odgovorila, ker se zezamo z isto vrsto alergije.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 17 Maj 2011, 21:37:07
kalsang en post nazaj je mija 222 napisala kje je delala teste v( Topolščici) in ceno

lep pozdrav



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 27 November 2011, 19:39:34
A je mogoče že kdo dal sem testirati? Me zanima ali so ok in kakšne so kaj cene?

Bulldogs... And nothing else...


nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 30 Oktober 2012, 10:08:25
lep pozdrav

Ali je že kdo testiral na veterinarski fakulteti (okolje in hrana )in koliko je bila cena pošiljanje v Španijo?
Pri Zaninoviču je cena  okolje in hrana 233 , pri Matkotu pa 318 eur.
Koliko časa se čaka na izvid?



roxa

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 1
Odgovori #49 : 30 Oktober 2012, 11:00:11
komaj zdele sem videla temo in ker imam sama alergika bom dodala še svojo izkušnjo. 8)



Sicer pa:
- alergija na hisno prsico - ukrepi so podobni kot pri ljudeh - redno zracenje, ne prevec vlazen zrak, redno sesanje, redno menjanje pasje posteljnine (comfort je super).
midve imava očitno podoben primer. moj je tudi (opravljeni vsi serološki testi in šlo je RES veliko denarja, ampak najbolje je kr takoj teste naredit, ker mene so hecali z različnimi hranami, dokler mi ni počil film in dokler nisem našla tko kot je treba veterinarja). res je...najboljš je antialergena postelja, moj v ležišču spi na tejle odeji, ki je super, ker se lahko pere na 95 stopinjah. http://www.zoohit.si/shop/psi/pasje_postelje_in_kosare/odeje/vetbed/305986 pranje na takšnih temperaturah je za alergike pomembno. podobno je s človekom, sama sem tudi alergik na hišne pršice in mačji rep (trava). imam tudi sama poseben povšter in kovter ::) ;D


Citiraj
- alergija na prehransko prsico - mi smo zaceli z doma pripravljeno hrano (psica je poleg prsice alergicna se na vse kar ima karkoli perutninskega, pa se na kaj), kasneje (po pribl. dveh letih) sem ji uvedla brikete. Uporabljam acano pacifico ali orijen 6 fresh fish. od zacetka sem brikete prelivala z vroco vodo (zamrzovanej pri nas ni delovalo), zdaj jih niti ne vec, razen poleti, ko so se zunanji alergeni (cvetni prah) in moramo pac zmanjsati vplive vseh ostalih faktorjev in bi cim bolj striktni pri prehrani. Od zacetka sem kupovala manjse vrece (za cca. 14 dni), zdaj kupujem tavelike vrece, ki mi trajajo cca. mesec dni. Vecina vrec je pri obeh hranah vakuumsko pakirana.
pri nas je prisotno isto. čeprav prehranska pršica ni tolk problematična, kot je perutnina, ta je cela štala. povedali so mi, da če bi recimo pojedel polovico piščanca bi najverjetnejo doživel anafilaktični šok. in to je zdaj že celi njegov lajf hud problem. če hrana vsebuje perutnino se mu takoj pozna. rdeča glava, polovica telesa spodaj rdeče in oteklo.  :-\ tako, da iskanje hrane, kjer ni perutnine je postala misija in hrana, ki jo ti naštevaš zgoraj je bila za mojega super. veliko tudi kuhamo. vsaki vikend se kuha riž in govedina ali pa riba, tudi zajec, če mi prijatelj prinese domačega. izogibamo se vsemu, kjer ni natančne analize vsebnosti. sploh je treba paziti pri priboljških in konzervah. zaradi teh je fasal hudo očesno vnetje. boljšeprebrat deklaracijo v angleščini, kot v našem jeziku, ker so zlo slabo napisane. piškote mu sama peček. pirina moja, tuna in olje (repičino) in v pečico. to potem dam babicam, dedkom in ostalim, ki bi radi trikec in bi ga radi nagradili. ljudem pač ne moreš prepovedat, sploh če so starši in pes ostaja tudi v varstvu pri njih, če je potrebno. res sem se začela izogibat kupovanju pribolškov....raje kupim bogato govejo kost, dobro skuham (brez dodatkov) in mu dam za glodat. pri konzervah (je jih za zajtrk) pa res pozorno izbiram, če ni definirana mast, ne kupim. acana pacifika je res dobra, tudi taste od the wild ribe so super....tudi orijen, ampak, zdaj je bil pa še kastriran (tumorček) in moram zamenjati še to hrano. v skrinjo nisem nikoli dajala, ni bilo potrebe. pri pršica je dobro vedeti katere, nato se pozanimaš kako živijo in predvsem kje, nato se je dobro lotit uničevanja, čeprav težko se jih je rešit. vakumsko zaprto je idealno za razvoj pršic. iz stroke, vem, da pršice uniči samo visoka temperatura, nad 60 stopinj. predlagala bi vam segrevanje briketov, kakšne pol ure.

