kje dobiti psa brez rodovnika?

lun · 7120

lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
: 13 December 2010, 21:50:29
Pozdravljeni!
Najbrš bom v kratkem dobila še enega psa.To bo PAPILLON-METULJČEK ali CAVALIER KING CHARLES ŠPANIJEL.
Pridno sem preučila že obe pasme,zanima pa me,kje dobiti (oz. če gdo pozna) čistokrvnega in ZDRAVEGA psa brez rodovnika??? :(
Vsaka pomoč bi mi prišla prav. Hvala že v naprej. :)

l.p.                Barbara&Lun


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 13 December 2010, 21:55:30
Nikjer.



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 13 December 2010, 22:19:27



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 December 2010, 22:55:08
Zavetišča so polna prekrasnih mešančkov (pes brez rodovnika je mešanec).

Zdravega psa brez rodovnika? To je pa loterija. Pa tudi če se boš vendarle odločila za rodovniškega, se bo treba kar potrudit, da boš dobila zdravega mladiča.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 December 2010, 23:03:13
V kolikor si pridno preučila že obi pasmi, predlagam, da tudi pridno preučiš druge stvari...
Veliko tem je napisanih na to tematiko na tem in ostalih forumih o rodovniških psih in "čistokrvnih psih brez rodovnika" in mešancih.
Jaz tudi predlagam, da v kolikor ne misliš kupiti psa z rodovnikom, pojdi malo pogledat v zavetišča, v katerih veliko kužkov čaka na svoj dom.
Samo ne podpirat šteparjev in kupovat "čistokrvnega psa brez rodovnika".
Kot v opomi: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10508.0

Bulldogs... And nothing else...


aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 December 2010, 23:04:14
Pozdravljeni!
Najbrš bom v kratkem dobila še enega psa.To bo PAPILLON-METULJČEK ali CAVALIER KING CHARLES ŠPANIJEL.
Pridno sem preučila že obe pasme,zanima pa me,kje dobiti (oz. če gdo pozna) čistokrvnega in ZDRAVEGA psa brez rodovnika??? :(
Vsaka pomoč bi mi prišla prav. Hvala že v naprej. :)

Dvomim da si pridno preučila obe pasmi, ker potem nebi tega spraševala. Preden si nabaviš kateregakoli psa, ti toplo priporočam da si preberi vsaj to:

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

in to:

http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937


Se pa na to temo najde še ogromno člankov. Če iščeš nerodovniškega psa, se odpelji do bližnjega zavetišča in raje kakšnega posvoji, če pa želiš psa, ki je tako po izgledu, kot po karakterju ta, ki ga želiš, pa pošči vzreditelje in kupi samo z rodovnikom!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #6 : 14 December 2010, 10:15:34
heh  to je eden izmed naslovov kjer NE vpraševati o psih brez rodovnika, ne bo odgovora, pač papir

Sicer pa ja, tudi na kakšno zavetišče pomisli,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #7 : 14 December 2010, 11:36:30
V zavetišču :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 14 December 2010, 12:17:46
V zavetišču papilona ne bo, kaj kavalirju podobnega se pa včasih celo da najti. Lahko pa najdeš majhne mešance, veliko od njih je povsem zdravih. Če se odločaš za zdravstveno tako delikatno pasmo, kot je kavalir, potem moraš vzreditelja izredno pazljivo izbrati. Rodovnik je samo tista najbolj osnovna minimalna zahteva, brez katere na nakup pasemskega psa niti pomisliti ne bi smela.

In ja Davor, tokrat je nekdo vprašal prej, preden je prepozno. In ja, večina wanabee lastnikov nerodovniških "pasemskih" psov je gluha za opozorila in mladiča vseeno kupi, ker rabi psa in ne dragocen papir. In ja, potem pridejo jokat, ko je pes že prvi teden na robu smrti.


nata

  • Gost
Odgovori #9 : 14 December 2010, 14:19:37
V zavetišču papilona ne bo, kaj kavalirju podobnega se pa včasih celo da najti. Lahko pa najdeš majhne mešance, veliko od njih je povsem zdravih. Če se odločaš za zdravstveno tako delikatno pasmo, kot je kavalir, potem moraš vzreditelja izredno pazljivo izbrati. Rodovnik je samo tista najbolj osnovna minimalna zahteva, brez katere na nakup pasemskega psa niti pomisliti ne bi smela.

In ja Davor, tokrat je nekdo vprašal prej, preden je prepozno. In ja, večina wanabee lastnikov nerodovniških "pasemskih" psov je gluha za opozorila in mladiča vseeno kupi, ker rabi psa in ne dragocen papir. In ja, potem pridejo jokat, ko je pes že prvi teden na robu smrti.


BRAVO ... +1

p.s. zakaj ni smile-ja za "pohvalo"???




Max_xie

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 31 Januar 2011, 21:58:56
Jaz sem si od majhnega želela Cavalierja, vendar so njihove cene kar zasoljene - od 1000 do 1500 € . Ker pa sem le dijakinja in so starši rekli da ga moram sama kupiti nisem imela toliko denarja. Sem pa našla nekje na internetu za 400€ brez rodovnika. Smo ga šli pogledat in bili so res popolni majhni kužki. Vzeli smo samčka in pri veterinarju so rekli naj pazimo da se mu ne kaj zgodi, ker je zelo mogoče da bo kaj bolan ali je kaj narobe z njim, ker je brez rodovnika. Kužka imam že skoraj 8 mesecev. Videti je popoln. Nima nobenih težav, ima vse lastnosti Cavalierja, še pri veterinarju je presenečena ker je mogoče le čistokrvn.  ;D



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 31 Januar 2011, 22:07:34
če je brez rodovnika, si kar izbij iz glave da je čistokrven. Super da imaš zdravega psička in upajmo, da bo tako tudi ostalo.