 
Citiraj
- redno kopanje in krtacenje (poleti to pri nas pomeni na priblizno 14 dni). Uporabljam blage hipoalergene sampone kot npr. alercalm na bazi ovsa. Kortikosteroidnih samponov nisem uporabljala nikdar.
to je res. vsaj pri meni se obnese. poleti gre pes vsak dan na kopanje v soro, pozimi pa se postelja pere vsaka dva tedna, pes se pa kopa vsak mesec. uporabljam pa šampon http://ca-en.hagen.com/Dog/Grooming/Shampoo-Hair-Care/70314 zelo dober, cena je nekaj čez 6 eu, kupim ga pa v trgovinici klinike škofja loka, ne vem kako se trgovina imenuje :-\  mislim, da je zootic, nisem pa ziher ???


Citiraj
- ker se zunanjim alergenom ne moremo izogniti, je psica nekje od konca aprila do konca poletja na kortizonih (sicer na min. odmerku, povsem ukinit jih pa v tem casu ne morem), ze vec let in nima nobenih resnih posledic. Glede na "pasmo" (kvazi doga) in starost (11 let), se kljub zdravilom drzi vec kot odlicno. Tako da ne prevec dramatizirat, ce je potreben kaksen odmerek kortizona vec ...
m.

moj zdravil nikoli ni jema, predlagana so bila pa sem se jim raje izognila. če bi se pa slučajno poslabšalo, ker v času alergij (pomlad, poletje) mu predvsem pomladi pri rovarjenju po travnikih zlo teče iz smrčka. takrat se izogibava visoke nepokošene trave in je takoj dobro.

p.s: če pa kdo rabi še kakšen predlog glede hrane brez perutnine, kr naj vpraša...tle smo skor diplomiral :-[ ;D



baron1

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 31 Oktober 2012, 13:45:19
Nelli

Z vet. fakulteto nimam izkušenj. Vidim, da so cene zelo različne od klinike do klinike. Sama sem plačala v Vet. amb. Kamnik za testiranje krvi v Alergovetu Madrid cca. 160 € pred točno enim letom. Sedaj pa tudi serume plačujem (za cca. 1/2 leta) po tej isti ceni. Pa sploh ne rabim razmišljat, kdaj moram naročiti serum, ker oni obvestijo veta in me pokliče.



baron1

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 31 Oktober 2012, 13:48:25
Pozabila napisat, da pri Alergovetu okolje in hrano avtomatsko testirajo skupaj. (skupna cena je 160 €) Nam so tako odkrili alerfijo na hišno pršico in občutljivost v skrajni meji normale na pršice v plesni.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 31 Oktober 2012, 15:19:17
Meni so na Veterinarski fakulteti povedali da je cena zunanje alergene in hrana 200eur,samo da je na hrano nesmisleno testirat ,da lahko na hrani lažno pokaže.
Moj ima težave z kašljem  dr Domanjko je povedala da je verjetno alergija.Kožo ima lepo nobeni izpuščajev praska se ne.
Ali je že kdo imel podoben primer ,da bi se alergija kazala na tak način s kašljem????



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #53 : 31 Oktober 2012, 17:28:16
Ja, lahko je kot ena oblika astme/kronicnega bronhitisa.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


mija222

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 19 November 2012, 13:14:30
Po dolgem času sem zopet odprla ta forum in videla, da se še vedno precej vrti okrog alergije. Moram vam povedat, da če hočete psa res ozdravit, morate nekaj reskirat. Z veseljem vam sporočam, da jo je naša psička Deti to leto odnesla brez alergije. Vendar pa poudarjam, problema smo se lotili resno in delali 100 % po navodilih veterinarja in USPELO je.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 25 November 2012, 01:31:59
lp

Dobili smo izvide iz Španje testirali smo samo zunajne alargene,naj bi bil alergičen na neke trave,ampak on nima nobenih težav z kožo niti z praskanjem ima pa težave z kašljem in vzratnim kihanjem ki se že drugo leto pojavlja vedno v začetku septembra do novembra in nato se umiri.Dermatologinja je povedala da morava takoj na dijeto
kuhano hrano (konj in ovseni kosmiči)za 3 mesece,moje mnenje če bi bilo to od hrane bol bi imel težave čez celo leto.Tako da res ne vem kaj naredit.
Tole so alargeni na katere je pozitiven in bi lepo prosila če katera ve katere trave so????

GRASSES
Grass Mix I (Lolium,Phleum,Dactylis,Poa,Festuca)
* POSITIVE *
Grass Mix II  (Cynodon, Agrostis, Agropyron, Holcus)
* POSITIVE *
Grass Mix III  (Zeae, Triticum, Avena, Hordeum, Secale)
* POSITIVE *
WEEDS
Plantain (Plantago lanceolata) NEGATIVE
Mugwort (Artemisia vulgaris) NEGATIVE
Goosefoot (Chaenopodium album)
* POSITIVE *
Dandelion (Taraxacum vulgare) NEGATIVE
Neettle (Urtica dioica) NEGATIVE
Daisy (Chrysanthemum leucanthemum) NEGATIVE
Ragweed (Ambrosia elatior) NEGATIVE

Kdaj sploh te trave cvetijo??