Tut jst mam nerodovniškega (splet okoliščin), imata pa oba starša vzrejno.

Sama sem za ODGOVORNO izbiro kužka pa naj bo to rodovniški, al pa nerodovniški. Mislim da ni vse tako črno-belo pri nakupu psička.



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 31 Januar 2011, 22:48:22
Jaz sem si od majhnega želela Cavalierja, vendar so njihove cene kar zasoljene - od 1000 do 1500 € . Ker pa sem le dijakinja in so starši rekli da ga moram sama kupiti nisem imela toliko denarja. Sem pa našla nekje na internetu za 400€ brez rodovnika. Smo ga šli pogledat in bili so res popolni majhni kužki. Vzeli smo samčka in pri veterinarju so rekli naj pazimo da se mu ne kaj zgodi, ker je zelo mogoče da bo kaj bolan ali je kaj narobe z njim, ker je brez rodovnika. Kužka imam že skoraj 8 mesecev. Videti je popoln. Nima nobenih težav, ima vse lastnosti Cavalierja, še pri veterinarju je presenečena ker je mogoče le čistokrvn.  ;D


Še zaupaš kje si ga kupila? Verjetno si ena redkih, ki je dobila takšnega zdravega (zaenkrat še). Zavedaj pa se, da si s tem nakupom po vsej verjetnosti financirala kak puppy mill v vzhodni Evropi ali pa tudi kje drugje - http://www.youtube.com/watch?v=Vk4lFTxVHaI&feature=related ali http://www.youtube.com/watch?v=2HM8UmHM8Uo&feature=related



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 31 Januar 2011, 23:27:34
Jaz sem si od majhnega želela Cavalierja, vendar so njihove cene kar zasoljene - od 1000 do 1500 € . Ker pa sem le dijakinja in so starši rekli da ga moram sama kupiti nisem imela toliko denarja. Sem pa našla nekje na internetu za 400€ brez rodovnika. Smo ga šli pogledat in bili so res popolni majhni kužki. Vzeli smo samčka in pri veterinarju so rekli naj pazimo da se mu ne kaj zgodi, ker je zelo mogoče da bo kaj bolan ali je kaj narobe z njim, ker je brez rodovnika. Kužka imam že skoraj 8 mesecev. Videti je popoln. Nima nobenih težav, ima vse lastnosti Cavalierja, še pri veterinarju je presenečena ker je mogoče le čistokrvn.  ;D


Iskreno ti želim, da je tvoj kavalir res zdrav, ampak tako bolano pasmo kupovati pri komerkoli drugem kot pri vzreditelju, ki testira svoje pse, pari zdrave linije in, da poleg izgleda ter karakterja še dosti na to, da se bo zdravstveno stanje teh psov popravilo je loterija in neumnost... Nerodovniška kavalirka mi je brez kakršnihkoli predhodnih znakov ali težav z zdravjem umrla v 10 minutah pri dobrih 4 letih... In ne pišem zato, da bi v tebi probala vzbuditi dvom ali krivdo, temveč v opozorilo vsem drugim in v izogib temu, da bi ti še naprej širila prepričanje, da so nerodovniški kavalirji za razliko od rodovniških zdravi...

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 01 Februar 2011, 12:33:05
Ne veseli se prekmalu. Težave, ki jih imajo kavalirji zelo veliko, se pokažejo šele nekje od drugega leta naprej.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15 : 01 Februar 2011, 12:38:46
Ne veseli se prekmalu. Težave, ki jih imajo kavalirji zelo veliko, se pokažejo šele nekje od drugega leta naprej.
ma, ne dramatizirat, sej če crkne bodo pa novega kupili. Itak so poceni kupli, "ni blema" kupiš dva , dobiš tri  :P.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Max_xie

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 01 Februar 2011, 15:59:29
Kupila sem ga u Mariboru. Sestra od dekleta ki prodaja te pse je iz Slovaške in tam vzreja svoje kužke. Meni je nekoč nekaj o tej družini omenjala že prijateljica, ki si kupila cavalierja in zaenkrat - pri petih letih nima še težav. Upam, da se mi ne zgodi kaj takega kot govorite. Ker sem na svojega Maxa res navezana. Kar ustrašili ste me :O ,



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 01 Februar 2011, 16:04:17
No ja, saj če se greš rusko ruleto tudi ni nujno da se ustreliš....


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #18 : 01 Februar 2011, 18:44:05
^^ ;D

 Ne preveč moralizirat, da ne bo deklica psa pokopala še predno pogine. Naj ji dobro služi dokler pač bo.

Meni tudi dolgo ni šlo v glavo, da ne obstaja čistokrven pes brez rodovnika. Če pa je rodovnik zgolj birokracija, ampak je tudi nadzor, ki ti da neko garancijo, da so njegovi predniki zdravi in z dovoljenjem za parjenje. Ker pa so znani tudi primeri prevar in ponarejeni dokumenti, je potrebno biti vedno previden pri nakupu.

Po moje je najbolje brez rodovnika psa vzeti v zavetišču, imaš veliko izbiro in dosti možnosti, da vzameš psa, ki je podoben eni od tvojih všečnih pasem. Pa še zavetišče ima eno skrb manj.

Lastnosti psa so pa 95% odvisni od vzgoje lastnika, pa je lahko mešanec ali pa čistokrven.