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 25 November 2012, 22:52:59
Mija 222 vidim da ima tvoja psička isto alergijo na vse trave kot moj,me pa zanima ali je bila psička na kašni dieti  v času imunoterapije ,koliko časa ste ji dajali te inekcije?
Res super da se tvoji psički stanje izbolšalo ;D



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 26 November 2012, 10:12:24
Ne spoznam se na te inhalantne alergije - mi smo tudi delali test, ampak je pri nas vse negativno...
Mi pa je čudno, da je predpisala tako strogo dieto (konj). Velja, da če je pes na nekaj alergičen, je treba paziti tudi na prehrano, saj se alergije seštevajo in tako, če je alergičen na travo in še poje nekaj kar mu ne paše, je lahko še hujši izbruh...
Jaz mislim, da ga ne bi rabla dati na tako drastično dieto, če je alergija pristona res samo takrat, kot si napisala. Ok bi bila lahko bilokatera hipolergena hrana (Taste of the wild jagnjetina, Trainer konj in krompir, Farrado, Ziwipeak), seveda brez dodatkov in raznoraznih priboljškov. Strogo se držat samo določene hrane.

Bulldogs... And nothing else...


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 26 November 2012, 16:42:08
Sem šla po latinski imenih brskat. Tiste, ki imata pozitivne, pa imaš tule zraven slovenska imena. Če ti kaj bolj prav pridejo. Lolium – mnogocvetna ljulka , Phleum – mačji rep, Dactylis – pasja trava, Poa – latovka, Festuca – Živorodna bilnica, Cynodon – prstasti pesjak. To so bolj ali manj najbolj pogoste travniške cvetke, ki cvetijo samo do 21.6.. Morda samo kaka izjema, da sem jo spregledala. In mi je čudno, da so ti jih na testu zaznali, ker praviš da se čoha šele v jesenskem času prej pa ne.

Za te pa res ne vem čas cvetenja. Zna biti da so te najbolj problematične. Agrostis – šopulja, Agropyro – arzenal, Holcus – volnata medena trava, Chaenopodium album – bela metlika.

Tele so pa tipična žita, ki jih vsebuje dosti hrane. Morda zato dieta…ampak me spet čudi, da ti je priporočala prav oves, ki je v testu pozitiven. Morda, ker je upoštevala samo njegov prah…ampak jaz ga nebi dajala v nobeni obliki, ker ga tudi tako zaužije ne samo med časom ''cvetenja''.  Recimo tisti, ki so alergični na pike čebel naj nebi jedli raznih medenih oz. propolisovih izdelkov, matičnih mlečkov itd. , ker je možnost alergične reakcije.- Triticum – pira, Avena – oves, Hordeum – ječmen, Secale – rž. 

Tale pa nimam pojma kaj je za eden. Zgleda ko da je en žužek. Zeae - ?

Ko je moja prejšnja psica imela alergijo na ni-da-ni (in zunanji in hrana :-\) sem postala pravi mali botanik. Vsak sprehod sem opazovala čim več rastlin okoli katerih je hodila (ok obdobje travniškega cveta smo se pravzaprav šetali samo po mestu, ker je bilo nemogoče alergen najdit in izključit ::)) In si zapisovala opažanja. Aha danes sva šetali mimo tega potoka...ob potoku raste to pa to...cveti takrat pa takrat...izsledek. Naporno  ::) Ko pa ravno imata teste je to dosti lažje opazit  ;) Mi takrat nismo imeli testov in smo tipali v temi :-\ Zraven pa je nagajala še hrana.  Smo pač sprehode omejevali na lokacije in čas cvetenja. Doma smo odstranli vse rože, ki so ji delale probleme. Hrano smo našli in se je držali. Ampak se nismo dali in smo super shajali, ko smo vse naštudirali.  :) Saj pravim, da so mi določeni pozitivni alergeni čudni (tisti iz prvega odstavka). Mi smo največ žurke v naravi imeli prav od konca poletja naprej do pomladi. Takrat smo lahko šibali po travnikih.

Ne vem kako reagirata v primeru povratnega kihanja, ampak pomaga, če psu med napadom zapreš z roko smrček. Tako da zadiha skozi gobec. Moji je pomagalo in izzvenelo v nekaj tednih.

Deita v primeru zunanjih alergenov je primerna tudi zaradi tega, ker je telo hranjeno s hipoalergeno hrano (seveda primerno posameznemu psu) bolj pripravljeno na tipično alergene reakcije. Čisti primer ti je hrana z dovolj omega maščobami, ki niso samo za kožo zakon ampak za splošni imunski sistem, pa presnovo…in tako se telo v soočenju z zunanjim alergenom bolje znajde. Seveda v takem primeru ni potrebna tako zelo stroga dieta kot pri kožnih alergikih. Edino paziš da dodatki ne vsebujejo kar pri psu povzroča reakcije.

Upam, da bosta imela čim manj težav.  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #59 : 26 November 2012, 17:32:41
Tale pa nimam pojma kaj je za eden. Zgleda ko da je en žužek. Zeae - ?

Tole je pomoje koruza "Zea" (Zea mays).